Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 35

Téma: Eurotel dnes představil UMTS

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Muj osobni nazor na 3G site je, ze konecne prisel cas, kdy budu moct SKUTECNE vyuzivat mobilni internet. GPRS je k smichu, mel by byt zdarma. Na EDGE jsem asi jeste nenarazil (soudim podle rychlosti). CDMA uz celkem jde, ale ODMITAM s notebookem tahat ext. modem, nehlede na to, ze to ma USB - pouzitelne jenom s platformou PC/MAC. Mam doma CDMA, napodzim mi konci smlouva - takze rusim. GPRS/EDGE jsem prestal pouzivat (mel jsem nonstop od ET). Tak cekam, az ET uvolni PCMCIA UTMS karty a nonstop tarif, abych mohl KONECNE vyuzivat inet. pripojeni v mych mobilnich zarizenich. Urcite to nebude dokonale, ale cokoliv je lepsi, nez soucasny stav mob. inet. konektivity u nas.
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

1. V prvním příspěvku doplněny další odkazy k tématu

2. Tisková zpráva ET na jeho webu

3. Zkuste si tipnout, jaké ceny nasadí operátoři za videotelefonii a kolik budou chtít za velmi rychlý mobilní internet bez omezení. Já bych tipnul 15Kč/min. a max.1500 Kc/měsíc.

PS k rychlosti:
    Přes GPRS jsem jsem se poměrně dlouhou dobu připojoval k netu (notebook i PDA). Více než nepříliš velká rychlost mě trápila pomalá odezva.
    Vím, že větší rychlost nikoho neurazí, ale pokud člověk nekouká na filmy, TV nebo nestahuje, tak na běžné surfování, stahování pošty a ICQ bohatě postačí GPRS.
    Citace Původně odesláno od jirka.s
    Ja sam pouzivam k pripojeni k netu GPRS/Edge a docela mi vadi, ze kdyz neco stahuju, tak se mi nikdo nedovola ani nedojde SMSka.
    To mě taky štvalo, tak jsem si dal GPRS tarif unlimited na partnerskou SIM kartu a mám druhý mobil jako modem.
    Citace Původně odesláno od Jakub Šesták
    GPRS je k smichu, mel by byt zdarma. Na EDGE jsem asi jeste nenarazil (soudim podle rychlosti). CDMA uz celkem jde, ale ODMITAM s notebookem tahat ext. modem.... GPRS/EDGE jsem prestal pouzivat (mel jsem nonstop od ET). Tak cekam, az ET uvolni PCMCIA UTMS karty a nonstop tarif, abych mohl KONECNE vyuzivat inet. pripojeni v mych mobilnich zarizenich.
    Myslím, že jsi zbytečně kritický a přehnaně náročný.

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Co se tyce rychlosti, tak si nemuzu pomoct - u GPRS/EDGE je proste nedostatecna, nestahuju DVD ani nemam potrebu koukat na stream. televizi, nybrz v 21. stoleti ockavam, ze se mi stranka nacte ponekud drive (i s celym jejim obsahem). Proto si myslim, ze by meli VSICHNI ucastnici mobilni site mit k dispozici ZDARMA alespon tuto datovou sluzbu. Pro obcasne ziskani informaci. A ti, kteri vyzaduji kvalitni a rychlou datovou sluzbu? Asi takto: 1Mbit/256Kbit prenosova rychlost, rozumna agregace, pokud mozno bez vypadku Takto si predstavuji datovou sluzbu DNES! A cena? Tak kolem 500,- Kc za mesic a BEZ jakychkoliv omezeni. Vim, je to nesmysl, ale...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2002

Tak cekam, az ET uvolni PCMCIA UTMS karty.......
    Zrovna takhle Eurotel slibuje PCMCIA karty na CDMA.... už zhruba druhým rokem.

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Zrovna takhle Eurotel slibuje PCMCIA karty na CDMA.... už zhruba druhým rokem.
    : : : ET :no: :no: :no:!!!

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2004

No ani já bych zatím nejásal, mám CDMA a Erortel se pěkně vybarvil co se tohoto "vysokorychlostního" připojení týče. , Ještě bych neříkal hop, dokud Erortel nepřeskočil. Teda ne že bych byl pesimista, vysokorychlostní internet je good věc, ale v pojetí Erortelu z toho mám trochu strach. Remember to CDMA

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Co se tyce rychlosti, tak si nemuzu pomoct - u GPRS/EDGE je proste nedostatecna, nestahuju DVD ani nemam potrebu koukat na stream. televizi, nybrz v 21. stoleti ockavam, ze se mi stranka nacte ponekud drive (i s celym jejim obsahem).
    Mne EDGE jede cca 20 kb/s, coz na nacitani stranek nebo stahovani rozumnych souboru staci, vic doma nepotrebuju.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

