Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HELP !!!! MDA III mi umrela - z niceho nic, KO

RomanVik (6)|18.3.2005 02:00
Asi pred mesicem jsem updatnul ROM na Complete shipped ROM z XDA-developers, mam pocit ze belgickou.. Vse slapalo OK, zdalo se ze mam vychytany i nejaky mouchy az do dneska.. Fotil jsem programem Camera - tim inovovanym - co ma v nabidce dole 4 ikony na ruzne mody recordingu a - nevim jestli to ma neco spolecnyho s tim fotakem - a najednou vytuh..
Nejdriv zamrz a pak cerna obrazovka-nic. Baterka byla tak na 20%.

Dojdu domu,dam na nabijecku a nic, kdyz vytahnu baterku,sviti cervene.Jakmile baterku zaklapnu,dioda prestane svitit.Hardreset nic,flashovaci EXE ROMky nenajdou MDAcko, Activesync taky..

Mate nekdo nejaky napad? Kamarad ma to samy MDA III a uplne ten samy trouble,ale on ho tak koupil.Ze by vyrobni vada nebo souhra blbych nahod?

Nekdo by na to mel prijit,jinak nam to odejde vsem.Ja ji mam pres pul roku,tak se pripravte :)

Dik za jakekoliv info

Roman
beecher (9270)|18.3.2005 08:03
To znam, taky mi tak kdysi umrel DP2. Nedela to vubec nic, jen po pripojeni nabijecky sviti dioda cervene. To je zrale na vymenu zakladni desky, kterou mne tehdy udelali. :oops:
Suoraj (704)|18.3.2005 08:51
Hezkýýýý - ta dvolka, trojka, loox a nedavno tu byla i Motorola :D

Chce to čekat.... Experiment s připojením nabíječky a nedejbože bez vložené baterie je (vzhledem k ochromené funkčnosti desky) hazard. Já to měl naposled před dvěma dny při spuštění mobiledownloaderu. Stačí odpojit od nabíječky, vyndat baterii, zaklapnout zajištění baterie, nechat cca 20 minut a pak bez nabíječky zapnout.
hybo (3107)|19.3.2005 09:19
Tohle se nekdy stava, mozna postaci MDAcko nechat na nabijecce i kdyz nic nesviti a zda se, ze je to mrtve.
beecher (9270)|19.3.2005 09:29
[QUOTE="hybo"]Tohle se nekdy stava, mozna postaci MDAcko nechat na nabijecce i kdyz nic nesviti a zda se, ze je to mrtve. [/QUOTE] Nepostaci, muj DP2 byl na nabijecce asi 10 hodin a nic. Tma, ticho, jenom ta cervena ledka svitila jak o dusu...
Suoraj (704)|19.3.2005 09:30
pokud si lizneš kontaktu vedoucích k baterii (a je to na moment na trafu)když je mda k.o. tak tam nic neni. Pokud je o.k. tak je tam šťáva...
hybo (3107)|19.3.2005 10:17
[QUOTE="beecher"][QUOTE="hybo"]Tohle se nekdy stava, mozna postaci MDAcko nechat na nabijecce i kdyz nic nesviti a zda se, ze je to mrtve. [/QUOTE] Nepostaci, muj DP2 byl na nabijecce asi 10 hodin a nic. Tma, ticho, jenom ta cervena ledka svitila jak o dusu...[/QUOTE]
nestras ho, ma jeste nadeji. Jo, samozrejme myslim tim mit tam i baterii
RomanVik (6)|20.3.2005 01:31
jo,jeste k te mrtvole...
Pokud by se mi ji nepodarilo rozchodit,
nevite nekdo o nejakem servisu? Mam na mysli pozarucni,
nemam ji ani od Pegu,ani od Erotelu.. Bylo by fajn,kdyby se na desku
nekdo OPRAVDU podival a ne jen objednal cely board a pak bych calnul
10 000,-

Diky moc...

R
Miloš Strouhal (3997)|20.3.2005 01:35
[QUOTE="RomanVik"]..nevite nekdo o nejakem servisu?..[/QUOTE]GSMobil má bohužel na opravy MDA monopol. Pokud jde o závažnější opravy, zřejmě nikde jinde neuspěješ..
RomanVik (6)|21.3.2005 19:58

Tak postupuju do dalsiho kola slosovani :)))

Cihla sice nesviti pri nabijeni,nicmene baterka po hodce napichnuti na stavu
dela ze prli a nabijcka se zahriva.Ale tot Vse!
Tadyyytaadyydaaatyydaaddaaaa

Tak jsem navstivil Erotel, a tam to jaksi preposlali na GSMobil
a dam vedet co vymysli....


Roman
RomanVik (6)|9.4.2005 02:03
Tak jestli vas nekdy napadne jit reklamovat MDAcko ktere neni v zaruce,tak NA TO RYCHLE ZAPOMENTE!!!

Dela to banda TUPCU a IDIOTU. GSMobil ,servisni stredisko od Erotelu.

Postup:

Dobry den, rad bych reklamoval pozarucne MDA III, ma mrtvou desku, nevim jak,ale umrela znicehonic.

Odpoved: OK, prebirame, posilame, dame vedet.

Po 14 dnech:

Mate to tady z Prahy, bohuzel mate neoriginalni nabijecku a mate mrtvou zakladni desku. oprava je 18000 !!!!! SLYSITE DOBRE!!! 18000 TISIC!

KRETENI !!! i PITOMY EROTEL TO SNAD MA NOVE V CENIKU LEVNEJSI

No a kdyz jsem jim rekl, ze jsem to ani nemusel davat do opravy,ze tak chytry jako oni jsem taky abych si vzal 500 !!!! KC za zjisteni ze mam mrtvou desku..


