Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

CZ-POI Online - pro lidi, kteří tvoří české POI pro TTN5

Baharis_ce4you (95)|19.9.2005 10:38
[QUOTE="Gurun"]nebo chceš říct, že můžeš dát jakoukoliv malou vísku Navigovat na - Adresa a ona se ti zobrazí.[/QUOTE] Vzběhl jsem na balkon, zadal Navigovat na a postupně vybral tři malé vísky mimo hlavních tras a trasu mě to vždy spočítalo. Nevím, mám dojem, že každou obec, která je na mapě to dokáže spočítat. Pochopil jsem dobře zadání?
MilanSu (823)|19.9.2005 10:46
Nevim, ale asi to bylo mineno Navigovat na, Adresa ...., zde ty mesta chybi (napr.Otrokovice ....to jen pro priklad). Pokud das navigovat na , Bod na mape, pak samozrejme OK
libor_m (1026)|19.9.2005 11:00
Přesně, jak píše Milan. Bylo to míněno tak, že v navigaci na "adresu" nejsou k vyhledání. Pokud tam prostě vede silnice, tak Ti to po ní spočítá trasu.
Baharis_ce4you (95)|19.9.2005 11:05
Já to pochopil, Navigovat na -> Adresa. Ale když si vyberu jakékoliv místo v okr. Hodonín, tak mě to zatím našlo. Proč tam nejsou Otrokovice (jsem si teď vyzkošel), to mě zaráží. Otrokovice nejsou žádná malá díra. Nejsou ani jako součást Zlína, což mě napadlo. Nevím.

A co, ta myšlenka na společnou schůzku už úplně zapadla? Nevěřím, že jsou všichni tak zaneprázdněni, že by si neudělali čas na jeden večer....
libor_m (1026)|19.9.2005 11:17
zkus třebas Frýdek - Místek, Opava, Karviná, atd.

Pořád si myslím, že společná schůzka by byla potřebná, ale je nás moc na to, abychom se shodli na jednom termínu a na jednom místě.
MilanSu (823)|19.9.2005 11:41
[QUOTE="libor_m"]Pořád si myslím, že společná schůzka by byla potřebná, ale je nás moc na to, abychom se shodli na jednom termínu a na jednom místě.[/QUOTE]
Tak udelejme nejake vlakno pro prihlaseni se na schuzku ohledne CZ-POI, aby jsme vedeli pocet lidi, kteri budou mit zajem se zucastnit. Nebo nejak jinak zjistit ten zajem, zde nema cenu psat ano prijedu ..... Moznosti jak to udelat vis asi lepe nez ja.
MilanSu (823)|20.9.2005 19:03
Dneska jsem jezdil u nas po okoli, tak jsem aktualizoval nektere CS dle skutecnosti. Budem to nadale zasilat Rossinimu (ov2), nebo pockam az bude doreseno spravcovstvi a upravi se to tam.
Nestalo by za uvahu oznacit v textu BZ, ze je jiz zkotrolovana ? Ted je Nazev mezera obec, treba misto mezery treba pomlcku nebo *.
Roacher (99)|21.9.2005 09:00
...nebo k tomu alespoň vždycky přihodit texťák,ve kterym by bylo popsáno co chybí,co je upraveno,datum,...A ov2 soubory by se aktualizovali společně s texťákem,aby bylo možný se kouknout - aaaa,tohle je aktualizace ze včerejška,ale hele chybí tu tohle...Co vy nato?Je to teda zase práce navíc,ale zase na druhou stranu by nám to možná spoustu věcí ulehčilo!Byl by to vlastně takovej deníček každýho ov2 souboru?!
MilanSu (823)|21.9.2005 11:02
No ja mam data ve svoji databazi a k tomu si vzdycky pisu Datum zmeny, autora kdo poslal a popis zmeny. Protoze ja treba vcera zkontroloval 10 CS, z toho asi 5 OK, 2 byli jiné souřadnice, 1 jsem přidával, u třech byla již jiná firma ... Ale nevím jak by to šlo na www, to musí rossini
Roacher (99)|21.9.2005 12:02
Jo,ale každopádně bych něco takovýho vymyslel - určitě to usnadní práci!!
Henry_ce4you (58)|29.9.2005 16:07
[QUOTE="Roacher"]...nebo k tomu alespoň vždycky přihodit texťák,ve kterym by bylo popsáno co chybí,co je upraveno,datum,...A ov2 soubory by se aktualizovali společně s texťákem,aby bylo možný se kouknout - aaaa,tohle je aktualizace ze včerejška,ale hele chybí tu tohle...Co vy nato?Je to teda zase práce navíc,ale zase na druhou stranu by nám to možná spoustu věcí ulehčilo!Byl by to vlastně takovej deníček každýho ov2 souboru?![/QUOTE]

