Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 35

Téma: Rozdil mezi mobilnim telefonem a MDA, Dataphone, atd.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

Chtel jsem se pozeptat uzivatelu, kteri presli z mobilniho telefonu na nejake MDA ci Dataphonu na jejich zkusenosti.
    Jedna se mi o to ze , uvazuji o prechodu z Nokie 3650 na MDA compact, protoze bych chtel vyuzivat i funkci PDA. Moznost dvou zarizeni se mi jevi jako nepohodlne.
    Chci se zeptat na rozdily v pohodli a moznostech telefonovani, protoze v praci potrebuju telefon hlavne k volani. To znamena, rychly pristup k senamu, (vicepolozkovy seznam - vice telefonich cisel, nastaveni vychoziho telefonu na volani, psani smsek, mmsek apod.), dale seznam neprijatych hovoru, posledne vytacenych cisel, vypisy o dorucenych zpravach (nekde na foru sem cetl ze se musi potvrzovat prijem vypisu u kazde smsky zvlast)
    Z jakeho duvodu nekteri z vas pouzivaji radeji dve zarizeni (telefon + pda)?
    Dekuji vam za vase nazory a pripominky.
    Whippy
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Citace Původně odesláno od Whippy
    Z jakeho duvodu nekteri z vas pouzivaji radeji dve zarizeni (telefon + pda)?
    ... duvody proc jsem pri upgradu sveho PDA nekoupil nejake s integrovanou GSM/GPRS casti jsou nasledujici:

- na trhu neni zarizeni s WM Phone Edition, ktere by melo VGA displej
    - ciste prakticke hledisko: ne vzdy se mi chce sebou tahat cele PDA a v pripade, ze musim byt na telefonu a nepotrebuji PDA (sport, hospoda atd.) tak muzu sebou vzit jen telefon. Je ale pravdou, ze MDA Compact svou velikosti by jiz mozna neprekazelo, ale v ruce jsem jej nikdy nemel, tudiz nemohu posoudit (doufam, ze na III. srazu mi jej nekdo ukaze) ...

PavelR.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2004

Plně souhlasím s Pavlem a přidám ještě jednu věc, kvůli které jsem opustil MDA II a přešel ke kombinaci PDA + telefon.
    1. když mi někdo zavolal a chtěl si domluvit schůzku, musíš dát MDA pryč od ucha a pustit kalendář, zjistit kdy máš volno, MDA zase na ucho, termín nevyhovuje volajícímu a navrhuje termín jiný, zase mda od ucha, znovu kalendář atd. pořád do kola. Pokud je to desetkrát za den, začne to být neúnosné. Samozřejmě to lze řešit sluchátkem ( vyzkoušeno), hlasitým odposlechem ( příliš slabé), ale není to ono.
    2. někdo zavolá a potřebuje prodiskutovat meil, co právě poslal. Situace ještě horší než v bodě 1.
    Komunikátor má ale i své velké výhody, ale je na každém co mu vyhovuje a co bude preferovat. Už se těším jak na mě XP nenechá nitku suchou.
    MilanO

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

no ja jsem prave zase opustil kombinaci pda + telefon
    puvodne jsem mel palm Tungsten + SE T630 a potom jsem "emigroval" k pocketpc s Ipaqem 3970 + SE T630 ...

jenze mi nevyhovovalo porad tahat dve nabijecky.. synchronizovat dva telefonni seznamy, smsky se mi lepe psaly na dotykovem displeji a porad navazovat spojeni pres BT a podobne ... nekde jsem zapomel pdacko .. vzal jsem si jen telefon ..

proste mi cihlicka vyresila skoro vsechny problemy
    je ale pravda ze jsem zatim nepotreboval probirat prave poslany mail po telefonu apod.. i kdyz se to podle me doclea elegantne da vyresit BT sluchatkem a nebo trosicku mene elegantne sluchatkama dratovyma co jsou k cihlicce .)

ono je fakt na kazdem co mu vyhovuje ...

asi jsem ti moc nepomohl ale jeste jen posledni vec.. mdacko compact jsem diky medvedovi uz v ruce mel a muzu rict ze me max nadchlo ... je mensi, lehci a celokovove proste takovy mazlik do ruky
    jedine minus jsem u nej nasel - ma "jen" 64MB ram ... presto jakmile se objevi u nas za trosku slusnou cenu jdu do nej

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

No me jde hlavne o telefonickou stranku veci. kotrola emaiul s telfonem neni problem-neresim.
    Zapis schuzek: nemam az tak moc, takze si klidne zapisu po telefonatu.
    Co se tyka 64 MB ram, moje dosavadni nokia ma 4MB + MMC 16 MB, takze to bude prestup na neco mnohem lepsiho.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Dobrý den, představme si člověka s pda+telefon.
    jak probíhá následná komunikace mezi telefonem a pda?
    Řekněme, že je spojíme po BT... jak pak dlouho vydrží baterka, např HP4700, když bude po celý den naslouchat telefonu, zda náhodou nepřeposílá hovor? Tzn. je možné mít telefon např někde v báglu a jen čekat až mi zazvoní hp4700?
    Díky

