Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pár otázek pro společnost TRANiS

Pavel Koza (4761)|24.1.2005 18:22
Pokud uživatel Pocket PC zatouží využívat své zařízení i pro navigaci, s největší pravděpodobností se dříve či později setká s ryze českým programem nazvaným PocketKiM. I když se stále jedná o produkt, se kterým je nutno počítat, v mnoha ohledech už bohužel na světovou špičku nestačí. Jak se s touto situací hodlají vypořádat a na co nového se můžeme těšit jsem se zeptal Pavla Šmejce, vedoucího obchodního oddělení společnosti TRANiS.

Celý rozhovor si můžete přečíst v tomto článku.
Igor96 (42)|24.1.2005 21:03
Používan mapu Slovenska a Čiech . Rad by som vedel kedy tieto dve mapy daju do kopy aby som nemusel vzdy na hraniciach prehadzovať program a vypočítavať trasu.
Peta_ce4you (314)|24.1.2005 21:49
to bych take uvital

doufam ze ta sipka bude ukazovat smerem kam se ma odbocit.

Nepotrebuje pocket kim beta testery dobrovolne se hlasim
Kocir (836)|25.1.2005 10:36
V hlasovani schazi jeste jeden bod:

Špatná, používám jedině jako poslední možnost.

Pro tuto volbu bych hlasoval ja.
grp (21)|25.1.2005 12:01
Pocket KIM je snad nejhorší aplikace kterou jsem měl možnost vyzkoušet. Předpokládám, že cílem autora mělo být rozpoutání diskuse na téma těch nejhorších zkušeností s aplikací Pocket Kim (ničím jiným aplikace Tranny-softu nestojí za pozornost).
Naštěstí pokud jde navigační aplikace neexistuje jen Herpafrodit soft a je na trhu dostatek lepších aplikací. Po stránce funkčnosti za nejlepší považuji navigon http://www.navigon.de má možnost 3D náhledu jako věhlasná navigace Tom Tom http://www.tomtom.com/, ale myslím, že Navigon je v řadě věcí lepší než TomTom. Nevýhodou Navigonu je nedostatečná mapa ČR. To by se údajně mělo cca do února 2005 změnit (nechám se překvapit). Velice dobré mapy ČR a samozřejmě i západní Evropy má Mapfactor http://www.mapfactor.cz/,Mapy jdou v řadě i malých obcí až do úrovně ulic, ale Mapfactor nemá například možnost uložení cíle pod vlastním názvem a řadu dalších vychytávek jako Navigon (koridory a pod.. Zkoušel jsem i další SW, jako je: http://www.smartmaps.cz/ ale tato aplikace již chybným rozhodnutím autorů a to používat obrázkové mapy nejspíše nikdy nedosáhne vlastností navigace s vektorovými mapami. Údajně není špatný Teleatlas http://www.teleatlas.com (mám na mysli po stránce vlastností aplikace ne map pro ČR!!! Závěr: firmě Tranis jsem přednesl několik návrhů na vylepšení Pocket Kim, ale tyto náměty je vůbec v dané době nezajímaly. Naštěstí jsou k mání jiné aplikace. Cokoli jiného jen ne Tranis.
skyvlado (72)|25.1.2005 12:35
Ako športový pilot (mám skúseností s GPS vo vzduchu, aj s mapovým podkladom) a súčasne užívateľ PDA čakám na aplikáciu, ktorú bude možné používať pri ceste autom naozaj s prehľadom. Myslím, že POCKET KIM taká ešte nie je. Žiaľ jej konkurenčnou výhodou pre mňa sú mapy Slovenska a Česka. Dúfam, že situácia sa v dohľadnej dobe zmení, vďaka uvoľneniu digitálnych mapových podkladov SR z VKU Harmanec (bývalý Vojenský kartografický ústav) a tieto mapy niekto spracuje aj pre iné aplikácie pre orientáciu a navigáciu.
Peta_ce4you (314)|25.1.2005 13:04
[QUOTE="grp"]Pocket KIM je snad nejhorší aplikace kterou jsem měl možnost vyzkoušet. Předpokládám, že cílem autora mělo být rozpoutání diskuse na téma těch nejhorších zkušeností s aplikací Pocket Kim (ničím jiným aplikace Tranny-softu nestojí za pozornost).
Naštěstí pokud jde navigační aplikace neexistuje jen Herpafrodit soft a je na trhu dostatek lepších aplikací. Po stránce funkčnosti za nejlepší považuji navigon http://www.navigon.de má možnost 3D náhledu jako věhlasná navigace Tom Tom http://www.tomtom.com/, ale myslím, že Navigon je v řadě věcí lepší než TomTom. Nevýhodou Navigonu je nedostatečná mapa ČR. To by se údajně mělo cca do února 2005 změnit (nechám se překvapit). Velice dobré mapy ČR a samozřejmě i západní Evropy má Mapfactor http://www.mapfactor.cz/,Mapy jdou v řadě i malých obcí až do úrovně ulic, ale Mapfactor nemá například možnost uložení cíle pod vlastním názvem a řadu dalších vychytávek jako Navigon (koridory a pod.. Zkoušel jsem i další SW, jako je: http://www.smartmaps.cz/ ale tato aplikace již chybným rozhodnutím autorů a to používat obrázkové mapy nejspíše nikdy nedosáhne vlastností navigace s vektorovými mapami. Údajně není špatný Teleatlas http://www.teleatlas.com (mám na mysli po stránce vlastností aplikace ne map pro ČR!!! Závěr: firmě Tranis jsem přednesl několik návrhů na vylepšení Pocket Kim, ale tyto náměty je vůbec v dané době nezajímaly. Naštěstí jsou k mání jiné aplikace. Cokoli jiného jen ne Tranis.[/QUOTE]

