Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ztráta nastavení Start menu po softresetu - řešení! :-)

klak (148)|4.8.2005 17:05
možná Vás tak jako mě zlobí to, že po softresetu se ztratí nastavení zástupců programů v menu Start a nastaví se zpět implicitní. našel jsem řešení! :)

nevím určitě jak to funguje, ale vypadá to že česká lokalizace systému je v tomto místě asi pěkný bastl :( . zástupci programů zobrazovaní mmj. ve Start menu se nacházejí (po čestké lokalizaci) ve složce "\Windows\Start_menu\" (s podtržítkem!). tam se taky změní když je přenastavíte pomocí "Start\Nastavení\Osobní\Menu".

vedle této složky je ještě jedna (nejspíš původní) jménem "\Windows\Start menu\" (bez podtržítka!), ve kterém jsou zástupci s původními anglickými jmény a vypadá to, že podle obsahu této složky se při každém softresetu zvovuvytvoří obsah té prve uvedené složky ... no fuj teda! :D

Řešení:
1) Zástupce ze složky "\Windows\Start menu\" přesuňte do podsložky "\Windows\Start menu\Programs" k ostatním zástupcům,
2) Ve složce "\Windows\Start menu\Programs" vyberte maximálně 7 zástupců které chcete vidět ve Start menu a přesuňte je do složky "\Windows\Start menu\",
3) proveďte softwarový reset

poznámka: dbejte na to, abyste žádný ze zástupců úplně nevymazali, to by pak nebyl vidět ani v menu "Start" ani v "Start\Programy".

poznámka2: předpokládám že závada se projevuje jen tam kde je provedeno úplné počeštění systému. nechce se mi do hardresetu abych si to ověřil ...
Miloš Strouhal (3997)|4.8.2005 18:04
Tento problém nemá nic společného s Phone Edition, proto jej přemisťuji. Děkuji za pochopení.
hybo (3107)|4.8.2005 18:06
[QUOTE="klak"]Řešení:
1) Zástupce ze složky "\Windows\Start menu\" přesuňte do podsložky "\Windows\Start menu\Programs" k ostatním zástupcům,
2) Ve složce "\Windows\Start menu\Programs" vyberte maximálně 7 zástupců které chcete vidět ve Start menu a přesuňte je do složky "\Windows\Start menu\",
3) proveďte softwarový reset
[/QUOTE]

zapomel jsi zasadni vec, a to, ze je to lokalice paragon, ze jo ;) o tomhle se jiz davno vi a psalo se tu o tom hodne...je to proste vlastnost...krom toho, tvuj postup je nedotazen, protoze nikde jsi nanapsal start_menu a porad pises jen o puvodnim start menu ;) tak si to uprav
klak (148)|4.8.2005 18:22
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Tento problém nemá nic společného s Phone Edition, proto jej přemisťuji. Děkuji za pochopení.[/QUOTE]

pravda, zapoměl jsem se :oops:

[QUOTE="hybo"]zapomel jsi zasadni vec, a to, ze je to lokalice paragon, ze jo o tomhle se jiz davno vi a psalo se tu o tom hodne...je to proste vlastnost...krom toho, tvuj postup je nedotazen, protoze nikde jsi nanapsal start_menu a porad pises jen o puvodnim start menu tak si to uprav[/QUOTE]

já netuším jakou mám lokalizaci, natož že je jich víc :)

opravovat v postupu není co. při odstaňování problému netřeba se složkou Start_menu nijak manipulovat, opraví se sama ;)
daww (687)|4.8.2005 20:28
SVého času jsem to řešil tak, že jsem počeštěnou složku úplně vymazal a přejmenoval si origoš zástupce.
klak (148)|6.8.2005 18:21
hm, teď mi došlo že zástupci nově nainstalovaných programů se neobjeví ihned z téhož důvodu. skončí ve složce "\Windows\Start menu\Programs" a do počeštěné složky "\Windows\Start_menu\Programs" se dostanou opět až po softresetu, nebo je tam třeba nakopírovat manuálně.

bože muj, ruce pryč a honem přejít na malou lokalizaci! :D

jen ještě zjistit jak hardresetu zachránit údaje o telefonních hovorech a resetuju z fleku. nevíte někdo radu https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=8993 ???
hybo (3107)|6.8.2005 18:56
jo jo, ale to stacilo si tu precist diskuzi ;)
klak (148)|6.8.2005 21:56
[QUOTE="hybo"]jo jo, ale to stacilo si tu precist diskuzi ;) [/QUOTE]

nj, asi neumím hledat ... :oops: