Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak nastavit ActiveSync pro synchronizaci přímo s Exchange serverem?

jeenik_ce4you (375)|10.1.2006 18:19
když provedu hard reset a zkusím se připojit, tak vše funguje bez problemů, takže problém dělá nejspíše nějaký nainstalovaný soft, zřejmě mi nezbyde než postupně instalovat jednu aplikaci po druhé a testovat, zda-li spojení s exchange serverem stále funguje. nenapadá někoho který soft by to mohl způsobovat? (česká lokalizace od sunnysoftu? pocket informant? sbsh pocketweather? ...)
sobul_ce4you (33)|15.1.2006 21:37
Diky za super clanek. Mam jeden, mozna velmi laicky dotaz. Synchronizuji primo s Exchange serverem pres AS a notebook napojeny do LAN. Pokud jsem mimo kancelar, vyuzivam k pripojeni notebooku do LAN OpenVPN (ne tedy klasicka VPN od Microsoftu). Ve firme mame Linux firewall a teprve za nim Exchange server. Dotaz zni: Jak se pripojim bez notebooku napojeneho pres OpenVPN do vnitrni site, smartphonem s WM5 primo na Exchange server (napr. pres GPRS/EDGE). V nastaveni profilu synchronizace na smartpohne je pouze IP adresa Exchange serveru a te je diky typologii nasi site samozrejme "neviditelna" primo z venku. Diky za jakykoliv typ...
RStein (2012)|15.1.2006 22:16
Administrator by vam mel dat nejakou verejnou adresu, kdy po pripojeni k ni dojde interne diky nastaveni firewallu k preneseni pozadavku na server Exchange (respektive na cast MIS).
sobul_ce4you (33)|15.1.2006 22:23
Adresu naseho firewallu mam. Vyzkousim prolinkovat pres naky port primo na Exchange server. Diky za tip! Co ale nastavit na telefonu? Nebude se hadat synchronizace pres PC kdyz zmenim adresu Exchange serveru? Navic menit to pri kazde synchronizaci prec PC ci GPRS mi prijde trochu neprakticky.
RStein (2012)|15.1.2006 22:26
Pokud je ta adresa verejna, tak vam bude fungovat, i kdyz jste pripojen do VPN - nic menit nemusite. Proste se vzdy pripojite pres verejnou adresu a co je za ni, vas uz netrapi - klidne tam muze dojit treba k port forwardu, ale to bam jako uzivateli musi byt jedno.

Na ISA serveru je to nastavene hned ;)
sobul_ce4you (33)|15.1.2006 22:29
Moc diky. Posledni info pred testem: Myslite, ze bude stacit na komunikaci jeden port po kterem data do Exchage pujdou? Nebo je ta komunikace mezi zarizenimi slozitejsi? To by totiz celou paradu pekne zkomplikovalo:-)
RStein (2012)|15.1.2006 22:32
AFAIK staci jediny port - 80 :)
sobul_ce4you (33)|15.1.2006 22:37
THX. Dam vedet jak jsem dopadl:-)
RStein (2012)|15.1.2006 22:38
Dejte ;) Misto 80 ale pak urcite pouzivejte SSL - 443 :)
sobul_ce4you (33)|16.1.2006 09:53
Jen mi ted docvaklo. Jaka bude pote syntaxe v nastaveni cesty do Exchange na smartphone? Neco ve smyslu: \\VNEJSI.ADRESA.FIREWALLU:PORT\\VNITRNI.ADRESA.EXCHANGE ? Nerozhodi prepsani puvodni adresy Exchange serveru synchronizaci? Nerad bych zdvojil v Outlooku svoji prehrsel polozek:-) Diky
RStein (2012)|16.1.2006 10:00
Ne ne, pouze vnejsi adresa (IP nebo URL) - preklad na vnitrni adresu klienta NEZAJIMA.
sobul_ce4you (33)|16.1.2006 10:06
A ":" s portem za IP bude?
sobul_ce4you (33)|16.1.2006 13:31
Tak mi to nak nejde. Chybova hlaska: "Server is busy. Code error: 85010017
sobul_ce4you (33)|16.1.2006 13:33
Ha. A kdyz pridam za IP adresu :CISLO PORTU tak to napise Ze nemam prava k sychronizaci s timto nastavenim. Code: 85010004
RStein (2012)|16.1.2006 14:44
na Exchangi zkontrolujte nastaveni - System Manager -> Global Settings -> Mobile Services.

