Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Duplicitní výskyty opakovaných událostí při synchronizaci s 2 pc

Logman (95)|3.6.2005 00:16
Zdravím,

mám problém při synchronizaci PDA a 2 PC. V Otlooku "kalendáři" dojde k duplicitám opakovaných událostí narozeniny a výročí. Obě PC jsou shodně konfigurované, na obou Outlook 2003. Vcelku hodně to otravuje.

Za info předem díky.
Žulda_ce4you (244)|3.6.2005 09:09
Ahoj,
mě to dělá taky, hledal jsem co s tím, jestli by třeba nešlo na jednom OL zakázat vytváření těchto záznamů, ale nepřišel sem na nic.
Takže sem se s tím smířil, případně občas pustím Outlook Duplicates Remover...
Logman (95)|3.6.2005 09:22
Tak teď vážně nevím, zrovna dnes - žádné duplicity :) Ale to je jen otázka času. Taky jsem našel jeden prográmek - You Perform a musím říct, že vypadá dobře. Duplicity mi odstranil úplně ve všech složkách outlooku.

Žel bohu je to jen demo a 30 babek se mi dávat nechce, to si ten kód raději napíšu sám. Ale to jsou všechno jen dodělávky, které otravují práci - zajímala mě hlavně příčina!
ntr23 (18)|3.6.2005 09:46
Já mám doma anglický outlook a v práci český a v duplicitu mám takhle: 1. řádek XY Birthday a 2. řádek Narozeniny uživatele XY...
děs
Logman (95)|3.6.2005 10:40
Na stránkám microsoftu jsem hledal řešení tohohle problému a jediné co jsem se dočetl, je to, že při výskytu duplicitních položek je nejlepší cesta si je vyfiltrovat a položku po položce odstranit :)

Kdo by řekl, že gigant řeší problémy tím "nejsložitějším" způsobem. Zírám. A to považuji Office za jednu z nejlepších produktů téhle společnosti.
Logman (95)|3.6.2005 22:43
Tedy musím říct, že jsem se hledáním tématu duplicity v outlooku tak vysílil, že jsem si - naprosto rezignovaně - nakonec makro pro jejich vyhledání a odstranění dnes napsal sám. Tak, a máš to microsofte - aby si nakonec uživatelé šili záplaty sami :!:

Testoval jsem to pouze jednou. Teď duplicity žádné nemám, tak není co vyhledávat. S více jazyčnejma verzema outlooku to určitě pracovat nebude (neměl jsem doslovný překlad a dochází, mimo jiné, i k porovnání předmětu události)

Tedy, zkoušeno a odladěno pod Outlookem 2003. Pokud se mi to zde podaří, zkusím připojit soubor se zdrojovým makrem a návodem. Pokud vám to bude i či nebude chodit, dejte vědět. Další návrhy či vylepšení v rámci dostatečného času jsou vítány.

VBA Makro DuplicityKalendare:
  • vyhledá duplicity v zadaném časovém rozpětí
  • na požádání všechny duplicity odstraní
  • seznam duplicit exportuje do txt souboru
Losos_ce4you (1147)|4.6.2005 17:20
Vynikající !!! Díky , holt když se to umí tak je to sranda :-) Funguje ti to bezvadně !!
Logman (95)|4.6.2005 23:23
Duplicity 0.1b

Tak jsem ještě malinko poupravil kód. Přidal jsem formulář a snad to bude přehlednější. Jen to teď v tomto fóru nesmyslně odkazuje na dva soubory, byť je tam jen jeden. V editaci příspěvku se nedostanu na své soubory - tomu říkám regulace :sarcastic:

Čili, teď je ke stažení verze Duplicity 0.1b, kde je navíc soubor frmAppoint.frm a vypustil jsem Duplicities.txt.
Logman (95)|5.6.2005 15:22
Dva dotazy:

1. Vytvořil jsem v Outlooku fiktivní kontakt, přiřadil mu výročí a narozeniny, uložil. Po jeho následném odstranění z kontaktů mi ale opakované události typu výročí a narozeniny (právě tohoto - již neexistujícího kontaktu) zůstávají. U vás taky?

2. Někde na netu jsem četl, jestli by nebylo vhodnější zlikvidovat opakované odálosti v kalendáři a převést je na periodicky se opakující úkoly. Chtěl bych slyšet váš názor, jestli by vůbec někdo o něco podobného stál. Podle mě, by v úkolech byl pěknej chaos, ale někomu to může vyhovovat.
Losos_ce4you (1147)|5.6.2005 15:29
To jsem jeste nestudoval , periodicky opakovane narozeniny atd. nejak moc nepouzivam .... mam to tam asi 6x a to je v poradku
Bobo_ce4you (18)|29.11.2005 17:35
[QUOTE]
Čili, teď je ke stažení verze Duplicity 0.1b, kde je navíc soubor frmAppoint.frm a vypustil jsem Duplicities.txt.
[/QUOTE]

Dobry clovek Longman, Duplicity 0.1b nejdu stiahnut, a 0.1a mi hlasi chybu pri instalovani formulara do Outlooku (2003) = 'Line 8: Property OleObjectBlob in frmAppoint had an invalid file reference'

Co teraz? :)