Zdravím, na on-line databázi jsem přidal ke každé kategorii poznámky, kde může kdokoli přispívat a vlastník dané kategorie tyto poznámky může i upravovat. To by tedy mohlo řešit ten informační texťák.
Jinak u každé kategorie je zobrazeno, kdy byla provedena poslední změna a záznamy lze setřídit také podle provedených změn, takže vidíte, co se změnilo od poslední návštěvy a teď mě napadlo, že u registrovaných navštěvníků bych mohl evidovat čas posledního přihlášení a automaticky nabídnout/zvýraznit záznamy nebo kategorie změněné... (až budu mít zase chvilku času - kdybych na to zapomněl, tak na mně klidně zařvěte :? )

Jinak je ta databáze připravena na použití, ale Rossini ještě nemá funkční ty stránky na poi.cz odkud to chce mít přesměrované na mou on-line DB...
Roacher (99)|29.9.2005 17:17
Dobrá práce,tak to bude ještě jednodušší!! :yes:
Baharis_ce4you (95)|1.10.2005 18:59
Pánové se dosud nepochválili, ale už běží www.poi.cz Myslím si, že čekání se vyplatilo. Vypadá to velmi, ale opravdu velmi pěkně. GRATULUJI !!!
MilanSu (823)|1.10.2005 19:27
Vypada to fakt dobre, nevim jestli si mam zalozit ucet, nebo pak az se urci spravcove (admini), tak bude jiny system prihlaseni.
Na POI jsem koukal nejsou aktualni soubory, ale to bude samozrejme opraveno dle casu.
Jenom takove drobne upresneni v navodu jak pouzivat POI je v poslednim odstavci psano, ze pro nove POI je nutno Zmenit predvolby ... a zaskrtnout zobrazeni. POI jsou pristupne pro navigaci ihned po nainstalovani OV2, navic tento krok pro nezkusene je dost zradny, protoze pokud si dam zobrazovat vetsi soubory POI (napr. CS znackove a neznackove), TT pak (alespon na ACERU N35) jakoby nestiha, pozice poskakuje trhane a obcas hlasi nesmyslne hlasky, protoze zrejme nestiha aktualizovat pozici z GPS z pozici na mape. Takze pro nezkuseneho TTkare to muze byt zrada.
Ja osbone nemam zobrazene zadne BZ, navigovat na ne jde a ty co mam nastaveny na upozorneni taky funguji.
Baharis_ce4you (95)|1.10.2005 19:44
[QUOTE="MilanSu"]Vypada to fakt dobre, nevim jestli si mam zalozit ucet, nebo pak az se urci spravcove (admini), tak bude jiny system prihlaseni.
[/QUOTE]No, já se přihlásil a němělo by to v budoucnu dělat problém. Jen je asi třeba dodržet návod:
"Pokud tedy přikročíte k registraci na POI.cz, učiňte tak prosím s ohledem na budoucnost i na forum.poi.cz. A to (doporučujeme) se stejnými iniciály jako při registraci na POI.cz. Postup platí i opačně."
MilanSu (823)|1.10.2005 20:11
Tak jsem se taky zaregistroval, takze bych navrhoval nejak urychlit to setkani a urcit adminy, aby klukum odpadla dalsi starost, nakopiruji aktualni verze a ostatni uz bude zarizovat ADMIN.
Ja osbne bych navrhoval neco kolem PRAHY, preci jenom je to asi tak zhruba v centru CZ, i kdyz z Moravy asi dal. Ale jinak se prizpusobim.
Baharis_ce4you (95)|1.10.2005 20:29
Asi to budu mít nejdál, ale nedělá mi to problém. Jen aby jsme se nesešli v 1+1 na Jižním městě. Naše přibližovadlo se pyšní jednou z nejnižších spotřeb u vozidel na našem trhu. 4,7/100 při 110 ks. A jak jsem už dříve psal, můžu brát po cestě stopaře.
Admini jsou fakt nutní, mám nachystaných několik změn a čekám na to rozdělení, abych zbytečně nezatěžoval "kluky.