Asi si otevru servis a budu vybirat prachy za zjisteni zavady:

Dobry den, mam spatny mobil,asi umrel. No a ja na to, opravdu,mate spatny mobil, asi umrel. Tak to bude za 500,- Prijdte zas!

No na nervy :))))

R
Miloš Strouhal (3997)|9.4.2005 03:58
No, nějak se ten monopol živit přeci musí jinak by už dávno zkrachovali..;) Jinak po mě vždy chtěli 600kč bez dph za diagnostiku, můžeš být ještě rád za to pětikilo.. ;) Osobně jim svěřuji do opravy již jen zařízení, u něhož mam jistotu, že bude opraveno v rámci záruky. Ostatní se snažim opravit buďto sám, a nebo to odnesu jednomu šikovnému technikovi v naprosto běžné opravně na mobily.:yes: Je dobré si vždy předem zjistit cenu předpokládané opravy od operátorky na recepci, můžete si tak ušetřit podobná překvapení.. Telefon na ní je: +420 283931810
Suoraj (704)|9.4.2005 07:03
[QUOTE="xp"]... a nebo to odnesu jednomu šikovnému technikovi v naprosto běžné opravně na mobily....[/QUOTE]
Nojoooo ale tam ti desku neprohlídne - šváby ti tam nezměří... V den pohřbu papeže se dovědět, že můžu pohřbít cihlu... Docela síla.
Miloš Strouhal (3997)|9.4.2005 08:46
No jo, ale už mi dvakrat připájel utrvaný USB konektor k zakladní desce za směšný dvě kila, což by mne v gsmobilu vyšlo celkově na cca 3500kč.. Je jasný, že k němu neponesu nefunkční základní desku nebo displej, ale to neponesu ani do gsmobilu, jelikož cena opravy u nich se rovná nákupu totožného zařízení v bazaru.. Takže asi tak..;)
Bred@tor (31)|18.5.2006 19:23
jeden lehci dotazek, pokud sviti oranzova ledka vpravo nahore tak se MDA dobiji?


jen ze jsem si poridil novou baterii a porad ne a ne, aby se procentuelni ukazatel zvedl z nuly...thx
Surgical (2364)|18.5.2006 19:27
Jj, spis nez dobiji, je na externim napajeni. Pokud bude pod 0,5A, bude svitit, ale dobijet/nedobijet bez zaruky. Pro totalni jistotu to chce zdroj alespon 1A, dimenzovane je to na 2-2,5A. Na nabiti nove nebo vybite baterky z USB portu radim predem zapomenout.
Bred@tor (31)|18.5.2006 19:30
stejny to je prave jak na USb tak na cestovni nabijecce, ktera ma Output nejakej ch prave 1A....tak ja uz fakt nevim....
Surgical (2364)|18.5.2006 19:35
Co tu novou baterku prednabit v original kolebce s original nabijeckou? Ta ma 2A stoprocentne. I tak bych si ji lajznul, ze poprve bude nabijet 4 hodiny.
Bred@tor (31)|18.5.2006 19:43
kdybych ji mel, tak jsem stastnej muz,ale takle mam tuhle nabijecku a k tomu USB kabel.
Surgical (2364)|18.5.2006 20:27
A siroko daleko nidko znamej s origo kolebkou?
ElSoft (1244)|18.5.2006 20:59
[QUOTE="Surgical"]Jj, spis nez dobiji, je na externim napajeni. Pokud bude pod 0,5A, bude svitit, ale dobijet/nedobijet bez zaruky. Pro totalni jistotu to chce zdroj alespon 1A, dimenzovane je to na 2-2,5A. Na nabiti nove nebo vybite baterky z USB portu radim predem zapomenout.[/QUOTE]
Na tohle bych reagoval, nejde ani o proud – zařízení si veme kolik potřebuje, problém je v tvrdosti zdroje, tj při větším odběru proudu klesne napětí pod mez potřebnou pro nabíjení.

U USB je problém že dají podle normy max 500mA a to se ještě dělí na jeden HUB, většina základních desek má několik USB portů na jednom integrovaném USB HUBu a pak se zařízení dělí o těch 500mA, dál aby USB mohl pro zařízení vydat 500mA tak musí být zavedeny ovladače a deskriptor, ve kterým je i informace kolik bude zařízené maximálně odebírat. Ani pak není vyhráno, protože ani zde se nedá obelsti ohmův zákon a při odběru 500mA, může na portu USB klesnou napětí na 4,2V proto stojí i za to vyzkoušet několik PC

Pak někde se tu psalo, že někomu při zaplém podsvícení také cihla nenabíjela a začala nabíjet až po zhasnutí
Bred@tor (31)|19.5.2006 17:44
no vyresil jsem to , ze jsem tu baterku nabijel na svym regulovatelnym napeti a bylo to ok...takze dneska jsem poridil novou nabijecku, ktera je schopna davat az 2A a vsechno je OK
Surgical (2364)|19.5.2006 18:11
Tak. Hlavne si pls uvedom, ze to neni zadny NiMh, NiCd nerkuli oloveny akumulator, o pametovem efektu a formatovani baterie nemuze byt ani reci, lithiovka nesnasi uplne vybijeni, pocet cyklu plne nabiti/plne vybiti je cca 500 nekdy mene. Pokud ji budes dobijet prubezne, neublizis ji, naopak, jeji zivotnost bude vetsi....
Bred@tor (31)|19.5.2006 18:16
tak tohle jsem vystudoval, takze vim....;)

spis nejvetsi problem byl v konfrontaci s trosku s jinym zarizenim



kazdopadne diky za rady.