Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaké máte zkušenosti s GPS Navilock BT-338 / i-Tec BT 339

Petr Balvín (6)|22.12.2005 11:15
Visual jsem si již nainstaloval, ale mám pořád stejný problém. Nemám v možnostech Com 5 a nejde to ani přepsat. Jestli mám správně spárováno o tom dost přemýšlím, protože když páruji s mobilem nemám problém, ale u tohohle nevím jestli je vše OK. když dám najít nový, tak spřehledem najde GPS zadám PIN, zaškrtnu serial port, dám dokončit a vidím na obrazovce GPS ( je u něj místo symbolu telefonu jako u mobilu jen otazník )Dál nevím co dělat, protože na další záložce jsou COM zásuvky, ale pouze 7 a 6 a to s tím už asi nemá co dělat. Asi bude problém v tom párování nebo ve mně
beecher (9270)|22.12.2005 11:49
Je nutne na te zalozce COM Ports vytvorit odchozi port (vetsinou COM8). A ten pak vybrat v navigacnim softu.
Petr Balvín (6)|22.12.2005 11:53
Díky, díky díky. Poloha zaměřena a doufám, že na déle. Byl to COM 6
plzi (14)|27.12.2005 05:30
Procetl jsem celou diskuzi a nikde nebylo zmino rozliseni 338 a 339 jestli maji konektor na ext. antenu?????????/
Nekde jsem cetl ze 339 to narozdil od 338 ma.
A jeste jestli se da taky z 339 vyndat baterie jako u 338 (proste je tam jednoduchy pristup pro otevreni, zadny zataveny spoje)?A kolik jste namerili realnych hodin prace u obou tvou typu???
A jaky mate nazor na GPS Qstarz BT-Q770, je dobra jako 339 nebo je horsi (ma zajimave napajeni na USB z cehokoliv, 339 ma jaka prsilusenstvi jako adptery na el.?
Prosim poradte co nejdrive, chtel bych si jednu hned koupit.Dekuji
MLB (105)|27.12.2005 07:43
Tak k té 339. Mám ji. Ext. konektor na anténu nemá a ani není potřeba opravdu má výbornou citlivost. Baterka je vyndavací po otevření víčka (žádný šroubky). A reálných hodin? Těžko říc přesně, ale zaručeně víc než 12.
pietnik (73)|27.12.2005 09:35
[QUOTE="plzi"]339 ma jaka prsilusenstvi jako adptery na el.?
[/QUOTE]
Jak je to tedy u 339ky? Ma stejne jako moje 338 dobijecku do site i do auta? Jinak TO plzi: k 339 by meli davat takovou sikovnou pricucku, kterou vyuzijes zejmena v aute.
MLB (105)|27.12.2005 09:41
Ano nabíjení má jak síť tak auto. Jinak o jakou příručku jde?
Lukasisko (1)|27.12.2005 09:47
Ježíšek mi pod stromek nadělil BT GPS i-TEC 339 a v balení bylo toto:

- BT GPS i-TEC 339
- nabíječka na 220 V
- nabíječka do auta
- kožené pouzdro pro možnost nošení GPS na pásku např. kalhot
- 2 CD s ovladači, manuály v několika jazycích a testovacím SW
- český a polský tištěný manuál (4 stránky....)

Toť vše. Žádná speciální příručka. Ani přícucka. (dík Chromos ;) ) Jo, a konektor na ex. antenu opravdu nemá.....není ji potřeba
chromos (116)|27.12.2005 10:22
Přícucku od slova cucat, ne příručku od slova ručit. Přečtěte si ještě jednou pietnikův příspěvek, než se to tu zvrhne stylem "já jsem k tomu také žádnou speciální příručku nedostal." :D
Vlastislav Šťastný (275)|27.12.2005 11:41
U nabíječek dodávaných k 339-ce je velká výhoda v tom, že na konektor pasuje ta placatá redkce pro nabíjení HP-čka. Člověk tak rázem získá navíc síťovou nabiječku a hlavně nemusí kupovat nabíječku do auta. Napětí je stejné, pouze proud je 1,2A proti 2A u originál nabíječky pro PDA. Zkoušel jsem to, obě nabíječky krásně s PDA fungují.
Jeden dotaz, nemáte někdo zkušenost s tím jestli jednu GPS-ku je možné střídavě připojovat přes BT ke dvěma PDA? Tak jako třeba mobilní telefon při připojování přes GPRS. Mně se to napoprvé nějak nezdařilo.
drowner (43)|29.12.2005 16:00
je mozne nabijet nabijeckou na GPS i Palm Zire? Videl jsem fotku a kocovka se mi zda stejna (rozmer z fotky nepoznam)
peak_ce4you (28)|1.1.2006 22:53
Prave jsem se stal stastnym majitelem i-Tec BT 339 a zajimalo by me:

