Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ Choice body

pdq (380)|26.5.2005 19:11
Ako ste použili svoje 3 iPAQ Choice body?Neviem sa rozhodnut...Poradte.:disgusted:
hybo (3107)|27.5.2005 07:48
ja jich tam mam jeste asi 7 a nic super tam neni, takze je "setrim" na neco uzitecneho, co mozna v budoucnu bude
pdq (380)|27.5.2005 13:56
A ak ma kolega 4 body a ja 3, tieto body sa scitavaju?Da sa pouzit ako 7 bodov?Nevadi ak su tieto body od dvoch iných zariadení?
pekro (346)|27.5.2005 14:04
Ne nevadí! Body se sčítají:)
hybo (3107)|27.5.2005 15:24
samozrejme, musite je zadat do toho sameho uctu ;)
Zdenek Malinsky (9781)|27.5.2005 16:58
Asi bude nejlepší, když si z té nabídky vybereš softy, které chceš (musíš) mít. Většina má zkušební trial verze, takže si je testneš a z těch, co zůstanou, porovnáš poměr bodů k ceně v dolarech (eurech)=pokud budou třeba 2 Tebou vybrané softy za 3 body a jeden bude stát 10 dolarů a druhý třeba 30, tak snad nenií co řešit. Já bych volil třeba z těch, které nemají solidní náhradu ve freeware (ale to je otázka vkusu, zvyku či potřeb), např. Pocket Informant, Multi IE (nebo NetFront), WisBar Advance 2. Snoopsoft Dashboard.
pdq (380)|27.5.2005 17:32
Dakujem za odpovede.Ako trial verzia sa mi osvedcil Battery Pack Pro.Ale ak viete o lepsej nahrade prosim napiste.
Dufam len, ze po zakupeni Battery Pack Pro nenajdem nekde na internetu plnu verziu a zadarmo.Mam skusenosti so Smartom, kde su na určitých strankach na internetu inak platene programy uplne ZADARMO...:D
Orbb_ce4you (58)|27.5.2005 18:48
Hmm plne verze na internetu zdarma samozrejme jsou. Jmenuje se to WAREZ a je to kradeny software :-) ... Muzu ti jich dat ... co si jen vzpomenes ... Ale kdyz pouzivas nejaky program denne a k plne spokojenosti, kup si ho legalne. Jednak udelas radost sam sobe a druhak pomuzes autorum. PDA stoji bajvoko 10k. Program treba spb pocket plus stoji 20 dolacu. To je nejakych 480 Kc + poplatky bance takze asi 500. A to ja jsu chudy student a par programu mam ... Obrazek si udelej sam :-)
Zdenek Malinsky (9781)|27.5.2005 19:23
To, zda někdo používá warez je jeho věc a proč to dělá taky (ze sportu, nemá peníze...). Ovšem není snad nutné, aby se tím zde chlubil, že. :? :sarcastic:
manager (75)|2.7.2005 04:17
[QUOTE="hybo"]ja jich tam mam jeste asi 7 a nic super tam neni, takze je "setrim" na neco uzitecneho, co mozna v budoucnu bude[/QUOTE]

Já jsem své 4 body také ještě nepoužil, ale musím se přiznat, že poslední dobou se o ně začínám trochu obávat. Na mém Voucheru je totiž uvedena taková relativně nevinná věta říkající, že: "Please note that this offer is valid from January 2005 until June 2005." (Česky pro nespeakující: Berte prosím na vědomí, že tato nabídka je platná od ledna 2005 do června 2005.)

Včera jsem zkoušel, jak jsem na tom, a bez větších problémů jsem se ještě zaregistroval a skoro stáhnul i nějaký software. Nakonec jsem si ale ještě před stažením pro jistotu zkusil demoverzi, a tak z nákupu prozatím sešlo. Počkám si možná až jak budou vypadat WM5 a co na nich (ne)bude chodit. Nicméně ta věta o "validitě" mého voucheru mě poněkud zneklidňuje. Myslíte si skutečně, že by HP mohl některé kódy "odstřihnout"? - Svůj iPAQ už mám asi půl roku, červen se s námi právě rozloučil a já bych nechtěl o své body zase jen tak úplně zbytečně přijít - je to přeci jenom cca 600 Kč, tedy dobré peníze ...
hybo (3107)|2.7.2005 07:59
A kde to bylo napsano? Spise mi to pripada jako u nejakeho SW, nebo nejake special akce a ne k uctu, resp. bodum, krete mate...v TERMS (he, i po zvoleni CZ krajiny je jsou prad v EN) se pise:

