Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Flashování MDA Compact

beecher (9270)|8.3.2005 22:14
[QUOTE="hybo"]ja to klidne flashnu :D [/QUOTE] Beru te za slovo... :yes:
Šeba_oldd (1184)|9.3.2005 00:07
Tak to je bomba.
bagio (338)|9.3.2005 01:08
Nemám žádného operátora. Je poslanej z Anglie. Nebylo v něm nic.
beecher (9270)|9.3.2005 08:41
[QUOTE="Šeba"]Tak to je bomba.[/QUOTE] Že jo? Taky si říkám... :D
Orloj_ce4you (299)|9.3.2005 09:34
Panove stale hovorite o flashovani, tak hodim jeden lamoidni dotaz.. muzete nekdo prosim ve skratce popsat jak takove flashovani probiha.. v diskuzi jsem to nikde nenasel :disgusted:
beecher (9270)|9.3.2005 09:50
[QUOTE="Orloj"]Panove stale hovorite o flashovani, tak hodim jeden lamoidni dotaz.. muzete nekdo prosim ve skratce popsat jak takove flashovani probiha.. v diskuzi jsem to nikde nenasel :disgusted: [/QUOTE] Celkem jednoduse... :D
Precti si navod JirkyP. v clancich tady na c4y nebo zkus muj navod, je to sice oboji na MDA2, ale i ten Compact je delany podobne...
Honzabr (192)|11.3.2005 06:24
Nějak to tu po počáteční nadšení usnulo.Nebo jste se přestěhovali jinám ????:D :D :D
beecher (9270)|11.3.2005 08:50
[QUOTE="Honzabr"]Nějak to tu po počáteční nadšení usnulo.Nebo jste se přestěhovali jinám ????:D :D :D [/QUOTE] Čekají na zázrak... :D
Šeba_oldd (1184)|11.3.2005 09:02
No ono je zatim vsecno tak nejak tajne.Zatim nevime ani nazev aplikace v ktere lze ty .nbf otevrit:D
Cekani ruze prinasi.
Jinak ja se svou rom maximalni spokojenost.Zatim jsem nenarazil na nic co by mi nejak vadilo. :DSnad jen velikost displey-e:D
seven_ce4you (49)|11.3.2005 23:28
stahnul jsem si update ma_cdlsku1_10600_110_10500_ship.exe a hlasi id country error. Prosel jsem si i odkazy na xda developer tam jsem bohuzel moc nepochodil se svoji anglictinou. sice jsem vycetl ze se da zmenit id country pomoci souboru change coz je klasicky bat soubor. ale chybi mi asi spravna verze xda2nbftool. Cim a jak mam zmenit id? Dekuju za kazde nakopnuti nebot firmware 1.01 me stve neuveritelne, mda 2 oproti nemu bylo stabilnejsi s poslednim oficialnim firmwarem. Jinak psal jsem samodlouhy email do gsmobil na podporu kvuli softu s popisem bugu a otazkou jestli maji novejsi. asi pul A4. Dostal jsem vyjadreni technika. To vyjadreni znelo: neni Docela usmevne
beecher (9270)|12.3.2005 00:23
[QUOTE="seven"]stahnul jsem si update ma_cdlsku1_10600_110_10500_ship.exe a hlasi id country error. Prosel jsem si i odkazy na xda developer tam jsem bohuzel moc nepochodil se svoji anglictinou. sice jsem vycetl ze se da zmenit id country pomoci souboru change coz je klasicky bat soubor. ale chybi mi asi spravna verze xda2nbftool. Cim a jak mam zmenit id? Dekuju za kazde nakopnuti nebot firmware 1.01 me stve neuveritelne, mda 2 oproti nemu bylo stabilnejsi s poslednim oficialnim firmwarem. Jinak psal jsem samodlouhy email do gsmobil na podporu kvuli softu s popisem bugu a otazkou jestli maji novejsi. asi pul A4. Dostal jsem vyjadreni technika. To vyjadreni znelo: neni Docela usmevne[/QUOTE]Change jsem na to zkousel (v ramci nej se musi pouzivat xda3nbftool), ale s nim se to spatne dekodnulo. Ale jak doufam, dneska (kurnik, no jo vlastne uz dneska) budu mit nastroje na upravu ROMek kompletni. Takze vydjerzat, pijanjer! :yes:

