Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PocketBreeze + ContactBreeze: novinky, zkušenosti, nastavení ..

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|3.5.2005 22:49
Uff, proběhl jsem 6 stránek debaty k nové verzi ContactBreeze na fóru SBSH, samá chvála na zvýšení rychlosti atd., pokud jsou problémy, tak u některých zařízení... našel jsem ale dobrou radu pro část z nás, uživatele QVGA zařízení ... můžete klidně vymazat soubor HighDpiResContacts.dll, to je soubor využitelný jen na VGA a zabírá na QVGA pomalu půl mega ;)
Crusader_ce4you (624)|4.5.2005 07:11
Šeba má pravdu. V předchozích verzích se jména začínající písmenem s diakritikou řadili úplně na konec seznamu. V této verzi se již řadí správně.
peter.nr (501)|4.5.2005 08:13
Prednedávnom som sa konečne dostal k PocketBreeze. Zhodou okolností súčasne s SPB Diary. Na prvý pohľad sa mi Diary zapáčil viac. Ale po pár dňoch skúšania som názor zmenil. PocketBreeze má podstatne vyššiu funkčnosť a podstatne viac možností nastavenia. :yes:
Jednou zo super vecí je možnosť otvárať vrámci Breeze program Pocket RSS.
Viď obrázky ...
yasmeene2 (794)|5.5.2005 16:29
Nevíte kde nastavit aby se mi udalosti nezobrazovaly tučně?
Crusader_ce4you (624)|5.5.2005 16:41
V nastavení FONTS, ale musíš si v základní obrazovce zaškrtnout ADVANCED.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|8.5.2005 16:02
ContactBreeze 1.1. public beta 2 můžete sosat ZDE
yasmeene2 (794)|9.5.2005 09:05
nevíte kde v registrech nastavit aby délka PB byla určitý počet pixelů? Jiný než nabízí nastavení (např 150) Jde to vůbec?
Šeba_oldd (1184)|9.5.2005 09:11
Ja do toho kliknu a prepisu to - cize to jde.
DiGi (28)|9.5.2005 09:16
[QUOTE="yasmeene2"]nevíte kde v registrech nastavit aby délka PB byla určitý počet pixelů? Jiný než nabízí nastavení (např 150) Jde to vůbec?[/QUOTE]

Délka nebo spíš výška?

PB Nastavení - třetí položka hned na úvodní stránce: "PocketBreeze height in pixels" - tohle myslíš? :)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|9.5.2005 09:17
[QUOTE="yasmeene2"]nevíte kde v registrech nastavit aby délka PB byla určitý počet pixelů? Jiný než nabízí nastavení (např 150) Jde to vůbec?[/QUOTE]
Proč v registrech? Jde to nastavit v programu... General Settings>PocketBreeze height in pixels> rozmezí 60 až 400 pixelů (pixlů??). Jinak, pokud klikneš na počet pixelů, tak je možné nastavit i idividuální počet, např. 63 pixelů, individuální nastavení velikosti se po klepnutí na zelené zatržítko sice provede, ale do seznamu přednastavených se neuloží, musíš to individuální nastavení opakovat...
EDIT: DiGi byl o minutu rychlejší :D
birkoff_ce4you (128)|9.5.2005 11:00
Ahoj, muzete mi prosim nekdo poradit, jak dostanu do kalendare svatky a narozeniny z kontaktu? Kdysi se mi to zobrazovalo, ted nemuzu zaboha prijit na to, kde to zapnout.. Diky...
bmw (151)|9.5.2005 16:31
prosím o radu jak do Pocket breeze dost Pocket RSS
yasmeene2 (794)|10.5.2005 00:58
[QUOTE="bmw"]prosím o radu jak do Pocket breeze dost Pocket RSS[/QUOTE]

Zaškrtneš v nastavení Pocket RSS v nastavení/Today Screen jak Enable tak Use pocketBreeze
bmw (151)|10.5.2005 07:34
děkuji
TheMelin (1642)|10.5.2005 17:21
Nevíte zda je možnost zvýraznit událost v pocket breeze? Třeba zmenou barvy písma nebo podbarvením podkladu jinou barvou. Nějak jsem na to ještě nepřišel :(
dort (1212)|10.5.2005 17:53
hm, myslel jsem si že by to mělo jít s nastavením kategorií, ale ouha nefunguje, maximálně se mi přidala jiná ikona, ale barva zůstane stejná

jediné co mi prozatím funguje, je barevné a velikostní odlišení dle stavu, busy atd.

