Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chci koupit PDA Acer n50.Jsou Acery kvalitní nebo jsou spíše poruchové?

Johny_G (384)|16.8.2005 18:11
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Johny_G"]Jak to číslo vypadá?[/QUOTE] Je tam vetsinou logo FCC, tak hledej... To ID bude smes tak 10-15 znaku a cislic...[/QUOTE]

Logo FCC je na nálepce na zadní straně. Ale je u něj jen logo BT a nápis "n50-31BW" - to mi nepřipadá jako směs 10-15 znaků :-(. V té díře co je baterka taky nic není.

A ověřil jsem si funkčnost záložní baterie - mě teda fungovala :-).
beecher (9270)|16.8.2005 18:26
No to opravdu neni to cislo... :D

EDIT Nemuzes sejmout nejaky fotky toho co je na te nalepce pod baterii atd? V kvalite samozrejme... ;)
Johny_G (384)|16.8.2005 18:40
[QUOTE="beecher"]No to opravdu neni to cislo... :D

EDIT Nemuzes sejmout nejaky fotky toho co je na te nalepce pod baterii atd? V kvalite samozrejme... ;)[/QUOTE]

Nemůžu nic :-). Mám mizernej foťák, a hlavně bez baterek. Ale vzhledem k umístění baterie se musíš smířit s tím, že tam prostě nic nebude :-).
viz. https://www.ce4you.cz/img/articles/cz/large/0000000210_xse41988502005419171444.jpg

A na té nálepce s logem FCC he nejdelším ID toto: DA02734, a to je jenom jakýsi certifikát pro schválení prodeje :-). V blízkosti loga FCC je jen a pouze řetězec n50-31BW. S tím nic neuděláš :-)
Zdenička_oldd (292)|17.8.2005 06:40
Já tam mám ještě FCC ID:HLZN50 Ale to asi taky nebude ono :-)
beecher (9270)|17.8.2005 09:47
Zdenicko, trefa primo do cerneho. Tady jsou pohledy do vnitrku N50, no a podivejme, co je hned na prvnim obrazku... ;)

Takze pokud se ti to HRka pri vyndani baterie, tak je opravdu tvuj N50 v neporadku...
Zdenička_oldd (292)|17.8.2005 09:50
Udělám zálohu a vyzkouším...
Zdenička_oldd (292)|17.8.2005 09:57
:yes: Yes, yes nemusíme do servisku :-) V tom případě ale nechápu, proč se mi to tak jednou povedlo.. Pokud mám uplně vybitou hlavní akku a vytahnu ji (jen na několik vteřin), pak by to stejně nemělo mít žádný vliv na data, ale mě se HR udělal.

Asi to bude vážně něco mezi windows a zemí :sarcastic:

Thanks a lot!
Johny_G (384)|17.8.2005 16:36
Ať dělám co dělám, já to tu nikde nevidím. A jestli lžu, tak ať mě sežerou všechny obludy z pekla přivolané. OPRAVDU!

Možná, že Premium má ten štítek zkrátka jiný, no :-(.
beecher (9270)|17.8.2005 16:49
Takhle by ten stitek mel vypadat... Ja tam to FCC ID vidim... ;)
Hit (16)|17.8.2005 20:07
Tak už už jsem chěl jít nakupovat,ale asi budu mít nakonec více korunek a vyždímu se.Navíc každý říkal trošku něco jiného jen tady ty Acery vyzněly docela soldně.Takže když bude víc peněz nechám si ještě jednou poradit.
Kandidáti:
a)T-Mobile MDA Compact
b)Acer n50 teoreticky,ale je možná by se dalo uvažovat o Acer n50 Premium http://www.mironet.cz/DetailPage.asp?DPG=42746
c)Fujitsu-Siemens Pocket LOOX 420 http://www.mironet.cz/Default.asp?CatID=1691&TYPTREE=1
d)Fujitsu-Siemens Pocket LOOX 710 http://www.mironet.cz/Default.asp?CatID=1691&TYPTREE=1
e)ASUS MyPal A716 BT http://www.mironet.cz/Default.asp?CatID=1733&TYPTREE=1
f)HP iPAQ rx3715 http://www.mironet.cz/DetailPage.asp?DPG=39435
http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=47806&CatId=18843288
g) HP iPAQ hx2410 Series
http://www.mironet.cz/DetailPage.asp?DPG=41694
h) Sony Ericsson P900 za 12100kč s dph nebo
se zárukou 6měsíců jetý za 6000kč.

