Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n35 a GPS

svobod3 (142)|24.2.2005 16:28
Zdravim,
nevite nekdo, jake nastaveni je u GPS, tj. jaky port, rychlost atd. se ma zadat napr. v PocketKimu?
Diesel_ce4you (19)|24.2.2005 16:40
[QUOTE="jirka.s"]Zdravim,
nevite nekdo, jake nastaveni je u GPS, tj. jaky port, rychlost atd. se ma zadat napr. v PocketKimu?
[/QUOTE]

COM 8, rychlost 9600
svobod3 (142)|8.3.2005 14:19
Nestava se vam nekdy, ze trva strasne dlouho, ze se chyti nejake satelity? A pritom je vyhled na oblohy v pohode ...
Mefisto (231)|9.3.2005 20:54
[QUOTE="jirka.s"]Nestava se vam nekdy, ze trva strasne dlouho, ze se chyti nejake satelity? A pritom je vyhled na oblohy v pohode ...[/QUOTE]

Asi zalezi na programu
Atrej_ce4you (16)|27.3.2005 00:31
Používám mapu PocketKIM a ta se chytá celkem rychle. Ale SmartMapa Prahy trva hrozne dlouho - cca 2 - 4 minuty...
sh0tek_ce4you (163)|7.12.2005 17:01
[QUOTE="jirka.s"]Zdravim,
nevite nekdo, jake nastaveni je u GPS, tj. jaky port, rychlost atd. se ma zadat napr. v PocketKimu?
[/QUOTE]
V PK funguje COM 8 Rychlost 57600 - provozuju to tak pres mesic, zadne potize ale ani badatelna zmena proti 8/9600 (jde to i na 4800 :) )
Dave.K (63)|10.12.2005 00:09
No ono to jde i na vyssi nez 56000, muzes tam dat klidne milion a porad to bude stejne, zalezi totiz na tom, jakou rychlosti dokaze GPS opravdu komunikovat s PPC a tu nezmenis nicim, ta je proste 9600...jinak opravdu zalezi na softu, ktery pouzivate...me zkusenosti s rychlosti nabehnuti signalu jsou takove, ze nejrychleji umi pracovat PocketKim - nekdy i do dvaceti sekund, pak SmartMaps a posledni je TomTom, maji to asi jinak vyresene, bavil jsem se s programatorem od TomToma a ten mi rekl, ze se to snazi zdokonalit, ze vi, ze to nabihani je u Acera pomalejsi, ze ma nejakou horsi citlivost pri praci s GPS (ten TomTom)...ale kdyz chytne, tak drzi a nepusti :D
sh0tek_ce4you (163)|12.12.2005 16:59
[QUOTE="Dave.K"]No ono to jde i na vyssi nez 56000, muzes tam dat klidne milion a porad to bude stejne, zalezi totiz na tom, jakou rychlosti dokaze GPS opravdu komunikovat s PPC a tu nezmenis nicim, ta je proste 9600 [/QUOTE]
myslim ze kecas, pokud mas dve zarizeni nastavene na ruznou Baud hodnotu, tak se neuvidi, jedine ze by jako faxmodem zacali na nejake nizke standardni a dohodli se, na jake spolecne nejvyssi dokazou oba komunikovat. Pochybuji ze to tak funguje mezi PDA a GPS v Aceru
deyv (41)|12.12.2005 19:07
již hodně dlouho jedu na 9600 a je to vpoho.Jestli můžu doporučit,externí anténa Ti hodně zkrátí čekání na platný signál.
Dave.K (63)|13.12.2005 07:14
[QUOTE="deyv"]již hodně dlouho jedu na 9600 a je to vpoho.Jestli můžu doporučit,externí anténa Ti hodně zkrátí čekání na platný signál.[/QUOTE]

Ano souhlasim, vcera jsem zakoupil take externi antenu...ma daleko vetsi citlivost, nez ta original v Aceru a tim padem zvysi i rychlost nalezeni prvotniho signalu...je to super zmena...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Dave.K (63)|13.12.2005 07:17
[QUOTE="sh0tek"][QUOTE="Dave.K"]No ono to jde i na vyssi nez 56000, muzes tam dat klidne milion a porad to bude stejne, zalezi totiz na tom, jakou rychlosti dokaze GPS opravdu komunikovat s PPC a tu nezmenis nicim, ta je proste 9600 [/QUOTE]
myslim ze kecas, pokud mas dve zarizeni nastavene na ruznou Baud hodnotu, tak se neuvidi, jedine ze by jako faxmodem zacali na nejake nizke standardni a dohodli se, na jake spolecne nejvyssi dokazou oba komunikovat. Pochybuji ze to tak funguje mezi PDA a GPS v Aceru[/QUOTE]