Musite take povolit iniciaci synchronizace mobilnim zarizenim, jak popisoval Pavel Koza v clanu, ke kteremu patri tato diskuze
sobul_ce4you (33)|16.1.2006 14:55
Zkontrolovano, bylo zapnuto. S jediny rozdil je v tom, ze v clanku je na screenu Outlook mobile Access Disable a ja mam ve svem profilu Enable. Je nutny psat za IP cislo toho portu? Tusite, proc je chyba pokazde jina? Nastavil jsem port 8089 ne klasicky 80, to snad problem nebude a je nalinkovan primo na IP pocitace s MS Exchange. Nema smerovat nekam jinam do "utrob Exchange"? Omlouvam se da zmet dotazu a tusim ze jsme blizko:-)
RStein (2012)|16.1.2006 15:11
Zkuste na Exchangi v Device Security zrusit vsechny volby - abyste mel jistotu, ze nejde o bezpecnostni omezeni ...
atomik_ce4you (0)|21.1.2006 21:30
Zdravím,

prosím o radu. Zkusil jsem nastavit podle článku, Exchange je přístupný, kontrolu certitikátů jsem vypnul (certchk hlásí OFF). přesto při pokusu o sync to vyhodí chybu INTERNET_44. našel jsem někde, že je to problém právě s certifikáty.
nevíte prosím jak na to ?
díky
Tom
RStein (2012)|21.1.2006 21:42
IMHO INTERNET_44 znamena, ze nekde na serveru je potreba vase prihlaseni. Nevyadujete nekde na serveru (v IIS) prihlaseni uzivatele? Zapnete anonymni autentizaci...
atomik_ce4you (0)|22.1.2006 21:21
Děkuji.

problém je, že stejný přístup (tedy SSL komunkaci (port 443) používám i pro OWA a jde to přes reversní proxy... takže budeme muset ladit...
v jaké části toho webu bych měl vypnout autentifikaci ?

ještě jednou díky...
Kulhac (6)|7.2.2006 14:51
Ahoj,
nemáte nekdo zkusenost s instalaci certifikatu do HP 6515? Pri pokusu o instalaci se zepta, zda instalovat a pote hlaska " Bezpecnostni opravneni je nedostacujici pro aktualizaci zarizeni". Diky za info kdo se s tim setkal.

Kulhac

HP 651 T-Mobile
ZdenekP (224)|7.2.2006 15:40
1. v rootu PDA vytvořit adresář storage
2. náhrát do něj certifikát
3. pustit z PDA přiložený soubor SpAddCert.exe (měl jsem ho taky nakopírovaný v tom adresáři)
4. odklepnout souhlas s importem certifikátu.
Godin_ce4you (46)|13.4.2006 23:36
Ahoj už týden bojuji, ale zatím bez úspěchu. Snažím se vzdáleně synchronizovat MDÄ Vario se Exchangem, koř. certifikát jsem nainstaloval dle návodu,nicméně výsledek: !V poli hostitele je nesprávný běžný název certifikátu SSL. Možná jste zadali například www.tailspintoys.com, přičemž běžný název na certifikátu je ve skutečnosti www.wingtiptoys.com.Zkontrolujte, zda je název serveru zadán správně."
Nevíte někdo kde dělám chybu? Název serveru mám správně.
trminek (88)|15.4.2006 23:20
Ahoj, jakym zpusobem si si vygenerovaval ten certifikat? Ja mel podobny problem kdyz jsem si vygenerovaval certifikat na vnitrni siti. Tedy zadaval jsem https://nazevserveru.domena.local. Jenze v pripade pristupu z vnejsi adresy je misto local cz. Kdyz jsem si to uvedomil a vygeneroval si novy certifikat pro vnejsi pristup, informace o spatnem nazvu byly ty tam a vse jelo jak ma.
Rengar (1)|4.5.2006 15:39
Zdravim. Dle navodu jsem nastavil PDA proti serveru s exchangem a vsechno funguje az na to, ze se mi synchronizuje pouze dorucena posta, ale slozky v ni uz ne. Pri prvni synchronizaci se tam slozky objevily, ale jsou prazdne. V activesync v PDA synchronizace podlozek nastavit nejde. Jde toto nastavit nekde na serveru?
beecher (9270)|4.5.2006 16:04
Jake mate PDA?
yasmeene2 (794)|6.6.2006 23:39
Mám problém s nastavením push emailu, synchronizace s exchange servrem mi jede bezchybně, ale pokud chci nastavit push email tak, dle stránek microsoftu, mám jít v AS do menu/schedule a tam kliknout na "Set up device to sync when new items arrive" jenže ouha, žádnou takovou položku tam nemám. Ještě dodám, že mám vario rom 2.17 od qteku, která push email podporuje.Co dělám špatně?
beecher (9270)|6.6.2006 23:47
A kde to nastavujes? Na PC nebo na PDA?
yasmeene2 (794)|7.6.2006 00:24
na pda

