Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Driver pro WinXP SP1,aby zapisovaly plnou rychlostí na USB 2.0

Jirka007 (161)|18.4.2005 13:11
Mám WinXp SP1 a pořídil jsem si čtečku pam.karet.Čte data rychle, využije naplno USB 2.0 ale zapisuje pouze rychlostí cca jak USB 1.0 Nevíte, jestli potřebují WinXp ještě dohrát nějaký driver, aby uměly zapisovat plnou rychlostí přes USB 2.0
Pam.karta je rychlá, v té problém nebude. Čtečka je také na USB 2.0, v té asi taky problém nebude.
beecher (9270)|18.4.2005 13:29
[QUOTE="Kozlik007"]Mám WinXp SP1 a pořídil jsem si čtečku pam.karet.Čte data rychle, využije naplno USB 2.0 ale zapisuje pouze rychlostí cca jak USB 1.0 Nevíte, jestli potřebují WinXp ještě dohrát nějaký driver, aby uměly zapisovat plnou rychlostí přes USB 2.0
Pam.karta je rychlá, v té problém nebude. Čtečka je také na USB 2.0, v té asi taky problém nebude. [/QUOTE] No, myslim, ze tady bude hlavne problem v tom, ze obecne rychlost_cteni <> rychlost_zapisu...
To zadny driver nezlepsi...
Jirka007 (161)|18.4.2005 13:38
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Kozlik007"]Mám WinXp SP1 a pořídil jsem si čtečku pam.karet.Čte data rychle, využije naplno USB 2.0 ale zapisuje pouze rychlostí cca jak USB 1.0 Nevíte, jestli potřebují WinXp ještě dohrát nějaký driver, aby uměly zapisovat plnou rychlostí přes USB 2.0
Pam.karta je rychlá, v té problém nebude. Čtečka je také na USB 2.0, v té asi taky problém nebude. [/QUOTE] No, myslim, ze tady bude hlavne problem v tom, ze obecne rychlost_cteni <> rychlost_zapisu...
To zadny driver nezlepsi...[/QUOTE]

To je mi jasné, ale není zápis 0.5MB/s málo?
JiH_ce4you (149)|18.4.2005 17:56
[QUOTE="Kozlik007"]Mám WinXp SP1 a pořídil jsem si čtečku pam.karet.Čte data rychle, využije naplno USB 2.0 ale zapisuje pouze rychlostí cca jak USB 1.0 Nevíte, jestli potřebují WinXp ještě dohrát nějaký driver, aby uměly zapisovat plnou rychlostí přes USB 2.0
Pam.karta je rychlá, v té problém nebude. Čtečka je také na USB 2.0, v té asi taky problém nebude. [/QUOTE]

Cim to zapisujes?
Pokud pouzivas TotalCommander, musis nastavit compatibility mode v nastaveni a doplnit tam pismeno disku.
Zkousel jsi kopirovat napriklad pomoci copy/paste ? = primo windowsama ?

Jirka
JiH_ce4you (149)|18.4.2005 17:58
[QUOTE="Kozlik007"]To je mi jasné, ale není zápis 0.5MB/s málo?[/QUOTE]

USB2.0
Pevne disky v ramecku bezne ctou/zapisuji 25MB/s
FlashDisky 6-7MB/s cteni i zapis
Ctecky karet jsou zavisle na rychlsoti karty do nich vlozene, takze je mozne, ze je omezeny zapis te karty jako takove. A tam se to velmi ruzni.
Co je to presne za kartu? Najdi si na netu specifikace ....
Jirka007 (161)|19.4.2005 08:11
[QUOTE="JiH"][QUOTE="Kozlik007"]To je mi jasné, ale není zápis 0.5MB/s málo?[/QUOTE]