Dobre a jak teda vysvetlis, ze Ti jede navigace uz pres mesic na 57600 :?: :?: Nemyslis, ze si Tvoje reakce a zkusenost navzajem odporuji :!:
fretak (265)|13.12.2005 10:21
Ja mam navigaci vzdy nastavenou na maximalni rychlost, 256 kbps. Podle me je uplne jedno, jaka rychlost tam je.
sh0tek_ce4you (163)|13.12.2005 10:29
[QUOTE="Dave.K"]Dobre a jak teda vysvetlis, ze Ti jede navigace uz pres mesic na 57600 :?: :?: Nemyslis, ze si Tvoje reakce a zkusenost navzajem odporuji :!: [/QUOTE]
No ja bych to treba vysvetlil tim, ze tech 57k umi jak PDA tak GPS :)
Pokud to zarizeni umi a ja to nastavim - tak myslim ze realita a teorie si neodporuji :D
Dave.K (63)|13.12.2005 12:15
[QUOTE="sh0tek"][QUOTE="Dave.K"]Dobre a jak teda vysvetlis, ze Ti jede navigace uz pres mesic na 57600 :?: :?: Nemyslis, ze si Tvoje reakce a zkusenost navzajem odporuji :!: [/QUOTE]
No ja bych to treba vysvetlil tim, ze tech 57k umi jak PDA tak GPS :)
Pokud to zarizeni umi a ja to nastavim - tak myslim ze realita a teorie si neodporuji :D [/QUOTE]

Souhlasim s Nikym...je uplne jedno co tam je, protoze jak jsem rikal drive, i kdyby tam byl "milion", tak to stale pojede jen na tolika, kolik dokaze GPS. A ver mi, ze v Aceru GPS dokaze JEN 9600!Takze to, ze jezdis mesic na 57600 jen dokazuje to co jsem psal drive... :)
sh0tek_ce4you (163)|14.12.2005 15:29
[QUOTE="Dave.K"]Souhlasim s Nikym...je uplne jedno co tam je, protoze jak jsem rikal drive, i kdyby tam byl "milion", tak to stale pojede jen na tolika, kolik dokaze GPS. A ver mi, ze v Aceru GPS dokaze JEN 9600!Takze to, ze jezdis mesic na 57600 jen dokazuje to co jsem psal drive... :) [/QUOTE]
No, nevim jestli ma smysl ti vysvetlovat problematiku komunikace dvou zarizeni pres COM port, ale v danem konkretnim pripade skutecne plati - at tam nastavis co chces, GPS facha (jen bych si nebyl tak jisty, ze je to porad 9600 Baud :) ). A dokazuje to JEN a JEN to, ze to facha, nic jineho :D
Dave.K (63)|20.12.2005 10:47
[QUOTE="sh0tek"]No, nevim jestli ma smysl ti vysvetlovat problematiku komunikace dvou zarizeni pres COM port, ale v danem konkretnim pripade skutecne plati - at tam nastavis co chces, GPS facha (jen bych si nebyl tak jisty, ze je to porad 9600 Baud :) ). A dokazuje to JEN a JEN to, ze to facha, nic jineho :D [/QUOTE]

