Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nový firmware 1.10 pro HP iPAQ hx4700 již k dispozici na webu HP!

kubaa (6)|21.5.2005 11:12
Budete vedet jestli tento upgrade lze aplikovat i na jinou jazykovou verzi? sice jsme uz zde neco podobneho resili, ale v te dobe nebyl k dispozici rom upgrade .. (konkretne jde o nemeckou verzi systemu)
no pokud se nepovede, budu mit na prodej hx4700 na soucastky :-)
PavelR. (2184)|21.5.2005 13:38
[QUOTE="kubaa"]Budete vedet jestli tento upgrade lze aplikovat i na jinou jazykovou verzi?[/QUOTE]

... oficialni ROM lze pouzit jen na jazykovou verzi pro kterou jsou urceny... ale co se tyce technickeho provedeni tak to zase az tak velky problem neni (napr. pomoci image ROM na SD karte); nejsem si jist jak je to ale s licenci OS ...

PavelR.
kubaa (6)|22.5.2005 16:00
takze jsem zkusil instalovat ten upgrade, ale mel jste pravdu, kvuli neshode jazykovych verzi nesel nainstalovat, po "veryfying info.." instalator jednoduse nabidne jen ukonceni..
uvazuju ze bych zavolal do HP servisu, jestli je mozna vymena jazykove verze systemu..
MaPo_ce4you (174)|22.5.2005 17:14
[QUOTE="kubaa"]takze jsem zkusil instalovat ten upgrade, ale mel jste pravdu, kvuli neshode jazykovych verzi nesel nainstalovat, po "veryfying info.." instalator jednoduse nabidne jen ukonceni..
uvazuju ze bych zavolal do HP servisu, jestli je mozna vymena jazykove verze systemu..[/QUOTE]

Zmena jazkove verze neni legalne mozna, zadna licence Windows CE neumoznuje Language Cross Upgrade.

MaPo
Petr89 (152)|22.5.2005 17:21
Zdary lidi, mám novou hx4700 a než tam budu něco instalovat tak se chci zeptat jak jhe to s tim novým HW. Nějak sem to nepochopil s tou nabídkou že to nejde že neni česky nebo tak něco (je to moje první PDA) a s tim že tam nechodí nějakej ten informator. Řekl by mě to někdo trošku detailnějš jak to je jestli ten update pomůže nebo naopak? :) Díkys
PavelR. (2184)|22.5.2005 18:02
[QUOTE="-Ptr->HX4700"]Zdary lidi, mám novou hx4700 a než tam budu něco instalovat tak se chci zeptat jak jhe to s tim novým HW. Nějak sem to nepochopil s tou nabídkou že to nejde že neni česky nebo tak něco (je to moje první PDA) a s tim že tam nechodí nějakej ten informator. Řekl by mě to někdo trošku detailnějš jak to je jestli ten update pomůže nebo naopak? :) Díkys[/QUOTE]

... pokud jsi nemel doposud zadne vaznejsi potize se svym PDA nemusis update instalovat. Zmen a uprav je v nove ROM sice pomerne dost (seznam je dostupny na strankach vyrobce a i v prvnich prispevcich tohoto threadu) - jejich dulezitost se ale bude pro kazdeho lisit. Nicmene obecne pravidlo obyvkle je, ze se vzdy vyplati novy update instalovat - tedy alespon ja se tim ridim.

Co se tyce mensich ci vetsich problemu CZ lokalizace, tak ty jsou po uverejneni ROM vzdy. Kazda lokalizace se pripravuje na jednu konkretni ROM a jeji autori musi vzdy po uverejneni nove ROM pripravit novou verzi.

PavelR.
kubaa (6)|22.5.2005 18:56
[QUOTE="MaPo"]Zmena jazkove verze neni legalne mozna, zadna licence Windows CE neumoznuje Language Cross Upgrade.

MaPo[/QUOTE]

diky za povolanou odpoved, predpokladam,ze budete zrejme vedet, zda by tam od HP nenahrali na pozadani novy system (ne zmena jaz.ver., nybrz ZAKOUPENI a instalace noveho ENG systemu).dekuji
Petr89 (152)|22.5.2005 20:01
Aha díkys, takže ten update provedu :p A jak tam potom updatnu tu lokalazici? Díkys
PavelR. (2184)|22.5.2005 20:07
[QUOTE="-Ptr->HX4700"]Aha díkys, takže ten update provedu :p A jak tam potom updatnu tu lokalazici? Díkys[/QUOTE]

... doporucuji sledovat ce4you a nebo web autoru lokalizace, urcite az bude nova verze k dispozici ozvou se. Jinak pokud pouzivas verzi bez prekladu UI (tj. jenom CZ klavesnici), tam by zadny problem ani s novou ROM byt nemel ...