porad tu kritizujeme pocketkim, ale ukazte mi nejakou jinou mapu, ktera ma zmapovanych tolik mest v cr a sr.

Navigon: kde jsi vzal ze bude mit mapy cr? nemuze mit nic jineho nez co ma ceda. a slovensko neni krome pocketkimu nikde

take bych mel rad mapu se kterou muzu jen z cr az do svycarska a nemusel bych preminat na hranici
richard2 (150)|25.1.2005 13:08
[QUOTE]... hezký a co jsi tím chtěl do této diskuse přinést ... ??? :sarcastic: [/QUOTE]

Chtěl zřejmě vyjádřit svoje rozhořčení nad situací, která je v ČR kolem navigace. Já to, bohužel, cítím podobně.
Jsvestka (5)|25.1.2005 13:30
Souhlasím s tím, že PocketKim, ve srovnání třeba s již výše zmíněným TomTom, nic moc. ALE !!! TomTom a jiné "světové" aplikace zatím nemají ČR tak jak bych si představoval. To se změní snad ve chvíli, kdy v roce 2006-7 bude spuštěn Evropský navigační systém. Do té doby bude absolutní jedničkou Tranis. Jediné, co mi tu chybí je zadání zájmových bodů do databáze a "natáhnutí" cesty k nim. Jinak, po té, co jsem vyzkoušel snad už všecko, včetně navigace od Škodovky,Blaupunktu,Pioneeru (90. tis !!!) musím konstatovat, že ve spojení s MDA III, to ideálně kombinuje vše, co jsem si kdy představoval. Jedno univerzální zařízení, které mne dovede k cíli, mobil,sběrnu textů a dat apod. PocketKim je (bohužel ?) zatím jediný rozumný software pro ČR.
Pavlucha (1496)|25.1.2005 13:40
[QUOTE="richard2"]Chtěl zřejmě vyjádřit svoje rozhořčení nad situací, která je v ČR kolem navigace. Já to, bohužel, cítím podobně.[/QUOTE]

O této situaci ví pravděpodobně každý, kdo si nějakou "navigaci" pořídil - s tím jednoznačně souhlasím - jen mi přijde blbý, místo nápadů nebo objektivních (či subjektivních) připomínek, projet všechen SW, který existuje a příspěvek do diskuse, která je určena TRANISU pouze začít: Pocket KIM je snad nejhorší aplikace kterou jsem měl možnost vyzkoušet a ukončit: Cokoli jiného jen ne Tranis. . Mezi tím zhola NIC.

Mimochodem co se týká map, téměř souhlasím s PetremD ... TomTom ani jim podobné SW se nebudou Čechama a Slovenskem podrobněji zabývat dokud se jejich SW nebude v Čechách prodávat (což už tady v jiných diskusích zaznělo 100x).

Myslím, že je tady prostor pro KONKRÉTNÍ nápady a návrhy, ne jen na to jak říct, že je všechno špatně. Pak se nedá počítat s tím, že se někdo z výrobců bude obtěžovat sem nahlídnout.

