Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 43

Téma: Flash Update GB - Pocket LOOX 720 v. P22452-P929-V712 1.00.09 4.21.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Konečně jsme se dočkali!

Po už několik dnů avizované úpravě pro německou verzi tu máme dnes už i anglickou a francouzskou. Download (17 MB) na stránce dole.
    http://download.fujitsu-siemens.com/Download/ShowDescription.asp?SoftwareGUID=DBAC25CB-B8EC-41EC-B750-07BAA21D0767

Dosavadní informace uváděly upravený SDIO driver a výstup audio v konektoru.

Jdu na to.

První dojmy zvenku:
    "SD Card now reads at over 1Mb/s - big improvement, worth the update for this" (Homer)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

Konečne sme sa dočkali,len ma zaujíma ako to bude so zárukou ? Bude platná nadalej,hádam áno ked je to oficiálny update.Akú máte skúsenosť?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Zkušenost je ta nejlepší. Skutečně je to oficiální a FSC takto funguje už od dob LOOXe 600. Bez vlivu na záruku - právě naopak. Od uživatelů LOOXe se očekává, že sledují upgrady a instalují si je sami. Jinak samozřejmě v rámci záručního servisu můžou žádat servisní střediska o provedení téhož. Doma to je ale rychlejší.

Pro novice – přečtěte pečlivě před ROM Flash Update:
    Nejste-li si jistí, požádejte o pomoc zkušenějšího. Bát se toho ale není nutné. Není na tom nic mimořádného. Jde jen o poprvé. Příště už to půjde snadněji.

Při ROM Upgrade NELZE použít pro obnovení dat Backup a Restore!

Proto
    - všechna PIM data (kontakty, kalendář, úkoly) synchronizovat s Outlookem na PC
    - všechny vlastní vytvořené soubory (texty, tabulky, audio, grafiku) uložené ve složkách v RAM (= nikoliv na kartách) přenést (pomocí Explore ActiveSync nebo TotalCommanderem) do složky pro jejich uskladnění na PC (nebo na CF nebo SD/MMC kartu)
    - zaznamenat všechna uživatelská nastavení (zejména pro komunikaci WiFi, GPRS, BT) – nejlépe a nejrychleji uložením Screenshotů (= grafických kopií obrazovek)
    - zkontrolovat dostupnost všech původních instalačních souborů a hesel pro jejich aktivaci

Vypnout šetřič obrazovky na PC. Zkontrolovat napájení z elektrické sítě u PC i u LOOXe.
    Odpojit LOOXe od PC.
    Na PC spustit aktualizační SW. Následovat pokyny v oknech instalace (na PC).
    Vyčkat na výzvu k připojení LOOXe.

Po úspěšném dokončení instalace odpojit LOOX od PC.
    „Ručně“ spustit ActivSync na PC. Smazat původní „Partnership“ ve File menu. Na dotaz ke smazání (Delete) Sychronized Fines odpovědět „No“.
    Připojit LOOX k PC. Zadat jméno pro nové „Partnership“. Proběhne zpětná synchronizace PIM dat.
    Vrátit (podle potřeby) odložené uživatelské soubory.
    Nainstalovat uživatelský SW (z ActiveSync Tools Add/Remove Programs nebo instalačních souborů. Zadat hesla.

A lze testovat zrychlení práce s SD kartou.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od TheMelin
    :O A teď babo raď, tedy spíš Milane Je to mé první zařízení a s flashováním, jak se říká, sem panic. Jak na to? To se instaluje jako normální aplikace?Zůstane mi po instalaci vše v tak jak to tam bylo, nebo se Loox bude tvářit jak po Háér?
    Omlouvám se za tento přspěvek,nenačetla se mi celá zpráva od Milana a už jsem reagoval :? .Ale přeci jen mám dotaz ohledně uložení kontaktů,kalendáře atd.Nepoužívám outlook ani jiné aplikace.Je jiná možnost jak uložit kontakty?Nedávno jsem si zakoupil SPRITE BACKUP,myslíš že ani ten po upgrade nepůjde?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Je to zcela odlišná aplikace od všeho ostatního. Spouští se na PC a má svoje vlastní pokyny, co v jakém okamžiku se má (s LOOXem) udělat.
    Po přečtení (a splnění) výše uvedeného tedy už zbude jenom číst ty pokyny v oknech instalačního SW na PC a řídit se jimi (v pořadí, jak budou následovat).
    Nechci teď odkazovat na starší varianty. Až to stáhnu (je to na cestě ucpané), budu vědět, čím se to bude lišit od těch starších.
    Z LOOXe vždycky při upgrade ROM zmizí všechno, tedy i obsah LOOX Store (který při HR zůstává). Tedy aspoň dřív to tak bylo. Teď jsem sám zvědav. Raději ale (pro jistotu) uložit bokem i tento (= LOOX Store) obsah.

