Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Čeština MDA

null (0)|18.12.2002 14:29
Hi , ve spolek. Cece nevi nahodou nekdo jak moje MDA s nemeckym Pocket PC Phone edition dostanu do rodneho ceskeho jazyka ? Uz bych se s te podpory T- mobilu po..... Byl zakoupen zcela legalne v nemecku u teze spolecnosti a oni nejsou schopni mi ani poradit.Vlastním i druhý kousek zakoupený zde , ale cestina na nemcinu zrejme nejde. Dekuji sevens@volny.cz
hybo (3107)|18.12.2002 14:58
lehka pomoc. flashnout nemecko flashem z anglickeho a pak lokalizaci, treba tu nasi :-) k falshnuti je potreba snad jen COM kabel.
null (0)|18.12.2002 15:38
Dekuji za radu , to jsem rad ze to jde alespon teoreticky mam nadeji. Jak ovsem provedu one flesnuti ? Kde vemu anglickou verzi ? Rad za sluzbu i zaplatim , nevim vsak kde to zvladnou. Dekuji mnohokrate za odpoved.
hybo (3107)|18.12.2002 15:43
no bezne to nepujde nikde. EN flash vemete z toho MDA, co jiz mate. k tomu bude potreba prave ten seriovy kabel a pres hyperterminal si udelat zalohu na SD kartu, tim pak preflashovat ten DE MDA. Kabel se zatim u nas neprodava a schemu mam jen pro USB kabel.
null (0)|18.12.2002 15:51
Zda tomu dobre rozumim , pres dodany kabel USB to tedy nejde ? Vlastnim kartu SD 128 Mb a na tu nahraji zalohu ano ? Proc potom tedy potrebuji kabel ? Mohu preci kartu prendat a restartovat ze zalohy na DE MDA. Ale to by bylo asi moc jednoduche ze ? Ja doufam jen ze to zvladnu.
hybo (3107)|18.12.2002 15:57
to by skutecne bylo:-) ten kabel potrebuje na pripojeni se k MDA v jeho servisnim modu pres hyperterminal. a to jde, pokud vim, jen pres rozhrani RS232, tedy seriovy port. tim skopirujete obsah FLASH pameti na kartu.
null (0)|18.12.2002 16:04
no tak to jsem vite kde ? 8-( Na kazdy pad vam dekuji za snahu a cas. Jste prvni clovek co vedel jak na to. Pokusim se zavolat do servisu PDA zda by takovou operaci za uplatu nezvladnou. Kde ja vemu kabel na serivej port , hyperterminal a vse co k tomu potrebuji. Uz si v nemecku nikdy nic nekoupim. Mam s tim akorat trapeni. Aspon ze manzelce ten jeji s vasi cestinou chodi 8-)
PavelR. (2184)|18.12.2002 16:16
... co se tyce preflashnuti z image ziskaneho z jineho XDA/MDA, tak se podivejte na nasledujici odkaz. Myslim, ze by to mohlo by to, co hledate.
Budete potrebovat SD kartu, SD/PC card adapter, XDA/MDA s anglickou ROM a notebook s W2K, NT, popr. XP. Vice info i SW ke stazeni je na

http://xda-developers.com/XDArit/

Doporucuji peclive precist veskere instrukce (sam jsem uvedeny postup nezkousel).

Mimo jine na http://xda-developers.com najdete docela dost zajimavych informaci o XDA (tj. verzich bootloaderu, kabelech, zapojeni konektoru, ROM verzich atd) a dokonce je tam i utilita, kterou zminuji na https://www.ce4you.cz/discussions/_redirect2new.asp?TopicID=825 Ted jiz vim, kde jsem ji videl (jeste ze existuji ty bookmarky :-)

PavelR.
MORAVIA Consulting
null (0)|18.12.2002 16:23
Panove bylo mi cti , cest vasi praci ! Jeste jednou dekuji.
PavelR. (2184)|18.12.2002 16:26
Pokud budete pokouset stesti s vyse uvedenym postupem, tak se zde nezapomente podelit o sve zkusenosti. :-)

PavelR.
null (0)|18.12.2002 16:28
Budete prvni koho o tom budu informovat. Spolehnete se ...
Pavel Koza (4761)|18.12.2002 16:29
No, taky jsem zvedavy! Mam OEM XDA, a tak s nejakymi updaty typu EUU3 asi nemuzu pocitat... Takze pokud to pujde preflashovat, tak bych to zkusil. Jenom musim sehnat nejakej image ROMky z MDA ci DataPhone...