... mimo jiné i tohle je OT ... SORRY :sarcastic:
Pavel Koza (4761)|25.1.2005 14:02
Mne osobne prijde trochu zvlastni jedna vec - spousta zaprisahlych odpurcu PocketKiMu rozplyvajicich se nad uzasnymi featurkami Alturionu, TomToma a dalsich vetsinou na konci chvalozpevu pronese, ze jen ty mapy by to chtelo trochu dodelat... Coz mi prijde absurdni - na co je mi u navigacniho software 3D zobrazeni, dopocitavani trasy "stale na silnici", hlasova navigace a dalsi, jinak urcite uzitecne veci, kdyz ma zmapovany jen casti republiky a to jeste ve vselijake kvalite:?: Kdyz to sice umi vsechno myslitelne, jen ty silnice, po kterych jedu, jaksi chybi...:?:

I ja souhlasim s tim, ze PocketKiM ma k dokonalosti daleko a vzhledem k cene bych si predstavoval rychlejsi vyvoj, ale prohlasovat o tomto programu ze je nejhorsi...
killerGBU_ce4you (148)|25.1.2005 16:44
tak pocketkim je snad to nejhorší s čím jsem se zatím setkal. Na co mi je 225 měst a nejpodrobnější mapa, když mnou vytyčená trasa je dána jako poslední vrstva, takže člověk musí zaostřit, a to v autě neni nejlepší, když se má věnovat řízení.
Další výtku vydím v překombinovasti, snaha autorů nacpat do programu co možná nejvíce věcí mi přijde na nic. U pocket kimu mi chvíly trvalo, než jsem zjistil, jak zadat trasu z bodu A do bodu B. U Navigona na uvodní stránce kliknu na "one destination" a vyberu adresu, tot vse. NEjlepsi fce mi prijde, že si nastavím domovskou adresu do programu, potom již jenom stačí kliknout na uvodni stránce na ikonku domečku a už se jede. Další výhoda je provázanost s kontakty, stačí když máte u jména v adresáři zadanou adresu a ono si ji to veme a může se hned jed.
Zpátky k pocket kimu, nemá hlasovou navigaci, a co je hlavní vetsina věci se děje pomocí stylusu, což je při jízdě docela nebezpečné.
Určitě bych pocketkim používal, kdybych jezdil často mimo prahu, ale v PRaze je NAvigon (pro mě) nepřekonatelnej
uff, to měla byt jenom mala poznamka
grp (21)|25.1.2005 17:49
OK, asi jsem se špatně vyjádřil. Takže jinak a znovu: Poměrně dobré mapové podklady ČR a myslím že podrobnější než Tranis má: http://www.mapfactor.cz/ I samotná aplikace Mapfaktoru je uživatelsky lepší než Tranis. V Mapfaktoru je vedle přímo excelentně zpracované celé západní Evropy a Česka i Polsko (Slovensko si nejsem jist ale asi tam je již nyní taky), od 02/2005 přibude v Mapfaktoru i Maďarsko a od 1/2 2005 by mělo být i Slovinsko.

Podle neověřených informací by lepší aktualizované mapy ČR pro PDA měl mít od cca 02/2005 i Navigon. Rozumějme obce s cca 10.000 obyvateli do úrovně názvů ulic.

Pokud jde o r 2006 a vazby na spuštění Galileo, tak bych chtěl přispěvateli říci, že mapy ČR pro nějaké navigační aplikace do PDA vůbec nesouvisí se spuštěním Galilea.
richard2 (150)|25.1.2005 17:58
[QUOTE="grp"]Poměrně dobré mapové podklady ČR a myslím že podrobnější než Tranis má: http://www.mapfactor.cz/ .........
[/QUOTE]

MapFactor jsem nedávno zakoupil. Že má mapy podrobnější než Tranis to bych neřekl (samozřejmě myslím Česko), zdají se mi stejné jako u Alturionu. Hádám, že jsou od TeleAtlasu.
grp (21)|25.1.2005 18:21
Pro zájemce dále uvedu několik vychytávek Navigonu, které jiné aplikace nemají:

Automatické zoomování mapy v závislosti na rychlosti pohybu vozidla (maličkost, ale moc fajn věc).
Ukládání cílů pod vlastními názvy (blbost, ale nemá to třeba Mapfaktor a řada dalších)
Výběr cíle jako křižovatku ulic - výborné když je nějaká ulice dlouhá a potřebujeme se co nejvíce přiblížit cíli. Toho kdo nám sděluje adresu kam máme přijet (např. Vinohradská 150) se stačí zeptat: Která ulice nejblíže cíle kříží místo na dané ulici a není pak nutno ulico projíždět celou. Toto je obzvlášT dobré, jestliže je ulice jednosměrná a to v různých úsecích pokaždé jiným směrem.
Výběr trasy po placených či neplacených komunikacích.
Hlasová navigace.
Příprava trasy s možností nastavení okruhu koridoru v uzlech. - Moc dobré jestliže jedeme z Prahy do Paříže a cestou se chceme stavit v různých městech. Koridor trasy může být široký třeba 10 km, ale v zájmových místech můžeme individuálně nastavit třeba 30 km. Tím cestou obsáhneme třeba jako uzel Frankfurt jako celek a nemusíme přepínat mapu.
Noční mód - display v noci neoslňuje ani když se stáhne jas podsvícení PDA.
PocketKim má jen mapu ČR. Navigon, Mapfaktor a pod. mají i cepou západní Evropu od Gibraltaru po nejsevernější místo v Evropě včetně ulic včetně názvů na úrovni vesnic!!! či polních cest.
Samozřejmostí je: zobrazení za jak dkouho budu v cíli, v kolik hodin budu v cíli, zda klesám či stoupám, záznam trasy, ovládání je konstruováno tak, aby bylo možno během jzdy provádět ovládání prstem a ne jen tužkou (zvětšená ovládací tlačítka na displayi) etc...etc... ...holt je to německý výrobek zhotovený s jejich puntičkářskou pečlivostí :-)) Samozřejmě lze najít i zápory, ale ty se mi hledají jen těžko.