jak zjistit stav baterie (nejlepe z PDA)?
jak menit mod GPS (2D / 3D, ...)?

Dik.
S474N (660)|2.1.2006 06:57
peak:

ad1: to asi nepujde
ad2: meni se automaticky dle poctu satelitu.
peak_ce4you (28)|2.1.2006 10:56
S474N:

ad1: To je skoda. Zarizeni o stavu baterie musi vedet (kvuli nabijeni, Li-Ion se nabijeji na absolutni hodnotu napeti).
ad2: To zni docela rozumne. Takze pri satelitech >= 4 to jede ve 3D?
MLB (105)|2.1.2006 12:13
ad2: To zni docela rozumne.
A při 5+1 to máš AC-3
badus (28)|4.1.2006 15:59
[QUOTE="Vlastislav Šťastný"]U nabíječek dodávaných k 339-ce je velká výhoda v tom, že na konektor pasuje ta placatá redkce pro nabíjení HP-čka. Člověk tak rázem získá navíc síťovou nabiječku a hlavně nemusí kupovat nabíječku do auta. Napětí je stejné, pouze proud je 1,2A proti 2A u originál nabíječky pro PDA. Zkoušel jsem to, obě nabíječky krásně s PDA fungují.
Jeden dotaz, nemáte někdo zkušenost s tím jestli jednu GPS-ku je možné střídavě připojovat přes BT ke dvěma PDA? Tak jako třeba mobilní telefon při připojování přes GPRS. Mně se to napoprvé nějak nezdařilo.[/QUOTE]

Je to sice velká výhoda, že to pasuje, ale vzhledem k rozdílnému proudu bych to teda nedoporučoval (vzhledem k tomu, že jsem to chtěl taky využívat mne více znalí rázně varovali).
Jinak můžeš v klidu používat jednu GPS pro dvě zařízení...
badus (28)|4.1.2006 16:11
Máte někdo možnost přímého srovnání GPS i-TEC 339 s GPS Qstarz BT-Q880?
Hlavně jak vyznívá porovnání výdrže baterie, citlivosti a rychlosti "startů". Qstarz uvádí obzvlášť na starty fakt dost rychlý údaje... Zajímalo by mě, jak je to ve skutečném srovnání...
MLB (105)|4.1.2006 16:12
Nějak se mi nezdá to, že by celé nabíjení bylo řízeno zdrojem. Myslím že nabíjecí proud není při připojení na zařízení až tak kritický. Příklad jsou mobilní telefony. Víc bych se obával napětí než proudu.
libor_m (1026)|5.1.2006 10:12
tak mně znalí v oboru tvrdili, že to je v pohodě, že se maximálně může trochu více zahřívat nabíječka - mám 338 a nezahřívá se o nic víc než při nabíjení GPSka
badus (28)|5.1.2006 10:54
ok
oltcit (1098)|5.1.2006 12:15
to Badus:
V skratke,ked autonabíjačka pre GPS dokáže nabíjať PPC tak sa netreba báť,akurát sa treba vyhýbať neoriginálnym nabíjačkam v prípade že si ich nedokážeme otestovať(stabilita výstupného napätia,ochrana proti prúdovému preťaženiu) V aute totiž napätie v palubnej sieti dosť kolíše a nabíjačka sa s tým musí korektne vyrovnať.Preto sa okrem iného používajú pulzné zdroje a nie "trafáky" tie pracuju len v pri striedavom napätí,to len tak na okraj;) A myslím,že originálna nabíjačka určená pre dobíjanie v aute dodaná s GPS to splnuje,akurát dobíjací prúd je menší,čiže sa bude možno PPC nabíjať dlhšie.Ja s dodanou CL nabíjačkou nabíjam aj Looxa(a nabíja od 0% :) ) aj GPS a opačne,stolovou nabkou z Looxa nabíjam GPS a nemusím ťahať dve rôzne sady nabíjačiek. Batka v 338 má 1700 mAh a v Looxe 1640 mAh,čiže skoro identické a doba nabitia obidvoch zariadení je tiež podobná.
badus (28)|5.1.2006 12:26
Ok. Ja jsem psal, že tomu moc nerozumím.. :D a na rozdíl ode mne to vypadá to, že Ty jo!! Takže ještě jednou dotaz: Můžu zničit jakkoli baterii v iPAQU když budu využívat tu autonabíječku od iTec 399?
S474N (660)|5.1.2006 12:31
Teorie jsou tady pekne, ovsem se nejak zapomina na to, ze nabijeni si ridi GPS/mobil sam. V jednoduchych CL adapterech nejsou zadne nabijeci obvody.
oltcit (1098)|5.1.2006 13:05
[QUOTE="badus"]....Můžu zničit jakkoli baterii v iPAQU když budu využívat tu autonabíječku od iTec 399? [/QUOTE]

