Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Undercroft - nový dungeon od Rake in Grass

Rake (12)|2.3.2006 13:19
Zlato z hrobky se opravdu neda odnest. Je to soucast deje. Kral vas nenecha odejit byt s jedinym kouskem jeho zlata. ;)
tortoise (546)|23.3.2006 07:52
Stáhl jsem si demo. Hra vypadá výtečně, ale gramatické chyby české verze jsou naprosto příšerné a hodně degradují celkový dojem ze hry.

Měl bych dotaz na pokročilejší - nepřišel jsem na to, jak se mohu vyspat či si odpočinout, abych znovu nabral ztracené životy a manu. Poradíte?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|23.3.2006 08:12
[QUOTE="tortoise"].. - nepřišel jsem na to, jak se mohu vyspat či si odpočinout, abych znovu nabral ztracené životy a manu. Poradíte?[/QUOTE]

U oltářů - ( modré lavice ). Čím více zaplatíš , tím se Ti více doplní životy a mana.

Oltáře jsou rozmístěny náhodně po celé hře.
tortoise (546)|23.3.2006 08:18
[QUOTE="Jiří Pospíšil"]U oltářů - ( modré lavice ). Čím více zaplatíš , tím se Ti více doplní životy a mana.

Oltáře jsou rozmístěny náhodně po celé hře.[/QUOTE]

Z toho jsem teda jelen. Žánr RPG mám hrozně rád, hrál a dohrál jsem jich celou řadu. Neměl jsem např. problémy dohrát třeba Dungeon Master nebo Chaos Strikes Back pouze s jednou postavou (!), ale s tímto dungeonem mám problémy už na střední úrovni obtížnosti.

Teď pobíhám někde v lese mezi těmi dvěma městy. Na jihu je pavouk, který mi družinu spolehlivě vykostí, na severu hrobka plná kostlivců. Našel jsem jeden kámen, co družině doplní manu, ale předpokládám, že to ta "modrá lavice" nebude, protože místo abych za prachy nakupovat výzbroj, tak jsem rád, když nakoupím nějaké chleby a sýry, abych přežil i ty relativně jednoduché souboje třeba s brouky Ochromáky.
Rake (12)|23.3.2006 08:46
Pravopisne chyby, jsou jiz opraveny a pripraveny pro dalsi update.
Velmi se za ne omlouvam. Textu je ve hre opravdu hodne a prestoze to nekolik lidi kontrolovalo, tak tam mnoho chyb zustalo.

Nicmene v pristim updatu jiz bude velke mnozstvi chyb opraveno. Pevne verim, ze Vas to neodradi od hrani.

Mozna Vam naladu spravi fakt, ze jsem vcera vypustili editor, ve kterem si muzete naeditovat vlastni dobrodruzstvi. Zatim je neoficialne ke stazeni zde:

http://forum.rakeingrass.com/viewtopic.php?t=351
tortoise (546)|23.3.2006 08:55
Ohledne cestiny i editoru jsou to dobre zpravy. Jak je to s tim odpocinkem/spanim? Opravdu neni jina cesta, jak znovuziskat ztracene zivoty/manu nez jedenim chleba, spanim v hospode za 200? Jo a jeste moznost ziskat manu z toho obelisku v lese.
beecher (9270)|23.3.2006 11:30
A co cervene (zivoty) a modre (mana) zkumavky (pripadne fialove combo zkumavky), ktere se daji koupit?

Ad obelisk: Jestli je to ten zarostly trny, tak je rozsekat a pak staci na obelisk kliknout...
tortoise (546)|23.3.2006 11:37
Tak obelisk jsem samozřejmě osvobodil, léčivé nápoje znám. Akorát mi nějak hlava nebere, že by se postavy samy neregenerovaly.