Naopak démonizovaný 3D náhled mě nějak u Navigonu neuchvátill. Je velice hezky zpracovaný, ale půdorysný pohled na mapu mi připadá přehlednější. Znám i další uživatele, kteří 3D taky nepoužívají ačkoli ho mají možnost zobrazit (tak to snad není jen můj dojem).
grp (21)|25.1.2005 18:27
Import map od z jiného SW.

Máte někdo zkušenost s importem map mezi jednotlivými aplikacemi? Např. mezi Navigonem a Mapfaktorem?
Orloj_ce4you (299)|25.1.2005 18:39
jen maly dotaz.. navigon nebo jiny "dospelejsi" navigacni soft nez kim ma mapu Prahy do urovne ulic?
richard2 (150)|25.1.2005 18:54
[QUOTE="Orloj"]jen maly dotaz.. navigon nebo jiny "dospelejsi" navigacni soft nez kim ma mapu Prahy do urovne ulic?[/QUOTE]
Prahu do úrovně ulic má MapFactor i Alturion.(u jiných softů nevím) Navigace z ulice do ulice funguje taky bez problémů.
Kocir (836)|25.1.2005 18:56
KTERY JE VLASTNE SPATNY?

Myslim, ze v teto diskuzi se pletou "dojmy a prujmy". Je potreba odlisit co se vlastne hodnoti. Zda program (engine) nebo mapove podklady.

Pokud hodnotim engine tak u me vytezi TomTom (nemam odzkouseny Alturion, Navigon a Destinator). Napak jsem zkousel R66, Mapfactor, PocketKIM a SmartMaps.
Zde opravdu je PK na tom nejhure a pouzivam ho jen v nejkrajnesim pripade.

Pokud hodnotime obsah map, pak samozrejme vytezi PK. Dalsi misto je pak sporne. R66 ma na urovni ulic 6 ceskych mest a pak jen 1 tridu silnic.
TomTom ma silnice do 3 tridy a prujezdy mest.
SmartMaps ma krajska mesta a vsechny silnice v CR.

Takze v komplexnim hodnoceni stojime pred otazkou:
Vynikajici program podle ktereho se dobre jede, ale je bez podkladu a nebo podrobnou mapu podle ktere se skoro neda jezdit.