Zařízení bude užíváno,hlavně na maily,surfování netem,zábavu a trošku místo normálního pc.Dále jako organizér atd.

Dejte mě tip na 2-3nej zařízení.
Musejí splňovat tyto kritéria:
1.možnost propojit s telefonem SE,mít wifi
2.solidní výdrž na baterie
3.pěkný design
4.kvalita,tedy žádné poruchové zařízení ani lehko opotřebovatelné
5.dobrá výbava za minimum peněz nejvíce muziky
6.kvalitní displej,možnosti rozšíření,množství sehnatelných doplňků
7.solidní a vstřícný servis

Osobně bych byl ale úplně nejraději kdybych se s tím zařízením pokuď možno,nejlíp vešel do 11000kč včetně dph.
Tak prosím o pomoc.Ještě se raději optám i jinde.Díky
Barbados (189)|17.8.2005 20:30
Tak ja si myslim , ze kdyz chces nejaky slusny pda do 11000 vc.dph tak bych ti doporučil acera n50 , ma jak wifi tak bluetooth. A za zbyle korunky muzes dokoupit pametovku a nejake lepsejsi pouzdro folii apod.
Ja jsem si ho poridil taky , sice jsem s nim mel nejake malicke problemy , ale bez jakychkoli problemu mi ho vymenili za novy a ten slape uplne vpohode . Da se rict ze jsem na tom jeste vydelal , protoze jsem na nem zezacatku nemel folii a jaksi se mi na displeji objevil maly skrabanec i kdyz jsem si na to daval velky pozor, proste se tomu neda zabranit na stylus se nalepila nejaka mala spinka a ryha byla na svete. :yes:
Johny_G (384)|17.8.2005 21:20
[QUOTE="beecher"]Takhle by ten stitek mel vypadat... Ja tam to FCC ID vidim... ;)[/QUOTE]

Můžu ti odpřísáhnout, že já to tam nemám. Mám tam jen ten Rating a je zarovnaný na střed.
Johny_G (384)|17.8.2005 21:21
[QUOTE="Barbados"]Tak ja si myslim , ze kdyz chces nejaky slusny pda do 11000 vc.dph tak bych ti doporučil acera n50 , ma jak wifi tak bluetooth. A za zbyle korunky muzes dokoupit pametovku a nejake lepsejsi pouzdro folii apod.
Ja jsem si ho poridil taky , sice jsem s nim mel nejake malicke problemy , ale bez jakychkoli problemu mi ho vymenili za novy a ten slape uplne vpohode . Da se rict ze jsem na tom jeste vydelal , protoze jsem na nem zezacatku nemel folii a jaksi se mi na displeji objevil maly skrabanec i kdyz jsem si na to daval velky pozor, proste se tomu neda zabranit na stylus se nalepila nejaka mala spinka a ryha byla na svete. :yes: [/QUOTE]

On když není Premium, tak je i za 8300 s daní :-). Neukvapujte se, a dobře zvažte, zda za to Premium stojí.
Karm (365)|17.8.2005 22:21
[QUOTE="Hit"]Tak už už jsem chěl jít nakupovat,ale asi budu mít nakonec více korunek a vyždímu se.[/QUOTE]
Nevím jestli jsem to psal tady nebo jinde,ale rozhodně nedoporučuju vytřískat se ze všech peněz hned při koupi pokud na obzoru nebudou jiné.Prootže koupí PDA investice začínají(pouzdro,kabely,stylus(pokud si ho rozsedneš jako já :D ),fólie,paměťovka,sluchátka.....).To říkám z vlastní zkušenosti,ale je to věc názoru.
vladahr (14)|22.8.2005 19:40
Rozhodně nekupuij N50 a N50 Premium - viz ostatní vlákna na téma N50 a moje vlastní zkušenost! Nechí na něm Alturion, Navigon ani TOM TOM vše končí Hard resetem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Karm (365)|22.8.2005 20:50
VYzkoušen Tom tom navigator 5 a chodí bez prolémů,nevím co máš a navigon(ten starší) nechodil pokud vím se všemi acery.
Johny_G (384)|22.8.2005 20:56
Hard reset jsem neměl, a používám SmartMaps, které běží na 100%. Tadytěm extrémistům nevěřte, kecají v momentálních záchvatech zlosti :-). Mě zatím fungovaly všechny aplikace.
Barbados (189)|22.8.2005 21:07
Presne tak , chce to jenom vice trpelivosti, taky mam obcas trapeni s nejakym programem . Dej si panaka a zeptej se zde zkusenejsich urcite ti radi poradi ;)
Mam n50 a jde zatim vsechno co jsem potreboval .
Endrju (37)|22.8.2005 21:14
Presne tak! V zachvatu prvni euforie jsem byl taky nasrany na A50 a Acer obecne, ale vsechni se podarilo na vybornou odstranit.