1Mbit/256Kbit prenosova rychlost, rozumna agregace, pokud mozno bez vypadku Takto si predstavuji datovou sluzbu DNES! A cena? Tak kolem 500,- Kc za mesic a BEZ jakychkoliv omezeni. Vim, je to nesmysl, ale...
    Tak to je vazne nesmysl:-) Operatori jsou firmy jako jakekoliv jine - chteji vytvaret zisk:-) Nejvetsi hloupost je podle me pustit net bez omezeni - to ze zacatku udelala eurotel a jak se mu to vymstilo. Podle me to hodne podelala jejich marketing, ktery jinak zajimavou sluzbu pomerne pohrbil ...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Zdenek Malinsky
    PS k rychlosti:
    Přes GPRS jsem jsem se poměrně dlouhou dobu připojoval k netu (notebook i PDA). Více než nepříliš velká rychlost mě trápila pomalá odezva.
    Vím, že větší rychlost nikoho neurazí, ale pokud člověk nekouká na filmy, TV nebo nestahuje, tak na běžné surfování, stahování pošty a ICQ bohatě postačí GPRS.
    A k cemu je potreba rychla odezva? U stahovani souboru nebo prohlizeni stranek to snad zase tak nevadi, ne? BTW UMTS-TDD ma mit cca 50 ms, tak uvidime:-) U FDD nevim presne ...

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Dobra, necht se objevi firma, ktera bude poskytovat pouze mobilni datove sluzby, ne ET, TM, Oskr. Pokud budou jeji sluzby kvalitni, rad ji za ne zaplatim. Ale ono to asi nejde, precejenom vybudovat infrastrukturu, na ktere cela sit pobezi neco stoji, ze Znam Cesky Bezdrat, ale ty jsou s cenama "trochu jinde"...

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

A k cemu je potreba rychla odezva? U stahovani souboru nebo prohlizeni stranek to snad zase tak nevadi, ne?
    A po zadani adresy pozadovane stranky nam zbyde cas si uvarit kafe... Asi to neni ten upne nejkritictejsi parametr, (mimo hrani online her, ale na to si nikdo neporidi mobile net) ale dost to prispiva k pohode a hlavne k efektivite vyuziti casu straveneho hledanim informaci na netu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od jirka.s
    A k cemu je potreba rychla odezva?
    Skype a jine voip aplikace asi moc casto nepouzivate, ze?

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

A po zadani adresy pozadovane stranky nam zbyde cas si uvarit kafe... Asi to neni ten upne nejkritictejsi parametr, (mimo hrani online her, ale na to si nikdo neporidi mobile net) ale dost to prispiva k pohode a hlavne k efektivite vyuziti casu straveneho hledanim informaci na netu.
    Hry jiste, ale to u edge nebo gprs stejne nepripada v uvahu ... a to nacitani stranek? Tam tech cca 800 ms snad nevadi ...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od cenebris
    Skype a jine voip aplikace asi moc casto nepouzivate, ze?
    To ne, na hovory pouzivam te jako mobill:-))))

Nováček
    Registrace
    Jun 2009

Jo 1,8 Mbit

Tak možná v uzavřený komoře v budově ET....

Obecně ... Kdo bydlí jinde než ve městech s 50 a více tisíci obyvatel měl, má a bude mít velmi omezené možnosti ...
    Bydlím v menší obci mezi kopcema ... a když bych chtěl domů internet ... tak mám v podstatě jen 1 možnost - vytáčené spojení - a je v podstatě úplně jedno jaký typ (pevná linka Telecom, mobilní tel. - GPRS, HSCSD) - vždy je to o tom, že rychlost je ... teda spíš není. Žádné jiné možnosti (kabelová TV, mikrovlné připojení ....), kde by bylo možno dosahovat i jakési rychlosti a možná i jakési služby "navíc" prostě "mimo Prahu" (myšleno obecněji ) nejsou.

A té proklamované rychlosti nevěřím - při HSCSD taky nejdou data 43,2 kb ... byť to "podporuje" operátor i mobil ... obdobně při GPRS. Nemůžu hodnotit EDGE ani CDMA - protože prostě signál tohoto druhu nemáme - tedy ani jsem nevyhazoval peníze za jakési technické zařízení ...

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. HTC dnes představil nový způsob ovládání PDA
    Od Zdenek Malinsky v sekci Oznámení a tiskové zprávy
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 12-06-2007, 02:55
  2. Eurotel dnes představuje 3G
    Od Zdenek Malinsky v sekci Oznámení a tiskové zprávy
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 08-12-2005, 09:15
  3. T-Mobile představil rychlá data EDGE a UMTS