Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SMS a jméno kontaktu

Wayne_ce4you (199)|5.3.2005 15:16
Jde nějak nastavit MDA II, aby když píšu sms a vložim kontakt komu ji chci odeslat, aby se nezobrazovalo číslo kontaktu ale samotný název kontaktu?

příklad

odesílám sms na +420606xxx602 a jméno kontaktu je šmoula

tak to ukazuje "To:+420606xxx602"

já bych chtěl aby to ukazovalo "To:šmoula"

Jde to nějak?:)
yasmeene2 (794)|5.3.2005 19:24
No mělo by se ti tam defaultně zobrazovat: šmoula <+420602xxxxxxx> aspoň mě se to tak zobrazuje. Jinak nemáš to jedno? ;)
Wayne_ce4you (199)|5.3.2005 19:28
Já odesílám docela často hromadné sms a když se mi tam neukáže to jméno kontaku tak se často pletu a odesílám to někomu jinému.
Proto bych rád viděl jméno komu to odesílám. Ale to se mi neukazuje.
Kato_ce4you (970)|5.3.2005 19:44
Jak pise Yasmeene2 - zobrazuje se tam standardne "Pro: Šmoula <+420606xxx602>". Takze to mas nejaky divny... Co mas za verzi ROM? (Napada me, ze jestli mas nejakou prehistorickou, tak to tam treba jeste nebylo..)
Suoraj (704)|5.3.2005 19:54
Můj Šmoula je taky v pohodě:D
Wayne_ce4you (199)|5.3.2005 20:18
Tak to mám ňáký divný.
Mám MDA II Win2003SE ROM 2.06.00WWE, Radio 1.18.00, ExtROM 2.06.100a.

A nekecám. Ukazuje se mi tam jen číslo.
Přikládám obrázek
00052330_j_YUub.jpg
Suoraj (704)|5.3.2005 22:18
jo tááááákhle zkus místo vybírání kontaktu klepnutím na pro začít rovnou psát jméno. Jak bude vybraný to vedle pro tak začni psát jméno - napíšeš osk a máš tam vše od osk. Po klepnutí na to správné to máš i se jménem.
kchrz_ce4you (120)|5.3.2005 23:07
Hele to je dobrá finta. V jednoduchosti je síla, taky mě to mohlo napadnout, měl jsem uplně stejnej problém.
Díky Souraji :)
Wayne_ce4you (199)|5.3.2005 23:11
To se mi fakt jenom zdá :O....ono to fakt funguje. Taková prkotina

Ale móóóóóóóóóóóóóc děkuji. :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|5.3.2005 23:58
No teda Suoraji, tuhle fintu jsem taky neznal, dost dobrý, díky. Já tam cpal furt číslo z kontaktů.... No mne osobně třeba na srazu překvapilo, že další fintu, kterou dávno popsal PavelR, taky nezná dost lidí... jedná se o to, že cihlu lze nahodit zmačknutím tlačítka červeného telefonu, tlačítko na horní hraně k probuzení skoro nepoužívám a snad proto nemám ani po roce užívání prasklý plast :D
yasmeene2 (794)|6.3.2005 03:55
[QUOTE="Jarouš"]No teda Suoraji, tuhle fintu jsem taky neznal... :D [/QUOTE]

Má to trochu vadu, že vám to nabídne jen čísla z položky mobil, ostatní ignoruje
Suoraj (704)|6.3.2005 07:49
jo to jo ale to už sme zase u toho jak zadávat víc údajů do outlooku
:?

Vkládání kontaktů tímto způsobem se řešilo už tady na str.46...

TO JAROUŠ zapínání tímhle způsobem vím, že užívá hódně lidí - někteří, kteří dobře mířeným úderem "amputovali" spínač pro on/off z desky již jinak nemohou - že Z@vináči :D Jde dělat HR bez horního tlačítka;)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|6.3.2005 09:47
[QUOTE="yasmeene2"][QUOTE="Jarouš"]No teda Suoraji, tuhle fintu jsem taky neznal... :D [/QUOTE]
Má to trochu vadu, že vám to nabídne jen čísla z položky mobil, ostatní ignoruje[/QUOTE]
Osobně to za vadu nepovažuji, SMS posílám pouze na mobilní telefony ;) .. ono to vlastně funguje i pro email, kde to po zadání prvních dvou písmen vyplivne jen ty kontakty, u nichž je emailová adresa.... hele, že vono to bude popsáno někde v manuálu, který jen málo z nás dočetlo až do konce :D
Kato_ce4you (970)|6.3.2005 10:28
By me nenapadlo, ze tohle nekdo nevedel :O Docela hodne zrychluje praci...
Ale ted k tomu cervenemu telefonu - jak ze se vam zapne foun? Kde se to da nastavit?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|6.3.2005 10:38
[QUOTE="Kato"]By me nenapadlo, ze tohle nekdo nevedel :O Docela hodne zrychluje praci...
Ale ted k tomu cervenemu telefonu - jak ze se vam zapne foun? Kde se to da nastavit?[/QUOTE]
No nevěděl, no :oops: , v manuálu to není, já magor furt ťukal na "Pro" a cpal to tam z kontatů a ono stačí napsat něco mezi šipky, jsem hold lama... k tomu červenému telefonu: cihla je vypnutá a k jejímu zapnutí nemačkám tlačítko On/Off, ale zmačknu červený telefon a cihla se zapne na Today, ona se zapne i při stisku jiných tlačítek, ale ta tě hodí rovnou např. do kontaktů, ale červený telefon tě probudí na Today... pro vypnutí mám na spodní liště ikonu, tlačítko On/Off prakticky nepoužívám, teda jen pro vynucený HR, že ano...
Suoraj (704)|6.3.2005 10:43
[QUOTE="Kato"]By me nenapadlo, ze tohle nekdo nevedel :O Docela hodne zrychluje praci...
Ale ted k tomu cervenemu telefonu - jak ze se vam zapne foun? Kde se to da nastavit?[/QUOTE]

