Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nova verze ROMky pro MDA Compact - 1.11.00 - prej lepsi BT!!!

Roonwild (24)|4.5.2005 09:18
Přátelé mám problém po flashnutí MDAc mi sice uz funguje nabijeni v autonabijecce dokonce i JournalBar spravne zobrazuje pocasi ale zase mam problem ze pokud jsem na GPRS a nekdo mi zavola tak se jednak spojeni prerusi a nasledne se uz nedokaze pripojit. Resi to pouze SW reset. Chci byt porad na GPRS a nevim jak to udelat aby jednak spojeni nepadalo a jednak bylo se mozne opetovne pripojit. Ma nekdo podobnou zkusenost nebo dokonce zna reseni? Diky
Radzi (6)|4.5.2005 09:45
Mám úplně stejný problém. Jsem zvědavý, jestli někdo má řešení. Trápím se stím už několik dní.
st.tom_ce4you (365)|4.5.2005 16:44
Nemohl by sem prosim nekdo uploadnout MMS klineta z 1.11?

diky moc!
Miloš Strouhal (3997)|4.5.2005 17:40
Whippy (206)|4.5.2005 19:26
V cem by mel byt ten MMS klient lepsi?
diky
st.tom_ce4you (365)|4.5.2005 22:43
[QUOTE="xp"]Tady:[/QUOTE]

diky moc.
Roonwild (24)|5.5.2005 08:48
Takze uz mam vyresen problem s padanim GPRS pri prijmu hvoru a nemoznost opetovneho pripojeni. Stacilo odinstalovat Batterypack a JournalBar v podstate slo o to ze JournalBar automaticky odetekoval pripojeni na GPRS a pokousel se stahnout data pak nekdo treba zavolal GPRS se prerusilo ale relace JournaBaru zustala otevrena a neumoznila opetovne pripojeni ;-)
Roonwild (24)|5.5.2005 10:54
A co ikona Bluetooth vpravo dole? Po flashnuti je proste pryc a ja ji tam chci zpatky :-))) zel ani po nekolika restartech se mi tam neobjevila nemate nekdo typ jak na to?
Šeba_oldd (1184)|5.5.2005 11:19
[QUOTE="Roonwild"]A co ikona Bluetooth vpravo dole? Po flashnuti je proste pryc a ja ji tam chci zpatky :-))) zel ani po nekolika restartech se mi tam neobjevila nemate nekdo typ jak na to?[/QUOTE]

Nemas tam jeste SPB + ten s tou ikonou take zapasi - pravdepodobne te neceka nic jineho nez HR
Roonwild (24)|5.5.2005 11:39
JJ BatteryPack Jsem nahradil SpB Pocket Plus a neexistuje jenom nejaka uprava v registrech?
Šeba_oldd (1184)|5.5.2005 12:43
Nevim ale je zjisteno ze s tim SPB dost zapasi - ja ho mam take a ikonu nemam :D Nahradil jsem ji programem phone alarm a modrozub spoustim timto.Chodi mi to bez problemu.
Roonwild (24)|5.5.2005 14:08
Po instalaci Fix_STK_TM.cab od T-Mobile se mi ikona bluetooth zase objevila a po soft restartu zase zmizela proste chova se to divne ;-(
Martin Ráž Hoch (1832)|6.5.2005 08:18
Chlapi,

nekde jsem natrefil na ROMku, ktera umozni MDAc pouzivat jako flashdisk (alespon cast, co jsem pochopil). Nevite nekdo podrobnosti?

Diky
hybo (3107)|18.5.2005 00:29
[QUOTE="Roonwild"]Po instalaci Fix_STK_TM.cab od T-Mobile se mi ikona bluetooth zase objevila a po soft restartu zase zmizela proste chova se to divne ;-([/QUOTE]

STK je fix SIM Toolkitu. Je ale s podivem, ze ve verzi 1.11 je porad naprd, tedy alespon me a tak jsem musel fix pouzit.
Pavel Koza (4761)|21.5.2005 12:08
Tak jsem vcera sveho Compacta upgradoval. Slo to bez problemu pomocy ty v diskuzich jiz uvedeny utilitky pro ignorovani spatneho Country ID. Ale nejsem si jisty, jestli to bylo dobre. Ted tam mam ROMku pro iMate Jam 1.11.00WWE a radio stejne verze. Zasadni problem nastal hned pri prvnim telefonatu - uz vim, co v diskuzich znamena ten chrciti reprak - je to fakt hruza... Jinak BT modul nyni nabizi lepsi spravu COM portu, na vic jsem zatim neprisel. Ale ten zvuk me pekne sejri...:no:
Crusader_ce4you (624)|21.5.2005 12:15
Pavle, zkus tam dát ROM ku Qteku, ne i-Mate. Na i-mate si lidi hodně stěžujík. Kdyžtak mi pošli SZ, já ti jí někde nasdílím. Q-tekovská chodí dobře.
Pavel Koza (4761)|23.5.2005 09:05
Dik, dal jsem tam nejakou Q-tekackou a vypada to zatim dobre. I to chrceni ustalo (i kdyz mi prijde, ze to proti originalu porad neni ono)...
hybo (3107)|23.5.2005 09:17
Je to divne, ja ani s jednou ROMkou nemel pocit, ze zvuk neni OK, leda, kdyz jsem ho mel moc hlasite, ale to je prirozene. Mel jsem jak TMOCZ 1.01, tak 1.03 qtek, 1.06 qtek i jam a ted uzivam jiz delsi dobu 1.11 jam a vse je OK.
Vladimír Klaus (35)|23.5.2005 10:48
Jenom drobná poznámka ke zvuku. Jak si možná pamatujete, první MDAc jsem kvůli (nejen) hroznému zvuku vrátil. Druhý kousek je lepší, nicméně k "ideálu" má stále daleko. Pravda je, že pokud je hlasitost střední a nižší, je to OK. Při vyšší je drnčení "občas" slyšet. Co mě ale velmi překvapilo je to, že drnčení závisí na tom, zda volám já nebo zda hovor přijímám a také na tom, s kým mluvím - tím ale nemyslím, zda do telefonu řve :)