- A kde se budeme nadále setkávat? Už si hlídám pět diskuzí.
rossini_ce4you (72)|1.10.2005 20:31
Pánové, za 14dnů budu na víkend v Praze, tak bychom mohli dát alespoň schůzku s těmi, kdo budou moci... Jinak už byla prozrazena novinka, že www.poi.cz šlape. Teď už bude jen lépe a lépe ;)
MilanSu (823)|1.10.2005 20:57
Takze to je 14-16, takze nejspis 15.10. Mne vyhovuje, Libor (tusim, ze je z Prahy) by mohl zajistit nejaky "prostor". Ja nocleh nepotrebuji, prespim u syna, Rossini zrejme taky ne.
Baharis_ce4you (95)|1.10.2005 21:06
Souhlas.
Počítám, že bych nepřespával, ale jel domů.
---------------------------------------------------------------------------------------
Ještě přidávám to, co jsem našel v TT:D Jó Písek. Je tam sekanec v severní šířce o rovný stupeň. Patří tam N 49,30181
Radek Pokorný (68)|1.10.2005 22:39
Zúčastnit se nemohu, ale stále se hlásím jako ADMIN Turistických známek
Roacher (99)|2.10.2005 19:56
No,vypada to moc hezky...!!!
Henry_ce4you (58)|2.10.2005 23:29
[QUOTE="Henry"]... a teď mě napadlo, že u registrovaných navštěvníků bych mohl evidovat čas posledního přihlášení a automaticky nabídnout/zvýraznit záznamy nebo kategorie změněné...[/QUOTE]

Stalo se, dal jsem tam ikonku, bude blikat u kategorií, které byly změněné a také u jednotlivých záznamů, které byly změněné (normálně jsou ale řazeny abecedně - pro řazení podle změny je nutno klepnout na šipku), po odhlášení (ručním nebo automaticky systémem) se už budou zobrazovat pouze změny od posledního přihlášení.
Gurun_ce4you (72)|4.10.2005 08:44
Tedy pánové všechna čest :yes: :yes: ten web je super

fakt velmi slušný výsledek rodící se ve vašem volném čase

očekávám přidělení některých z POI
a aby to neměl Baharis nejdál :cool: tak bych se pokusil taky dojet
libor_m (1026)|4.10.2005 10:21
Tak jak jsem psal na vedlejší diskuzi k CZ-POI, na POI si počkáme týden, ale novinky na www.poi.cz už běží v plném proudu ;)
Baharis_ce4you (95)|4.10.2005 12:59
[QUOTE="Gurun"]
a aby to neměl Baharis nejdál :cool: tak bych se pokusil taky dojet[/QUOTE]Vzdávám se, vyhráls. Doufám teda, že dojedeš.
libor_m (1026)|13.10.2005 13:12
Jak jsem slíbil, tak činím. Zde je POI pro sraz.
Nedávno jsem dotvořil všechna odstavná parkoviště pro Prahu, tak mě napadlo, že si to nebudu nechávat na poi.cz, ale dám ho sem při této příležitosti hned. Někomu by se třebas mohlo hodit. Obsahuje to název (místo), počet parkovacích míst a spojení MHD (Městské hromadné dopravy), tzn. metro, BUS i TRAM.

EDIT: Pokud máte zájem o stažení P+R a nejde vám to, jukněte prosím o 2 příspěvky níže! Díky.
MilanSu (823)|13.10.2005 13:32
P+R nejak nefunguje, normalne nejde stahnout a kdyz se stahne jinak tak nejde rozbalit. Mrkni na to
libor_m (1026)|13.10.2005 14:29
Koukám na to, je to divný, ale do administrace ce4you nemám přístup, takže jediné, co mohu udělat, je zkusit to postnout znovu.

