Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Fólie pro Loox 710

Red Dwarf_ce4you (187)|17.5.2005 13:10
Tak i já mám čerstvou zkušenost se Sunnysoftem. Ráno jsem tam volal, že chci koupit fólii Brando na 710 Looxe, jestli je skladem a že bych si rád připlatil, aby mi jí i nasadili. Bylo mi řečeno, že kolega rád fólii nasadí zdarma. Tak se táhnu přes celou Prahu až do ulice Jeseniova a zaměstnanec mi sděluje, že nemá čím displej utřít a tak se nasazovat nebude. No dobrá, stát se to může. Rozhoduji se i přesto nakoupit a jen se divím, že na obalu je Pocket Loox 720. Prodavač však tvrdí, že jsou displeje stejné, ať nemám strach, že už jich pár nasadil na 710. Nemám důvod mu nevěřit, přesto raději po zaplacení zkouším nasadit Brando nanečisto. K mému překvapení přečuhuje na každé straně asi o 1 mm. Prodavač ovšem sebevědomě tvrdí, že Brando má z obou stran ještě ochranné fólie a ty když sundám, bude vše v pořádku. O dvě a půl hodiny později shledávám, že je to samozřejmě nesmysl. Po telefonu mi bylo sděleno, že mi fólii vymění, tak to jsem zvědav.:mad:
Zdenek Malinsky (9781)|17.5.2005 18:09
O fóliích se píše tady a tady.
Pokud použiješ metodu lepení mistra Windmastera, mělo by to být O.K. Pokud je o 1 mm větší, můžeš jí zastrčit pod kraje. Možná to bude i lepší, než když je menší.
Sunnysoftu vinu nedávej. Jak mi odpověděl pan Prchal na IV.srazu v Bzenci na několik připomínek - chyba je buď v HW zařízení nebo u zákazníka. :sarcastic: :?
dort (1212)|17.5.2005 18:29
NEVRACET - také jsem si myslel, že to co píše Zdeněk výše je hloupost, ale opak je pravdou, mám na DELLu fólii z HX 4700, která byla právě větší a zastřihovala se na velikost +- 1mm větší než je display u DELLa a musím říci jsem na 100% spokojen

přešti si jak lepit "pod vodou s jarem" a neboj se "displaye pod vodou" :D uvidíš, že to bude lepší než menší fólie! :yes:
L4m3r (68)|17.5.2005 18:36
Já používam na 720 fólii z mojí bývalý T3.
Red Dwarf_ce4you (187)|19.5.2005 20:32
Tak jsem zkoušel jarovou metodu a jsem téměř spokojen. Ale po nalepení se po pár minutách začnou odlepovat kraje, i když jsem PDA nechal v klidu. Napadlo mě jen na pár hodin zatížit komplet displej, ale pomohlo to jen na chvíli. V podstatě mi to nevadí, protože je to odchlípnutí vidět jen při vypnutém podsvícení a vzhledem k tomu, že je fólie větší, než dispel, nemuselo by se pod ní ani prášit, ale pokud máte někdo řešení, budu rád.
Zdenek Malinsky (9781)|19.5.2005 21:44
[QUOTE="Red Dwarf"] Napadlo mě jen na pár hodin zatížit komplet displej, ale pomohlo to jen na chvíli. [/QUOTE]
:?: Bože, jak zatížit displej :?: Závaží? Doufám, že sis ho nepoškodil.
[QUOTE]... je to odchlípnutí vidět jen při vypnutém podsvícení a vzhledem k tomu, že je fólie větší...[/QUOTE]
Pokud je folie větší, zastč ji pod kovový okraj. Je-li akorát, nalepuj z pravého kraje ("šoupací" lišta IE). Silnější (tlustější) fólii je nutno namáčet déle, aby změkla a šla lépe nalepit.
dort (1212)|19.5.2005 21:57
lepí Vám ještě fólie?

pokud ano, tak ji sundejte znovu ji namočte do vody s jarem - BTW kolik JARU přidáváte do vody?

a jak moc "mokrou" pokládáte fólii na display? nechce se to bát, neb pokud je tam dostatek vody, tak tím lépe pak folie drží právě i v krajích - a nezapomeňte pak PDA nechat oschnout, ať ho neokoupete i z útrob :O
Red Dwarf_ce4you (187)|19.5.2005 23:01
No tak na PDA jsem nacouval vozem :D Ne, zatížil jsem ho kloktadlem, cca 30 dkg? Jaru jsem dal skutečně jen kapičku, ale namočil jsem to důkladně. Zapnutí proběhlo až po 2 hodinách. Zkusím to přes noc nechat zatížené, třeba to pomůže. Kdyžtak se to snad časem spraví neustálým hlazením.
dort (1212)|19.5.2005 23:16
obávám se, že hlazení ani zatěžování nepomůže, neb pokud se to jednou odlepí, tak už to nikdy "nepřilepíš" :D
Red Dwarf_ce4you (187)|19.5.2005 23:27
Já myslel, že se tou jarovou koupelí ta "lepící" emulze stejně smyje :?: No uvidím ráno, každopádně mě ty kraje zas tak nevadí a příště budu chytřejší.
dort (1212)|19.5.2005 23:30
jarová koupel se používá ke snadnější manipulaci a lepšímu následujícímu přilnutí fólie na display :D a rozhodně nic nesmývá ;)