edit: tak ani z pc mi to tu možnost nenabídne
beecher (9270)|7.6.2006 00:45
Na PC: Menu->Tools->Schedule
Na PDA: AS->Menu->Schedule

Jinde to byt nemuze... Pokud to tam nemas, tak tam asi neni Push E-mail implementovany...
horpe (2)|20.6.2006 12:55
Dobrý den, je nutné mít při synchronizaci s exchange na PDA verejnou IP? Nechce se mi to s vnitrni spojit :-(
beecher (9270)|20.6.2006 14:42
Ne, mne to funguje i na vnitrni IP adresu na PDA smerem na server mimo firmu i na server uvnitr firmy.
Dulezite je, aby PDA pod nazvem serveru, ktery je zaregistrovany pro synchronizaci, videlo spravnou IP adresu a melo na ni pristup...
Honzam75 (130)|20.7.2006 08:31
Ahoj,
nainstaloval jsem si všechno podle návodu. Na exchange2003 jsem si vytvořil certifikát, když se na exchahge dostávám přes web, tak to po mě certifikát chce. Je ověřen a správně. ( Mám na serveru vlastní certifikační úřad ). Uložil jsem si tento certifikát do souboru, uložil do PDA ( mám Qtek 9100 ) a importoval ho do zařízení. Když se podívám přes nastavení, tak ten certifikát tam je v root. Ale když dám připojit se na server, tak mi to napíše, že je certifikát na serveru neplatný. Spojení bez SSL mi jde v pohodě. Jenom ten certifikát mě pořád zlobí. Nevíte kde dělám chybu?
ewzen_ce4you (1)|24.6.2008 14:31
zdravim.muzete mi nekdo poradit jak se da nastavit outlook v MDA Compact III? Ve firme pouzivame Win Server 2003 Standart Edition a mame Exchange.Potrebuji stahovat postu z myho PC do MDA pres BlackBerry(ten je na serveru).Muj pocitac je soucasti vnitrni site.Zkousel jsme asi vsechno-vpn,pop3/smtp,outlook,... .Vzdycky to napsalo bud nelze navazat spojeni nebo potize se serverem VPN. Heslo,uz. jmeno, IP mam zadane spravne, internet, volani mi funguje, certifikat v MDA nainstalovany mam.Zkousel jsem volat operatorovy(t-mobile) a nerekli mi nic co bych nevedel dokonce jeden rekl ze nevi co s tim. Nekde jsem slysel ze pro spojeni s BlackBerry je potreba nejaky program(jednou jsem nastavoval blackberry-pda a fungovalo to bez problem.bylo tam potreba akorat zadat heslo blekberovske a uz to jelo).Ohledne toho manualu na https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=152 vsechno co je do Nastaveni Desktopu mam ale u "Standard partnership" vubec nevim kde to je hledal jsem na serveru a u sebe.
Muze mi nekdo poradit prosim?Uz se s tim trapim asi tejden.:oops: