Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nabíjí se n50 přes USB?

Johny_G (384)|15.8.2005 22:45
Nabije se mi PPC i když není zapojený adaptér? Jen přes USB? Abych neměl zbytečně nabíječku 24 hodin denně v zásuvce...
SenatoR_ce4you (17)|15.8.2005 23:12
no melo by pokud to zvladne USB port v počitači , ja když připojim n30 do usb tak normalne blika zelena dioda ale nenabiji ale nekdy z ničehonic nabijet začne:D zapoj ho do usb a koukni jestli v NAPAJENI píše nabijím ;) jinak zdravím,potkavame se na SF :) (KhaN)
xkovi_ce4you (568)|16.8.2005 02:47
Taky mi to moji n30ku nabiji az treba po pulhodine..nejspis to chvili trva, nez spotreba pda je premozena usb portem :D Ale rozhodne bych na to nespolehal..ve chvili, kdy mi pda kiksne, ze dosla baterka, usb ho uz nevzkrisi, pokud ho aspon na chvili nedam do site..takze spolehat jen na usb muze byt chyba ;)
Johny_G (384)|16.8.2005 14:58
Čili budu mít prostě ve dne v noci zapojený adaptér v zásuvce :-).

Jinak SF je moje domovské fórum, když ho nevidím aspoň 5x denně, tak jsem nesvůj :-)
pagino (160)|16.8.2005 15:19
inak myslim ze n50 sa nenabija cez USB, niekde to tu bolo uz riesene a doslo sa k zaveru, ze dodavany USB kabel nepodporuje napajanie z USB
xkovi_ce4you (568)|16.8.2005 16:15
Chces rict, ze ten dvojramenny kabel je jinej, nez u n30? Myslim, ze se jedna o jeden a tentyz, takze by nabijet mel.. proc bych jinak nabijeni u sve n30ky pozoroval?;)
pagino (160)|16.8.2005 16:27
no mne sice pri napojeni na PC tiez blika zelene svetielko ale nabijanie nepozorujem, tak neviem.
Octavian (81)|16.8.2005 16:34
Me tedy opravdu n50 notebook pres USB nenabiji :/
xkovi_ce4you (568)|16.8.2005 16:41
Tak abych to znova zopakoval, nabijeni zacne az tak po 15-25 minutach, aspon u me.. nejlepe, pokud na pda nepracuji,aby nespotrebovavalo moc energie..
To ze vam nenabiji muze byt taky zakladnimi deskami..pripadne chipsety..kdesi se tu uz zjistilo, ze chipsety VIA obvykle nabiji, nforce nikoli..dokonce i dle znacek..tusim, ze napr. MSI je na nabijeni opravdu mizerne..takze ty problemy, ze vam nenabiji, mohou byt spise HW vaseho kompu, nez chyba pda ;) Proste vase usb to neutahnou..
beecher (9270)|16.8.2005 17:23
U X50v se pres USB nabiji pouze pokud je zarizeni vypnute, mozna to bude fungovat podobne i na N50...
pagino (160)|16.8.2005 17:26
takze musim sa ospravedlnit, aj mne naboja cez USB :P chcem sa ospravedlnit za nepravdivy vyrok. inak nabija aj ked je PDA zapnute
pagino (160)|16.8.2005 17:26
takze musim sa ospravedlnit, aj mne naboja cez USB :P chcem sa ospravedlnit za nepravdivy vyrok. inak nabija aj ked je PDA zapnute
xkovi_ce4you (568)|16.8.2005 18:02
[QUOTE="pagino"]takze musim sa ospravedlnit, aj mne naboja cez USB :P chcem sa ospravedlnit za nepravdivy vyrok. inak nabija aj ked je PDA zapnute[/QUOTE]
Koukam opakovani je matkou prirody :D Sem si rikal, ze by zrovna n50 byla toliko odlisna od n30;)
jumbojet (3)|16.9.2005 21:27
N A B Í J Í M !!!!!...po pár sáhnutí pájkou do konektoru mi acer nabíjí z jakýhokoliv USB...zkoušeno už na 4počítačích a nabíjí stejně rychle jako z 220V.
Uprava je jen ve spájení dvou pinů k sobě. a jsou i blízko sebe, takže nic moc velký problém...