Všechny dungeony, co znám, nějakou možnost regenerace obsahují. Některé průběžně (Dungeon Master, Black Crypt, Brány Skeldalu apod.), jiné při odpočívání (série Eye of the Beholder apod.). Většina kombinuje obé (malé přírůstky při běžném hraní s možností pořádného všeregenerujícího spánku),

Proto mi přijde divné, že by v Undercroft žádná regenerace implementovaná nebyla, ale už to asi tak vypadá.
beecher (9270)|23.3.2006 11:43
Mne se teda automaticky regeneruji, neni to sice nic moc bleskoveho, ale delaji to. Uprimne, spanek jsem nikdy behem hrani UC, DM ci Wizardru VII nikdy nepouzil, tak nejak jsem vzdy mel dostatecnou zasobu lecivich lektvaru sebou...
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|23.3.2006 11:47
[QUOTE="tortoise"] žádná regenerace implementovaná nebyla, ale už to asi tak vypadá.[/QUOTE]

Pokud máš v družině "Kněze" tak ten léčí ( obnovuje zdraví - život ), ale je zas zapotřebí mít manu...
Rake (12)|23.3.2006 12:34
Automaticka regenerace po case tam opravdu neni - to by stacilo jen stat na miste a dostatecne dlouho klikat na tlacitko "konec kola" a parta by byla defakto nesmrtelna...

Nicmene lektvary jsou ted uz tak levne, ze si jich lze nakoupit opravdu hodne + nektere postavy maji leciva kouzla (Knez, Valecnik). A rovnez nektere predmety a kouzla umoznuji odsavat zdravi z nepratel pri zasahu.
toorek (251)|14.9.2006 17:03
Tak jsem dohrál demo a nedočkavě vyplnil na netu objednávku plné verze hry. Ale zatím mi nepřišel žádný mail. Nevíte náhodou, zda se to ještě prodává?
Rake (12)|14.9.2006 20:42
Omlouvame se za zdrzeni - meli jsme drobne problemy s emailovym serverem. Objednavka by jiz mela byt ve Vasi schrance. Hra se stale prodava a dekujeme za Vas zajem!
toorek (251)|15.9.2006 12:36
Vyborně! Už jsem poslal prachy, teď jen doufám, že k vám dorazí co nejdřív, abych mohl začít pařit, nejlépe už o víkendu. :))
Rake (12)|15.9.2006 19:24
Penize dosud nedorazily, ale myslim, ze neni duvod Vam neverit a tak trochu predbehneme pomaly bankovni proces. Ve vasem emailu naleznete informace ke stazeni plne verze. Prejeme prijemnou zabavu! :)
toorek (251)|15.9.2006 20:11
Super, díky, tak to jsem nečekal!!! :yes: :D
Noc bude dnes dlouhá... ;)
morfeuski (7)|20.9.2006 09:23
Stahnul jsem si demo teto hry a protoze je fakt super,tak dnes rano jsem si ji i objednal.Mam ale problem,nedari se mi s postavou zaklinace vyvolat kostlivce,vzdycky to udela jen takovej oblacek,ten zmizi a nic se nestane.Muzete mi prosim nekdo poradit,kde delam chybu?
Dik
toorek (251)|20.9.2006 12:19
Musíš napřed před sebe na zem položit nějakou lebku (ostatky) a pak na ni poslat to kouzlo.
Superbobo (121)|29.1.2007 11:29
Naprosto úžasná hra ! Zase jsem se vrátil do svých mladých let :) Uz se tesim na plnou verzi - co nevidet mi prijde. Za ty penize, bomba.