On s tim ten GSMobil toho moc neudela, kdyz na to nema nastroje. GSMobil se uz tady rozebiral mnohokrat. Hledat... ;)
seven_ce4you (49)|12.3.2005 01:00
[QUOTE]On s tim ten GSMobil toho moc neudela, kdyz na to nema nastroje. GSMobil se uz tady rozebiral mnohokrat. Hledat... ;)[/QUOTE]

dekuju. pockam si :-)
hybo (3107)|12.3.2005 04:10
Tak kdyby to nekoho zajimalo, odted je mozne flashovat MDA i bez potreby upravovat NBF soubory, na XDA developer je upravena verze MaUpgradeUt.exe ktera nestestuje device a country ID, konecne si muzu opravit MDAcko. Funguje to je v Bootloader modu, prave to tam dal autor. Prave flashuji, huraaaaaa.
Crusader_ce4you (624)|12.3.2005 08:36
Hybo, mohl by jsi sem dát přímo odkaz na ten soubor, nebo ho sem připíchnout? Díky :yes:
hybo (3107)|12.3.2005 08:40
beecher (9270)|12.3.2005 09:47
To je ale prasárna... ;-)
hybo (3107)|12.3.2005 09:51
Mozna je, ale hlavne, ze mi jede MDAcko :D Ted jeste varit extrom a je to, ze jo :D
beecher (9270)|12.3.2005 09:58
[QUOTE="hybo"]Mozna je, ale hlavne, ze mi jede MDAcko :D Ted jeste varit extrom a je to, ze jo :D [/QUOTE] Jo jo... Doufam, ze mne v praci ceka mail, kde to bude...
hybo (3107)|12.3.2005 10:10
no, to ani ne, ja jsem jeste doma, ach jo :D
Whippy (206)|12.3.2005 10:35
Prosim vas jak je to s cestinou po preflashovani? Ted mam MDA compact od Tmobilu a kdyz to preflashuju dostanu ji tam nejakym zpusobem?
Jsem v tomto oboru naprosty laik. Diky
hybo (3107)|12.3.2005 10:36
predtim si ji hod na kartu, nebo na PC, je v ext rom a pak ji tam instalujes, je to CAB file
Wuffi (1599)|12.3.2005 15:28
Gratuluji hybovi k uspesnemu zprovozneni jeho MDAC:)
dort (1212)|12.3.2005 17:25
to je pravda, připojuji se :yes:

alespoň víme za kým jít, až budeme "šikovní" :D
hybo (3107)|12.3.2005 18:22
Ted uz si to udela kazdy sam, zajimave je, ze kdyz uz mi rano, nebo kolik to bylo, zacalo fungovat, prisla mi po 2nasobne urganci odpoved z imate, z hold musim zarizeni poslat do servisu, ze to nejde udelat. Tak jsem napsal diky, uz mi jede a papa :D
Orloj_ce4you (299)|13.3.2005 10:54
Prosim Hybo neslo by napsat nejak polopate jak na flashovani MDAc? koukal jsem na ty clanky ohledne MDA II, ale vzhledem k tomu ze je to pomerne riskantni a nektere veci tam nejsou shodne, dovela bych uvital navod primo na compacta -obzvlaste kdyz ti to slape.. Ja uz jsem z toho chcrchlani ve sluchatku uplne znicenej a vsichi se mi smejou, jestli to takhle pujde dal, asi si vezmu porovaz a pujdu na prochazku do prirody.. Treba to nova ROMka napravi.. Nebo si budu muset prefleshovat mozek. :dead: :dead: :dead:
bagio (338)|13.3.2005 11:16
Se připojuji a prosím taky.Radu jak nato. Mda C
choze_ce4you (104)|13.3.2005 11:47
Ja uz za sebou flashovani mam a jak rikam-kvalite zvuku to nepomohlo :o(. Presto se ale primlouvam za vytvoreni navodu (mozna i bez moznosti reakci), jak MDAc flashnout. Stylem:
1) propojime MDAc s PC kabelem, nechame probehnout ActiveSync
2) spustime change.bat ...
.
.
.
Vypada to, ze nase milacky asi budem muset flashnout vsichni, protoze se na nas tym T-mobile and GSMobil vys... :?