Když volám já, je to výrazně lepší. Také volání na pevou se jeví méně problematické. Poměrně špatné je, když mi volá kolega ze SE T630 (má Oskara).

Nevím, zda to je technicky možné, ale takto se mi to po cca měsíci používání jeví.

Vladimír klaus

P.S. ROMku ani nic dalšího jsem ani u jednoho přístroje neměnil.

Geoffrey_ce4you (189)|23.5.2005 10:59
Měl jsem stejné problémy a po přehrátí ROM na Q-TEC vše zmizelo a zvuk je OK.
Martin Ráž Hoch (1832)|23.5.2005 11:06
Hele, mam ROM od QTEKu a zvuk je uplne ok... neprijde mi bohuzel zadna zmena oproti puvodni TMO patrna.
Losos_ce4you (1147)|4.6.2005 16:52
Pouzivate nekdo s touhle verzi ROM MDAcko jako modem pro noteboka nebo PC ?? Pres BT ? Od te doby co mam tuhle verzi mi pripojeni cca po minute nebo 2 spadne , se starsi verzi to nedelalo , jsem sam nebo je to obecne blba verze ??
Zey_ce4you (70)|6.6.2005 10:48
ja mam i-mate (1.11) a chchlání se od prefleshovani neozvalo a to telefonuju dost a mp3 posloucham jeste vic! (supr zvuk!!!!) akorat ty problemy s STK aplikaci mi stvou... (ale na aplikaci patche sem si zvyk uz u cihly 1) :D
Nosac (86)|6.6.2005 11:05
[QUOTE="Losos"]Pouzivate nekdo s touhle verzi ROM MDAcko jako modem pro noteboka nebo PC ?? Pres BT ? Od te doby co mam tuhle verzi mi pripojeni cca po minute nebo 2 spadne , se starsi verzi to nedelalo , jsem sam nebo je to obecne blba verze ??[/QUOTE]

ja to tak pouzivam kazdy den...no problem
blackdot_ce4you (139)|6.6.2005 21:16
tak to bych se chtel zeptat jak to vypada takove spojeni. Nejde me ani tak o nastaveni, ale spis o to jestli se me nekdo v prubeho spojeni s PC dovola, prijde sms nebo tak neco. Diky
hybo (3107)|7.6.2005 07:27
SMSky chodi vetsinou bez problemu, hovor taky zvoni, pokud zrovna netecou data, ale ne vzdy jde prijmout a kdyz ho i prijmete, tak ho hned zase zrusi snaha o pripojeni, takze hned, jak zacne zvonit je potreba sundat spojeni a pak zvednout
blackdot_ce4you (139)|7.6.2005 11:42
[QUOTE="hybo"]SMSky chodi vetsinou bez problemu, hovor taky zvoni, pokud zrovna netecou data, ale ne vzdy jde prijmout a kdyz ho i prijmete, tak ho hned zase zrusi snaha o pripojeni, takze hned, jak zacne zvonit je potreba sundat spojeni a pak zvednout[/QUOTE]

A jakym zpusobem se teda pocitac pripoji? Je to jak u bezneho mobilu? Mam ted namysli Bluetooth. Kliknu na ikonku pripojit a ono se to pres BT spoji a zacne vytacet nebo je to spozitejsi? Dekuji za odpoved
hybo (3107)|8.6.2005 08:46
presne jako s mobilem, pokud si tedy nastavite nevytaceni po padu spojeni, pak klidne i prijmete hovor a nemusit se trapit, ze zase padne
Nosac (86)|8.6.2005 20:55
[QUOTE="blackdot"]tak to bych se chtel zeptat jak to vypada takove spojeni. Nejde me ani tak o nastaveni, ale spis o to jestli se me nekdo v prubeho spojeni s PC dovola, prijde sms nebo tak neco. Diky[/QUOTE]

Pokud se jedná o toto:

dokud neprovedete jeden hovor nebo sms pri aktivnim pripojeni ven Vy tak se v době připojení níkdo nedovola ani neprosmskuje....