TomTom 5 - porad se vypinal - vyresilo to smazani pois.dat puvodnich
Ceska lokalizace na CD - byla vadna neukazoval se stav baterie - vyresila to aktualizace na 8.6
Neslo mi pripojeni k netu pres BT z notasu - to bylo asi nejhorsi, ale vyresila to aktualizace Active sync na 3.8 + jeste prirazeni BT v kompu na COM2 a bylo to ....
myslim ze problem neni v Acerech ale v lidech, a jejich lenivosti problem vyresit, pokud nekomu ten, ci onen problem jde, tak pak se nelze vymlouvat na to ze je Acer na hovno
milosgabriel (17)|23.8.2005 23:39
Acer n30 je bezva !!!

Pokud pominu, že je nejlevnějším PDAčkem dnes na trhu, má výhodu, která ho žene na vrchol:

USB Host na přístroji (bacha n50 ho má na synchro. kolébce). Jen si dávej bacha na verzi USB 1.1 a pak budeš spokojený. A zákon ti dává právo ho v případě opakované reklamace v dvouleté záruce (a to jsou i ty neuznané) odstoupit od smlouvy a koupit jiný, nevadný. To jen pro případ smůly.
Já jsem s ním nadmíru spokojený.
hybo (3107)|24.8.2005 07:55
Muzu se zeptat, kterej zakon a paragraf rika o tom, ze ma zakaznik pravo odstoupit od kupni smlouvy i v pripade neuznanych reklamaci? Mel jsem za to, ze pokud neni reklamace uznana dle zakona, jedna se o vadu nezpusobenou vyrobcem, nebo prodejcem (v priapde dodatacnych instalcnich sluzeb).
panther01 (29)|14.6.2006 20:32
ja sem pouzival ACER asi mesic a pak jsem ho dal pryc kvuli MDAc ale jedine co mi vadilo na N50 byl 312Mhz procesor obcas to bylo znat(da se to resit pretaktovanim-pak uz pohoda)-jinak jeste pred tim sem mel del x3i a to zas bylo uplne o necem jinym -celkove stabilnejsi,lepe spracovany,akorat slaba baterka-hold si nevyberes (jinak Acer n50se da vklidu sehnat jetej za 5tis a kdyz nebudes spokojenej tak se dat strelit i za 6tis:)haug
johnconnor (45)|14.6.2006 22:12
Ja ted resim problem s GPS modulem do SD slotu SD-501 od Navilcku. Nahodne mi TT pise "chybi zarizeni GPS", jako by se gps sama vypla, pritom kontrolka blika v poradku, jako ze jede a ma signal. Po spouste pokusu sem prisel na to, ze je nekde chyba v kontaktech v SD slotu, napajeci piny jeli OK, datovy jsou asi KO. Ale pouzil jsem gumu, pak WD-40 a zatim jede OK, tak uvidime :). Ale ACER uz bych znovu nekoupil, zpracovani pristroje za 10k+ (ve sve dobe) je priserne, vse vrze, kryt je evidentne nepovedeny kus plastu, proste ja mam jasno, uz ACER nechci.
Srbak (37)|21.7.2006 01:10
Já jsem si koupil před dvěma dny N50, zjistil jsem, že líp jsem si nemohl vybrat, když to porovnám s Loox720 co má kámoš, tak jsem naprosto za vodou, za 1/2 ceny mám jenom horší procesor a nemám VGA, což nevadí, navíc velmi si libuji nad tlačítkem hold, při poslechu mp3 ideální! Myslim, že tohle vydrží!!!