No nevim proc tady placas takovyma recma, ze nevis zda to ma smysl nebo ne mi neco vysvetlovat. Nemusim Ti dokazovat zda tomu rozumim ci nikoli (krom toho nejsem v teto problematice novackem). Nevim proc pises "v tomto konkretnim pripade skutecne plati..." kdyz se celou dobu bavime jen o tomto konkretnim pripadu a o zadnem jinem! A krome toho nevim o cem se tady vlastne hadas, protoze pokud umis cist a umis si precist navod k Aceru n35, tak zjistis, ze komunikace GPS jede na 9600 a myslim, ze pokud by umel komunikovat rychleji, vyrobce by toto cislo urcite zmenil, nemyslis? Nevim proc by mel Acer zbytecne udavat jine hodnoty (jeste k tomu nizsi) nez spravne. Pokud to ovsem ale vis Ty, rad se poucim. Cili abych to shrnul, nevim jak probiha komunikace mezi Acerem a GPS, coz nevis ani Ty, ale je jiste, ze at uz v TomTom nebo PocketKim nastavis vyssi hodnotu komunikace nez na 9600, kterou udava vyrobce, zarizeni funguje. Kdyby tam byl onen mnou zminovany milion, zarizeni by fungovalo, coz nemuzu dokazat, ale muzu potvrdit prispevek od Nikyho, ktery jak jsis jiste precetl, pise, ze jede na max. rychlost 256 kbps... (pokud mi ovsem nechces tvrdit, ze Acer a GPS umi taky komunikovat rychlosti 256 000... :D ) Takze je ve finale uplne jedno, jaka rychlost tam je... :D
sh0tek_ce4you (163)|29.12.2005 10:27
[QUOTE="Dave.K"]
No nevim proc tady placas takovyma recma, ze nevis zda to ma smysl nebo ne mi neco vysvetlovat. Nemusim Ti dokazovat zda tomu rozumim ci nikoli (krom toho nejsem v teto problematice novackem). Nevim proc pises "v tomto konkretnim pripade skutecne plati..." kdyz se celou dobu bavime jen o tomto konkretnim pripadu a o zadnem jinem! A krome toho nevim o cem se tady vlastne hadas, protoze pokud umis cist a umis si precist navod k Aceru n35, tak zjistis, ze komunikace GPS jede na 9600 a myslim, ze pokud by umel komunikovat rychleji, vyrobce by toto cislo urcite zmenil, nemyslis? Nevim proc by mel Acer zbytecne udavat jine hodnoty (jeste k tomu nizsi) nez spravne. Pokud to ovsem ale vis Ty, rad se poucim. Cili abych to shrnul, nevim jak probiha komunikace mezi Acerem a GPS, coz nevis ani Ty, ale je jiste, ze at uz v TomTom nebo PocketKim nastavis vyssi hodnotu komunikace nez na 9600, kterou udava vyrobce, zarizeni funguje. Kdyby tam byl onen mnou zminovany milion, zarizeni by fungovalo, coz nemuzu dokazat, ale muzu potvrdit prispevek od Nikyho, ktery jak jsis jiste precetl, pise, ze jede na max. rychlost 256 kbps... (pokud mi ovsem nechces tvrdit, ze Acer a GPS umi taky komunikovat rychlosti 256 000... :D ) Takze je ve finale uplne jedno, jaka rychlost tam je... :D [/QUOTE]
No jenom dve veci:
1) Tento konkretni pripad proto, ze predtim jsem psal obecne o komunikaci pres COM
2) Je sice hezke, ze v dokumentaci se pise 9600 (RTFM :) ), ale Destinator (kdyz jsem ho skousel), si automaticky nasel cislo portu - 8 a rychlost - tadá - 57600, tak z toho jsem usoudil, ze to fakt skousel a na teto rychlosti mu to jeste fungovalo. Jestli skutecne nastavoval rychlost a cekal na odezvu, nebo jen tak namatkove vybral hodnotu z tabulky (a je jich tam vic, i tech 256k) aby potesil uzivatele fakt nevim. Ale ani ty, jak sam pises :)
Nema smysl se hadat, Acer nam fachci a to je to hlavne, ne?
Dave.K (63)|2.1.2006 16:34
[QUOTE="sh0tek"]Nema smysl se hadat, Acer nam fachci a to je to hlavne, ne?[/QUOTE]

Jasne, to je hlavni...
PS: Zacals Ty, Ja se jen branil. ;)
deyv (41)|3.1.2006 11:19
hlavně,že jste se domluvili
sh0tek_ce4you (163)|3.1.2006 13:32
[QUOTE="deyv"]hlavně,že jste se domluvili[/QUOTE]
kde vidis ze bychom se domluvili?!? :D Kazdej zustal u svyho. :yes:
Btw. jen si tak rypnu, kdyz tam nastavim 4800 tak to taky jede na 9600? :sarcastic:
deyv (41)|5.1.2006 14:31
takže něco jako "vlk se nažral a koza zůstala celá":D
Dave.K (63)|9.1.2006 14:36
[QUOTE="sh0tek"][QUOTE="deyv"]hlavně,že jste se domluvili[/QUOTE]
kde vidis ze bychom se domluvili?!? :D Kazdej zustal u svyho. :yes:
Btw. jen si tak rypnu, kdyz tam nastavim 4800 tak to taky jede na 9600? :sarcastic:[/QUOTE]

No, pravidla me nuti, abych uz nereagoval, protoze bych je porusil, takze si laskave to Tvoje rypnuti strc za klobouk a zacni se ucit vyhledavat na internetu...