Jinak jeste k tomu zvuku-vcera jsem psal s Hybem a ptal se ho, jestli mu nejak pripada lepsi zvuk s jeho novym Radiem 1.05 (ja sam mam 1.01) a rikal, ze ani ne, spis se zlepsil Bluetooth.
Tak zatim asi nic...

Choze
hybo (3107)|13.3.2005 14:17
No, kdyz to ted zkratim, diky upravene verzi Maupdate jiz change.bat (nebo jak si to kdo nazve) neni potreba :-) Ten totiz resil prave to, aby NBF soubory obsahovali nformace, ktere jsou v MDAcku. To ted neni potreba, update tam narve to, co mu date :-) Nejaky navod udelam, nebo mozna nekdo jinej, ale dnes ne, nemam naladu :(
RadeKKK (11)|13.3.2005 20:22
Pomůže flashutí i "kolísajícímu" signálu.
Chvilku mam plnej, pak spatne na 1 čárku, nebo ztratim signál na chvilku celej. Prostě kolísá signál, čož mi odpojuje net...
Pro úplnost vedle položená N6230 má signál plnej stále...

Díky
Crusader_ce4you (624)|13.3.2005 20:40
Flashnutí na Radio 1.05 nepomůže. Signál stále kolísá. Nevím jak je na tom HYBO s americkou ROMkou a verzí rádia 1.10.
choze_ce4you (104)|13.3.2005 20:55
Pozor - nechci to zakriknout, ale vypada to, ze po upgrade Radia na verzi 1.05 se zlepsila kvalita zvuku a to dost razantne!
Zatim jsem telefonoval jen se dvema lidmi, jeden mi dokonce potrvdil, ze je "to lepsi" a hlavne jsem pri nizke hlasitosti nezaznamenal zadne chrasteni. To zacalo az u vyssi hlasitosti, ale to mi nevadi, protoze to budu mit porad tak na jeden, dva dilky.
Smele uvadim postup, jak jsem to udelat (pokud je neco blbe, rad budu, kdyz to moji zkusenejsi kolegove oprav i:o):

1) stahnete soubor, na ktery Hybo uvedl odkaz v teto diskuzi na strane 10
2) soubor napr. v Total Commander dekomprimujte
3) stahnete soubor, na ktery Hybo uvedl odkaz v teto diskuzi na strane 13 :o)
4) nahradte v dekomprimovane slozce sobor stazeny v bode 3) - jmenuje se MaUpgradeUt
- ja jsem ho jeste pro jistotu prejmenoval, aby byl uplne stejnej
5) pripojte MDA Compact k PC pomoci USB kabelu, nechte probehnout ActiveSync
6) uvedte MDA Compact do bootloader rezimu - kombinace POWER+CAMERA+RESET (na to jsem zapomnel -diky Hybo :o)
7) v dekomprimovane slozce spustte zmeneny sobour MaUpgradeUt
- instalace je standardni, zjisti se verze v MDA, napise na co se zmeni a pak to zacne...Nesmite behem upgrade zrusit spojeni s PC
8) po dokonceni odpojite od PC, provedete HardReset
9) instalaci ExtROM, ktera probehne po resetu, uz necham uz na vas, nevim, co kdo chcete

DULEZITE!!! Upgradem svepomoci ztracite narok na zaruku. Je ale mozne vratit tam pak verzi puvodni, tak neveste hlavu. PRESTO doporucuju pred upgrade zalohovat svoji ROMku (to nejlip poradi asi Hybo, xp nebo jini) a jeste zalohujte ExtROM, treba kvuli lokalizaci.

