Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA s itegrovanou GPS a notebook

myssak_ce4you (38)|15.6.2005 14:29
Zdravim, mam asi hloupy dotaz, kdyz mam Acera n35 a propojim ho s notebookem lze zaridit aby napr. nejaka mapa bezici na tom noteboku videla Acera jako klasickou GPS. Diky
Pavel Koza (4761)|16.6.2005 09:46
Ta sance je asi 0,01%. Mozne to je, ale musel by byt ovladac jak na PDA, tak na PC a to myslim, ze dosud neni. Ale teoreticky to jde, jedno Pocket PC se napriklad da pouzit jako WiFi dongle (Mio 558).
Pavlucha (1496)|16.6.2005 10:03
Já bych to nevzdával. Někde jsem totiž viděl SW pro sdílení GPS připojení s dalšími PDA / PC. Bohužel netuším ani jak se to jmenovalo - myslel jsem si, že je to blbost k nepoužití ... :D
myssak_ce4you (38)|16.6.2005 10:34
No me prijde, ze by se to docela hodilo, PDA ma docela maly displej a kdyz se soupne zoomem tak zas nic nevidi, obcas by nebylo spatne to hodit na velkou mapu. A kupovat proto druhou GPS se mi nechce.
hybo (3107)|16.6.2005 10:43
dle meho to je realne, ale nevim o nicem, co by tohle delalo, je to prece relativne jednoduche, aplikace, ktera na PDA cte informace z GPSky a nasledne je dava k dispozici PC aplikaci, ktera je prevezme a posle treba na virtulani port, kdo vi... ale to je jen teorie, nejsem programator :-)
libor_m (1026)|16.6.2005 10:45
[QUOTE="Pavlucha"]Já bych to nevzdával. Někde jsem totiž viděl SW pro sdílení GPS připojení s dalšími PDA / PC. Bohužel netuším ani jak se to jmenovalo - myslel jsem si, že je to blbost k nepoužití ... :D [/QUOTE]
Zřejmě jsi měl na mysli Franson GpsGate for PocketPC.



Existuje verze Standard pro sdílení mezi neomezeným počtem zařízení a verze Express pro sdílení mezi dvěma zařízeními. Cena u Expressu je USD25.95 za pár, což znamená instalace na PPC a PC.
macula_ce4you (691)|16.6.2005 11:35
Jen spekuluji.
Když existují GPSka připojitelná přes Bluetooth, nešlo by to přes to připojit? Nastavit nějaký port COM. Samozřejmě ta mapa na PC by měla mít podporu pro Bluetooth GPS.

Jinak je to opravdu zajímavý nápad.
libor_m (1026)|16.6.2005 11:39
[QUOTE="macula"]Jen spekuluji.
Když existují GPSka připojitelná přes Bluetooth, nešlo by to přes to připojit? Nastavit nějaký port COM. Samozřejmě ta mapa na PC by měla mít podporu pro Bluetooth GPS.

Jinak je to opravdu zajímavý nápad.[/QUOTE]
To by, alespoň si to myslím, musel bt GPS mít více než 1 bt port. Přes jeden by obsluhoval jedno zařízení a přes druhý jiné zařízení. Vůbec si nejsem jistý, jestli tohle bt GPS dokáží.
hybo (3107)|16.6.2005 11:43
on asi nemyslel najednou PKPC a PC

jina to sdileni je potrebne prave proto,z e GPSka v n35 a dalsich je interni a jak otakovou ji nejde pripojit naprimo...pokud ta aplikace funguje, je to zajimave.. jen me nemapada, k cemu je sdileni pres TCP/IP na vice pocitacich... no, mozna ze kdyz mam PDAcko v aute, pres net zasilam na PC info a to se pak rozesila dalsim, tak vsihcni vedi, kde s tim kamionem jsem...