Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: NET. CF a db

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2004

Jde pro praci s daty pouzit neco jineho nez SQL CE? Treba Access nebo jina db. Vsude jsem zatim cetl jenom o SQL CE a to mi prijde zbytecne instalovat, pokud chci mit ulozen napr. seznam knih nebo cd a mit pritom moznost pomerne jednoduche prace s daty.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

da se pouzit PocketAccess viz treba tady: http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/dnroad/html/road10222003.asp

nebo pokud se nejedna o nic slozityho, tak muze stacit obycejny XML soubor...

Nováček
    Registrace
    Jul 2005

No jeste existuje skvely http://www.garret.ru/~knizhnik/perst.html, i kdyz licence uz neni free pro komercni neopensource programy.
    Pravdepodobne nic rychlejsiho neexistuje ... Tedy existuje http://www.prevayler.org/wiki.jsp coz je trochu jina kategorie a to se na CEcka s omezenim 32 MB na process nehodi.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2004

Ten prvni odkaz se mi moc zamlouval. Tedy do te doby nez jsem zjistil cenu 40$ Na to, ze jsem si to chtel jenom vyzkouset pro sebe je to dost. Ten druhy je sice zadara, zato si nejdem jisty, jestli to pochopim. Kazdopadne diky za rady.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

pokud chcete DB na PDA, tak ten Prevalyer ani nezkousejte... to je spis pro desktopy s hafo RAM - je to objektova DB, ktera je zjednodusene receno celou dobu ulozena v pameti, takze je mnohonasobne rychlejsi nez klasicke DBMS...

Nováček
    Registrace
    Jul 2005

No prave ten Perst si muzes vyzkouset zadara. Normalne se jim tam zapis, firmu vypln jako "Home" a budes si to moci stahnout. Ja to mam stazeny doma nechce se mi to tam znovu vyplnovat, tak ti to muzu vecer poslat pokud se bojis tam vyplnit e-mail ...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

1) Opravdu bych doporucil SQL CE, je to pomerne kvalitnbi databze a jeji instalace je jednoducha.

2) Pokud nechcete SQL CE, muzete mit data ulozena jako XML, jak uz psal muj kolega - v pameti budete mit dataset, ktery po skonceni prace metodou WriteXml serializujete a metodou ReadXml deserializujete. NIKDY ale nenechte metodu ReaXml odvozovat schema datasetu, ale vzdy mejte schema ulozene primo v xml souboru.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2004

Ten mail zadam, v tom problem nemam. XML se mi moc pouzivat nechtelo, zkousel jsem nejaky program, ktery pracoval s daty prave pomoci xml a prislo mi to dost pomale. Tak me napadl prave access. Vyzkousim perst a uvidime. Diky