Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prosba - NAVOD NA SDILENI

Phat (11)|8.5.2005 17:44
Tak uz od vcerejska projizdim cele forum, zkousim ruzne stripky z temat, ktera jsem tady nasel, ale v podstate se mi nic nepodarilo a ani tady v diskuzi jsem nenasel poradnou a jasnou odpoved, ktera by uspokojila i lamu, jakou jsem ja. Jde o banalni vec, ktera fungovala uz na SE T610 - chci se pripojit pomoci BT k memu PC a mit moznost na displayi MDA Compact prochazet adresare a pracovat se soubory (zakladni veci - copy, paste, delete, rename) v PC. Pripojeni pres BT jsem zvladl - komunikuju, surfuju na netu, synchronizuju, ale pripojit se do "site" a sdilet nedokazu. Aplikaci KLIENT TERMINALOVYCH SLUZEB se mi rozjet podarilo, ale tohle je na mnohem slozitejsi veci, nez ktere potrebuju ja - ovladat PC nebo spoustet na nem programy via MDA nepotrebuju. Sahl jsem tedy i po RESCO FILE EXPLORERu 2003, stale bez uspechu. Musim neco delat spatne a taky se priznam, ze v tom mam gulas a nevim, kde je chyba - vubec netusim.

Postupuju presne podle tohoto navodu, ale bezvysledne:
http://home.comcast.net/~spam-target/shares.html


Nefunguje mi to ani kdyz jsem pripojen kabelem a BT mam vypnuto. Zkousel jsem zadat i IP adresu meho PC (ktera treba normalne funguje v tom KLIENTU TERMINALOVYCH SLUZEB) a ani to nefacha. Zkousel jsem i ikonku SITOVA PRIPOJENI v normalnim PRUZKUMNIKU - chvilku neco hleda a pak nahore vyskoci bublinka, ktera mi oznami, ze s timto pripojenim nelze navazat spojeni. Podle memam neco spatne i v PC, protoze treba v OVLADACICH PANELECH/SITOVA PRIPOJENI mam jednak pripojeni k mistni siti (internet) a taky pripojeni k siti Bluetooth. Kdyz na to druhe kliknu, tak seznam zarizeni je prazdny. Po kliknuti na PRIDAT hleda BT zarizeni, ale bezvysledne i presto, ze mam zapnuto BT v MDA. Kdyz pritom kliknu na ikonku BT dole v TRAYi na PC u casomiry, tak v zalozce ZARIZENI mam kompakta zobrazeneho, funguju, synchronizuju, atd... Proste fakt nechapu. Priznam se, ze jsem sice LAMA, ale na druhou stranu me zacina MDA COMPACT pekne sr*t - kdyz nepocitam totalni ORGIE, ktere jsem musel absolovovat s pripojenim BT samotnym, tak ted tohle - myslel jsem, ze se pripojim, najedu do nejakeho Pruzkumniku a uvidim soubory v PC - takhle zatim travim vic casu resenim banalit, ktere fungovaly na nekolika "obycejnych" telefonech, ktere jsem mel driv... :evil: Myslite, ze by se dala napsat nejaka UCELENA NAPOVEDA o tom, jak od zakladu postupovat kdyz chceme sdilet soubory s PC?
Predem moc diky za pomoc!
xmaster (47)|9.5.2005 15:22
Nainstaluj Z2 PocketLAN a pojede to.
jumbo_ce4you (162)|9.5.2005 16:15
A co to zkusit přes ActiveSync via BT? Stačí zvolit Prozkoumat a je to.
Phat (11)|9.5.2005 19:39
[QUOTE="jumbo"]A co to zkusit přes ActiveSync via BT? Stačí zvolit Prozkoumat a je to.[/QUOTE]

To jsi nepochopil muj problem - potrebuju pracovat se soubory v PC prostrednictvim MDA a ne naopak. V ActiveSyncu na PPC zadny prikaz "PROZKOUMAT" bohuzel neni - k tomu by melo slouzit SIT, SDILENA POLOZKA v Pruzkumnikovi a nebo prave MAP DEVICE ve RFE, ale ani jedno mi nefunguje - viz. prvni prispevek... Stahuju PocketLan a uvidim...
Phat (11)|9.5.2005 21:17
[QUOTE="xmaster"]Nainstaluj Z2 PocketLAN a pojede to.[/QUOTE]

Tak jsem nainstaloval PocketLan (posledni verzi) a NEJEDE TO. Ono by mozna jelo, kdyby nekdo, kdo tomu skutecne rozumi (na rozdil ode me) napsal nejaky strucny, ale vystizny navod, jak to zprovoznit od A-Z. Rada, kterou mi davas je sice zajimava, ale moc nepomuze - obzvlast, kdyz nainstaluju PocketLan a v nem mam X polozek, jejichz vyznamu a nastaveni vubec nerozumim.

