Problém s S42 na OziCE
Mám na OziCe 1.11.4 Beta následující problém:
Oscannuji mapu , zkalibruji jí (S42, pomocí S42 user).Převedu na ozf. Nakopíruji do PDA.
Mapa mírně nesedí, je posunutá o nějakých 150m.
Pokud "udělám" track, tak track je správně (po následném importu do "velkého" - PC Oziho) je umístěn naprosto přesně.
Takže mapa je zjevně zkalibrovaná dobře.
Ovšem v "malém" Ozim je mapa (bitmapa podkladu) posunutá o nějakých 150 m šikmo. Prostě jako by OziCe nebyl schopen načist správně S42.
Posun je prakticky shodný, jako když změním na "velkém" S42 do WGS84...
Co s tím?
U velkého oziho se to řeší souborem "datums.dat", ten pro CE jsem ale nikde nenašel.
Oscannuji mapu , zkalibruji jí (S42, pomocí S42 user).Převedu na ozf. Nakopíruji do PDA.
Mapa mírně nesedí, je posunutá o nějakých 150m.
Pokud "udělám" track, tak track je správně (po následném importu do "velkého" - PC Oziho) je umístěn naprosto přesně.
Takže mapa je zjevně zkalibrovaná dobře.
Ovšem v "malém" Ozim je mapa (bitmapa podkladu) posunutá o nějakých 150 m šikmo. Prostě jako by OziCe nebyl schopen načist správně S42.
Posun je prakticky shodný, jako když změním na "velkém" S42 do WGS84...
Co s tím?
U velkého oziho se to řeší souborem "datums.dat", ten pro CE jsem ale nikde nenašel.
myslim, ze jsem to tu uz uvadel v jinem vlakne, zkusim pohledat.
EDIT:
taky jsem mel spoustu veci v S-42, ale zacalo to byt najednou "mimo". V *.map souboru jsem tedy vymenil ten radek s s-42 za :
Pulkovo 1942 (1),WGS 84, 0.0000, 0.0000,WGS 84
nebo udelat check calibration a misto s-42 zadat to pulkovo.
EDIT:
taky jsem mel spoustu veci v S-42, ale zacalo to byt najednou "mimo". V *.map souboru jsem tedy vymenil ten radek s s-42 za :
Pulkovo 1942 (1),WGS 84, 0.0000, 0.0000,WGS 84
nebo udelat check calibration a misto s-42 zadat to pulkovo.
tady
http://mobile.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=5663&dd=0&fi=140
je ten puvodni prispevek.
http://mobile.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=5663&dd=0&fi=140
je ten puvodni prispevek.
[QUOTE="Ivanm"]myslim, ze jsem to tu uz uvadel v jinem vlakne, zkusim pohledat.
EDIT:
taky jsem mel spoustu veci v S-42, ale zacalo to byt najednou "mimo". V *.map souboru jsem tedy vymenil ten radek s s-42 za :
Pulkovo 1942 (1),WGS 84, 0.0000, 0.0000,WGS 84
nebo udelat check calibration a misto s-42 zadat to pulkovo.[/QUOTE]
Neuvěřitelný, opravdu to funguje. Malý ozi byl zjevně zmatený při načtení mapy zkalibrované do S42 user...
Mapa je při Pulkovo 1942(1) dobře, track taky.
Děkuji.
EDIT:
taky jsem mel spoustu veci v S-42, ale zacalo to byt najednou "mimo". V *.map souboru jsem tedy vymenil ten radek s s-42 za :
Pulkovo 1942 (1),WGS 84, 0.0000, 0.0000,WGS 84
nebo udelat check calibration a misto s-42 zadat to pulkovo.[/QUOTE]
Neuvěřitelný, opravdu to funguje. Malý ozi byl zjevně zmatený při načtení mapy zkalibrované do S42 user...
Mapa je při Pulkovo 1942(1) dobře, track taky.
Děkuji.