PavelR.
MaPo_ce4you (174)|22.5.2005 20:28
[QUOTE]
diky za povolanou odpoved, predpokladam,ze budete zrejme vedet, zda by tam od HP nenahrali na pozadani novy system (ne zmena jaz.ver., nybrz ZAKOUPENI a instalace noveho ENG systemu).dekuji[/QUOTE]

Neprovedli - servis HP neudela zadny zasah porusujici licencni ujednani. A protoze dany upgrade(zmena jazyka) od Microsoftu neexistuje, nelze ho zakoupit. Za stavajiciho stavu proste nelze u WinCE legalne zmenit jazykovou mutaci instalace. (Obdobny stav je bohuzel i ale i u jinych OEM systemu - treba u OEM WinXP).

Z ryze technickeho hlediska to samozrejme mozne je - HW je ENG i treba GER verze identicka, lisi se pouze obsahem ROM.


MaPo
vicovm (11)|23.5.2005 12:43
Upgrade ROM HP4700, co se stalo:

Instalace probíhá standardně, maže spolehlivě všechno, ale po nainstalování
nefunguje čeština od Sunnysoftu a další. Tato skutečnost dle sdělení techniků od HP by měla být napravena tento týden aktualizací češtiny a dalšího.

V současné době důrazně nedoporučuji aktualizaci ROM na verzi 1.10 pro HP4700.

Instalací verze 1.10 se kromě češtiny mění a to kompletně i obrazovka DNES s přístupem do systému, který není možné dál nastavit nebo jen s obtížemi. Přístup do systému je omezen, případně se systémoví zástupci vůbec nezobrazí i když v registrech jsou atd. Omlouvám se, že to tak stručně, ale dalo mi dost zabrat se jí pak zbavit.
Pavel Koza (4761)|23.5.2005 15:37
Primo v tomto threadu je odkaz na aktualizovanou verzi cestiny. Ze je po uvedeni nove verze ROM nutny nejaky cas upravit i cestinu je vlastnost a nikoliv chyba HP ci Sunnysoftu.

P.S. Co myslite tim "dalsi"?
Pavlucha (1496)|23.5.2005 15:43
S novou verzí ROM (a následnou instalací InterWrite) mi přestal chodit taky PIToday.
Nepomůže ani vypnutí lokalizace ani odinstalování. Do HR se mi nechce.
Nicméně, byla to moje blbost, protože se dá očekávat, že pokud se změní něco v systému, na který se lokalizace přímo váže, nebude chodit správně.
PavelR. (2184)|23.5.2005 18:10
[QUOTE="vicovm"]
Instalací verze 1.10 se kromě češtiny mění a to kompletně i obrazovka DNES s přístupem do systému, který není možné dál nastavit nebo jen s obtížemi. Přístup do systému je omezen, případně se systémoví zástupci vůbec nezobrazí i když v registrech jsou atd. Omlouvám se, že to tak stručně, ale dalo mi dost zabrat se jí pak zbavit.[/QUOTE]

... u mne funguje vse OK a zadne problemy se zobrazovanim nastaveni systemu atd. nemam ...

PavelR.
Yankee.106 (231)|23.5.2005 20:41
Mám problém. Upgradeoval jsem ROMku na 1.10, nainstaloval novou češtinu z CABu. Po zaslání od Sunnysoftu nových reg údajů a jejich zadání, mi iPAQ po restartu nejde spustit. Zasekne se na modrobílé obrazovce s logem HP. Co s tím? Mám nějakou šanci dostat z něj alespoň data před HR?
Pavel Koza (4761)|24.5.2005 09:31
To dost tezko...
Pavlucha (1496)|24.5.2005 09:44
[QUOTE="Yankee.106"]Mám nějakou šanci dostat z něj alespoň data před HR?[/QUOTE]