Tot moje zk.
blackdot_ce4you (139)|8.6.2005 23:10
[QUOTE="Nosac"][QUOTE="blackdot"]tak to bych se chtel zeptat jak to vypada takove spojeni. Nejde me ani tak o nastaveni, ale spis o to jestli se me nekdo v prubeho spojeni s PC dovola, prijde sms nebo tak neco. Diky[/QUOTE]

Pokud se jedná o toto:

dokud neprovedete jeden hovor nebo sms pri aktivnim pripojeni ven Vy tak se v době připojení níkdo nedovola ani neprosmskuje....

Tot moje zk.[/QUOTE]

Ani kdyz jsem pripojen a nekomunikuji pa internetu?
Medved_ce4you (200)|8.6.2005 23:26
[QUOTE="Nosac"]Pokud se jedná o toto:

dokud neprovedete jeden hovor nebo sms pri aktivnim pripojeni ven Vy tak se v době připojení níkdo nedovola ani neprosmskuje....

Tot moje zk.[/QUOTE]

Zalezi na nastaveni GPRS.
Pokud je nastaveno 4+1 timeslot, tak se pri prenosu dat nelze dovolat ani prijmout SMS. Pokud prenos dat neprobiha, SMS prijde, ale pri prichozim hovoru se spojeni vetsinou rozpadne..
Pokud je GPRS nastaveno na 3+2 timesloty, je to o neco veselejsi, ale pri delsim hovoru se spojeni taky rozpadne.
pool_ce4you (1)|10.6.2005 16:15
Asi sem uplne slepej, ale nikde sem nenasel odkaz nasoubory ani zadnej navod na flashnuti.
poslete pls, nekdo linky

Mimochodem vyresil uz nekdo zalohu puvodniho FW ?
Nerad bych mel problem pri reklamaci.

Pavel Koza (4761)|13.6.2005 08:26
Pokud jde o navod, tak jste nehledal dostatecne:), pokud jde o software, zkuste to tady.

Pokud jde o puvodni ROM, tak tam je to na Vas - zalohovani snad jde na kartu, mozna na tom serveru je i originalni ROM T-Mobile.
stoupa88 (97)|13.6.2005 18:10
Na tom linku je toto tmobile_wwe_ROM_1.00.zip zkouseli jste nekdo zda je to opravdu original? Podle nazvu ano, ale ta velikost je mi podezrela
cca. 118mb...... Diky za info
Mirek77 (49)|21.7.2005 23:25
Kdo mate na MDAc verzi 1.11 a 1.12 nemuzete se prosim mrknout do menu Start - nastaveni - telefon - sluzby - jake polozky zde mate? Diky!!
Pavlucha (1496)|21.7.2005 23:37
Blokování volání
Identifikace volajícího
Přesměrování volání
Signalizace příchozích volání
Hlasová pošta a SMS

Mám 1.12, jen to ještě nemám změněno v podpisu.
Vava (105)|30.7.2005 14:56
Jsem tu nový, tak se snažím spíš číst, ale POLEPŠIL si někdo opravdu flashnutím MDAC? To nemyslím jako rýpání ale jako otázku. Koupil jsem nový MDAC od TMO, v podpisu je verze (a docela stará) ale zdá se mi zatím dost riskantní to měnit. Přiznávám, je mi úplně fuk růžová a T mobile . teda jestli tam je nebo ne, jsem spíš pragmatik...
MultiTricker (112)|31.7.2005 09:41
Abych pravdu řek, tak já jsem byl zvyklej flashovat mýho iPAQa a i mobil co jsem měl a proti tomu zábrany nemám, ale Compacta jsem ještě neflashoval - také mám tu původní ROMku. Žádný problém, všechno funguje, takže měnit se mi nechce...ale přece jenom je tu takový ten pocit, že ta novější ROMka je lepší a měl by jsem ji tam nacpat, zvlášť když to je taková bezbolestná operace :)
m.Breitak (3)|31.7.2005 16:39
Na http://www.mobilmania.cz/PDA/AR.asp?ARI=110366
je psano o flaschi. MDA.
Zdenek Malinsky (9781)|31.7.2005 16:53
Pavel Koza byl rychlejší.
JanHavlicek (635)|12.10.2005 20:10
nevíte, kde stáhnout originální T-Mobile CZ ExtROMku verze 1.01xxx (tak nějak), na xda-developers.com FTP to samozřejmě není a kamarád si nechce kupovat SD čistě na ext-romku, to myslím nemá cenu. Nebo by stačilo si tu ext-romku editovat, že bych třeba editoval klasický wwe z xda-dev., ale to taky nevím, jestli už to jde :) Díky
Miloš Strouhal (3997)|12.10.2005 21:02
Nejde. A pokud ti jde o tu českou origoš ROM tak napiš SZ Hybovi, poradí ti jak ji získáš..