Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SPB Diary - kouzelník pro obrazovku DNES

Falco_ce4you (311)|8.8.2005 13:01
Většina majitelů PDA, chová své drahé škatulky jako v bavlnce, snaží se je neustále vylepšovat a jeden by čekal, že se mu škatulky za tu snahu a péči odvděčí. Kdepak, neodvděčí. Řvou na něj, cinkají, pískají, stále dokola mu nadávají, že tohle neudělal, tamto mělo být dávno hotové a tu zprávu šéfovi, na které ještě ani nehrábnul, má odevzdat přesně za hodinu. Jedním z nejlepších takových "drábů" na trhu, je SPB Diary. Chcete-li vědět co na Vás v SPB přichystali, přečtěte si následující článek.Přečtěte si celou recenzi.
VoY (32)|8.8.2005 16:07
Chtel bych se zeptat, zda jste nekdo neprisel na to jak dostat pomoci diary na obrazovku najednou jak ukoly, tak schuzky. Libi se mi, chtel bych ho pouzivat, ale prepinani mezi temito dvema kategoriemi mi nevyhovuje.
osch (1330)|8.8.2005 16:23
ahj.
Už se na něj chystám. Jenom nevím jak na to. Už tři dny se snažím Diary koupit, ale moji VISA kartu Handango nechce. Nevíte někdo co s tím?
Předem děkuji
mac_hal_ce4you (8)|8.8.2005 16:46
Cau, recenze good. Chtel bych se spis zeptat na programek, kterej se objevuje na obrazcich v odstavci VGA a ukazuje zalozky Program, Pripojeni, System a Pocasi. Znate ho nekdo?
Zdenek Malinsky (9781)|8.8.2005 16:56
Úkoly a schůzky najednou umí Pocket Breeze. Nechci být být podezíravý, ale SPB Diary se mu až moc podobá. A co je zde děláno jinak, než u PB, se i dle skvělé Falcovy recenze nezdařilo. :sarcastic: :?

Nákup v zahraničí za Kč - AH Mobile, možná i Hybo.
CommanderZ (1798)|8.8.2005 17:06
Me osobne vyhovuje mnohem vic PB - kuprikladu mi prijde odporne vertikalni usporadani zalozek. A navic, kdyz uz se to vlozi do P+ na zalozky, tak zase oddelovaci cary dni konci centimetr od kraje :no: A vyskakovaci kalendar ma PB taky lepsi.

To Mac Hal: Spb Pocket Plus ;)
beecher (9270)|8.8.2005 17:09
[QUOTE="mac_hal"]...kterej se objevuje na obrazcich v odstavci VGA a ukazuje zalozky Program, Pripojeni, System a Pocasi. Znate ho nekdo?[/QUOTE] Zname, SPB Pocket Plus...
Zdenek Malinsky (9781)|8.8.2005 17:12
[QUOTE="mac_hal"]Cau, recenze good. Chtel bych se spis zeptat na programek, kterej se objevuje na obrazcich v odstavci VGA a ukazuje zalozky Program, Pripojeni, System a Pocasi. Znate ho nekdo?[/QUOTE]SPB Pocket Plus - Falco na to psal rovněž recenzi.


osch (1330)|8.8.2005 18:11
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Nákup v zahraničí za Kč - AH Mobile, možná i Hybo.[/QUOTE]
Díky. Už jsem to pořešil přes banku.

[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Úkoly a schůzky najednou umí Pocket Breeze. Nechci být být podezíravý, ale SPB Diary se mu až moc podobá. A co je zde děláno jinak, než u PB, se i dle skvělé Falcovy recenze nezdařilo.
[/QUOTE]

Určitě chci koupit soft tohoto druhu. A mám zkušenost s SPB Diary. A taky už dlouho pozoruji diskuzi o P-Breeze + ContactsBreeze a jsem, mírně řečeno, dezorientován z toho množství beta verzí a všeho toho co se kolem těchto dvou sftwrs "děje". Tak mi v tom prosím udělejte jasno. Děkuji:?
hybo (3107)|8.8.2005 18:17
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Úkoly a schůzky najednou umí Pocket Breeze. Nechci být být podezíravý, ale SPB Diary se mu až moc podobá. A co je zde děláno jinak, než u PB, se i dle skvělé Falcovy recenze nezdařilo. :sarcastic: :?