To Ti nezaručím,daj si ju skontrolovať,ako si drží parametre pri meniacich sa podmienkach(kolísanie napätia,prúdové prepätia...) a podľa toho sa rozhodni,vieš predsa,že je kludne možné,že tie na nabky nie sú totožné.Skúsený elektrotechnik(ja to ale nie som :D) ju otvorí a podľa použitých súčiastok dokáže zhruba určiť,či to bude fachať.Ideálne je ju pripojiť na laboratorny regulovatelny zdroj a nasimulovat nabíjanie.Mne sa teraz odpálila táto nabka,lebo som ju strčil do auta,kde bola opačne zapojená zapalovačová zásuvka,strelil kondenzátor a zničil sa integráč,tak musím hladať nový integráč :(
peak_ce4you (28)|5.1.2006 19:11
Nejsem elektrikář, ale narozdíl od některých z Vás jsem dával pozor na základních přednáškách z elektrotechniky, takže Vám vyvrátím pár mýtů:
Nabíjení Li-ION baterky si řídí zařízení, jelikož nabíjení probíhá CC->CV (konstantní proud –> konstantní napětí), stejně si průběh proudu a napětí musí zařízení sledovat a upravovat – většinou pulzně. Problémem tedy může být jedině rozdílná hodnota napětí.

Tedy:
* pokud používáte kvalitní nabíječku, která dodává STABILNÍ požadované napětí, nemůžete zařízení zničit
* pokud má nabíječka menší maximální výstupní proud, může se více zahřívat a nabíjení může trvat delší dobu, baterka se však nabije stejně dobře jako s originální nabíječkou (možná líp, trochu pomalejší nabíjení zařízení nevadí). Důkazem Vám nechť je nabíjení mého MDA 2 přes USB kolíbku (500 mA VS 2 A u adaptéru). Nabíjení přes USB kolíbku tvá mnohem déle, ale baterka je nabita kvalitněji (subjektivně, neměřeno).
* kvalitní nabíječka s nižším výstupním proudem se nespálí!