Je to tedy otazka kompromisniho reseni.
grp (21)|25.1.2005 19:02
Praha, Brno, K Vary, Plzen, Ostrava v navigonu je do urovne ulic. navigace v techto misech funguje zcela perfektne.
Jsvestka (5)|25.1.2005 19:08
Omyl, nefunguje. Jsou zde pouze nejdůležitější uzly a ulice, které nejsou uvedeny v místech, se pak dají najít pouze v seznamu ulic. Co bohužel nefunguje je to, že vám tranis nespočítá z takové ulice, do jiné "neuvedené" ulice cestu a navíc si můžete zadat jen jeden bod, ke kterému vás z aktuálního umístění naviguje jen šipka ukazující směr, kterým ten bod momentálně leží. Chce to docela dobrou znalost místního prostředí, aby to bylo v poho. Jednosměrky taky neexistují, dokonce mne to navádělo v protisměru i na okruhu, což byl docela nářez. Přesto je to zatím to nejlepčí, co jsem viděl. Je to malé,rychlé a jako mapa to stačí.
grp (21)|25.1.2005 19:10
A o tom to je. Nez se Pk vzpamatuje, tak budou mit mapy i ostatni aplikace jako pk. Ten clanek je zajimavy jen v tom, ze predstavitel pk vse odkyval a vse slibil. Meli naskok v mapach a frajeri spali v sebeuspokojeni na vavrinech. Nyni se jim to vraci.
Jsvestka (5)|25.1.2005 19:19
Je to ještě v něčem jiném. Během roku Vám vyrobím navigaci, po které tak brečíte. Bude česky, bude malá, bude mluvit,bude ve 3D, bude mít fantasticky jednoduchý engine .... a bůhví co ještě. ALE PTÁM SE: Seženete mi na to peníze ? Seženete dost zákazníků aby pak i konečná cena produktu byla přiměřená ? Vím, namítnete, že TomTom má třeba i Afghánistán, proč ne, když je tam mezinárodní armáda, která se tam prd vyzná a není jí líto obětovat ty prachy. Je to začarovaný kruh. Buď budeme mít jednoduchou a intuitivní navigaci, která něco bude stát, nebo budeme mít navigaci vznikající pomalu, která bude mít příjemnou cenu a bude se pomalu ale jistě propracovávat navrchol. Tranisákům držím palce, a to nejsem jejich extrémní nadšenec. Zbytek se v přístupu k mobilním zařízením vrhnul asi špatnou cestou. Mapy jsou velké,při nahrání do mobilního zařízení (tím nemyslím notebook) jsou slepé a neumí se přizpůsobit.
Jsvestka (5)|25.1.2005 19:25
P.S. : Mimochodem, komu jde "jen" o navigaci, proč se nevrhne na přístroje typu Garmin ? Cena okolo 20 tis a "multifunkčnost" v autě,terénu,na vodě a ve vzduchu ? Tady je totiž vidět, kolik to stojí když se plní požadavky trhu bez ohledu na jeho finanční možnosti.
grp (21)|25.1.2005 19:27
a jeste neco k mapam: o kvalitni mapy CR maji zajem zejmena! zapadni autori navigacnich systemu. Samotna poptavka z CR by dopadla jako aplikace Smartmap nebo Pocketkim. Mapy sice maji, ale jen Cr a nikdy se nezmotaji na vic jak stredni Evropu. Samotna aplikace si neklade nijak ambiciozni cile (spise podprumerne). Bohuzel to je realita...
Peta_ce4you (314)|25.1.2005 19:31
[QUOTE="grp"]OK, asi jsem se špatně vyjádřil. Takže jinak a znovu: Poměrně dobré mapové podklady ČR a myslím že podrobnější než Tranis má: http://www.mapfactor.cz/ I samotná aplikace Mapfaktoru je uživatelsky lepší než Tranis. V Mapfaktoru je vedle přímo excelentně zpracované celé západní Evropy a Česka i Polsko (Slovensko si nejsem jist ale asi tam je již nyní taky), od 02/2005 přibude v Mapfaktoru i Maďarsko a od 1/2 2005 by mělo být i Slovinsko.

Podle neověřených informací by lepší aktualizované mapy ČR pro PDA měl mít od cca 02/2005 i Navigon. Rozumějme obce s cca 10.000 obyvateli do úrovně názvů ulic.

Pokud jde o r 2006 a vazby na spuštění Galileo, tak bych chtěl přispěvateli říci, že mapy ČR pro nějaké navigační aplikace do PDA vůbec nesouvisí se spuštěním Galilea. [/QUOTE]