Nákup v zahraničí za Kč - AH Mobile, možná i Hybo.[/QUOTE]

PB je o necem jinej, Diary je odvar, ale zase mzue stacit...ac ma PB hodne moznosti nastaveni, treba mne tam porad schazi dve, ktere tam proste nejsou a pro ktere jsem si cenil tAgendu...1. nastavit, ze se bude zobrazovat jen do velikosti okna a tedy ze nebude mozne scrlovovat...2. datum primo pred prvni appointment...

jinak ano, prodavame SW za stejne ceny + DPH, vice na minisoft.proficomp.cz
macula_ce4you (691)|8.8.2005 18:36
SPB Diary je skvělá aplikace, jako vše od této firmy. Vše je bezchybně spolu provázáno (SPB Pocket Plus, SPB Weather ... chystá se i SPB Time) i s Pocket Informant. Doporučuji.

Jinak k platbám přes internet. S VISOU jsem měl také problémy (např. u PocketGear), ale s American Express jde vše a všude bezproblémů. Zrovna dnes jsem kupoval SPB Pocket Plus 3 a SPB Diary.
osch (1330)|8.8.2005 18:45
[QUOTE="macula"]....ale s American Express jde vše a všude bezproblémů. ..[/QUOTE]
:D :$: :D :$: :D
daww (687)|8.8.2005 18:57
[QUOTE="VoY"]Chtel bych se zeptat, zda jste nekdo neprisel na to jak dostat pomoci diary na obrazovku najednou jak ukoly, tak schuzky. Libi se mi, chtel bych ho pouzivat, ale prepinani mezi temito dvema kategoriemi mi nevyhovuje.[/QUOTE]
To je v celku jednoduché. Stačí v záložce kalendáře zaškrtnout požadované zobrazení viz. obrázek

To čeština - je k dispozici fe foru o SPB Diary jak pro verzi 1.0 tak pro 1.5

V nové verzi je navíc záložka s poznámkami a možnost zobrazení zástupného symbolu počasí

Doporučuji přečíst zde

Recenze je super a fakt důkladná, jen na již trochu starou verzi programu :?
00081605_spb_cSiu.jpg
RV_ce4you (27)|8.8.2005 20:00
[QUOTE="osch"]ahj.
Už se na něj chystám. Jenom nevím jak na to. Už tři dny se snažím Diary koupit, ale moji VISA kartu Handango nechce. Nevíte někdo co s tím?
Předem děkuji[/QUOTE]

A nemáš náhodou elektronickou platební kartu? Tj. takovou tu co nemá "vytlačovaný", nebo-li embossovaný čísla? Ty na internetu nefungujou. A taky musím mít od svý banky povolení platit s tou kartou na netu. Některý banky mají spec. karty pro platby na netu ať v plastový či jen papírový podobě čísla, některý ti odblokujou stávající kartu "I" pro platbu na netu. :-))
osch (1330)|8.8.2005 20:10
to: RV
jo jo. taky už sem to zjistil. :sarcastic:
macula_ce4you (691)|8.8.2005 22:03
No třeba ta virtuální karta od KB mě je úplně na h***o. Zkoušel jsem to s ní třikrát /na různých serverech/ a vůbec jsem z ní nedokázal vyloudit ani USD ani EUR. V CZK jsem to pravda nezkoušel, ale to taky nepotřebuji. ŽE?
VoY (32)|9.8.2005 10:30
Ja tedy pocket breeze treba prilis nemusim, protoze se vsi tou svoji grafikou, scrollovanim atd. mi prijde na mem looxu 720 ponekud pomala. Nevim, jestli to neni tim, ze uz jsem na nej za dobu co ho mam nainstaloval hromadu veci a zase je zrusil, takze uz je system nejak zaneseny zbytky. Planuji hard reset, ale az na nova windows :-)
rmasek (43)|9.8.2005 11:44
i mě přijde PB znatelně lepší.
vyhovuje mi možnost si vzhled přizpůsobit jak chci já, což je u diary nemožné.
Jinak je tenhle program 100'% lepší než today od MS :-)
:D :D :D :D
rmasek (43)|9.8.2005 11:52
[QUOTE="osch"]to: RV
jo jo. taky už sem to zjistil. :sarcastic: [/QUOTE]

ahoj,

platit na netu kartou je možné pouze
a) embosovanou
b) speciální internetovou kartou