PS: zařízení jsou většinou blbuvzdorná a používají nekompatibilní konektory v případě, že se jedná o nekompatibilní zařízení. Tedy pokud to tam de strčit, tak raději ještě zkontrolujte, zda odpovídá napětí a můžete vesele nabíjet :-)
peak_ce4you (28)|5.1.2006 19:16
PS2: teď jsem si znova pročtel diskusi a omlouvám se všem kromě Baduse, ten jedinej má přihlouplé příspěvky na toto téma :D
MLB (105)|5.1.2006 19:55
[QUOTE="MLB"]Nějak se mi nezdá to, že by celé nabíjení bylo řízeno zdrojem. Myslím že nabíjecí proud není při připojení na zařízení až tak kritický. Příklad jsou mobilní telefony. Víc bych se obával napětí než proudu.[/QUOTE]

Se musím citovat. :D
badus (28)|5.1.2006 20:33
no ale alespon jsem tu diskuzi rozpoutal a neco noveho se dozvedel...:cool:
Jasoň (58)|5.1.2006 22:27
Tak já se taky přidám, jelikož jsem donedávna neměl adaptér do auta a druhou nabíječku, tak jsem používal cl adaptér od gpsky a v kanceláři jsem pdačko nabíjel síťovým adaptérem taky od gpsky a nikdy jsem s tím neměl problém. A u kvality nabití jsem nepozoroval rozdíl.
lojzík_oldd (2)|6.1.2006 16:13
Měl bych dotaz nově jsem zakoupil bt339 a když ho spojím s mým Acerem n50P tak pokud ho sleduji ve spravci BT tak se po nějake chvíli odpojí a pokud ho zapnu v TOMTOm tak se mi občas stane že se jako by na chvilku par sekund odpojí a pak zas připoji -- objevi se hlaska chybi zarizeni GPS .... nemá náhodou stím nějakou zkušenost?
Brco_ce4you (447)|7.1.2006 19:49
Da sa prepnut NMEA na SHIRF napr. pomocou GPStweak? A potom spat bez problemov?
oltcit (1098)|7.1.2006 22:05
Pomocou SIRFDemo som vyskúšal navigáciu s príkazmi SIRF v NAVNGO,nejaké rozdiely som nespozoroval.V TT a Navigone sa tento režim nedá použiť(teda neprišiel som na to) :?
Saman_ce4you (1451)|7.1.2006 23:42
SP GPS View 1 to na PPC umi..
oltcit (1098)|8.1.2006 12:49
No našiel som aj aplsirf.exe ;) ale nestihol ešte vyskušať....

EDIT: tak som vyskúšal a sa mi zdá,že ten softík okrem zobrazovania výstupných dát z GPS nerobí nič iného:( ,alebo to niekomu ide? Hlavne zapnutie statickej navigácie(cez SIRFdemo som to aktivoval,aj deaktivoval bez problémov),ale tu to nič nerobí.

p.s. GPSview mi nejde vôbec,hmmm:?
Brco_ce4you (447)|9.1.2006 11:59
No a ked clovek pride do obchodu ako spozna aky FIRMWARE tam je? Pisalo sa tu ze to ide cez SiRF DEMO, no ale v shope asi nie:))

S474N (660)|9.1.2006 12:46
[QUOTE="oltcit"]No našiel som aj aplsirf.exe ;) ale nestihol ešte vyskušať....

EDIT: tak som vyskúšal a sa mi zdá,že ten softík okrem zobrazovania výstupných dát z GPS nerobí nič iného:( ,alebo to niekomu ide? Hlavne zapnutie statickej navigácie(cez SIRFdemo som to aktivoval,aj deaktivoval bez problémov),ale tu to nič nerobí.