USB2.0
Pevne disky v ramecku bezne ctou/zapisuji 25MB/s
FlashDisky 6-7MB/s cteni i zapis
Ctecky karet jsou zavisle na rychlsoti karty do nich vlozene, takze je mozne, ze je omezeny zapis te karty jako takove. A tam se to velmi ruzni.
Co je to presne za kartu? Najdi si na netu specifikace ....[/QUOTE]
Zkoušel jsem to na počítači, kde jsou ještě Win98.
Nahrál jsem tam ovladače a zápis byl kolem 4MB/s
Tak podle mně problém bude spíš někde v těch ovladačích na XP.
beecher (9270)|19.4.2005 10:39
[QUOTE="Kozlik007"]Tak podle mně problém bude spíš někde v těch ovladačích na XP.[/QUOTE] V ovladacich tezko, je jen jeden ovladac, ktery obsluhuje zarizeni jak pro cteni, tak pro zapis... To by byla pekna magorina, mit dva ruzne...
Jinak, jak se ptal JiH, to jste zkousel?
Jirka007 (161)|19.4.2005 11:37
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Kozlik007"]Tak podle mně problém bude spíš někde v těch ovladačích na XP.[/QUOTE] V ovladacich tezko, je jen jeden ovladac, ktery obsluhuje zarizeni jak pro cteni, tak pro zapis... To by byla pekna magorina, mit dva ruzne...
Jinak, jak se ptal JiH, to jste zkousel?[/QUOTE]
Ano zkoušel jsem to jenom přímo průzkumníkem ve WinXP a je to stejné cca 0.5MB/s
Rychlostí kartičky to nebude, protože na těch Win98 jela a zapisovala naplno.
beecher (9270)|19.4.2005 12:00
[QUOTE="Kozlik007"]Ano zkoušel jsem to jenom přímo průzkumníkem ve WinXP a je to stejné cca 0.5MB/s
Rychlostí kartičky to nebude, protože na těch Win98 jela a zapisovala naplno.
[/QUOTE] No, ja to jeste vidim na to, ze WXP jsou opatrnejsi v tom, kam co zapisou a aby si to pak po sobe nezkontrolovaly, to se nestane... Preci jenom ta nadstavba DOSu se s tim moc nepare a je ji to jedno, jestli se to zapsalo OK ci nikoliv...

Ale jak jsem jiz rekl predtim, zadny dva drivery (jeden pro cteni a jeden pro zapis) neexistuji... Je jenom jeden...
Jirka007 (161)|19.4.2005 12:03
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Kozlik007"]Ano zkoušel jsem to jenom přímo průzkumníkem ve WinXP a je to stejné cca 0.5MB/s
Rychlostí kartičky to nebude, protože na těch Win98 jela a zapisovala naplno.
[/QUOTE] No, ja to jeste vidim na to, ze WXP jsou opatrnejsi v tom, kam co zapisou a aby si to pak po sobe nezkontrolovaly, to se nestane... Preci jenom ta nadstavba DOSu se s tim moc nepare a je ji to jedno, jestli se to zapsalo OK ci nikoliv...

Ale jak jsem jiz rekl predtim, zadny dva drivery (jeden pro cteni a jeden pro zapis) neexistuji... Je jenom jeden...[/QUOTE]
I to je možný, že XP jsou "opatrnější". Dělá mi to i na jiných počítačích s XP. Zato všechny zkoušené počítače s Win 98(podařilo se mi sehnat 2) to valily naplno 5MB/s
Jirka007 (161)|19.4.2005 14:21
[QUOTE="JiH"][QUOTE="Kozlik007"]Mám WinXp SP1 a pořídil jsem si čtečku pam.karet.Čte data rychle, využije naplno USB 2.0 ale zapisuje pouze rychlostí cca jak USB 1.0 Nevíte, jestli potřebují WinXp ještě dohrát nějaký driver, aby uměly zapisovat plnou rychlostí přes USB 2.0
Pam.karta je rychlá, v té problém nebude. Čtečka je také na USB 2.0, v té asi taky problém nebude. [/QUOTE]

Cim to zapisujes?
Pokud pouzivas TotalCommander, musis nastavit compatibility mode v nastaveni a doplnit tam pismeno disku.
Zkousel jsi kopirovat napriklad pomoci copy/paste ? = primo windowsama ?
Jirka[/QUOTE]

Kopíroval jsem nějaký videa a mp3.
V tom TotalCommanderu to vyzkouším v tom compatibiliity modu.
Jestli to pomůže.
Děkuju