u některých bank je třeba si kartu na platbu přes internet nechat aktivovat

Když potom platíte - (u někoho) - je třeba při zadávání karty uvádět i tzv. ccv kód, kterej je uvedenej na zadní straně karty - většinou na tom papírovym proužku - jsou to ty poslední tři číslice.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|9.8.2005 13:34
[QUOTE="macula"]No třeba ta virtuální karta od KB mě je úplně na h***o. Zkoušel jsem to s ní třikrát /na různých serverech/ a vůbec jsem z ní nedokázal vyloudit ani USD ani EUR. V CZK jsem to pravda nezkoušel, ale to taky nepotřebuji. ŽE?[/QUOTE]
A proč se snažíš vyloudit z virtuální karty $ nebo EUR? Normálně zaplať požadovanou částku (vyplň číslo, expiraci a kód karty) a banka to uhradí i když máš účet vedený v CZK, normálně ti to napočítají v aktuálním kurzu... Mám také virtuální kartu od KB a vše funguje OK :D
Orloj_ce4you (299)|9.8.2005 13:47
[QUOTE="daww"][QUOTE="VoY"]Chtel bych se zeptat, zda jste nekdo neprisel na to jak dostat pomoci diary na obrazovku najednou jak ukoly, tak schuzky. Libi se mi, chtel bych ho pouzivat, ale prepinani mezi temito dvema kategoriemi mi nevyhovuje.[/QUOTE]
To je v celku jednoduché. Stačí v záložce kalendáře zaškrtnout požadované zobrazení viz. obrázek
:? [/QUOTE] -hm, ale to neni to na co se ptal.. to nefunguje. CHtel bych mit na obrazovce SOUCASNE zobrazene udalosti i ukoly (i bez casoveho urceni) -jako kdyby byly obe zalozky (kalendar i ukoly) expandnute
macula_ce4you (691)|9.8.2005 14:00
No on to byl takový pokus o vtípek víš (vyloudit prachy a tak). :sarcastic:
Myslel jsem tím, že s ní nejde platit na zahraničních serverech. V českých e-shopech předpokládám, že to jde. Nebo ti to fachá třeba na PocketGear.com? :?:
osch (1330)|9.8.2005 17:40
[QUOTE="Jarouš"].....Mám také virtuální kartu od KB a vše funguje OK :D .....[/QUOTE]

ahj. Tak jak jsem už psal. Díky všem za snahu mi pomoci, ale už jsem to pořešil. Právě přes VirtualCard od KB, ale v KB mi to jsou schopni vyřídit od včera nejdřív do pátku (spíš do pondělí). Dost dlouhá doba, takže jsem dal na:[QUOTE="Zdenek Malinsky"].....Nákup v zahraničí za Kč - AH Mobile, možná i Hybo .....[/QUOTE]

a tak jsem použil:[QUOTE="hybo"].....prodavame SW za stejne ceny + DPH, vice na minisoft.proficomp.cz[/QUOTE]

a musím říct: Díky za rychlo vyřízení hybo. A ve finále to finančně ani nevyjde o moc hůř :D. Tedy SPB Diary + SPB Finance + SPB Weather = 1567,50 Kč (vč.DPH) :D
hybo (3107)|9.8.2005 17:58
cena je stejna, protoze s nima mame dohodu, pripocitava se "jen" DPH 19%...samozrejme, tohle je jen u serveru pocketgear a palmgear, handango je ........ale i to se zmeni ;)
Red Dwarf_ce4you (187)|12.8.2005 12:42
Možná je můj dotaz torchu off-topic, ale nevím, kam s ním (klasický Nerudovský problém, že?). V Today mám víc věcí a nepříjemně se mi to roztáhlo natolik, že mám na boku šoupací lištu. Nejvíc místa zabírá SPB Pocket+ s až nesmyslně velkými ikonami (není jich moc). Lze nějak nastavi velikost ikon (písma...)?
hybo (3107)|12.8.2005 12:46
ikony lze menit, staci na ni dele podrzet stylus a muzes si vybrat velikost mala/velka...co se tyce dalsi veci, je mozne je vypnout, kdyz je nepotrebujes, nebo nahradit necom komplaktnejsim...
Red Dwarf_ce4you (187)|12.8.2005 13:13
Tak v záložkách Connect a System jsem prostě jen zrušil zaškrtnutí Large Icon, ale v první záložce Main mi to tuhle možnost prostě nenabídne :mad:
hybo (3107)|12.8.2005 13:23
musis pdrzet na knkretni ikonce, kterou chces zmenist, zvetsit...
Red Dwarf_ce4you (187)|12.8.2005 13:29
[QUOTE="hybo"]musis pdrzet na knkretni ikonce, kterou chces zmenist, zvetsit...[/QUOTE]

To jsem pochopitelně zkoušel, ale nabízí mi to jenom:
Arrange Items
Auto arrange
Lock all items
Add/Remove items
Remove item
Options - vždy konkrétní nastavení toho, o čem ikona informuje (u baterky jestli se má počítat se statistickou nebo faktickou výdrží, jestli to teda překládám správně)

