Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

undelete na PDA

vlado4 (71)|7.7.2005 09:44
Hľadal som, aké možnosti sú vrátiť späť vymazaný súbor z PDA, ale moc som nepochodil. Nejaké zmienky pochádzajú ešte z roku 2004, má niekto novšie informácie?
Díky.
beecher (9270)|7.7.2005 11:05
Windows Mobile nemaji neco jako Kos, mazou na tvrdo a bez odkladu...
vlado4 (71)|7.7.2005 12:36
No, to je mi jasné, ale aj na PC existujú programy, ktoré dokážu obnoviť zmazaný súbor - myslím fyzicky zmazaný - t.j. buď priamo bez koša alebo z koša vysypaný.
Myslel som na niečo také (vymazanie súboru vo FAT vlastne znamená len prepísanie prvého písmena názvu systémovým znakom a uvoľnenie ním zaberaných clusterov pre ďalšie použitie. Ak sa tieto neprepíšu niečím iným, dá sa zmazaný súbor na PC s pomocou príslušného softu bez problémov obnoviť). Môj dotaz smeroval k podobnej aplikácii na PDA.
Pavel Koza (4761)|7.7.2005 12:52
O Undelete nic nevim, pokud je smazany soubor na karte, pouzijte undelete na desktopu. Pokud vim, existuji i nejake Explorery na Pocket PC, ktere neco jako kos maji, ale neni to systemova vec.

Pokud jde o soubory v RAM, priznam se ze netusim, jestli ma RAM nejaky filesystem ci jak se to tam vubec uklada...:(
beecher (9270)|7.7.2005 15:57
Ne, filesystem WM se nechova stejne jako na PC... Tak jak jsem jiz psal, WM mazou vse natvrdo bez odkladu...
daww (687)|7.7.2005 16:10
Mám jednu radu - zkušenost. Neřeší již smazaný soubor, ale může ušetřit problémy do budoucna. Soubory které chci odstranit z paměti nemažu ale přesouvám do složky na SD kartě. Teprve až zjistím že je skutečně nepotřebuji je smažu. To se děje tak po dvou až třech měsících. Je to víc práce, ale vyplatí se.Jde spíš o zvyk. Teď už mi to přijde naprosto samozřejmé. Navíc synchronizuji i SD pomocí MobSync pro případ, že by karta odešla do věčných lovišť.
vlado4 (71)|8.7.2005 10:54
To daww:
dík, ten tip je zaujímavý, ale ako to robiť v praxi ča najefektívnejšie? Vymazať sa dá totiž jednoducho cez kontextové menu.
daww (687)|8.7.2005 11:11
Používám TC, kde ve virtuálním okně mám standartně otevřenou složku Koš vytvořenou na SD kartě. Pak stačí zvolit v aktivním okně místo Odstranit pžíkaz Kopírovat/Přesunout a odkliknout Přesunout. I počet kliknutí je stejný jako při použití Delete + potvrzení. Jak říkám, je to věc zvyku. Samozřejmě že soubory u kterých jsem si 100% jistý mažu rovnou. Ale při různých pokusech a s dokumenty je tento postup k "nezaplacení":D
00075041_screen_trxf.jpg