Nabíjení ZDAR...
CommanderZ (1798)|16.9.2005 22:03
ja taky, a bez pajky :sarcastic:
David Weller (16)|18.9.2005 19:27
Nemohl bys to s tím pájením trochu rozvést? (Mě to nenabíjí ať dělám co dělám..) Dík!
jedle_ce4you (98)|18.9.2005 21:26
Me n50 nenabíjí ať dělám co dělám. Zvláštní je, že po připojení pomocí USB kabelu začne blikat žlutá dioda. Považoval jsem to za indikaci nabíjení, ale možná je to pouze indikace připojení a možnosti synchronizace. Po cca 2 hodinách připojení mi klesne z 90% třeba na 75%.

Pravda nezkoušel jsem ho vypnout. Vyzkouším nyní.

Docela mi to štve, protože jsem si kabel kupoval PŘEDEVŠÍM proto, abych mohl PDA na cestách nabíjet :evil:
jumbojet (3)|18.9.2005 21:49
Mě předtím zelená diodka blikala taky, ale to značí jak nabíjení tak i jen připojení k usb a synchronizaci. Nabíjení se dá poznat až podle stavu CHARGE.

Jinak kabel jsem upravoval stylem pokus omyl. Rozdělal jsem konektor a měřil kam vlítne 5V z USB. Pak kam vlítne 5V z adaptéru a následně jsem je spojil. Ukostření je spojené již v základu, takže stačí jen tyto dva.
Jsou to dva piny kousek od sebe a mezi nimi žádný zapojený. takže by se spojením neměl být problém.

Jen se zatím bojím zapojit kabel do USB a do adaptéru současně....nevím co to provede s USB. Pokud někdo vyzkoušíte, dejte prosím vědět.

Hodně zdaru, ale dejte pozor.. první hodinu nabíjení jsem kontroloval jestli se nějak výrazně nepřehřívá baterka či konektor. Vše bylo ale v poho...
Peterbilt (27)|19.9.2005 11:32
Mě přes USB taky nenabíjí a ani to nabíjet nemá.. :)
jumbojet (3)|19.9.2005 13:22
[QUOTE="Peterbilt"]Mě přes USB taky nenabíjí a ani to nabíjet nemá.. :) [/QUOTE]
podle me to nabijet ma...kdyt i na aceru pisi: nabijeni pomoci usb...lec nenaniji...:?
Zdenek S (27)|30.9.2005 11:25
s tim spojenim konektoru to muze byt dobrej napad, ale pokud je to pripojeny k PC tak bych uz adapter nepripojoval!
Vzdycky jedno z tech dvou napajeni bude mit mensi/vetsi napeti a potecou tama vyrovnavaci proudy a mohlo by to byt pro USB smrtelny. Ikdyz vyrobci zarizeni rikaji ze kdyz se zacne USB proudove pretezovat tak se odpoji, ale moc bych na to nespolehal...
havlat (1)|30.9.2005 14:38
Tipuji, ze to maji udelane, tak aby vic vydelali na doplncich.

Ja jsem byl setrnejsi k pri pajeni. Koupil jsem si USB konektor a napajeci konektor + kus dratu (cca 40Kc). Sice zaberu dva USB porty, ale mohu napajet bez zasahu do originalniho 26 pinoveho konektoru. A nemusim se bat, ze jednou omylem zapojim oboje.

Kdo by mne chtel nasledovat, tak USB: +5V je na levem krajnim a minus napravo; jack: + je uvnitr.
superkojot (111)|1.10.2005 21:08
[QUOTE="jumbojet"]N A B Í J Í M !!!!!...po pár sáhnutí pájkou do konektoru mi acer nabíjí z jakýhokoliv USB...zkoušeno už na 4počítačích a nabíjí stejně rychle jako z 220V.
Uprava je jen ve spájení dvou pinů k sobě. a jsou i blízko sebe, takže nic moc velký problém...

Nabíjení ZDAR...[/QUOTE]

ach jo :)
ja se budu nabijet pres adapter a k pocitaci vzduchem :D :D