EDIT: Takže problém byl asi v pojmenování souboru, takže po tom, co jsem to ještě jednou zkusil s původním názvem, tak jsem to přejmenoval na "PR" a dal to sem ještě jednou. Takže se jedná o zcela identické soubory, jen se jinak jmenují. Použijte soubor PR.rar, prosím
docc1 (101)|20.10.2005 11:56
upřímně, zkoušel jsem hledat ale nenašel :-(
čím vytváříte soubor ov2? mohu i já nějak udělat poi?
stačí i link a budu vděčnej :oops:
MilanSu (823)|20.10.2005 13:03
Hledal a kde, coz takhle www.poiedit.com
99tky (156)|20.10.2005 21:47
Tak jsem si prelousknul tech 9 stranek, vynikajici spoluprace .... GRATULUJI. Cca do dvou dnu mam TTecko v MDAIII a pak zrejme pochopim i ty zkratky, o kterych zatim nic moc nevim. Pokud bude /po strance technicke/ neco platnej "prazskej taxikar", tak sup s tim sem.
libor_m (1026)|21.10.2005 00:54
Pražskej taxikář bude určitě platnej :D

Zaregistruj se na www.poi.cz a na fóru mi napiš SZ (soukromou zprávu).

:yes:
99tky (156)|21.10.2005 06:35
[QUOTE="libor_m"]

Zaregistruj se na www.poi.cz ..... [/QUOTE]

..... uz se stalo
Kocir (836)|22.10.2005 09:50
PANOVE, CELKEM OBDIVUJI VZTACH KE COPYRIGHT. MCDONALDS, SHELL A KFC JSOU PUVODNE MNOU VYTVORENE DATABAZE POI.

Nejde me o jesitnost, ale to, ze se to nekdo upravi a napise se jako autor.
MilanSu (823)|22.10.2005 09:57
:( :( No ono je tam uvedeno autor, ale melo by byt spise spravce, protoze jde o to, se kazdy spravce ma na starosti nejakou kategorii, kde provadi zmeny.
Ono COPYRIGHT, mimochodem pokud vim, tak jsem vsichni poskytli udaje, ktere jsem nejakym zpusobem vytvorili bezplatne a samozrejme k obecnemu pouziti.:cool: :cool:
rossini_ce4you (72)|22.10.2005 10:17
[QUOTE="Kocir"]PANOVE, CELKEM OBDIVUJI VZTACH KE COPYRIGHT. MCDONALDS, SHELL A KFC JSOU PUVODNE MNOU VYTVORENE DATABAZE POI.

Nejde me o jesitnost, ale to, ze se to nekdo upravi a napise se jako autor.[/QUOTE]

Budu velmi rád, když Tě uvidím mezi POI adminy na www.poi.cz resp. online.poi.cz. Pokud ne, respektuji to a co se týče nešťastně pojmenovaného sloupce AUTOR, dnes bude přejmenován na POI Admin.
Henry_ce4you (58)|22.10.2005 10:45
[QUOTE="rossini"]... a co se týče nešťastně pojmenovaného sloupce AUTOR, dnes bude přejmenován na POI Admin.[/QUOTE]
No jo, všechno sveďte na mě :D :D :D
Už jsem to změnil na "správce" (je to kratší než "POI admin")
rossini_ce4you (72)|22.10.2005 10:49
[QUOTE="Henry"][QUOTE="rossini"]... a co se týče nešťastně pojmenovaného sloupce AUTOR, dnes bude přejmenován na POI Admin.[/QUOTE]
No jo, všechno sveďte na mě :D :D :D
Už jsem to změnil na "správce" (je to kratší než "POI admin")[/QUOTE]

Na někoho to vždy spadne :D Díky Henry
Kocir (836)|22.10.2005 12:51
[QUOTE="rossini"][QUOTE="Kocir"]PANOVE, CELKEM OBDIVUJI VZTACH KE COPYRIGHT. MCDONALDS, SHELL A KFC JSOU PUVODNE MNOU VYTVORENE DATABAZE POI.

Nejde me o jesitnost, ale to, ze se to nekdo upravi a napise se jako autor.[/QUOTE]

Budu velmi rád, když Tě uvidím mezi POI adminy na www.poi.cz resp. online.poi.cz. Pokud ne, respektuji to a co se týče nešťastně pojmenovaného sloupce AUTOR, dnes bude přejmenován na POI Admin.[/QUOTE]

Byla to jen glosa. Ale je opravdu lepsi uvadet "spravce" nez "autor" v tomto pripade.