jsem opravdu zvedavi kde navigon ty mapy vezme.... nevim o nikom kdo by je mel tak podrobne, tedy krome pockekimu:-)
Jsvestka (5)|25.1.2005 19:36
Dovolím si nesouhlasit. Kdyby "západní" výrobci měli zájem, dávno by mapa kvalit PocketKim byla k dispozici. Jestliže trošku sledujete obecný vývoj v navigaci, není tak těžké přijít na to, že k nám všichni narozdíl od Polska,Maďarska apod. přistupují "jen" jako k tranzitní zemi a tou pro "západ" ještě dlouho zůstaneme. Levnější pracovní síla, větší prostor na trzích okolo, a hlavně rozumné ekonomiky na rozdíl od našeho absurdistánu jsou totiž poznat i v tomto oboru. Jako zahraniční investor jsem zde totiž již dávno byl i bez navigace a protože mi končí daňové úlevy, radši půjdu na Ukrajinu, k čemu tedy sponzorovat vývoj v zemi, o kterou již z mnoha důvodů nemám zájem. Počkejme si na Galileo, spoluúčastníme se toho projektu a uvidíme.
grp (21)|25.1.2005 19:47
Pokud jde o mapy cr pro jine navigacni aplikace, nechme se prekvapit. Mely by byt behem 1Q 2005.
Petr Foltýn (21)|25.1.2005 23:25
To Jsvestka.
Jsem tu krátce,ale mám pocit ,že GPS nebo Galileo,jede na stejném principu,dokonce to snad pojede na dohodě.Takže prográmek někde dole v ruce to nezmění.Postavte se do fronty těch skeptiků.Je jich tu sice dost,ale nás je víc.:D
Martin Kubečka (44)|26.1.2005 00:38
Taky se přidám. Mapy u PocketKimu jsou super, ale proboha, zkoušel někdo z programátorů té aplikace jet s tím krámem autem? :D To že to píská před odbočením je prima, ale aspoň kam odbočit (doleva nebo doprava) by to mohlo umět. To že to neumí uložit aktuální souřadnice je taky docela ostuda (no pravda, jednu to umí). Za tuším 2 roky se aplikace téměř nezměnila a navíc mám pocit, že programátoři nikdy neviděli konkurenční navigační systémy. Na druhou stranu mapa jako taková se mi graficky jeví nejpřehlednější z toho co jsem viděl. Je to rychlé, příjemné. Jen jezdit se podle toho moc nedá :no:
mraky_ce4you (19)|26.1.2005 00:49
[QUOTE="Pavel Koza"]Mne osobne prijde trochu zvlastni jedna vec - spousta zaprisahlych odpurcu PocketKiMu rozplyvajicich se nad uzasnymi featurkami Alturionu, TomToma a dalsich vetsinou na konci chvalozpevu pronese, ze jen ty ......[/QUOTE]
zdravim - mel jsem moznost vyzkouset si v praxi jak tom tom, tak i pocketkim. Tou praxi mam na mysli sedet v aute a jet, hledat cestu a eventualne cil cesty. Musiim rici, ze prestoze tomtom ma z ceske republiky pouze hlavni cesty , tak jsem ho pouzival radsi(pokud to vubec slo), nez pocketkim. V pocketkimu je nemozne poradne vyhledat cil cesty. Pokud sedite doma nad stolem a mate klid, tak si muzete klidne hrat a vytukavat na klasicke klavesnici cil ale v aute .... .Navic pocketkim v porovnani s tomtomem byl vyrazne pomalejsi. Pocketkim je vyborna aplikace, ale jde na ni velmi dobre videt nedostatek konkurence. Velmi se tesim, az prijdou nove mapy to tomtoma(a mam zpravy, ze se to uz tak i deje)
mraky_ce4you (19)|26.1.2005 00:58
[QUOTE="grp"]
Naopak démonizovaný 3D náhled mě nějak u Navigonu neuchvátill. Je velice hezky zpracovaný, ale půdorysný pohled na mapu mi připadá přehlednější. Znám i další uživatele, kteří 3D taky nepoužívají ačkoli ho mají možnost zobrazit (tak to snad není jen můj dojem).
[/QUOTE] mno nevim proc pisete demonizovany - je to extremne navykova funkce. Kdyz ridite, tak jako naschval se vetsinou potrebujete podivat do mapy/navigace v tu nejneprihodnejsi chvili - pak jde o vteriny a pokud mate mapu, tak se musite nejprve zorientovat (a tomu se nevyhnete). 3d pohled vam udela de-facto obrazek toho co mate pred sebou a zakresli smer. Nez jsem to videl na vlastni oci, tak jsem si rikal, ze to bude kravina, ale krizovatky velmi dobre sedi (ikdyz se taky nasly vyjimky). Navic videt profil cesty ze sveho pohledu je pomerne prijemne. Proste jde o cas - pokud koukate na mapu, tak vzdy se nejrpve orientujete - to stoji cas a pak to vypada tak, ze projizdite slozitou krizovatku a misto na cestu dumate nad mapou
mraky_ce4you (19)|26.1.2005 01:02
[QUOTE="petrd"]

jsem opravdu zvedavi kde navigon ty mapy vezme.... nevim o nikom kdo by je mel tak podrobne, tedy krome pockekimu:-)[/QUOTE] teleatlas. Dodal navigaci pro skodovky a co jsem slysel, tak smlouva ho zavazovala do konce roku nikomu dal neprodavat.
grp (21)|26.1.2005 04:51
to mraky ad 3D: Já neříkám že je 3D špatný. Jen podle něj nejezdím nejen já ale nezávisle na mě ani další 2 mí kámoši. Nějak jsme si na to nezvykli, ačkoli nepopírám, že 3D náhled vypadá atraktivně. Když chci zamachrovat a ukážu to spolucestujícím, tak jsou z 3D říční. Jinak nic víc, nic míň.

Jinak nebýt mého urýpaného příspěvku by diskuse asi byla jinak vlažná a pod kontrolou Transformátorisu a tedy takřka o ničem jako jejich odpovědu v původním článku:-))

Dále jsem rád, že se i "otec" tohoto serveru se byť zdrženlivě, ale celkem jasně v jednom z diskusních přízpěvků vyjádřil na adresu aplikace Pocket Kim. Je to holt Gentlemann:-))
Pavel Koza (4761)|26.1.2005 08:08
[QUOTE="grp"]...pod kontrolou Transformátorisu...[/QUOTE]

Co tim myslite? Budte trochu konkretni...


