Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 38

Téma: Jak upgradovat operační systém Pocket PC zařízení?

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Jedním z evergreenů diskuzních skupin je žádost o radu s upgradem operačního systému kapesního zařízení. I když je přesný postup upgrade operačního systému součástí každého instalačního balíčku, nezaškodí si obecnější informace ještě jednou zopakovat. Navíc ne každý je schopen porozumět instrukcím v cizím jazyce, takže pokud má vaše zařízení právě z těchto důvodů nějakou prehistorickou verzi systému, přečtěte si, jak ji úspěšně nahradit za verzi novější.

Přečtěte si celý článek.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2005

Je to velký problém, když se v některé fázi PDAčko odpojí (např. dojde k výpadku el. proudu), nebo je možné najet do nějakého schůdného režimu a spustit update znovu? Jedná se mi o MDA Compact.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

vetsinou to neni problem, s MDAc vlezes do bootrezimu (power+camera+reset) a jedes nanovo...

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Jak pise hybo, zas takovy problem by to byt nemel. Tedy pokud se v tu chvili neflashuje bootloader, coz ale v pripade Compacta zatim neplati. Nicmene i tak bych rozhodne nedoporucoval experimentovat

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2005

Uff, to je fajn

Já jsem to tak nějak předpokládal, ale jak se říká - dvakrát měř a jednu řež Z důvodu, že se při narvání Linuxu na PPC předělává bootloader jsem se na něj (Linux) neodhodlal. Přechod zpátky taky není úplně jednoduchá záležitost.

Nováček
    Registrace
    Apr 2005

Rad bych přešel na WM SE ane nevim jak na to? mam looxe 420 mužete mi někdo poradi?
    diky

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Tady je návod.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Jeste na iPAQu 3970 jsem si hral s flashovanim bootloaderu a OSU a skoncil s uplne mrtvym zarizenim. Nastesti jsem nekde vygooglil navod, jak pripojit takovou mrtvolku k seriovemu portu a cele to tak nejak ozivit.

Mam pocit, ze se muselo pomoci serioveho portu poslat image bootloaderu primo na urcitou adresu pameti, on se flashnul a po restartu uz bootloader zase zil.

Takze hlavu vzhuru, temer z kazde situace se da dostat. Jen je obcas potreba hledat a doufat, ze podobnou cestou uz pred vami sel.

Jeste doplnim, ze pomerne dobra studnice tehto veci je na www.handhelds.org

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Skúsení borci, prosím o pomoc!
    V snahe si nainštalovať mms composer, na odporučanie Orange,mi dotyčný odporúčaný RUU ......ship.exe súbor najprv navrhol upgrade a potom ma nechal na holičkách, že tento program je pre iný typ ROM. Toto poznanie však dal na javo, až keď mi zmazal, čo sa dalo. Zostal som na prázdej obrazovke s oznamom USB v.1.00.
    Postup popísaný na tomto forume mi nefunguje, pretože po snahe spustiť MaUpgradeUt.exe alebo aj MaUpgradeUt_noID.exe okamžite dostanem hlášku "o nemožnosti spustiť túto aplikáciu, pretože sa nenašlo RUU.dll. Opätovné nainštalovanie aplikácie môže tento problém odstrániť."

Nepomôžete, pretože všade je v popisoch nutnosť sa "odraziť" od MaUpgradeUt. exe a táto cesta je mi zavretá.
    Díky vopred za ochotu.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

ten subor musis samozrejme spustit v adresari, kde si vsetky komponenty vratane nb suborov....

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

všetko mám (aj sunnysoft lokalizáciu) v jednom adresári, ale cez tú hlášku sa nedostanem

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

A co ta s tym ma? Co vsetko tam mas presne? A je dobre mat jednoduchu strukturu, ziadne dlhe nazvy a podobobne...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Mám adresár, asi 3 vrstvy pod rootom a v ňom:
    MaUpgradeUt.exe
    MaUpgradeUt_noID.exe
    mksBigStorage112.nb1
    (ten druhý MaUpgradeUt.exe je na odprobovanie, ale obidva hlásia ten problém s RUU.dll)
    Stretol si sa už s touto "haluzou". Na webe som zachytil pár podobných problémov, ale nie riešenie. Po spustení exe nenastane ani milisekunda nejakej komunikácie, hneď iba hláška.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

ta haluz je cisto preto, ze necitac, co mas robit (alebo nerozumies a potom sa nepustaj do toho, co Ti nie je jasne)....spusti bezny instalator, nechaj ho rozbalit, najdi si ho v tempe na Cdisku (find .nb), otvir adresar, kde sa najde ten subor a cely ho niekam skopiruj...a v nom mas vsetko, vratane ten DLL kniznice...do neho nakopiruj ostatne veci...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Ďakujúc za pomoc Hybovi, rozchodil som ten svoj problém.

Napriek tomu by som sa rád prihováral, ak by bol niekto z moderátorov taký ochotný, a podobne, ako je to tu v diskusii o navigácií, kde sú uvedené na začiatku prioritné témy o jednotlivých softoch, a pripravil podobné prioritné témy, napr. flashovanie ROM, obmedzené inštalácie z extROM, snaha sprístupniť úpravu extROM atd.

Každý nováčik, vrátane mňa by to ocenil, keby si mohol pozrieť, predebatovať detaily praktického využitia napr.článku Pavla Kozy o fleshovaní a iných tém.
    Pravdu povediac, súčasný stav je pre neskúsených dosť komplikovaný, zorientovať sa v rozličných vláknach, niektoré mnoho-mnoho stránkové, riešiace dosť veľa pocity účastníkov nedávajú veľa svetielka pre zúfalcov, hľadajúcich pomoc a to hneď, lebo ich miláčik je práve umrtvený. K tomu manželka, nespokojná vidiac zase svojho miláčika zahrabaného v kompe jak číta balast, a hodiny hľadá.
    Všade je toho trochu a samozrejme, zbehlí môžu byť alergickí na lamovske otázky.
    Ono by mohlo stačiť len vytvoriť tie prioritné témy, ktoré by ostávali "hore" a na začiatok blbovzdorný príspevok typu "choze" o fleshovaní (veď je až na 14.str.), alebo" beecher" o Caboch. Diskusia ďalej by už priniesla detaily a aj pocity.
    Veľmi sa prihováram za podobné riešenie.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Český operační systém hloupých telefonů
    Od Lukáš Košík v sekci Off topic diskuze
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 23-09-2009, 22:53
  2. M700 a jiný operační systém než WM5/6
    Od paskal_ce4you v sekci Zbývající zařízení E-TEN
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 20-12-2007, 16:33
  3. jde na p525 jiný operační systém?