Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jste spokojeni s GPS Fortuna Clip-on?

Mraky Mrak (21)|5.5.2005 22:08
Oziho samozřejmě znám a používám, ale na geocaching....Nevím, nevím. Zkus ten GPS Tuner. Stáhni si ho na http://www.gpstuner.com/,vyzkoušej a uvidíš.
Diver (49)|6.5.2005 02:36
Rozhoduji se mezi Fortunou Clip-On a Navilock BT-338. Technické specifikace obou typů jsem si prošel, ale to je jen teorie. Chtěl bych znát vaše názory (+ a -) právě z praxe. Díky
JirkaT_ce4you (26)|6.5.2005 09:15
Také se rozhoduju mezi těmito dvěma, na 99% půjdu do Navilock BT-338. Má novější čipovou sadu, je levnější, vydrží déle na baterii a prý lepší než fortuna.
Pavlucha (1496)|6.5.2005 09:55
Než koupíte, ještě se raději poptejte na návratnost vadných kusů ...
Taky jsem si před časem koupil levnou BT GPS (Leadtek) a po měsíci odešla. Navíc u těchto levných modelů často blbne BT modul. Buď má krátký dosah nebo padá.
JirkaT_ce4you (26)|6.5.2005 11:18
Myslím že Navilock a Fortuna zrovna k levným modelům nepatří... :$:

Doslat jsi prachy nebo čekáš na opravu?
Pavlucha (1496)|6.5.2005 11:21
... vrátili prachy a koupil jsem Fortunu ... ;)
karlic (707)|7.5.2005 21:57
Nabíječ do auta problém

Mám problém s nabíječem od Clip-On GPS do auta. Je na něm rozdvojka, takže by mělo jít tímto nabíječem v autě nabíjet jak GPS tak PDA. Ovšem já pokud zapojím obě zařízení současně, tak nabíječ nestíhá - na PDA začne blikat displej (Dell Axim X50v).
Na "Cigareťáku" (autonabíječi) je napsáno 5V, 850mA. Těch 850mA se mi zdá dosta málo, když standardní nabíječ má okolo 2A.
Co máte na nabíječi napsáno vy? Dělá vám to stejné problémy jako mně? Umíte někdo zvýšit proud z nabíječe? Máte někdo schéma nabíječe? Prodává někdo tento nabíječ se zdířkou na USB s vyšším proudem? Díky předem za každou radu.
Šeba_oldd (1184)|7.5.2005 22:26
To je obecny problem davam ted dohromady nabiječ ktery bude mit vice jak 2 A a hlavne nebude muset byt zastrcen v zasuvce zapalovace. Docet jsem se ze Dell ma jeste vetsi odber pri nabijeni nez Loox.Pri uplne vybite baterii s tim ma temer kazda autonabijecka obrovsky problem.Na udrzeni behu vsak staci i nabijec od fortuny.Zarizeni vsak nesmi byt uplne vybito.
karlic (707)|8.5.2005 09:01
Mám i origoš cigareťák od Della. Mohl bych ho kuchnout a elektroniku dát do té zástrčky s usb od Clip-On. Nechci to udělat ovšem dřív než budu vědět, kolik ustojí ten Dell cigareťák. Netuší někdo, jaký má výstupní proud cigareťák Dell?
Vít_ce4you (156)|16.5.2005 21:40
Mam takovy problem. Asi pred mesicem jsem potreboval jet do Gratzu a chtel jsem vyzkouset Tom Toma. Moji GPS Fortunu jsem zapomnel na druhem konci republiky, tak jsem sem hodil vyzvu, jestli by mi nekdo nepujcil svou. Ozval se mi Radek (zde Merlin) a pujcil mi cca rok starou taky Fortunu Clip on proti zaloze 6.000 Kc (cca cena nove s DPH). Na zpatecni ceste tehoz dne jsem ji mel vratit vymenou za zalohu. Bohuzel vecer jsem se mu uz nedovolal - no a jak asi tusite... mam ted 2 Fortuny, protoze pry penize utratil za opravu auta.... Poradite mi, co mam delat? Pesti pouzivat nechci:-), nenapadlo mne, ze se mam nejak jistit taky. Uz jsem si rekl, co mi zbyva, ze bych ji i prodal za 4 500 Kc, snad bych na ni byl schopen vyrobit i danovy doklad. Nemate nekdo zajem?
Diver (49)|17.5.2005 11:25
To je neuvěřitelný, jak jsou lidi schopný přemýšlet, aby se zbavili věci, kterou nechtěji a přitom vochc... toho druhého :O :(( . Samozřejmě tím nemyslím tebe, Víte.
simonik2 (95)|17.5.2005 14:15
[QUOTE="Mraky Mrak"]Na geocaching Fortunu používám...Zatím tři cache, ale naprosto bez problémů. Mám Loox 610 a Fortunu dám buď na krk nebo na dlaň vedle Looxe a najde na +/- 2 m. Jednou dokonce snad na půl metru. Co používáš za soft? Já GPS tuner.[/QUOTE]

Na půl metru? To se mi nechce věřit. Začal jsem taky používat GPSTuner. Jestli jdu podle kompasu,tak to pěkně blázní. Ukazuje to různě, mění směr i vzdálenost. Jakým způsobem používaš GPS tuner? Naposled jsem hledal v Milotinském lese a trvalo mi to 2 hodiny.
Kocir (836)|17.5.2005 14:19
----
Pavel Koza (4761)|17.5.2005 15:12
....vratte se prosim k tematu a pripadne neseriozni jednani nekterych jedincu probirejte jinde. V idealnim pripade vytvorte diskuzi v sekci off-topic a hodte sem pouze odkaz. Dik
petrpan_ce4you (24)|18.5.2005 11:30
Chtel jsem se zeptat, zda tenhle Fortuna GPS prijimac podporuje i NMEA protokol?
A zda nekdo nema zkusenosti s GPS Bluetooth GlobalSat BT-338 - Xtrac, ktery ma az 20 kanalu?
A jakym drzakem resite upevneni PDA v aute (v mem pripdae MDA II)?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|18.5.2005 13:43
[QUOTE="petrpan"]Chtel jsem se zeptat, zda tenhle Fortuna GPS prijimac podporuje i NMEA protokol?
A zda nekdo nema zkusenosti s GPS Bluetooth GlobalSat BT-338 - Xtrac, ktery ma az 20 kanalu?
A jakym drzakem resite upevneni PDA v aute (v mem pripdae MDA II)?
[/QUOTE]
a) Ano, stačí google a projít technické údaje výrobku
b) Ano, stačí si zde přečíst názvy příspěvků v sekci GPS a navigace
c) dtto za b)
Pavel Vojta (42)|18.5.2005 14:38
Nevím o kterám přijímači píšete ale Fortuny obecně umí jen protokol MNEA! 20 kanálový přijímač považuji za nesmysl, vzhledem k maximálnímu možnému počtu viditelných satelitů z jedné lokace. 12 kanál je určitě dostatečný!