Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Je dobré koupit Acer n50 premium?

Johny_G (384)|28.8.2005 17:40
Že na to máte žaludek - já bych se bál, že si poničím PDA. Hezky si nechám 312MHz, zatím to na všechno dokonale stačilo :-).
Peterbilt (27)|28.8.2005 17:46
[QUOTE="Johny_G"]Že na to máte žaludek - já bych se bál, že si poničím PDA. Hezky si nechám 312MHz, zatím to na všechno dokonale stačilo :-).[/QUOTE]
Ale tady fakt o nic nejde... je to stejný typ procesoru kterej je vyráběn na rychlost 520MHz akorát je u n50 zpomalen aby se dal prodávat jako levnější.. to je podobný jako AMD dělal všechny Athlony 3200+ ale aby se daly prodávat levnějc tak je zpomaloval na 2400+, 2600+, 2800+, 3000+ Ale je fakt že těch 520MHz je zbytečnejch.. aky mě na to co potřebuju stačí 312 :)
Karm (365)|28.8.2005 17:48
no já zkoušel taktit jen tak ze zajímavosti a dostal jsem se na tuším 420Mhz,dál se to kouslo.Jinak souhlasím že (alespoň mě) 312Mhz stačí.Když jsem já ho kupoval tak n50 premium nebyl k dispozici,a stát dnes před tou volbou nevolil bych jinak.CPU mi stačí a než připlácet přes 2000 za kolíbku kterou nevyužiju a 64MB rom navíc to sem radši koupil za ty prachy 1GB CF kartu a s místem už nemám starosti.
Lukas.Manak (169)|28.8.2005 17:55
podle me AMD delali procali 3200+ ale ty co nevydrzeli jet na tak vysoke frekvenci tak jen snizili a prodavali snizeny ne ze by ty procaly byly vadny ale proste to nevydrzely a tak to bude asi u N50p an50 stejnej procal ale nevydrzel valit na 512MHz
Endrju (37)|28.8.2005 17:55
Je zajimave ze spozdewny distrivuce Premium verze pry zavisela na tom, ze meli zpozdenou dodavku procesoru, proc nepouzily ty stejne co jsou v Basic?
hybo (3107)|28.8.2005 17:56
[QUOTE="Peterbilt"]
to je podobný jako AMD dělal všechny Athlony 3200+ ale aby se daly prodávat levnějc tak je zpomaloval na 2400+, 2600+, 2800+, 3000+ [/QUOTE]

ale takhle to neni ;) je pravda, ze jsou vyrabeny na stejne lince, stejnou technologii a maji potencialne stejne vlastnosti, ale vysledne zarazeni neni otazkou toho, ze chce prodavat levneji (to by mohl klidne prodavat levne 3200+) ale je to otazkou testu, kazdy se testuje a dle hodnot, ktere dosahuje se zaradi do kategorie...ty hodnoty, ktere urcuji kategorii a kterych procak dosahne u testu jsou tzv. bezpecne, kdy vyrobce muze garantovat danou funkcnost...ted treba v jadru Venice od nevim ktere revize se dokonce kazdy procesor "markuje" a kazdy ma jinou teplotni hranici, pri ktere se zastavi...tahle hranice neni neco jako oznaceni fixem, ale realna funkcni vlastnost proceseru...a neni to jen u AMD, ale i Intelu...to je tak na margo OT....
beecher (9270)|28.8.2005 21:12
[QUOTE="Endrju"]Je zajimave ze spozdewny distrivuce Premium verze pry zavisela na tom, ze meli zpozdenou dodavku procesoru, proc nepouzily ty stejne co jsou v Basic?[/QUOTE]Protoze je maji od Intelu zadratovane napevno na 312MHz? :sarcastic:
Eurino_ce4you (72)|30.8.2005 17:46
[QUOTE="Johny_G"]Že na to máte žaludek - já bych se bál, že si poničím PDA. Hezky si nechám 312MHz, zatím to na všechno dokonale stačilo :-).[/QUOTE]

Ludia apelujem nielen na tento prispevok... Bat sa nebat sa program ktory je urobeny na zmenu rychlosti cpu obsahuje aj test ...nemozete si nastavit rychlost vyssiu ak ste nespravili predtym test a test vam zaruci ze rychlost pda zvlada respektive procesor cize bat sa je blbost... chcelo by to naozaj niekoho nech otestuje ci mu ide vyssia frekvencia co ma n50 premium tym istym programom.Ak niekto ma zaujem nech mi napise SZ.
Dalsia vec ti co tu pisu, ze to staci tak suhlasim ale nie pri vsetkych programoch napriklad pri pocket kim to ide znatelne lepsie pri 520 mhz ako pri 312 ... predpokladam ze takto podobne to bude s viacerymi navigacnymi programami a super vec je aj to ze mozete si nastavit specialne iba pre jeden program nech ma ist procesor na 520 tak to mam ja a potom nemam strach s baterkou pri programe ktory potrebujem mat na vyssej frekvenci si to zmeni pda samo....
A dalsia vec nmyslim si ze pri takychto veciach sa mozno obavat pretoze pokial viem ,procesor ked sa taktuje tak ak to uz nezvlada zvysuje teplotu a pri urcitej teplote sa vypne cize takto vlastne neprejde test .To je vec proti odpaleniu procaku cize ziadny strach a majitel n50 premium co je ochotny to vyskusat nech sa ozve.Ak pojde n50 premium na 640 mhz tak je to iny procak a nie ten isty lebo moj chudacik basic fici iba na 520 :) (informacie zistene spolu s paginom)
Homer261 (98)|11.9.2005 09:26
[QUOTE="David Weller"]Právě takovou jsem si, doufám, objednal. Je to Brando, u AHMobile, za 187Kč. Myslím, že s tou by to mělo fungovat OK. (viz.obrázek - omlouvám se za velikost, ale nechce se mi to upravovat..)

[/QUOTE]

Já jsem tuhle redukci dostal už v originálním balení.