[QUOTE="grp"]Dále jsem rád, že se i "otec" tohoto serveru se byť zdrženlivě, ale celkem jasně v jednom z diskusních přízpěvků vyjádřil na adresu aplikace Pocket Kim. Je to holt Gentlemann:-))[/QUOTE]

Proc rad? Me to pripada, ze Vy sam mate nejaky eminentni zajem na tom PocketKiM co nejvice zdrbnout. O neustalem "ftipnem" komoleni jmena vyrobce nemluve...

Vice mene se tady zapomina na jednu zasadni vec - jine pozadavky ma clovek jezdici po cele Evrope a jine clovek, ktery se do ciziny dostane jednou za rok a to jeste letecky. V prvnim pripade neni problem zaplati 10kKc a dostat celou Evropu v luxusnim provedeni vcetne trochu orezane CR. V druhem pripade je to ale nesmysl a tady je stale misto pro PocketKiM. Zatimco vam ocividne nevadi sahnout v nejake pustine po papirovem atlase, protoze super-mega-3D aplikace jaksi nema data, ja se radsi naucim zit se sprtanskym GUI.

Ja nikdy netvrdil, ze je PocketKiM uzasny a nejlepsi. Jen co ziskaji velke firmy podrobna data CR, tak nema PocketKiM sanci. Alespon ne za ty penize, za ktere se ted prodava. Ale mozna ho daji za 300Kc a pak nebudou mit o zakazniky nouzi.
grp (21)|26.1.2005 08:29
Ad cena jiných SW než PocketKim-Ir-Sen Já jsem Navigon koupil na nějakých 6kKč včetně západní Evropy. Je to moc, nebo málo?.

Ad: rádoby vtipné komolení: I tyto prostředky jsou cestou jak se mezi nemastnými, neslanými přízpěvky zviditelnit. Kdybych byl v roli zástupce Tranisu tak by se mě to nelíbilo a určitě to ode mne není hezké. Na straně druhé, Tranis si dnes jiné zacházení nezaslouží. Promarnili velkou šanci.

ad: Ja nikdy netvrdil, ze je PocketKiM uzasny a nejlepsi. Jen co ziskaji velke firmy podrobna data CR, tak nema PocketKiM sanci. Alespon ne za ty penize, za ktere se ted prodava. Ale mozna ho daji za 300Kc a pak nebudou mit o zakazniky nouzi. Pokud to co ten chlápek v článku odkýval se stane realitou a pokud to budou distribuovat s nějakým PDA či GPS modulem grátis, tak se toho rozdá hodně. Myslím že si sociálně slabí do létají jednou ročnaě letadlem (patřím mezi ně) si vystačí jen s ČR a PocketKim.

Tak, vlastně toto jsem chtěl říct a tím bychom to mohli uzavřít.
Peta_ce4you (314)|26.1.2005 09:05
[QUOTE="mraky"][QUOTE="petrd"]

jsem opravdu zvedavi kde navigon ty mapy vezme.... nevim o nikom kdo by je mel tak podrobne, tedy krome pockekimu:-)[/QUOTE] teleatlas. Dodal navigaci pro skodovky a co jsem slysel, tak smlouva ho zavazovala do konce roku nikomu dal neprodavat.[/QUOTE]

nejam mi uniklo ze by teleatlas mel vsechny mesta nad 10 000 obyvatel do urovni ulic

solory (201)|27.1.2005 20:25
Zdravím Vás!