... pokud jsi je měl uložený v iPAQ FileStore, tak tam po HR budou. Pokud byly v RAMce, jsou v háji.
Jen bych ještě zkusil (už se mi to stalo) připojit k počítači a SR. Sice nenaběhne, ale aspoň se připojí. Dali se z něj aspoň stáhnout data.
Petr89 (152)|27.5.2005 22:36
Ahojte lidi, tak sem se pustil do update ROMky, pustil sem to na svym amd athlonu 2500 burtonu no a dojel sem na 50% +- a najednou mi to napsalo něco že vynechal USB nebo tak něco tak sem udělal to jak ste tu psali reset (normální) a pustil to znova, no zase nic. Tak sem skusil uplnej reset (tlačítka + reset) no a teď sem to pustil na noťasovi (acer travekmate 4502LCi) sice mi to ještě nic nenapsalo ale sem na 17%, a docela vyklepanej, poradil by mi někdo kdyby mi to zas neproběhlo co s tim? :(((
Petr89 (152)|27.5.2005 22:55
Uff, tak to dojelo do 100%.......Sorráč za paniku, ale přece jenom těch 18k..... :)
Petr89 (152)|28.5.2005 00:15
Tak sem nainstaloval čr lokalizaci a ten soubor .cab co tu byl nejdřív se nechtěli přepsat nějaký soubory prej že se používají no tak sem dal nepřepisovat pakb se něco nainstalovalo a restartovalo se mi zařízení, ale teď mi nefachá Settings a Programs, mají jiný ikonky a v setings mam jen jednu záložku, vubec se nemužu dostat k nastavení display nebo si zaregistrovat sunnysoft....mam tam jen podsvícení, nabíjení, i task ipaq audio atd... a eště mi nějak zlobí amotickej jas. když to dam na světlo (slunce, lampička) podsvícení skoro zhasne
PavelR. (2184)|28.5.2005 11:49
... nova verze ROM = nova verze lokalizace - tj. pokud potrebujes lokalizaci UI a nestaciti jen klavesnice, musis pockat az autori vydaji update CZ na tuto novou ROM ...

PavelR.
Petr89 (152)|28.5.2005 14:17
Aha no já myslel že ten .CAB co tu byl to je ono... :p No dal sem si to do AJ a už je to v poho jen mě zaráží, nevim jestli je to novou ROM, ale jakmile mam puštěný PDA a posloucham krz sluchátka a ipaq vypnu se zapojenýma sluchátkama a jakmile ho zas nastartuju slyšim jen šumot sluchátek jinak nic... ani vypnutí nepomuže ani vypojení, prostě nejde zvuk jen sluchátka drobet šumí.. pomuže jen restart nevíte co s tim?
Vasek_ce4you (74)|28.5.2005 17:54
ten cab musíš instalovat na PDA bez nainstalované lokalizace
Pavlucha (1496)|28.5.2005 18:52
Zvuk mi padá taky. A nemusím ani poutět MP3. Prostě iPAQ vzbudím a je němej ... :(
Petr89 (152)|28.5.2005 20:18
To Vasek: aha... :p a mužu použít ten strej reg. key?
(prominte že se tak blbě ptam, ale nějak tomu moc nehovim je to moje první PDA:) )

to Pavlucha: A nevíš jestli je nějakej jinej způsob jak ten zvuk znova nastartovat, kromě resetu? Nechce se mi to pořád resetovat ... :(
Pavlucha (1496)|29.5.2005 10:53
Na nic jsem nepřišel. Jen SR ... :(
Andilek (173)|29.5.2005 10:58
Ja nic podobneho nezaznamenal. Kdyz iPAQ vypnu uprostred prehravani MP3, tak po zapnuti zase hraje tam kde skoncil. Pokud mezitim vyndam sluchatka, hraje nahlas, pokud je tam strcim, hraje do sluchatek.
k.karel_ce4you (147)|9.6.2005 12:56
Po updatu me 4700 se mi deje to, ze kdyz mam PDA v kolebce tak se mi sam zapina, pokud ho do kolebky strcim pri zapnutem PC, pokud pri vypnutem a nasledne zapnu PC zustane vypnuty, ale kdyz pak PDA zapnu a vypnu zacne se zapinat (odhadem co 10 minut). Nemusi to souviset primo s update fw, ale muze to delat jiny soft updatoval jsem i dalsi programy.
Nesetkali jste se s tim ?

libor_m (1026)|9.6.2005 21:31
[QUOTE="k.karel"]zacne se zapinat (odhadem co 10 minut). Nemusi to souviset primo s update fw, ale muze to delat jiny soft updatoval jsem i dalsi programy.
Nesetkali jste se s tim ?