Ad kostry. Zapocitavaj se body te postave nebo ne?
Superbobo (121)|29.1.2007 12:39
[QUOTE="beecher"]Ad obelisk: Jestli je to ten zarostly trny, tak je rozsekat a pak staci na obelisk kliknout...[/QUOTE]

To je ten obelisk co je v DEMU? Tam mi vubec obnoveni many nefunguje. Mlatim do nej jak silenej a nic. Trny uz jsou davno pryc.
Rake (12)|29.1.2007 22:15
Superbobo75: Jsme rad, ze se ti nase hra libi! Mame radost. :))

Co se koster tyce, tak ty pridavaji experience, cele parte rovnym dilem. Tedy pokud je experience za potvoru rekneme 100 a mas 4 cleny v parte, pak kazdy dostane 25. Pokud mas jen 2, pak dostanou oba po 50.
atomion (1159)|29.1.2007 22:19
Nechystá se podpora VGA rozlišení? Mohla by to být nádhera!
Rake (12)|29.1.2007 22:27
Po pravde receno nechysta. Jednak by to znamenalo pomerne znacny narust obemu dat, ale predevsim se hry neprodava tolik, aby se vyplatilo tomu venovat.

Jsme jen maly tym a mame rozjete dalsi projekty, takze uz se nam nedostava kapacity na podobna vylepseni. Bohuzel. :oops:
Tom!k (35)|30.1.2007 11:30
Uprimne receno me trochu vadi hadanky typu "kdyz das do sochy v lese syr a chleba otevre se ti cesta dal" to bych cekal u adventury ne u rpg.
Ale jinak super hra... prave prochazim tou vesnici v zasnezenych horach, jak je tam spousta vlku.
Superbobo (121)|30.1.2007 11:50
Tomiku - asi tento typ hry hrajes poprve, protoze to tam prave patri.
Rake (12)|30.1.2007 19:35
Je pravdou, ze jsme do tohoto dungeonu dali o neco vice adventurnich prvku, nez byva zvykem, ale to je kvuli tomu, aby se hra trochu ozivila a nebylo to pouze o boji a zlepsovani postav. Chteli jsme tam mit i nejakou dejovou linii a zapojit take mozkove zavity hracu.

Ale porad je to prevazne RPG... ;)
plachow_ce4you (159)|27.9.2007 08:47
Trochu to tu oživím :-)

Malej dotaz: v klášteře se nedají koupit lahvičky? Refreshing u oltáře je fajn, ale to se docela naběhám...
Bufik (2)|23.11.2007 08:51
Je to naprosta bomba hra ,jen se bojim ze az ji dohraji ,tak uz nic podobneho na PPC nebude . Stare bobre casy jako Dungeon Master apd.
Rake (12)|23.11.2007 09:13
[QUOTE="Bufik"]Je to naprosta bomba hra ,jen se bojim ze az ji dohraji ,tak uz nic podobneho na PPC nebude . Stare bobre casy jako Dungeon Master apd. [/QUOTE]

Diky, diky. Rad slysim. Undead prave pracuje na pokracovani. Nebude to vylozene UC2, ale proste dalsi epizody ale i s mirnymi modifikacemi puvodni casti. PC verze by (doufam) mela take umoznovat i full screen.

Uplne novou hru na Pocket PC nechystame protoze tato platforma se neukazala prilis vyhodna. Preci jen kupni sila (zvlaste pro ne uplne main streamovou hru) neni moc velka. :(
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|23.11.2007 11:33
[QUOTE="Rake"] ...Undead prave pracuje na pokracovani... [/QUOTE]

A bude pokračování opět v češtině ???
Rake (12)|23.11.2007 11:45
Pokud se premluvim (pevne verim, ze ano), abych ho prelozil, tak bude. ;)
plachow_ce4you (159)|23.11.2007 11:47
Super zpráva, nejlepší hra na PDA bude mít pokračování :-)
hal1aeetus (4)|1.12.2007 08:07
Pripajam sa, bolo by super, keby najlepsia hra na pda bola este rozsirena.
Sklanam sa pred pracou autorov, pretoze tato hra ma obrovsku chytlavost, dobry napad a skvele prevedenie. A v drvivej vacsine hlasovani o naj pda hru vyhrava. Len skoda, ze autori to necitia aj financne.
Ostava dufat, ze ich nadsenie bude ovela vacsie ako je ich ohodnotenie.