Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 88

Téma: Mám koupit Acer n50?

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Pokud bude moje brigáda placená tak jak to zatím vypadá (tj. velmi dobře ), rád bych si koupil PDA. Hezky se mi tu vyjímá Acer n50. Je to ta slabší verze - 312MHz procesor (u PDA stačí, nebo ne?) a 64MB flash (to je mi putna, mám 2 MMC), a byl by za 7 140,- bez DPH (samozřejmě nový, z bazaru neberu ani telefony). Myslíte, že je to dobrá volba? MDA nechci (mám QD) a na UIQ nejsou prachy (ale stejně bych ho nechtěl, mám QD ). Jde mi tu tak nějak o ten procík a o tu cenu, ale především bych prostě potřeboval nějaké to shrnutí; jestli ano, nebo ne. Díky moc.

EDIT: Teď to vypadá, že by teoreticky bylo i na Premium. Co vy na to?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

To Premium bude lepsi vyber...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od beecher
    To Premium bude lepsi vyber...
    A vyplatí se to? Sice můžu nakupovat za téměř velkoobchodní ceny (jak jsem právě zjistil, tak cena verze Basic bez DPH se nachází dokonce pod hranicí 7.000), ale cenový rozdíl pořád činí asi 1500-2000. Tak jestli za to ten rozdíl stojí...

Hlavně by mě zajímalo, jak se u PDA projeví rychlost procesoru. Já jsem nikdy vlastní PDA neměl, takže se orientuji jen velmi povrchně; ovšem jsem velmi zkušeným uživatelem OS Symbian (pro mobilní telefony) a vím, že tam se rychlost procesoru projeví jedině při provozu emulátorů silnějších platforem. V běžném provozu se 70MHz prakticky neliší od 200MHz. Proto se ptám zkušených uživatelů PPC. Díky za případné odpovědi.

EDIT: A ještě jeden dotaz. Vypustí Acer upgrade na WM5? A kolik běžně takové upgrady stojí?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

Nezapomeň, že PREMIUM už má v základu i synchronizační kolíbku. Když si ji dokoupíš dodatečně, tak se tím prakticky smaže cenový rozdíl mezi premiem a slabší verzí.
    Teď se ti to může jevit jako nepodstatná prkotina. Je to ale dobrá věc, já jsem si ji k své cihle dokoupil dodatečně a jsem rád, že ji mám. A to stála skoro 2 000,-. Člověk to ocení, až když si to vyzkouší. Bez ní leží PDA na stole jak leklá ryba.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Rozdil mezi A50 a A50 premium (tedy spise co ma Premium jinak):
    - rychlejsi procesor (520 MHz vs. 316MHz)
    - vice RAM pameti (128MB vs. 64MB)
    - kolibka (oproti Sync kabelu)

Je otazkou, jestli se ty rozdily za ty +- 2000 bez DPH vyplati. No, aby se vam nestalo, ze kdyz si koupite ten slabsi kousek, tak bude mozna prekvapen, ze je to nejak zvlastne pomale...
    Kdyby tam byl i rozdil, ze Premium ma navic WiFi, tak jak jsem celou dobu predpokladal, tak bych vas nenechaval vahat ani minutu...
    Jenze tomu tak neni... No, z aplikacniho hlediska, na 316MHz podle vyjadreni tvurce nebude korektne fungovat Skype (minimum 400MHz)...

Zvlastni zkusenosti, pokud Dell necham fungovat na Automaticky mod frekvence procesoru (zrychluje, kdyz je potreba vice vykonu, rychlost se pak pohybuje mezi 208MHz az 520MHz) a kdyz ho nastavim natvrdo na 624 MHz, tak ten rozdil v reakcich je az nekdy velky...

A update na WM5.0? To jsou majitele Aceru na tom dost podobne jako majitele Asusu, taky nevi... Bohuzel...

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Zatím zprávu o upgrade na w2k5 a modelech, kterých se bude týkat, zveřejnil Dell, HP a FSC.
    Dnes bych volil raději model s VGA (máš-li možnost za nízké ceny) a vyměnitelnou baterií (navím jak který model, ale některé Acery a Asusy tuto možnost neměly). Přečti si recenze a diskuze k modelům. Konečná volba bude na tobě.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Vy mi dáváte. Je fakt, že ta kolébka by mě asi mrzela. Myslím, že jste mě přesvědčili. Pokud bude má výplata dost vysoká, půjdu patrně do modelu Premium, i kdyby mi neměla zbýt ani koruna :-).

A v případě, že by upgrade na WM5 vyšel... Platí se za něj, nebo je to v rámci zákaznické podpory?