To nikde nenastavuješ - pokud nemaš nastaven button lock tak jen zmačkneš zelenej či modrej a MDA se zapne. By me nenapadlo, ze tohle nekdo nevedel!

Ukončení připojení k netu podržením červeného asi znáš taky...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|6.3.2005 11:15
Zelenej telefon jen v případě, že chceš rovnou telefonovat, pro probuzení cihly a přístup k dalším programům jen červený telefon = obrazovka Today.... Já ale jinak poslední dobou dost využívám ContacttBreeze, tam je taková vychytávka, sekvenční vyhledávání se to jmenuje, pomocí toho vyhledám kontakt a následně telefonuju či SMSkuji atd., prostě málo požívám klasický Inbox a následně účty, proto jsme neznal výše uvedenou fintu ala Suoraj...
kchrz_ce4you (120)|8.3.2005 09:06
Mám k tomu takovej asi blbej dotaz. Když zapínám MA II červenym telefonkem,tak to pípne a to i v případě, že mám ztlumený zvuky. Dá se tomu nějak zabránit?
Dík
Medved_ce4you (200)|8.3.2005 09:26
Neda. Cerveny telefonek slouzi k ukonceni hovoru. Pokud hovor neprobiha, upozorni na to pipnutim a zhodi aplikaci Phone (tim se dostanes do ToDay).

To, ze jde MDA takto probudit je pouze vedlejsi efekt.
kchrz_ce4you (120)|8.3.2005 09:27
Škoda,za pokus to stálo.Dík
Kato_ce4you (970)|8.3.2005 16:31
[QUOTE="Suoraj"]To nikde nenastavuješ - pokud nemaš nastaven button lock tak jen zmačkneš zelenej či modrej a MDA se zapne. By me nenapadlo, ze tohle nekdo nevedel!

Ukončení připojení k netu podržením červeného asi znáš taky...[/QUOTE]No to jo - to vim samozrejme taky, ale myslel jsem, ze se to nekomu podarilo nastavit tak, aby se zapinal cervenym tlacitkem i kdyz jsou "ZAMCENE KLAVESY". Protoze nosit mobil s nezamcenyma tlacitkama bych si fakt nelajzl..
Superbobo (121)|10.3.2005 14:49
Myslel jsem si ze mi to pujde i na MDA Compact - to s tim jmenem - ale at delam co delam tak se mi tam ukazuje stale jenom to cislo.
Suoraj (704)|10.3.2005 14:59
[QUOTE="Kato"][/QUOTE]No to jo - to vim samozrejme taky, ale myslel jsem, ze se to nekomu podarilo nastavit tak, aby se zapinal cervenym tlacitkem i kdyz jsou "ZAMCENE KLAVESY". Protoze nosit mobil s nezamcenyma tlacitkama bych si fakt nelajzl..[/QUOTE]


Jo jako zamknout klávesy a přitom nezamknout:D :D [/QUOTE]
Suoraj (704)|10.3.2005 15:01
[QUOTE="Superbobo75"]Myslel jsem si ze mi to pujde i na MDA Compact - to s tim jmenem - ale at delam co delam tak se mi tam ukazuje stale jenom to cislo.[/QUOTE]

Tady to asi bude problém češtiny od SS...
Kato_ce4you (970)|10.3.2005 15:37
[QUOTE="Souraj"]Jo jako zamknout klávesy a přitom nezamknout:D :D [/QUOTE]
Presne tak - mne by stacilo zamknout pouze zeleny telefonek..
(jasne - mohl by se stisknout cerveny a nasledne zeleny telefonek - OK, ale to uz je mensi pravdepodobnost..)
Superbobo (121)|9.4.2005 22:51
[QUOTE="Suoraj"]jo tááááákhle zkus místo vybírání kontaktu klepnutím na pro začít rovnou psát jméno. Jak bude vybraný to vedle pro tak začni psát jméno - napíšeš osk a máš tam vše od osk. Po klepnutí na to správné to máš i se jménem.[/QUOTE]

Uz jsem to tu jednou psal, me to proste nefunguje at delam co delam, mozna je problem ze jsem to spatne pochopil, nebo ze na MDA Compactu je to jinak.
beecher (9270)|9.4.2005 23:39
[QUOTE="Superbobo75"]...na MDA Compactu je to jinak.[/QUOTE] Pokud stale na Compactu pouzivas cestinu od SS tak to asi nebude fungovat, to co psal Suoraj funguje s Language Extenderem, tedy cestinou od Moravia Consultingu/Paragon software...