O velikosti ikony nikde ani zmínka...:no:
macula_ce4you (691)|12.8.2005 13:30
U indikátorů jako je baterie nabo posvícení ... to změnit nejde. Můžeš akorát vybrat jinej skin kde jsou tyto ikony menší.
Red Dwarf_ce4you (187)|12.8.2005 13:38
[QUOTE="macula"]U indikátorů jako je baterie nabo posvícení ... to změnit nejde. Můžeš akorát vybrat jinej skin kde jsou tyto ikony menší.[/QUOTE]

Zatrsakr:!: Ale díky.
Whippy (206)|11.9.2005 19:01
Nevite proc se mi v zalozce poznamky ukazuji vsechny wav soubory, ktere mam na karte?
Poznamky mam standartne v My documents, ale ty wavky sou na today zobrazene vsecky, kere sou v ruznych adresarich na karte.

:(
atomion (1159)|2.3.2006 19:28
Mám dotaz.. Jde do SPB diary nahrát nějaké "pluginy" aby tam bylo těch vertikálních záložek více?? Například dokumenty, pošta...atd?? A ještě..jak to můžu implementovat do SPB pocket+ jak to tady někdo říkal?? Bohužel neřekl jak... :?: :?: :?: Předem děkuji za odpovědi
CommanderZ (1798)|2.3.2006 19:35
Whippy: Wavy jsou bohuzel povazovany za poznamky (staci se podivat do inbuilt Notes, tam se zobrazuji taky). Neprisel jsem na to jak se jizch zbavit...nebo lepe receno prisel - nepouzivat je :))

Atomek: Je to tam kde vytvaris novou zalozku. Tak tam je nabidnuto SPB Diary (snad si to dobre pamatuju, P+ uz na today pekne dlouho nepouzivam :oops: ) ;)
macula_ce4you (691)|2.3.2006 20:18
[QUOTE="Whippy"]Nevite proc se mi v zalozce poznamky ukazuji vsechny wav soubory, ktere mam na karte?
Poznamky mam standartne v My documents, ale ty wavky sou na today zobrazene vsecky, kere sou v ruznych adresarich na karte.

:( [/QUOTE]

Přímo na Today v pluginu Diary, je možnost vpravo nahoře vybrat z jakého adresáře se mají poznámky zobrazovat.
macula_ce4you (691)|2.3.2006 20:30
[QUOTE="atomion"]Mám dotaz.. Jde do SPB diary nahrát nějaké "pluginy" aby tam bylo těch vertikálních záložek více?? Například dokumenty, pošta...atd?? A ještě..jak to můžu implementovat do SPB pocket+ jak to tady někdo říkal?? Bohužel neřekl jak... :?: :?: :?: Předem děkuji za odpovědi[/QUOTE]

Do SPB Diary žádné záložky přidávat nejdou. Jde jedině zobrazit nebo nezobrazit přednastavené položky. Pošta je přímo součástí poslední verze.

Záložku dokumenty jde přidat do Pocket Plus pluginem SPB Folders (již jsem včera zmiňoval) - stačí nainstalovat.

Do Pocket Plus jdou přiřadit postupně všechny záložky z Diary.
Kliknout na první ikonku v Pocket Plus - vybrat Today Plug-in - kliknout na Feature options - tlačítko Add.
speed-komi (278)|26.3.2006 19:12
SPB píše, že se nechá do diary napasovat (nebo něco takového) i spb weather. Je to pouze to, že se mi u každého dnu zobrazí sluníčko (mráček, kapička....), nebo to můžu mít pod samostatnou záložkou? Do Pocket plus se záložka dát nechá, ale já bych to potřeboval v diary... Asi bych měl dodat, že mám SPB diary 1.7.1 a SPB Weather 1.5.0
ElSoft (1244)|26.3.2006 20:35
je to jak pises, tj pouze se prida ikonka ke kazdemu dnu
bohuze do SPB Diary se pridavat dalsi pluginy nedaji, doufam ze jen zatim:sarcastic:
osch (1330)|27.3.2006 01:03
[QUOTE="ElSoft"]...doufam ze jen zatim:sarcastic: [/QUOTE]
Jojo.

Ale jinak je to přesně jak ElSoft píše.
Tom007_ce4you (76)|11.9.2006 09:49
Nevíte, jestli je Pocket Breeze i v češtině ? Zatím to kvůli rodnému jazyku vyhrává SPB Diary, ale jak tu tak čtu, PB bude možná i o kus lepší.