[/QUOTE]
Mě se to v poslední době taky začalo stávat, nevidím žádnou souvislost s kolébkou, zapínáním a vypínáním ani update ROM. Asi to bude nějaký soft. Budu muset začít odinstalovávat a vylučovací metodou přijít na to, co to dělá. Bude to ale těžký, protože to dělá jen občas, vždy se zapne tak na 5 vteřin a potom se sám zase vypne. Nejčastěji jsem to vypozorovat tak 2x denně.
Joe_black (5)|21.6.2005 17:11
V novém fw je Informant 5.6.2.0194, kde je možno zadat registační kod. Znamená to tedy, že se jedná o trial verzi nebo je jinak omezená? Mám koupenou verzi 4 za cca 30 EURO (asi 2 roky zpět), ale registrační číslo "čtyřky" nová verze nebere. Kde tedy vzít reg.číslo na novou verzi ? Koupit celou znovu za 30 EURO ? Poradí někdo ?
Pavlucha (1496)|21.6.2005 18:03
Obrátil bych se na support WebISu.
Předpokládám, že vzhledem k tomu, že PI je v HX4700 zdarma ti číslo pošlou.
Já jsem si ani nevšimnul, že tam nová verze je ... :cool: :D
Joe_black (5)|22.6.2005 14:35
[QUOTE="libor_m"]
Na to je přeci jiná sekce, ne? Zkus trochu hledat v sekci Software.[/QUOTE]

Tak jsem hledal v sekci SW, ale bohužel ... Hodně se tam hovoří o nové verzi 2005, ale můj problém to neřeší. Pokud víš jak na to, zkus mne ještě trochu "nakopnout".
Pavlucha (1496)|22.6.2005 14:42
To Joe_Black

Zkoušel jsi ten support WebISu? :?:
libor_m (1026)|23.6.2005 07:20
[QUOTE="Joe_black"][QUOTE="libor_m"]
Na to je přeci jiná sekce, ne? Zkus trochu hledat v sekci Software.[/QUOTE]

Tak jsem hledal v sekci SW, ale bohužel ... Hodně se tam hovoří o nové verzi 2005, ale můj problém to neřeší. Pokud víš jak na to, zkus mne ještě trochu "nakopnout".[/QUOTE]
Reagoval jsem na příspěvek Pety, s reg. kódem ti opravdu nepomohu.
Joe_black (5)|6.7.2005 12:54
[QUOTE="Pavlucha"]To Joe_Black

Zkoušel jsi ten support WebISu? :?: [/QUOTE]

Zatím ne, nejsem zběhlý v anglické komunikaci se supportem, zkusím se zeptat prodejce (Sunnysoft).
Navíc jsem zjistil, že nová verze, má zablokované některé funkce, které před upgrade fw normálně fungovali. Fakt nevím, co to má znamenat, můj PI využívám na 50% což mě opravdu prudí !!!
P.S. Ještě jeden postřeh po upgrade fw - nefungují upozornění úkolů a schůzek (pouze svítí, ale zvuk nejde), vč. budíku !! (Jen se ukáže na obrazovce, ale nejde zvuk !! :evil: :mad:
koffee_ce4you (0)|15.10.2005 01:57
Jak je to tedy ted s tou cestinou? Nainstaloval jsem rom 1.10 + ten fix na baterky.. A ted by me tedy zajimala ta cestina.. Na sunnysoftu jsem nic nenasel, tak nevim jestli tam mam dat tu co mam (8,6) nebo ne.. Dekuju :)
Miloš Strouhal (3997)|15.10.2005 02:37
Dej tam aktualni češtinu 8.6 jež najdeš na sunny webu, funguje to s ní bez potíží.
Kleid (213)|15.10.2005 15:14
Informace ctenarum: V pripade, ze vyjde nova ROM na urcite zarizeni, ktera obsahuje vyrazne zmeny je pripraven novy CAB, potazmo instalator, ktery pri detekci daneho zarizeni nabidne k vyberu loklizaci dle ROM (u 4700 je to 1.0 a 1.11, stejne tak je to u Acer N50, TM Compact, ...) Pokud je zmena nevyzrana a neomezuje funkcionalitu, pouziva se puvodni lokalizace.
koffee_ce4you (0)|15.10.2005 17:32
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Dej tam aktualni češtinu 8.6 jež najdeš na sunny webu, funguje to s ní bez potíží.[/QUOTE]
Tak jsem se ji tam poklusil dat, a nejak to nejde registrovat, abych nemel to demo :( Vse mam original, vcetne aktivacniho klice atd, ale pri vyplnovani se stejnymi kody jako k IW 8.5 (?) to pak proste napise "selhani registrace"

Mam si teda objednat nove kody na sunny softu, jak pisou tady? Ale platit se mi za to nechce, kdyz mam IW 8.5..
http://obchod.sunnysoft.cz/scripts/detail.asp?itemId=521573&level=26

kdyby 8.5 na rom 1.10 fungovala tak nic neresim...