takže také křičím HELP ;)
paveluh_ce4you (300)|10.5.2005 19:20
[QUOTE="TheMelin"]Nevíte zda je možnost zvýraznit událost v pocket breeze? Třeba zmenou barvy písma nebo podbarvením podkladu jinou barvou. Nějak jsem na to ještě nepřišel :( [/QUOTE]
Nevím jestli máš na mysli zvýraznění jen jedné určité události.Já to mám nastavené tak, že události které už prošly jsou zobrazeny červeně a ty budoucí jsem nechal zobrazené černě.To lze nastavit ve fontech.
TheMelin (1642)|10.5.2005 19:54
[QUOTE="paveluh"][QUOTE="TheMelin"]Nevíte zda je možnost zvýraznit událost v pocket breeze? Třeba zmenou barvy písma nebo podbarvením podkladu jinou barvou. Nějak jsem na to ještě nepřišel :( [/QUOTE]
Nevím jestli máš na mysli zvýraznění jen jedné určité události.Já to mám nastavené tak, že události které už prošly jsou zobrazeny červeně a ty budoucí jsem nechal zobrazené černě.To lze nastavit ve fontech.[/QUOTE]

Myslel jsem jen jednu konkrétní událost která je hodně důležitá,tak abych jí měl zvýrazněnou.Zkoušel jsem najít něco v PI, leč marně :(
dort (1212)|10.5.2005 20:04
tak té události nastav nějaký příznak v nastavení STAV ( který pravidelně nepoužíváš )

a v nastavení FONT -> ADVANCED SETTINGS ->

nastav barevnost a velikost pro ten stav jakou chceš :-)
TheMelin (1642)|10.5.2005 21:14
[QUOTE="dort"]tak té události nastav nějaký příznak v nastavení STAV ( který pravidelně nepoužíváš )

a v nastavení FONT -> ADVANCED SETTINGS ->

nastav barevnost a velikost pro ten stav jakou chceš :-)[/QUOTE]

Oki děkuji,alespoň nějaká berlička ;)
taja_ce4you (127)|10.5.2005 23:19
Mám jeden dotaz: dá se nějak nastavit v Tabs Control Settings aby se zobrazovali kromě Tasks, Special Events, PocketWeather ještě další záložky? Pokus smažu PocketWeather nabídne se např. GPRS Monitor. dík jt
dort (1212)|11.5.2005 00:58
pro TheMelin - tak jsem se maličko snažil a jde to i bez "berliček", nebo jak ja ríkám bez "HACKů"

návod napíšu zítra, už na to nevidím :D
jval (453)|11.5.2005 07:45
[QUOTE="dort"]hm, myslel jsem si že by to mělo jít s nastavením kategorií, ale ouha nefunguje, maximálně se mi přidala jiná ikona, ale barva zůstane stejná

jediné co mi prozatím funguje, je barevné a velikostní odlišení dle stavu, busy atd.

takže také křičím HELP ;) [/QUOTE]


samozřejmě, že to jde nastavením kategorií
stačí si u kategorií nastavit barvy, případně i ty ikony a pak v nastavení
Calendar settings->General->Text color according to
a tam si můžež vybrat buď základní barvu nebo barvu podle kategorií a nebo podle statusu.
DiGi (28)|11.5.2005 08:07
Pokud používáš PI tak máš nejlepší, když si nastavíš barvy ke kategoriím přímo v PI. Navíc si k nim můžeš přidat i ikonky.

PB si oboje načte a používá. Můžeš si zvolit, jestli se mají ukazovat malé obdelníčky s barvou a nebo jestli se má barva aplikovat na text.

Jinak - sleduj fórum www.sbsh.net - včera vyšla další verze PB.
dort (1212)|11.5.2005 09:01
[QUOTE="jval"]
samozřejmě, že to jde nastavením kategorií
stačí si u kategorií nastavit barvy, případně i ty ikony a pak v nastavení
Calendar settings->General->Text color according to
a tam si můžež vybrat buď základní barvu nebo barvu podle kategorií a nebo podle statusu.[/QUOTE]

a opravdu Vám to funguje?

tohle nastavení jsem zkoušel již včera a bez úspěchu :((

EDIT jasně už vím, proč mi to nefungovalo, neb ještě mezi defaultním kalendářem v PDA a Pocket Breezer mám nainsatlovanou AGENDU FUSION /EDIT

takže pokud jste na tom stejně taj ještě DOPORUČUJI toto:

