Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Poskozeny systemovy konektor - co s tim

xxquick (3)|8.9.2005 16:21
Dobry den,

nevim sice jak, ale povedlo se mi fyzicky poskodit konektor u sveho milovaneho MDAII
(jeden z plisku je vytrzeny - proste chybi - dusledkem je, ze nelze MDA pripojit pres
AS, ale lze ho bez problemu nabijet at uz z externi nabijecky ci pres kolebku), tedy
odnesl jsem MDA do GSMOBILu smiren s tim, ze za vymenu konektoru zaplatim s DPH kolem
1500Kc (moje MDA jiz neni v zaruce). Po ctrnacti dnech mi oznamili, ze pouha vymena
konektoru neni mozna, pricemz mi nabidli vymenu cele zakladni desky v cene takrka 13000Kc
(chtel bych dostat do ruky technika, ktery dospel k tomuto zaveru) s cimz jsem
prirozene nesouhlasil. V tuto chvili nemam jeste MDA v ruce, pravdepodobne si jej pujdu
vyzvednout az po vikendu, ale jiz ted premyslim, jak vzniklou situaci vyresit. Mam
k dispozici fungujici BT, ale ten se moc nehodi pro kopirovani vetsich objemu dat,
spojeni nebyva az tak uplne stabilni a uz vubec se nechci vzdat moznosti preflashovat
OS (stale mam puvodni verzi WM i radio stacku). Jeste se slusi poznamenat, ze MDAII jsem
koupil z druhe ruky asi pred tremi mesici za 5000Kc (IMHO docela dobra cena), coz sice
neni zanedbatelna castka, ale na druhou stranu to zase neni tolik, abych se bal trochu
experimentovat.

Po radne uvaze jsem dal dohromady nasleduji moznosti:

1) pokusit se opatrit seriovy kabel a data z PC prenaset takovymto zpusobem, ale
nejsem si jist, zda je mozne takto flashnout OS, navic prenos dat bude velmi pomaly,
tedy tomuto reseni prilis nefandim

2) opatrit si 22 pin. konektor a pokusit se o vymenu, jenze narazim na problem, kde
tento pomerne specificky konektor sehnat, nasel jsem za pomoci xda-developers
jeden nebo dva zahranicni e-shopy, kde ho udajne maji, ale nemam spravnou platebni kartu
a s nezbytnym postovnym se to docela prodrazi, tedy ptam se jestli nevite, kde tento
konektor opatrit v cechach - sehnat 22 pin MALE (HADEX.CZ) neni az zas takovy problem,
horsi je sehnat 22 pin FEMALE (v teto veci jsem se pokousel domluvit s GSMOBILem, lec
bez uspechu - nahradni dil neprodaji - "kurvi")

3) na xda-developers jsem nasel zajimave reseni jak se obejit bez 22 pin konektoru a
nahradit ho kompletne USB konektorem - takove reseni je sice velmi levne, ale samosebou
prinasi urcite nevyhody:

URL: http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?p=146805&highlight=#146805

a) jiz nelze MDA pouzit pro HANDSFREE - to me nevadi, neb nemam auto
b) jiz nebude mozne k MDA pripojit externi zarizeni, ktere komunikuje pres seriovy port,
obvykle GPS - to me nevadi, o koupi takoveho zarizeni vubec neuvazuji
c) jiz nebude mozne MDA dobit pres externi nabijecku a vzdy budu muset spolehat na USB
- zatim me to nevadilo, ale nekdy v budoucnu by me to mohlo omezovat
(zrejme by slo ke kolebce pripojit externi napajeni, z MDA vyjmou baterii, a vlozit ji do
dobijeciho doku, ale to nemam v praxi odzkouseno - pouzivam kolebku z MDAIII)
d) problem s ergonomii - USB konektor bude z MDA vykukovat asi o 5mm - priznam se, ze to
me vadi ze vseho nejvice


4) zkusit jiny servis, ktery ma pristup k nahradnim dilum, ale o zadnem jinem krome GSMOBILu
nevim


Prosim o konstruktivni podnety, zadne spolecne nadavani na GSMOBIL (i kdyz si to zaslouzi :-)).
hybo (3107)|9.9.2005 08:44
velke objemy dat muzes prenaset pres ctecku...ale jinak, co presne je s konektorem? pokud se jedna jen o to, ze jeden PIN je pryc, neni nic ztraceno, je totiz mozne pouzit jinej, nejsou zapojeny vsechny...prost eotevrid, odpajkovat jeden volnej a zasunout vedle...pokud se tedy nestalo to, ze s tim PINem byla vytrzena a plocha na desce, nakterou se napaji PIN, pak je to v pr..li
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|9.9.2005 13:33
Hm, asi máš s cihlou smůlu. U mé se zcela uvolnil konektor, oprava byla provedena za cca 1400,- Kč do druhého dne, na vylomený konektor se nevztahuje záruka. Až doma jsem zjistil, že nabíjení je funkční pouze přes USB/kolíbku, autonabíječku či normální nabíječku to nebralo. Včera jsem odevzdal do servisu, ráno se na jejich webu dočetl, že oprava je provedena a už jí mám doma... jako provedené práce mám psáno "výměna součastky, výstupní testy OK"....
Po zde popsaných zkušenostech jsem se GSMobilu obával, ale já mám jinou zkušenost, operativní přístup, rychlá práce, komunikativní obsluha....
Jak píše Hybo, asi se bude v tvém případě jednat o něco skutečně závažnějšího, u mne to byla pouze výměna nějaké (jaké :sarcastic: ??) součástky, u tebe došlo na celou desku... až cihlu přivezeš, proveď rozborku a lupou vše prohlédni... poděl se o výsledek...