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Zdenek Malinsky
    Zatím zprávu o upgrade na w2k5 a modelech, kterých se bude týkat, zveřejnil Dell, HP a FSC.
    Dnes bych volil raději model s VGA (máš-li možnost za nízké ceny) a vyměnitelnou baterií (navím jak který model, ale některé Acery a Asusy tuto možnost neměly). Přečti si recenze a diskuze k modelům. Konečná volba bude na tobě.
    Vyměnitelnou baterii má, po VGA nijak netoužím. Paměť je mi také celkem fuk za předpokladu, že slot pro SD spolkne MMC kartu (což by na 99% měl), a jak tak koukám po recenzích, tak většina aplikací chce 400MHz. Takže jestli ve stejných cenových relacích existuje PDA, které n50 Premium překoná, určitě to zvážím.

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Johny_G
    po VGA nijak netoužím
    Asi jsi ještě neměl tu čest. Viděl jsi nějaké PDA s VGA? Viděl jsi vedle sebe VGA a QVGA displej? Chápu, že pokud někdo koukne 2x denně do kalendáře, je to pro něj zbytečná investice, ale pokud plánuješ používat PDA více, tak bys měl o VGA uvažovat.
    Nejlépe bude, když zajdeš do nějaké prodejny a porovnáš VGA a QVGA na vlastní oči. Nebo můžeš přijít příští sobotu, t.j. 16.7., na pražský sraz přátel ce4you (více v mém podpisu), kde bude víc zařízení a tak si můžeš porovnat, posoudit, nechat si poradit a pak dle toho rozhodnout.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

A v případě, že by upgrade na WM5 vyšel... Platí se za něj, nebo je to v rámci zákaznické podpory?
    Ne, bude se platit (predpoklad). Jak HP tak Dell stanovili ceny za upgrade a to 49.90USD pro HP a 39.90 USD pro Dell. FSC se k cene zatim nevyjadrilo, ale predpokladem je, ze to take bude placene...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Takže jestli ve stejných cenových relacích existuje PDA, které n50 Premium překoná, určitě to zvážím.
    Nove a se stejnou nebo lepsi vybavou? Tezko...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

po VGA nijak netoužím
    Asi jsi ještě neměl tu čest. Viděl jsi nějaké PDA s VGA? Viděl jsi vedle sebe VGA a QVGA displej? Chápu, že pokud někdo koukne 2x denně do kalendáře, je to pro něj zbytečná investice, ale pokud plánuješ používat PDA více, tak bys měl o VGA uvažovat.
    Problem je, ze ten clovicek si brigadou vydela odhadem 10-12tis. Kc. Za to nove PDA s VGA displayem tady v CR nesezenes.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od beecher
    po VGA nijak netoužím
    Problem je, ze ten clovicek si brigadou vydela odhadem 10-12tis. Kc. Za to nove PDA s VGA displayem tady v CR nesezenes.
    100% pravda. Právě jsem to chtěl napsat. Až mi někdo ukáže PPC s VGA displayem pod 9 tisíc bez DPH, pak jsem ochoten do něj investovat. Ale pro mě se jedná o lehce postradatelnou nadbytečnost, podobně jako fotoaparát v mobilu. Pro mé účely je to naprosto k ničemu. Proto jsem s koupí QD neváhal ani minutu ;-).

Registrace
    Mar 2004

Mě je to jasné, že na brigádě nevydělá 60 tisíc. Jen jsem chtěl upozornit, že je možná lepší počkat ze dvou důvodů:
    1. Není jasné, jak to bude u Acera s w2k5.
    2. Pokud by viděl VGA až později a rozhodl se pro něj, tak je výměna ztrátový obchod. Prodávat QVGA (i min.použité) pod cenou a pak kupovat za plnou cenu VGA.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

VGA zatím ne. Tak se zeptám ještě na něco. Když by nenabídli WM5, o co hmatatelného bych přišel? Recenze jsem četl, ale jsou to vesměs fce pro smartphony. Co zásadního přináší pro PDA?

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Kde koupit baterku do Acer N30 ?
    Od jo_ce4you v sekci Acer
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 05-07-2006, 10:40
  2. Kde koupit Acer N300 USB Host Kabel
    Od timmynovak v sekci Jak a kde nakupovat?
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-04-2006, 16:07
  3. Je dobré koupit Acer n50 premium?
    Od MaNi_ce4you v sekci Acer
    Reakcí: 58
    Poslední příspěvek: 11-09-2005, 09:26
  4. kde nejvýhoděnji koupit náhradní stylus pro Acer n50?
    Od jedle_ce4you v sekci Jak a kde nakupovat?
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 24-06-2005, 19:32
  5. Jakou koupit WiFi kartu k Acer n10?
    Od limon v sekci Acer
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 03-06-2004, 13:56