Nastavení -> PIM SETTINGS -> záložka ADVANCED -> a zaškrnout první dvě zatržítka ( povolení přepisování barev a ikon, dle nastavení v Pocket Breezer a pak už vše chodí jak má
paveluh_ce4you (300)|12.5.2005 14:21
Nevíte prosím někdo jak v PB odstranit tu vodorovnou čárku na pravé straně, na které se zobrazuje průběh dne?
Dík
dort (1212)|12.5.2005 14:44
pokud myslíte tu ošklivost vedle datumu, tak tu jsem odstranil také:

Nastavení -> Calendar Tab -> záložka Day titles -> Include time-lines -> a vyberte Don´t include

a je pryč :D

a hlavně koněčně je vidět celé datum a dá se vypnout na horní liště ;)
paveluh_ce4you (300)|12.5.2005 16:07
Jo jo to bylo ono, dík za radu :yes:
paveluh_ce4you (300)|12.5.2005 21:09
Mám problém se zobrazením výročí narození u kontaktu.Ted jsem ke stávájícímu kontaktu dopsal narozeniny a ony se mi neobjevily ani v PI ani na today.Výročí se týká neděle , tzn že na today by se měly objevit jako událost.Ale přitom v zobrazení nastávajících narozenin v PB se tyto narozeniny normálně objeví jako že nastávají během 3 dnů.Čím to může být?
Dík za radu.
beecher (9270)|17.5.2005 21:44
Takze nejak jsme "zaspali" dobu, tak to musim napravit :D:
PocketBreeze 4.3.0.2
ContactBreeze 1.1 Beta 2
Nove zdroje textu pro preklad PB - uz na tom pracuji (pochazeji z 4.3.0.2 verze, takze budou asi v dalsi 4.3.0.3), ale konecne jsou uz kompletni, takze PB bude prelozeno i s nastavenim... :yes:
jval (453)|18.5.2005 05:44
Oh my good:O . Tak to je nejlepší zpráva po ránu. Teď jen jestli nová verze ContactBreeze jede pod WM5.0.
jval (453)|18.5.2005 06:00
Tak odzkoušeno :( nejede.



No contacts to display.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|18.5.2005 09:40
[QUOTE="jval"]Tak odzkoušeno :( nejede.
[/QUOTE]
Klídek, dle fóra SBSH má být vše OK v průběhu 2 týdnů, pracuje se na tom ...
jval (453)|18.5.2005 09:51
Diky za info.
beecher (9270)|18.5.2005 10:05
[QUOTE="jval"]...po ránu...[/QUOTE] Trochu OT: Tak to chci taky umet vstavat takhle brzo... :oops:
Neo Jedi (145)|18.5.2005 14:15
Jak se zbavit aby se na today nezobrazovaly dny s hláškou "žádná událost",tedy jen dny kde je nějaká konkrétní událost.
Díky moc za radu.
beecher (9270)|18.5.2005 14:46
[QUOTE="Neo Jedi"]Jak se zbavit aby se na today nezobrazovaly dny s hláškou "žádná událost",tedy jen dny kde je nějaká konkrétní událost.[/QUOTE] V nastaveni na zalozce Calendar Settings nastavit dostatecne dlouhy pocet dnu, ktere se maji zobrazit (Number of days to display) a pak zaskrtnout "Skip days without appointments and tasks"...
Neo Jedi (145)|19.5.2005 08:58
Mám ještě malinkatý problém,

lze nějak posunout více doleva k okraji today ty čtverečky s úkoly, jsou moc odsazené od levého okraje.
Díky moc za radu a pomoc :-)

beecher (9270)|19.5.2005 09:42
Jo, sice jde mi to proti srsti (protoze udalost je event a schuzka je appointment), ale asi mam prepsat vyskyt slova "schuzka" na "udalost" (aby to bylo podle Microsoftu), ze?
beecher (9270)|19.5.2005 09:48
[QUOTE="Neo Jedi"]lze nějak posunout více doleva k okraji today ty čtverečky s úkoly, jsou moc odsazené od levého okraje.[/QUOTE] Zatim jsem to v nastaveni nenasel...
A tak nejak na VGAcku nemam duvod... :)
DiGi (28)|19.5.2005 10:42
[QUOTE="beecher"]Jo, sice jde mi to proti srsti (protoze udalost je event a schuzka je appointment), ale asi mam prepsat vyskyt slova "schuzka" na "udalost" (aby to bylo podle Microsoftu), ze?[/QUOTE]