Jeste jednou rikam, ze je to postup, ktery jsem delal ja, takze nemusi byt spravny. Dekuju za pripadne korekce.

Choze
choze_ce4you (104)|13.3.2005 20:57
se signalem jsem nikdy problemy nemel, takze to bohuzel nevim...
Orloj_ce4you (299)|14.3.2005 08:41
supr, uz jsem chtel odnest MDA do T-mobile, ale asi to jeste testnu takhle.. Jen sem prosim jeste nekdo napiste, jak se zalohuje original ROM a jestli stejnym postupem tu puvodni dostanu zpet a dam se do toho..
dort (1212)|14.3.2005 11:16
potřebuješ SD kartu na které budeš muset na 99% nechat zálohu, neb na pevný disk převést jde, ale z něj jsem ji prostě zpět na kartu nedostal, ať jsem dělal co jsem dělal :-(

jinak návod je v diskuzi o FLASHování MDA II, jen je rozdíl v přepnutí MDA Compact do bootloaderu, to se píše o kousek výš :-)

a na xda-developers jsou i kody, respektive příkazy pro vytažení ROM z MDA C :D

no možná bych ho zkusil odnést ne do T-MOBILE, ale přímo do GSMobilu, a to ještě dříve než ho flashneš, neb pokud jsi jeden jediný, tak bych si tipnul na chybu HW ne SW
Ať se traduje o GSMobilu cokoliv, stačí jen mírný kousek nadhledu a chuť komunikovat a věř, že mně spoustu reklamací řešili na počkání, respektive flash napočkání a u HW problémů, jsem 2 ze 3 řešil, ráno odevzdal, večer vyzvedl :D
je to jen o způsobu jednání s těmi za přepážkou :cool: prostě jsou to jen lidé a většina zákazníků prudí a oni pak prudí taky, takže vlídné slovo je GSMobilu vstupenka do RÁJE :D
Orloj_ce4you (299)|14.3.2005 13:53
pozde, uz je v t-mobile.. uvidim co mi za ten mesic reknou.. doufam ze pokud mi to vrati s heslem "zavada nezjistena", dosvecite ze zjistena byla ;)
seven_ce4you (49)|15.3.2005 07:35
Tak jsem nove nafleshoval. a jsem zivoucim dukazem ze i lamy umeji flashovat:-) Ted mam 1.06 a konecne mi funguje hlasite handsfree. Dekuju moc za rady. Bez tech bych se neprokousal
pav3l (14)|15.3.2005 12:06
Tak jsem taky preflashoval z T-mobile na pocledni imate JAM firmware. Problem ovsem je, ze s kvalitou zvuku u telefonovani to moc neudelalo, resp. repracek je stale jakoby prebuzeny, hlavne ve vyssich frekvencich. Zajimalo by me, jestli existuje na compact/jam nejaky ekvalizer, ale to asi tezko:-( takze nezbyva cekat no novy fw (na imate foru je napsano, ze tento bug by mel byt vyresenej do priste, tak sem zvedavej).

Protoze mam prvni tel. od T-mobilu, chtel bych se zeptat, jak se t-mobile stavi k vystavovani update fw (na webu a kazdej si muze flashovat doma nebo jen v servisu).

Taky by me zajimalo, (v pripade reklamace, ikdyz jsem na 99% presvedcenej ze to skrceni je spis sw problem) jak dostat dump romky zpet do zarizeni (mam jeden asi 65MB soubor jako zalohu).

A vzkaz pro vsechny guru konference, jak to vypada s editaci extROM? jiz prolomeno/vyreseno?

dik

beecher (9270)|15.3.2005 13:24
[QUOTE="pav3l"]Protoze mam prvni tel. od T-mobilu, chtel bych se zeptat, jak se t-mobile stavi k vystavovani update fw (na webu a kazdej si muze flashovat doma nebo jen v servisu).

