Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Koupě SD karty

Merlin_CZ (108)|20.1.2005 16:35
zdravim,
planuju koupi 1GB SD karty...
poradite ceho se vyvarovat ? jak pripadne vyzkouset zda je to "ta prava"
kde koupit za slusnou cenu ...

proste cokoli by se mohlo hodit.... diky
paveluh_ce4you (300)|20.1.2005 16:57
Já koupil na konci roku 1 SD Transcend od TS Bohemia za 2490,- Kč.
Jsem s ní zatím velice spokojený :yes:
Miloš Strouhal (3997)|20.1.2005 17:01
Nápodobně. Jenom v době kdy jsem ji kupoval já stála 2x tolik.. :oops:
Merlin_CZ (108)|20.1.2005 19:19
a jake jsou tam read/write rychlosti ?
ja budu mit na te karte hlavne mapovy softy a pravdepodobne se tam vmesna i nejaky film :)

vsichni mi radi spis si priplatit a koupit neco znackovejsiho kvuli rychlostem ... v obchode mi rekli ze je to celkem jedno jestli je 45x nebo 60x nebo dokonce 80x ze to na rychlost az takovy vliv nema.. ze to zalezi na jinych okolnostech ale na otazku o jake okolnosti se jedna uz odpoved neznali :)
takze ... jak to tedy je ?

diky za kazdou radu :)
preci jen gigovku clovek nekupuje kazdy tyden ze ? :)
Crusader_ce4you (624)|20.1.2005 20:20
Jako první rozhodně doporučuji koupi značkové karty (i když je dražší). Sám jsem na levnou kartu doplatil. Koupil jsem si gigovku značky A-data za kterou jsem dal asi 2300 Kč. Bohužel se téměř každý týden samovolně stávala nečitelnou a veškerá data byla na kartě sice viditelná, ale nepoužitelná. Po následném zformátování byla karta schopna dalších 5 až 7 dní plnit svou funkci a po té se vše opět opakovalo. Reklamovat nemělo smysl, tak jsem ji za 1900 prodal kamarádovi do kamery, kde funguje v pohodě a koupil si novou, značkovou za 2700. Takže šetřit se opravdu nevyplatí.
Kája_oldd (759)|20.1.2005 21:59
Nedávno jsem řešil podobný problém, leč u CF karet. Tak se teda vyplatí takovej levnej Kingstone (u SD už tak levnej nejni) -není moc stížností a má dobrou cenu, naopak jsem občas viděl vady na pretecách a tak...člověk si nevybere a spoléhat na drhaou značku nemusí vždy vyjít. No, na mazání dat u SD od A-data tu toho padlo tolik, až si člověk pomalu musí myslet, že to dělá každá druhá:)

No nic, v obchodě měli pravdu-PDA dost brzdí kartu a věřte, že 80x sotva v PDA poznáte. Maximálně u čtečky karet, dobrého foťáku a tak. Stačí nějaká obyč, ne nějaký velký louda, ale nějaké extra rychlé budou k ničemu;)
Jandik (17)|21.1.2005 07:09
Co říkáte na značku APACER? Je OK?
Miloš Strouhal (3997)|21.1.2005 09:27
Chcípnout ti snadno může i Pretec, Lexar, HP nebo San Disk.. Jako mě.;)
xhladi07 (525)|21.1.2005 16:49
Me chcipnul pretec. ted uz podruhe... :((

Read/write rychlosti jsou pekna vec, ale stejne nema cenu se honit za maximama. Stejne to nikdy nevyuzijes...
Merlin_CZ (108)|21.1.2005 19:27
me taky nejde o nejakej "honeni" maximalnich hodnot ..
spis mi jde o to ze na te karte budu mit par navigacnich programu ... a rekl bych ze rychlost karty to bude docela ovlivnovat ne ? myslim nacitani map a podobne ??
ted testuju kamaradovu SD 1GB Transcend 45x od tsbohemie ... a vypada to docela good.. :)
asi se neda zjistit jak bude nebo nebude padat ze ?
pokud to za tri dny docela intenzivniho pouzivani hromady restartu instalace a odinstalace nespadne... da se rict ze by to melo byt ok ? nebo je to na nahode ??
diky