Diky.
MilanSu (823)|23.10.2005 01:33
No vidis a jsme spokokojeni vsichni, jedno obycejny slovicko
pietnik (73)|24.10.2005 09:58
Je nejak limitovany pocet BZ v jednotlivych ov2 kategoriich? (sloucene nakupy pekne bobtnaji:). A pak-mirny offtopič, ale nechci kvuli tomu psat jeste do dalsi diskuze- je nejak limitovan pocet oblibenych polozek?
MilanSu (823)|24.10.2005 11:50
No v CZ-mesta je 18586 zaznamu, takze zrejme neni. Podle mne obdobne to bude i v obilbenych, ale problem bude podle mne pokud si budes nechat oblibene zobrazovat a bude jich radove pres tisic, tak se zpomali navigace. Ja to zkousel s CZ-CS-znackove a pokud je mam zobrazit tak sipka pri navigaci skace jakoby trhane.
GiZMoSK_ce4you (13)|24.10.2005 12:56
ja by som sa chcel spytat, ci existuje nejaky program, co vie premenovavat (podla nejakych vzorov) texty v ov2 suboroch. rad by som spojil viacere ov2 subory dokopy, napr. lidl, aldi, kaufland..., ale v nazvoch neni toto oznacenie (lebo je to skupina), ale iba napr. ulica, smerove cislo. ide o to aby som mohol lahko najst najblizsi lidl len tym, ze dam hladat slovo lidl.
snad sa to da chapat :)
btw, aha, jedna sa o nemecke POIs, ceske su ok.
thanx
MilanSu (823)|24.10.2005 13:35
Jedna z moznosti :
1. Otevru POI v POIEDITU a Save As navma comma separated
2. Ulozeny soubor otevru treba v poznamkovem bloku
3. Volba Upravy/Nahradit
4. Najit , ", nahradit , "Firma,
5. Nahradit vse. otevrit v POIEDITU a ulozit jako ov2, text bude doplnenan firma,+to co bylo v puvodnim
Snad je to srozumitelne, moznosti je samozrejme vic
GiZMoSK_ce4you (13)|24.10.2005 14:25
[QUOTE="MilanSu"]Jedna z moznosti :
1. Otevru POI v POIEDITU a Save As navma comma separated
2. Ulozeny soubor otevru treba v poznamkovem bloku
3. Volba Upravy/Nahradit
4. Najit , ", nahradit , "Firma,
5. Nahradit vse. otevrit v POIEDITU a ulozit jako ov2, text bude doplnenan firma,+to co bylo v puvodnim
Snad je to srozumitelne, moznosti je samozrejme vic[/QUOTE]
ok, tato moznost ma zamozrejme napadla hned. tomtom dokonca ponuka free tools na de-/kompilovanie ov2 suborov do plain textu. ale je to nepouzitelne pre vaecsie mnozstvo dat a hlavne ak xcem byt up to date a robit to castejsie.
rozmyslam, ze napisem na to nejaky programcek :) snad najdem trocha casu...
MilanSu (823)|24.10.2005 15:24
Jak casto se meni novy nakupni stredisko ???:) Pak si zmeny udelas uz primo v ov2. Ale delej jak rozumis, samozrejme neni problem udelat jednoduchy programek, ktery do csv doplni firmu.
Roacher (99)|24.10.2005 23:48
Dotaz-jak přidám do poi.cz novou kategorii?To musí udělat admin webu,nebo to můžu udělat nějak já?
MilanSu (823)|25.10.2005 00:14
Spravce kategorie muze pridat novou kategorii, alespon ja jsem to tak udelal, Ale jiste odpovi nekdo povolanejsi
Henry_ce4you (58)|25.10.2005 08:45
[QUOTE="Roacher"]Dotaz-jak přidám do poi.cz novou kategorii?To musí udělat admin webu,nebo to můžu udělat nějak já?[/QUOTE]

Když jsi přihlášený (na www.poi.cz - na POI online je vpravo nahoře tvůj nick), tak v přehledu kategorií je na posledním řádku kolonka pro název nové kategorie.