Ale ted si uvedomuju, to by v tom pripade bylo asi locknuty pro SIM danyho operatora, ze jo... Ja mam Oskara...
PavelR. (2184)|18.12.2002 16:39
Ale ted si uvedomuju, to by v tom pripade bylo asi locknuty pro SIM danyho operatora, ze jo... Ja mam Oskara...

... to by asi bylo, jak MDA tak i EurotelData Phone, ktere tu mam, maji obe SIM lock aktivovan

PavelR.
PavelR. (2184)|18.12.2002 16:41
... ale odblok by casem nemusel byt az tak velky problem ...

PavelR.
null (0)|18.12.2002 16:48
To by problem asi nebyl , pokud se mi povede zkopcit ten flash s toho meho druheho MDA tak vam ho poslu. Ten je odblokovan pro vsechny site. Pak staci si to hodit na SD kartu a pak uz jen vlozit do MDA a spoustit prislusny soubor. Alespon tak to pisou ... Jdu zakoupit prevodnik PCMCA na SD a jdu laborovat. Doufam ze to nebude na posledy ....
Pavel Koza (4761)|18.12.2002 17:16
No to by bylo boziii[:D]
hybo (3107)|19.12.2002 09:40
na prehranie MDA inym flashom nepotrebujete pcmcia kartu. staci vam jedna SDcka. Prave som sa skusobne pokusal flashovat, je to OK, jen nesla nahrat GSM cast flashe na SD, chtelo to ten COM cabel a nejaky dalsi SW. Ale alespon jsem zjistil, ze flashnutim image systemu neodlokuju MDA, coz je skoda :-(
null (0)|30.12.2002 15:15
To je sQvela informace. Skoda jen ze jsem jiz ten adapter koupil. Prosim te muzes mi vsak zdelit , jak dostanu tu kopii ROM na SD ??? V MDA zadna takova vec co by to umoznovala , neni k nalezeni. Dekuji Jirka
null (0)|31.12.2002 17:24
No uplne nejjednodussi by mohlo bejt pockat si, az cesku T-Mobile bude mit nejaky upgrade.
Ja tedy myslim mam EUU3, tedy soudim alespon podle pritomnosti MediaPlayeru verze 8.5.
Asi je to tim, ze tady se XDA zacalo prodavat pozdeji, ale na webech zapadnich operatoru tento upgrade nabizeji - asi proto, ze zacali XDA prodavat drive, pred uvedenim EUU3.
Tak musis doufat, ze bude nejake EUU4. Predpokladam, ze se flashuje empromka cela, a ne jen jednotliva DLL. Pak by takovy upgrade mohl byt OK. A nebo je mozne si stahnout od nejakeho evropskeho (neNemeckeho) T-Mobilu upgrade na EUU3 a aplikovat ho na ten nemecky stroj.
PS: Mate vsichni EUU3? Jsou v CR ruzne verze ROM? Jak u TM, tak i u ET?
Pavel Koza (4761)|3.1.2003 10:22
Pridam svuj postreh, ale jestli jste ted trochu zmateni, tak ted budete hodne[;)] Ja osobne jsem se docetl, ze pro OEM verzi XDA zadny EUU neni a nebude, ale da se bez problemu pouzit EUU3 od Compaqu. A svete div se - skutecne to fungovalo! WMP 8.5. Bliss Theme, proste vsechno. Zvlastni, co? A proc pisu fungovalo? Protoze mi XDA umrelo[:dead:] [:(] [:mad:] Ne, nikoliv v souvislosti s flashovanim, ale o nekolik tydnu pozdeji, na nejakou neznamou chorobu... Cest jeho pamatce!
null (0)|22.1.2003 19:18
Pánové mě se to podařilo překopnout zcela v pohodě se vším všudy. Stačí opravdu jen SDčko a lze to pak i kopčit. Naprosto v poho. Je nutné jen dbát na dokonalé a správné uložení. Je to super věcička a myslím že to nejlepší na ní teprve přijde... [;)]
PavelR. (2184)|22.1.2003 19:57
Jo, uz s tim mam take jiste zkusenosti :-)
SD karta musi byt vetsi nez 32 MB a protoze se ROM kopiruje bez file system neni pote mozne kartu jakkoli dal pouzivat aniz byste ji znova preformatovali popr. si udelali pomoci PC card/SD adpateru (v mem pripade USB ctecky) a ROM Image Tool ROM image.

PavelR.