p.s. GPSview mi nejde vôbec,hmmm:? [/QUOTE]
Staticke navigace? Co to je?
JOYSTICK (150)|15.1.2006 21:11
dá se někde sehnat Holux GPSlim 236 nebo GPS se sirf3 aby měla BT i COM?
díky
peak_ce4you (28)|15.1.2006 23:00
Dá se někde sehnat přícucka do auta na GPS BT 339? Při jízdě mi docela dost lítá po palubce a nejednou skončila v příruční kapse spolujezdcových bořních dvěřích :D
pietnik (73)|15.1.2006 23:32
Přidávám se, je sice tak citlivá, že ji stačí hodit do kastliku a stejně člověk chytí i 5 satelitů, ale přícucka by se rozhodně hodila.
Saman_ce4you (1451)|15.1.2006 23:42
[QUOTE="S474N"]Staticke navigace? Co to je?[/QUOTE]
http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=25575
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|16.1.2006 00:07
[QUOTE="peak"]Dá se někde sehnat přícucka do auta na GPS BT 339? Při jízdě mi docela dost lítá po palubce a nejednou skončila v příruční kapse spolujezdcových bořních dvěřích :D [/QUOTE]
Trochu se to tady již řešilo, více ZDE, ale jednalo se o přícucky k držáku cihly s husím krekem apod., já to řešil kvalitním suchým zipem a kusem ohnutého plastu, přístrojovku mám ošetřenou nějakým sajrajtem s přidáním silikonu a přícucka na palubce nedrží, proto kus plastu/držáku GPS zastrkávám do mezery u skla, utěsněno kouskem izolační pěny... přícucka na sklo s držákem GPS v profi provedení by se opravdu hodila...
windmaster (307)|16.1.2006 16:53
Mě se velice osvědčila univerzální gumová podložka, vypadá to jako mřížkovaná pěnovka, rozměrů 20x20cm. Pohodí se to kamkoliv na palubku a drží na tom až neuvěřitelně téměř všechno-klíče, brýle a samo i bt gps. K dostání u pump Shell, cenu přesně neznám, dostal jsem to za ty jejich body, ale odhaduju asi na šest pětek. :yes:
pkaplan.probe (3)|16.1.2006 21:03
Dobrý podvečer , díky vašemu foru jsem toho zjistil hodně o těchto přístrojích , ale přeci mám jednu otázku: Mám SE P910 , navilock na něm jede , takže by měl jet i i-tec ? Je o dost levnější , viz : http://mobile.itek.cz/k_141-GPS-navigace-GPS-moduly/p_507782-i-Tec-Bluetooth-GPS

Děkuji za případnou odpověď
pkaplan.probe (3)|16.1.2006 21:05
Trošku jsem to zvoral , omlouvám se
peak_ce4you (28)|16.1.2006 21:08
[QUOTE]Mě se velice osvědčila univerzální gumová podložka, ...[/QUOTE]
Díkes to je docela dobrej nápad. Našel jsem jich spoustu na netu (např. zde)
Jen těch 20x20 se mi zdá docela velký. A není mi uplně jasný ten princip, to se prostě jenom pohodí na tu palubku nebo se to tam nějak lepí?
windmaster (307)|16.1.2006 21:28
Podložka se nelepí, má povrch s vysokou adhezí, pouze se položí. Dá se zmenšit, ale jistou roli bude hrát velikost třecí plochy, tak stříhat s rozumem:)
beecher (9270)|17.1.2006 07:19
[QUOTE="pkaplan.probe"]...navilock na něm jede , takže by měl jet i i-tec?...[/QUOTE]Ano pojede, ty GPSky jsou krome designu predniho krytu totozne... Proto toto tema ma taky obe GPSky v nazvu... ;)
pkaplan.probe (3)|19.1.2006 20:25
Díky moc.

Pouzivejte citace s rozumem a u na predchozi prispevek navazneho prispevku vubec zadne. beecher
Pavel Stejskal (155)|20.1.2006 19:44
[QUOTE]Díkes to je docela dobrej nápad. Našel jsem jich spoustu na netu (např. zde)[/QUOTE]
já jsem kupoval podložku na benzínové pumpě asi před rokem cca. za 60 Kč a je OK. Loni v létě jsem byl o dovolené ve Žďáru nad Sázavou a tam je krám Kinský (něco jako OBI) a tam měli takové podložky v několika barvách a rozměry byly cca 20x100cm za cenu kolem 120 Kč (takže jich jde z toho nastříhat mraky). No, někteří prodejci pěkně testují co jsme ochotní zaplatit.
zany (71)|27.1.2006 17:14
od středy jsem majitelem BT-339, povedlo se mi ho spustit s TomTomem, SmartMaps, ale u OziExploreru GPS ne a ne rozjet, poradí mi někdo jestli je tam nějaký fígl v nastavení?