A vzkaz pro vsechny guru konference, jak to vypada s editaci extROM? jiz prolomeno/vyreseno?[/QUOTE]
1. Pouze servis. Nasi operatori zadne updates nevystavuji.

2. Stale se na tom pracuje...
MrMarkus_ce4you (45)|22.3.2005 07:48
Hmm, Windows Mobile 5.0 pro Compacta a navíc už teď? Hmm, to zní hooodně dobře jako téma pro zkoumání :)

http://www.msmobiles.com/news.php/3695.html

odkazuje to na diskuzi zde:
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=18584
beecher (9270)|22.3.2005 08:30
Oops, tohle bude mit pro HTC velmi spatnou dohru... :sarcastic:
Pavel Koza (4761)|22.3.2005 09:02
Odkdy ma Compact PXA263? Ten clanek je blbost, fotky jsou z XDA II...

UPDATE - sorry, necetl jsem ten clanek cely:oops:
hybo (3107)|22.3.2005 09:04
ono taky ta diskuze na XDAdev je o XDAII, ale je to fajn naznak ;)
Pavel Koza (4761)|22.3.2005 09:22
[QUOTE="beecher"]Oops, tohle bude mit pro HTC velmi spatnou dohru... :sarcastic:[/QUOTE]

Proc pro HTC?
beecher (9270)|22.3.2005 09:27
[QUOTE="Pavel Koza"]Proc pro HTC?[/QUOTE]No, pokud se ty WM 5.0 leakly od nich...
Miloš Strouhal (3997)|24.3.2005 23:46
Tak umíme už editovat tu ExtROM?.. Zrovna mi Compact přišel po týdnu ze servisu, (dali mi novou základní desku), tak bych ho chtěl trošku zatížit flešováním, než jej uvedu do každodenního provozu.. Ale bez editace je to tak trochu o ničem..:?
beecher (9270)|24.3.2005 23:55
[QUOTE="xp"]Tak umíme už editovat tu ExtROM?.. Zrovna mi Compact přišel po týdnu ze servisu, (dali mi novou základní desku), tak bych ho chtěl trošku zatížit flešováním, než jej uvedu do každodenního provozu.. Ale bez editace je to tak trochu o ničem..:? [/QUOTE] Este ne... Kolega dodelava nejake nalehavosti do prace a bohuzel to ma prednost...
Miloš Strouhal (3997)|25.3.2005 00:47
Nevšiml jsem si, že by tu o tom někdo mluvil. Jak je to se splash screenama? Jdou měnit tak snadno jako u MDA 2 a 3?

Jinak, jelikož jsem u T-debilu, a jejich ExtROM mne zase až tak moc neopruzuje, alespoň né do té doby než nastane doba editování, výsledek mého dnešního zcela prvního flešování je tak trochu směska:

[CODE]ROM: 1.06.00 WWE (USA)
Rádio verze: 1.10.00 (USA)
ExtROM: 1.01.131 WWE (původní česká T-deb ExtROM dodávaná se zařízením)[/CODE]

Jsem zvědav co to provede s funkčností zařízení. Zálohu původní ROM a Rádia kdyžtak mam..:)
seven_ce4you (49)|25.3.2005 01:48
[QUOTE="xp"]Jsem zvědav co to provede s funkčností zařízení. Zálohu původní ROM a Rádia kdyžtak mam..:) [/QUOTE]

nemohl by jsi prosim kdyz budes mit nekdy cas tu zalohu hodit nekam na nejake volne pristupne ftp? Myslim ze nejenom me by se hodila zaloha puvodni rom. Nezazalohoval jsem si ji a nahoda je blbec... dekuju
ciselko (68)|25.3.2005 07:20
to XP: tak konecne si sa odhodlal... som zvedavy, ci budes spokojny s vysledkami svojho badania... rad si tu o tom potom precitam...
dakujem aj za ostatnych :D
Zey_ce4you (70)|25.3.2005 11:40
mimochodem, takže když nejde kompakt vlastně natvrdo flashnout, tak když tam narvu novější radio atd.. tak to musim udělat zas po každym HR??