---

Tak jsem se tim snazil trosku prokousat, ale chyba bude nekde v PC. At totiz nastavuju PocketLan PRESNE podle navodu, tak k pripojeni s PC vubec nedojde a stale mi to hlasi THE NETWORK PATH WAS NOT FOUND.

Kdyz oznacim nove vytvorenou cestu hned v te uvodni obrazovce (mam zadany presne nazev PC i sdileneho adresare) a pak na tlacitko IP CONFIG v horni casti, tak v nasledujicim okne kliknu dole na PING. Otevre se dalsi okno a hned nahore do radku ADDR. zvolim nazev stolniho PC (uz ho tam mam prednastaveny, takze ho PPC asi naslo). Dam ping a ted pozor - behem chvilky se v sedem policku pod ADDR. objevi IP adresa PC, ale dole je stale REQUEST TIMED OUT. Kdyz do radku ADDR. vepisu IP adresu PPC, kterou mi to pridelilo samo (192.168.55.101), tak to okamzite vypisuje REPLY. Pak tam mam jeste adresu s 100 na konci, ale to je adresa GATEWAY. Vsechno mi jinak reaguje - pripojim se k PC pres BT a v PocketLan mam hned BLUETOOTH NETWORK, pripojim se kabelem a naskoci USB SERIAL.
Pavel Koza (4761)|11.5.2005 12:50
Chyba bude v Compactu, pac na rozdil od zarizeni s Widcommem neumi profil Network... Takze toto proste nejde.
johnz_ce4you (59)|11.5.2005 18:13
[QUOTE="Pavel Koza"]Chyba bude v Compactu, pac na rozdil od zarizeni s Widcommem neumi profil Network... Takze toto proste nejde.[/QUOTE]
a nepojde to ani ked sa pripojim cez bt cez activesync?
ved vtedy su virtualne spojene cez seriovy port a uz som tusim videl aplikaciu, ktora mala akokeby ftp server na desktope a potom klienta do pda..
pripadne skuste ftp, na to treba ftp server do pc (www.bpftpserver.com a dalsie..), ten nakonfigurovat a do pda potom dat napriklad toho resca a pripojit sa.. navod to sice nie je, ale snad aspon popostrcenie :)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|11.5.2005 20:27
Zkus se podívat sem. ;)
Phat (11)|14.5.2005 16:40
Diky za snahu o pomoc, ale pravdu ma asi urcite Pavel - proste to nefunguje a me nezbyva rict nic vic, nez ze jen hledim...:O :evil: :O :evil:
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|14.5.2005 18:08
Na MDACmpactu jsem to sice nezkoušel, ale když to funguje na DATAPHONE2 ( viz. přiložený obrázek, který jsem připojil - 2. červen 2004, 22:22 k jednomu z příspěvků v oné diskuzi kam jsem Tě nasměroval ), tak by to mělo jít určitě i na tomto přístroji - MDAC.
Phat (11)|15.5.2005 23:42
[QUOTE="JirkaP."]Na MDACmpactu jsem to sice nezkoušel, ale když to funguje na DATAPHONE2 ( viz. přiložený obrázek, který jsem připojil - 2. červen 2004, 22:22 k jednomu z příspěvků v oné diskuzi kam jsem Tě nasměroval ), tak by to mělo jít určitě i na tomto přístroji - MDAC.[/QUOTE]

No ja zjistil, ze DATAPHONE 2 pouziva uplne jine BT ovladace nez MDAc. Konkretne od WIDCOMMu a ty mi s MDAc nefunguji. I samotny spravce BT spojeni v DATAPHONE 2 je uplne jiny, nez v MDAc.