You do not have to redeem all your points or download your entire title selection at once. Your Account will always be updated with the remaining number of iPAQ points you have spent, or have left.

coz znamena volne, ze neni casove omezeno uzivani uctu, bodu a neni nutne je uplatnit najednou

macula_ce4you (691)|2.7.2005 13:16
No já čumím jak puk. Co to vůbec jsou ty iPaq Choice body. Kde zjistím kolik jich mám. Co proto můžu udělat. Jak to vůbec použít. Mrkl jsem na adresu www.ipaqchoice.com, ale moc moudry jsem z toho nebyl. Zkusil jsem se zaregistrovat a vyplivlo to na mě nějaký kód. Mohl by mi to někdo trošičku objasnit? V diskusich jsem hledal a nic moc jsem k tomu nenašel. Dík všem.
hybo (3107)|2.7.2005 13:29
ke vetsine iPaqu dostavas brozurku iPaq choice (ted si nejsem jist, ale zda se, ze 4150 jako jedina v tom neni ;) ) a na jeji zadni casti je nalepena nalepka s kodem, po registraci do iPaq Choice vlozis ten kod a pripise se Ti urcity pocet bodu, body nasledne muzes pouzit pro nakup SW, pripadne HW a dalsi veci z te stranky...
Zdenek Malinsky (9781)|2.7.2005 13:42
Mohu potvrdit. U 4150 žádné body nebyly, místo nich je 1 stylus navíc. :sarcastic: A žlutý displej.:D :D :D
hybo (3107)|2.7.2005 14:15
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Mohu potvrdit. U 4150 žádné body nebyly, místo nich je 1 stylus navíc. :sarcastic: A žlutý displej.:D :D :D [/QUOTE]

nahradni stylus je i v dalsich iPAQ hrackach, nebo ne? ;)
Pavlucha (1496)|2.7.2005 14:57
[QUOTE="hybo"]

nahradni stylus je i v dalsich iPAQ hrackach, nebo ne? ;) [/QUOTE]

.. není, HX4700 ho tedy rozhodně neměl. Místo toho 4 iPAQ Choice bodíky.
Zdenek Malinsky (9781)|2.7.2005 15:11
Myslím, že ani 2210 neměla stylus navíc. Je pravda, že stylusů není nikdy dost, ale já bych raději ty bodíky.
manager (75)|2.7.2005 15:47
[QUOTE="hybo"]A kde to bylo napsano? ...
[/QUOTE][QUOTE="manager"] Na mém Voucheru je totiž uvedena ...
[/QUOTE]

Na mém Voucheru = ta "brožurka iPaq choice, která se dává k většině iPaqu a na jejíž zadní části je nalepena nálepka s kódem" "Voucher number" + uvnitř krátké poučení, jak se s iPAQ choice pracuje.
Pro ty, co nespeakují, je to tam pro jistotu ještě v němčině, francouzštině, italštině, holandštnině a španělštině a všude se píše, že - gultig ist ..., est valable ..., e valida ..., is geldig ..., es válida - leden až červen 2005 (významný světový jazyk češtinu jaksi zapomněli ... - takže příště!).

Když jsem si přinesl svého prvního iPAQa z obchodu domů, tak jsem pochopitelně jako ostříž projel celou krabici a narazil jsem tam mimo jiné na tohle. Takže od té doby mám zřejmě jaksi zafixováno, že svůj iPAQ choice jsem měl realizovat do konce června 2005. Na Silvestra 2004 se na to zdálo ještě spousta času, ale čas letí a letí a letí ... Na začátku roku mě totiž nic nezaujalo natolik, abych po tom vysloveně skočil, což se dá do jisté míry říct i o půl roku později, a tak svůj "nákup" stále odkládám - až, kdyby upozornění skutečně beze zbytku platilo, by bylo skoro možná pozdě...
Přiznám se nicméně, že více informací než ty z Voucheru jsem zatím víceméně nestudoval, takže jestli je někde na webu HP napsáno to, co výše píše Hybo, tak to nejspíš bude směrodatné a není příliš velký důvod se znepokojovat (alespoň doufám ...).
manager (75)|2.7.2005 15:52
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]... Je pravda, že stylusů není nikdy dost, ale já bych raději ty bodíky.[/QUOTE]