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

no tam by bylo mozna lepsi omrknout to v realu ... jestli budes mit cestu do brna klidne napis a muzes si to vyzkouset... compact by mel byt to same co cihlicka MDA II jen mensi, takze ovladani bude to same..
    vicepolozkovy seznam samozrejme je, u kazdeho kontaktu muzes mit narozeniny, maily, www stranky, pozici, firmu, a hromadu dalsich blbinek
    kdyz si doinstalujes treba PocketNdays bude te automaticky upozornovat jakmile bude nekdo z kontaktu mit svatek ci narozeniny...
    proste zmenseny outlook
    prehledy volani jsou podle me vyreseny dostatecne...
    do "telefonu" se dostanes stisknutim tlacitka - tim mas na displeji klavesnici mobilniho telefonu + prehledy poslednich volanych cisel apod
    nemam cihlicku tak dlouho a je tu urcite hromada povolanejsich, sam teprve tapu ale klidne se ptej rad reknu vsechno co vim

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od asdfg
    Dobrý den, představme si člověka s pda+telefon.
    jak probíhá následná komunikace mezi telefonem a pda?
    Řekněme, že je spojíme po BT... jak pak dlouho vydrží baterka, např HP4700, když bude po celý den naslouchat telefonu, zda náhodou nepřeposílá hovor? Tzn. je možné mít telefon např někde v báglu a jen čekat až mi zazvoní hp4700?
    Díky

pockej ted jsem mozna neco nepochopil ... ale proc telefonovat z pda ?
    priznam se ze konkretne HX4700 neznam, ale nejsem si jisty jestli to vubec jde na mem predchozim ipaqu 3970 kdyz jsem puzival bt pro navigaci (mam BT GPS) tak byla vydrz neco mezi 3-4hodinama... s tim ze celou dobu byl samozrejme zapnuty displej...

ale vyuzit meho ipaqa jako "BT HF" teda urcite neslo ... pokud se neco radikalne nezmenilo tak pochybuji o tom ze to pujde s tema novejsima...
    kdyztak me opravte jestli placam blbiny

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

mel jsem jeden cas acera n30 a i tam v tel. seznamu byla fce : "vytocit pres BT". A fungovala. Takze predpokladam, ze na hp nebo proste na jakoychkloli Win to pujde take. Ono staci, kdyz bude ten PDA vyputy a bude cekat na signal... ale ptam se, protoze si rkam, ze pockam jeste asi mesic na MDA mini, nebo zda si poridim hp4700 + nejakej rozumnej tel s BT.
    diky

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

jasne to jsem tam mel taky .. jak u ipaqa tak u palma tungstena, ale bylo to jen vytoceni cisla z kontaktu pres bluetooth, ovsem k telefonovani uz se musel vzit telefon k uchu ...
    nefungovalo to tak ze by telefon posilal hovor do pdacka a ja telefonoval pres pdacko

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Citace Původně odesláno od merlin_cz
    nefungovalo to tak ze by telefon posilal hovor do pdacka a ja telefonoval pres pdacko
    ... a samozrejme to nejde ani s hx4700 ci jinym PDA ...

PavelR.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od MilanO
    Komunikátor má ale i své velké výhody, ale je na každém co mu vyhovuje a co bude preferovat. Už se těším jak na mě XP nenechá nitku suchou.
    Vůbec ne. Tou větou o komunikátoru jsi to vystihl.:yes: Taky se divím že jsem ještě u MDÁček, když žádné z nich ještě nemá VGA. Asi je to ale proto, že to pro mne není až tak velká priorita, jakou pro mne je mít vše v jednom zařízení. Prostě mi to tak vyhovuje.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2004

Proto asi toho výrobci vyrábějí tolik, abychom měli o čem diskutovat a abychom mohli mít každý něco jiného. Pravdou ale je, že ještě nikdo nevyrobil to pravé zařízení, které by mělo úplně všechno. I když na druhou stranu s hx 4700 by se telefonovalo opravdu špatně. A jsme zase u toho, velký displej=velké zařízení, maličké zařízení=maličký displej, který i když bude SVGA, tak na něm nebude pořádně nic vidět a tak pořád dokola. Zlatá střední cesta v těchto případech zřejmě neexistuje, vždycky bude něco chybět.
    MilanO

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

presne tak, souhlasim s xp ...
    proste mi vyhovuje to all in one.. a to vga rozliseni .. holt bude na necem co si koupim po mdacku
    nekdo rad holky... a nekdo zase vdolky

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od merlin_cz
    nekdo rad holky... a nekdo zase vdolky
    Já mám rád oboje.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Rozdíl mezi TT 6,010 až 6,030