Nakupovali jste zde nebo jinde ?
http://www.spbsoftwarehouse.com/products/diary/support.html?cz
MP-Cyber (57)|31.10.2006 15:28
Vyšla nová verze 2.1
Zdenek Malinsky (9781)|26.12.2006 18:44
V předvánočním shonu jste možná propásli vydání nové verze Spb Diary 2.2. Seznam změn je zde.
osch (1330)|24.1.2007 13:08
Včera byla vydána nová verze Spb Diary 2.2.1.

Seznam změn:

Version 2.2.1 (January 23, 2007):

* The problem with slow Contacts tab loading fixed
* Context menus can be closed with "left" button on WM2003 now
* The problem with wrong color on E-TEN X500 fixed
* The problem with uncapability to integrate with Pocket Informant fixed
* The problem with creating appointment with Agenda One fixed
* The hardware keyboard supports accented letters now
* An option to open a contact (instead of editing) from the pop-up added
* Ability to sort by due date in reverse order when grouping by completion status added
* Notes sorting by name is case-insensitive now
* Several more minor changes and bugfixes
Superbobo (121)|24.1.2007 13:37
[QUOTE="Tom007"]Nevíte, jestli je Pocket Breeze i v češtině ? [/QUOTE]

Je.
Honzam75 (130)|7.4.2007 21:08
Ahoj,
vysla nova public beta verze 2.5. Vice na SPB Diary
osch (1330)|20.8.2007 20:57
Spb Diary 2.5.5.

seznam změn:

* Ability to customize context menus implemented
* Ability to pin contacts in Contacts tab implemented
* Memory and speed optimization
* Tab icon is not displayed when only one tab is enabled
* Custom period of days to show can be set in Options applet now
* Diary's incorrect handling of all-day appointments rescheduled from PI fixed
* New message notification is removed if unread message is deleted
* Navigation and wrong width if Diary is integrated in Mobile Shell with tabs on the left fixed
* A rare problem with message staying in Inbox being deleted on server fixed
* Problem with some deleted SMS still showing on ETEN WM06 devices fixed
* A few small issues for custom plugins fixed
* Some other minor changes
osch (1330)|12.10.2007 11:34
Spb Diary 2.5.6. (11. října 2007)

seznam změn:

* Custom plugins handling improved to avoid "Bad plugin" message in some situations
* Crash problem with custom plugins when storage card removed fixed
* Problem with files from hidden folders sometimes shown in Notes tab fixed
* Palm Messaging: unavailable functions (delete/reply) hidden in Messages tab
* Palm Messaging: sender name is shown instead of phone number
* Rare problem with message preview not fitting the screen fixed
* Incompatibility with Resco Network folders (crash) problem fixed
* Problem with wrong appointment style preview in options fixed
* Compatibility with Spb Pocket Plus improved
* Desktop installer renewed (and size reduced)
* Rare problem with incorrect contacts sorting when grouping by company resolved
* WM6 Word and Excel files (".docx", ".xlsx") are now shown in Notes tab
Daweus (73)|11.12.2007 15:21
V PB a SPB Diary se mi nechce zobrazovat klávesnice,když chci dát nový úkol.
osch (1330)|1.2.2008 11:08
Spb Diary 2.5.7. (31. ledna 2008)

seznam změn:

* Edit and Delete buttons added to the attached note preview window
* Possibility to use operator's service numbers (USSD requests) from the Contacts tab implemented
* Problem with some appointments after Feb 29 shown on wrong date fixed (leap-year problem)
* Wrong contacts sorting when changing the contact display mode fixed
* Search problem for right-to-left languages resolved
* Minor localization improvements
Márty_oldd (14)|5.3.2008 19:09
Používám Spb Diary už rok a půl,naprosto bez výhrad. Najednou se objevil problém, se kterým si absolutně nevím rady.
Mám v kalendáři nastavenou celodenní "událost", opakující se každý třetí den. Do posledního února letošního roku bez problémů a ejhle, přestupný rok. Přijde mi že SpbDiary si s ním neumí poradit, protože je na obrazovce dnes vše o jeden den posunuto dopředu. Vše se týká jen toho opakovaného výskytu. Ostatní schůzky jsou zobrazovány bez problémů.
Navíc v kalendáři a v outlooku je to stále v pořádku.
Pokoušel jsem se událost smazat a nastavit jí až od března znovu, ale zobrazí se mi první dva dny po sobě a po té opět o den posunuto. Nestalo se vám něco podobného, popřípadě, jak se s tím vypořádat ????