V tom případě by pro mě iPAQ choice ve formě náhradních stylusů asi moc nebyla, protože i po půl roce stále ještě používám originál = ten jediný exemplář stylusu, který u hx4700 byl. I když je pravda, že poslední dobou uvažuji o nákupu nějakého náhradního, abych na ten originál nemusel být tak "opatrný a pečlivý"...
hybo (3107)|3.7.2005 06:32
hmm, tak to je mozne, ze je to napsano na voucheru, to ted nemam jak kouknout, to mozna pak znamena, ze ho musis "zaregistrovat" a ne minout... ale z jakych duvodu, tak to nevim...
Pavlucha (1496)|3.7.2005 09:59
Taky si myslím, že to bude datum do kdy se má voucher zaregistrovat na iPAQ Choice.
manager (75)|8.7.2005 16:08
V tom případě bylo mým jediným štěstím, že HP má patrně lokalizovanou centrálu podpory iPAQ Choice někde na Hawai nebo na Aljašce, anebo nejsou úplně puntičkářsky přesní ... protože já svůj voucher (iPAQ Choice kód) registroval na stránkách HP 1.7.05 někdy kolem 14,00-15,00 a ještě mi to "prošlo". Dokonce jsem chtěl rovnou i nakoupit, ale nakonec zůstalo jenom u té registrace. - Hrál jsem si možná s ohněm, ale vzhledem k tomu, že jsem v současnosti majitelem iPAQ Choice účtu se 4 iPAQ body, tak jsem se, naštěstí, ani moc nespálil ...

Ale ne, vážně - Je možné, že je to skutečně termín pouze na registraci. V sekci "Login Now" na iPAQ choice se píše: "If you have a promotional brochure and this is your first visit to the site you will shortly have the opportunity to enterany valid voucher numbers you have (printed on the reverse of the brochure that came with your iPAQ pocket PC)." (Krátce česky - Pokud máte promoční brožuru a toto je Vaše první návštěva na této stránce, máte možnost vyplnit jakékoli platné voucher číslo, které máte.) Je zde opět zmíněno"valid". Pokud by toto "valid" zde znamenalo to samé, co "valid" na vocheru (brožuře), znamenalo by to patrně skutečně termín pro registraci účtu. (Pokud by si však chtěl být někdo zcela jistý, jak to s tím je, musel by patrně kontaktoval HP.)

A s tím 1.7. je to docela pochopitelné. - Jestliže HP je celosvětově působící firma a do svého vocheru k iPAQu prodávanému na celém světě napíší:
"Please note that this offer is valid from January 2005 until June 2005." - bude to znamenat něco jiného na Novém Zélandu (+ zóna) a skutečně něco jiného na Aljašce nebo na Hawaji (- zóna). Podobně "válida de enero 2005 a junio de 2005" bude znamenat něco jiného ve Španělsku a něco jiného v Chile stejně jako "est valable de janvier 2005 á juin 2005" bude znamenat něco jiného ve Francii a něco jiného ve Francouzské Polynésii. Zdá se tedy nejméně zřejmé, že si z těchto důvodů nechává HP jistou rezervu.
Nicméně - abych se zkoušel zaregistrovat až 2.7.05, to už jsem raději neriskoval. Pokud někdo jiný ano, můžete se podělit o své zkušenosti.

hybo (3107)|9.7.2005 09:00
jeste jinak, registrace jako taka neni vazana vlastnictvim voucheru.... ten se zadava az po samotne registraci, pokud se nepletu, nebo to tak bylo v dobe, kdy jsem se registroval....
manager (75)|10.7.2005 01:15
[QUOTE="hybo"]... registrace jako taka neni vazana vlastnictvim voucheru.... ten se zadava az po samotne registraci, pokud se nepletu, nebo to tak bylo v dobe, kdy jsem se registroval....[/QUOTE]

No dobře, asi je to mnou výše špatně vyjádřeno. Přesněji by tedy mělo být patrně řečeno - doba na registraci voucher kódu (= iPAQ bodů) bude zřejmě časově omezená (půlročním intervalem), jejich další použití již ale ne. Stejně tak samotnou registraci ve smyslu vytvoření účtu je patrně (já osobně jsem to bez vocher number nezkoušel) možné provést samostaně a iPAQ body si případně dokoupit později.