PIM data (kontakty atd.) lze svépomocně z LOOXe zajistit jenom přes synchronizaci do Outlooku na PC. Jiné cesty veřejně známé nejsou a určitě nejsou dostupné běžnému uživateli.
    Všechny jiné cesty (přes jiný SW pro PIM a nebo pro synchronizaci) nejsou běžně dostupné všem a jsou tedy věcí toho, kdo je vlastní a používá.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Zaujímalo by ma, či ide len o tie dve zmeny (SDIO, zvuk), alebo je v tom viac vylepšení. Na tej anglickej stránke je spomínané iba to. Zatiaľ nemám žiadne SDIO zaradenie a so zvukom nemám problémy. Oplatí sa mi to flashovať, alebo radšej počkať na ďalšiu verziu?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Koukám. že to dneska do půlnoci nestáhnu. Už potřetí konec po 3,5 MB. Tak asi zítra dopoledne. Nebo se snažte někdo!

Zda se to vyplatí či ne - toť otázka. Poznáme to, až to nainstalujem.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Na začátku prodeje Looxe se mluvilo o tom,že by měli vyřešit i nastavení zvlášť hlasitosti a vypnutí dolního reproduktoru pro VoIP volání.Možná to souvisí též se zvukem

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

Tak mám to stiahnuté,s flashovaním telefonov už mám skúsenosti :yes: ,že by som to skúsil? :?:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

Citace Původně odesláno od oltcit
    Tak mám to stiahnuté,s flashovaním telefonov už mám skúsenosti :yes: ,že by som to skúsil? :?:
    OK a je naflashované,v tej rychlosti som si ani nestihol popísať verzie programov,tak to prosím skontrolujte,či sa niečo nezmenilo.
    FSC Backup 2,53
    Camera 2,60 Build17114
    E2C 2,03
    Album 2,51 Build 16896
    WMP 9.0.1. Build 14132
    na konci zahlásilo hlášku ale indikátor na obrazovke Looxa pokračoval ,tak som ho nechal dokončiť a nakoniec flashovanie skončilo korektne.Možno to bolo spôsobené tým,že som ponechal SD kartu v prístroji a trvala mu dlhšie identifikácia.Po flashi sa sám reštartoval ale na korektnú činnosť BT ho bolo treba reštartovať ešte raz manuálne. Prikladám obrázok hlášky počas flashovania.A ideme nahadzovať programy,uff
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00050160_Capture_dS4x.jpg 
Zobrazení: 41 
Velikost: 30.6 KB 
ID: 1468  

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Když updatnu firmware a někdy časem provedu Háér,zůstane mi tam tento nový firmware, nebo ho budu muset znovu nainstalovat?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

No, já jsem si tu konferenci na firstloox.org pročítal, potom jsem porovnával čísla udávané ve flashi a nepřišel jsem na žádnou změnu od toho, co tam momentálně mám. Cituji jednoho uživatele z firstloox:
    my version 4.21.1088 build 14132 (found in 720/settings/version)

1.00.09 (info from the update) (current version? )
    1.00.09 (info from the update) (new version? )

1.02 (info from the update) (current version ?)
    1.00.09 ENG (info from the update) (new version ?)

so the question remains.. if i had the latest version or if it upgrades anything...
    (upgrading/rebooting as i type)

still version 4.21.1088 build 14132 (found in 720/settings/version)

a druhý píše:
    don't know whether I need to install this or not. My ROM date is 2004-08-12 (day after the update) and with version number is 4.21.1088 (same as the update), but my ROM Revision is P22452-P929-V702 rather than P22452-P929-V712?

Změnilo se tam teda něco k lepšímu??

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

A pozor, další příspěvek nespokojeného uživatele s novým FW:

In a nutshell, I am having problems with the new ROM, and am wishing that I had not actually installed it. ozVGA is playing up badly, which is a real shame- I am going to have a look at seVGA, and see if that brings me any more luck.

No nic. Zůstanu zatím u původního. Pro jistotu.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od Crusader
    A pozor, další příspěvek nespokojeného uživatele s novým FW:

In a nutshell, I am having problems with the new ROM, and am wishing that I had not actually installed it. ozVGA is playing up badly, which is a real shame- I am going to have a look at seVGA, and see if that brings me any more luck.

No nic. Zůstanu zatím u původního. Pro jistotu.
    Můžeš to prosím přeložit do češtiny? Nebo jestli jsem to svou neangličtinou pochopil, tak mu jde špatně ozVGA a jde zkusit seVGA.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

Citace Původně odesláno od Crusader
    Změnilo se tam teda něco k lepšímu??
    Zatial len zbežne informatívny testik práce s pamäťovou kartou
    Pocket Mechanic v1.49 storage card benchmark results
    Card Type: SD
    Card Manufacturer: Pretec
    Card Size: 1GB
    Device: Pocket Loox
    Average Read Speed: 1.90 MB/sec, 13.0X
    Average Write Speed: 0.81 MB/sec, 5.5X

Predtym čítanie približne okolo 0,45 MB/sec. Niečo na tom asi bude :yes: ale berte to len ako perličku,chcelo by to seriozne potestovať pred a po flashnutí.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Flash update ENG - Pocket LOOX N500 / N520 and Keylock Patch
    Od tomastomb v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 54
    Poslední příspěvek: 13-10-2006, 07:55
  2. Loox 600 WM2003 uprgrade to P22452-P929-V452 problem
    Od OKOK_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 28-06-2005, 17:33
  3. Flash Update LOOX 600 - P22452-P929-V452