Můj názor znáš :D ;)
DiGi (28)|19.5.2005 10:47
[QUOTE="Neo Jedi"]Mám ještě malinkatý problém,

lze nějak posunout více doleva k okraji today ty čtverečky s úkoly, jsou moc odsazené od levého okraje.
Díky moc za radu a pomoc :-)

[/QUOTE]

Nastavení - Calendar Settings - záložka Layout

Dole si můžeš vybrat vzhled, který ti bude vyhovovat (od volby 7 jsou checkboxy zarovnané vlevo)
birkoff_ce4you (128)|19.5.2005 11:02
Ahoj, muzete mi prosim nekdo poradit, jak dostanu do PocketBreeze svatky a narozeniny z kontaktu tak aby se mi zobrazovaly i v zalozce kalendare stejne jako schuzka a ukoly, ne jen ve special events? Kdysi se mi to zobrazovalo, ted nemuzu zaboha prijit na to, kde to zapnout.. Diky...
DiGi (28)|19.5.2005 13:20
[QUOTE="birkoff"]Ahoj, muzete mi prosim nekdo poradit, jak dostanu do PocketBreeze svatky a narozeniny z kontaktu tak aby se mi zobrazovaly i v zalozce kalendare stejne jako schuzka a ukoly, ne jen ve special events? Kdysi se mi to zobrazovalo, ted nemuzu zaboha prijit na to, kde to zapnout.. Diky...[/QUOTE]

Myslím, že s tím PB nic neudělá... Buď máš narozeniny a svátky jako události (které ti "vyrábí" Desktop Outlook) nebo to nějak podobně dělá Pocket Informat interně (je v něm volba - buď aby si to dělal sám nebo aby to nechal na Desktop Outlooku - protože by se to jinak tlouklo).

V PB si jen můžeš navolit filtrování událostí na speciální záložce...
jumbo_ce4you (162)|19.5.2005 20:55
Tak jsem si nainstaloval poslední aktualizaci PB a bez jakýchkoliv změn v nastavení mi teď schůzka mizí do jediného řádku, takže její popis není vidět celý. Nevíte prosím někdo, jak zařídit, aby se popis kalendářové položky opět zobrazoval celý? Už jsem zkusil kdeco, ale začínám se ztrácet... :o( Za překlad Nastavení bych dal koně!!! :o)
paveluh_ce4you (300)|19.5.2005 21:36
[QUOTE="jumbo"]Tak jsem si nainstaloval poslední aktualizaci PB a bez jakýchkoliv změn v nastavení mi teď schůzka mizí do jediného řádku, takže její popis není vidět celý. Nevíte prosím někdo, jak zařídit, aby se popis kalendářové položky opět zobrazoval celý? Už jsem zkusil kdeco, ale začínám se ztrácet... :o( Za překlad Nastavení bych dal koně!!! :o)[/QUOTE]
Asi 3 příspěvky před tímto to psal DiGi.To je myslím to co hledáš.Je tam 12 druhů nastavení, já mám 10/12 a schůzky se zobrazují celé.
dort (1212)|19.5.2005 23:23
hm, tak jsem to také zkusil a 10/12 mi nefunguje, neb schůzky tam prostě celé nejsou, jen jeden řádek a po kliknutí se otevřou celé :oops: , ale původně jsem je viděl stále celé, má někdo radu, díky :)
jumbo_ce4you (162)|20.5.2005 07:41
[QUOTE="paveluh"]Asi 3 příspěvky před tímto to psal DiGi.To je myslím to co hledáš.Je tam 12 druhů nastavení, já mám 10/12 a schůzky se zobrazují celé.[/QUOTE]
Kdepak,ani mě to nepomohlo :o( Vyzkoušel jsem postupně všechny.
dort (1212)|20.5.2005 09:25
tak já se podělím o dobrou radu jak na to :D díky Richarde ;)

NAstavení -> CAlendar Tab -> záložka Day titles -> Folding Behavior a nastavte na EXPAND/COLLAPSE :yes:
jumbo_ce4you (162)|20.5.2005 10:48
[QUOTE="dort"]tak já se podělím o dobrou radu jak na to :D díky Richarde ;)

NAstavení -> CAlendar Tab -> záložka Day titles -> Folding Behavior a nastavte na EXPAND/COLLAPSE :yes: [/QUOTE]

JOOO!!! :yes: :yes: :yes: Kdepak "díky Richarde"! DÍKY DORTE! :D :D Taková blbost, ale jakou udělá radost! :D :D :D