Před půl rokem jsem si pořídil GPSku a hledal nějaké mapy pro navigaci v autě (dá-li se tomu tak říkat) po česku. Krom pocketKimu jsem nenarazil na moc aplikací v slušné kvalitě (rád bych tam našel i naše miniměsto) chtěl jsem přepočítávání trasy, "upozornění na odbočku" (myslel jsem, že všechny znaj vlevo a vpravo) a v neposlední řadě cenu a velikost mapy v PDA (mám MDA1 a náročnost na pamět a procesor je rozhodující). Vybral jsem PocketKima. myslím si, že jsem udělal dobře, ikdyž při jízdě v autě je ta malilinkatá šipečka docela zanedbatelná (ale pořád rychlejší než se hledat v mapě) a upozornění na odbočku - když jedu po hlavní mohlo by to pípnout jinak, než když mám skutečně "odbočit", dále pak odlišit upozornění na Levou a Pravou stranu a v případě "akce" brutálně zvětšit šipku.
Benzinky a bankomaty, pokud se přidají, hóódně v mnohých případech usnadní hledání náměstí (jak jsem psal, bydlím v pidiměstě a na náměstí máme veřejné WC a bankomat :-).
Doufám jen, že ve verzi, jakou mám (ČR+ Praha) nebudu muset na ty benzinky a bankomaty platit oněch 1500Kč a to jen proto, že jsem nepočkal nějaký měsíc (konkrétně dva)
Zatím jen ve dvou případech se mi stalo, že jsem se octl mimo mapu (asi 100m) a několik menších vesnic (krmelce nepočítám) bylo oproti mapě asi o 200m jinde (na cestě jsem byl pořád, ale vesnice už dávno za mnou a pocket zobrazil že jsem už skoro tam :-).
Jinak bez výhrad. Pokud bude cena příznivá, těším se na upgrade
Paullus_ce4you (400)|27.1.2005 22:21
Já jsem po letité praxi dospěl k závěru, že PocketKim nelze používat v automobilu (pokud mám rád sebe, svůj automobil a svoji pojišťovnu). Proto jsem si opatřil navigaci do vozu a PocketKim používám jako doplňkovou pro pochůzky po okrajových částech Prahy a cizích městech.
Navigace v autě totiž vyžaduje přesně ty funkce, které Pocket Kim nemá a objektivně ani mít nemůže (pokud bude uvažován jako aplikace pro interní paměť PDA). Je to zejména hlasové navádění, které mne upozorní, že za chvíli „zanedlouho“ budu odbočovat a tudíž se mám na to připravit přejetím do příslušného pruhu, následné upozornění, že po X metrech mám odbočit a konečnou výzvu, abych odbočil. To neznamená, že jsem imbecil, který potřebuje na každou odbočku trojí upozornění, nýbrž že dopravní situace je v dnešním provozu natolik složitá, že se mi jeví nebezpečným, abych z malinkého displeje PDA odezíral grafické symboly a náhle pak strhával řízení. Navíc automobilní navigace má i zjednodušený mód ukazování šipkami a řadu dalších pomocných informací.
Tím nechci PocketKim dehonestovat, rozhodně bude dobrý, když budu pěšky v Praze na Spořilově hledat na sídlišti dům, který leží někde mezi Severozápadní II, Severní III a Severovýchodní LXXXVIII. Stejně tak mi pomůže při poklidné jízdě po okresce do Hrusic. Rozhodně bych jej ale nepoužíval (pokud jsem chasník z posledně jmenované vísky) k tomu, abych se snažil v pátek odpoledne hledat optimální výjezd někam ze Severojižní magistrály.

P.
Bobo_ce4you (18)|30.1.2005 11:21
Som celkom rad tomuto clanku - kedysi ked som zhanal softver pre PDA zaujimal som sa aj o PK - zaslal som im nejake technicke otazky ohladne prepojenia ext. GPS Garmin s ich softverom - neodpovedali mi, usudil som, ze to patri ku kvalite ich software.

Navigacny software je problem, momentalne sa mi ako najlepsie riesenie vidi Garmin CF Que 1620 - CF GPS podporujuci Garmin mapy MapSource, na Slovensku je v tejto kvalite aj mapa slovenska az na uroven ulic.
DK_ce4you (43)|7.2.2005 01:12
No mám TomTom a PocketKim PRo který jsem souběžně s tomtomem nerozjel a ještě ani neviděl jak funguje, ale jak to tu tak čtu, tak na to asi kašlu...
Jinak nejspíš půjdu do Navigonu, jen by mě zajímalo, jestli se to vyplatí oproti TomTomu..
Merloc123 (1)|26.2.2005 12:02
Pocekt Kim je fakt dost hrůza. Někdo se tady zmiňoval, že mizerné mapy a navigaci (mám jet doprava-šipka ukazuje vlevo atd.,nemluvě o tom, že zde chybí části silnic I. třídy) ospravedlňuje nízká cena. Tak to bohužel nemohu potvrdit. Kdybych měl porovnat ty dva SW poměrem cena-kvalita, tak by PockemKim měli dávat zdarma. Co se týče Navigonu a české mapy mám potvrzeno od Sunnysoftu, že budou koncem března včetně české hlasové navigace. Mapa bude velmi podrobná stejně jako mapy ostatních zemí západní Evropy, které Navigon v současné době nabízí tzn. včetně databáze čerp. stanic, hotelů, restaurací, nemocnic atd..
JirkaT_ce4you (26)|27.2.2005 22:26
Doufám že Navigon tedy přijde v brzké době v novou mapou. Co jsem měl krátký čas na jeho vyzkoušení, tak Praha byla zpracovaná naprosto super (oproti PocketKim) - detailnější mapa, jednosměrky, lepší vykreslování ulic, ...
Bohužel však kolem Prahy bylo celkem "temno" - pouze nějaká ta dálnice a rychlostní komunikace :(
kiklhorn_ce4you (15)|26.3.2005 23:29
Vyborna by byla aplikace zdarma a k tomu prodavat pouze mapy, POI... Proste to co ma hodnotu.