Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

VITO ButtonMapper - geniální program na rozšíření funkcí HW kláves

karlic (707)|13.1.2005 20:56
Ahoj, nikde jsem nenašel TIP na tento naprosto geniální program. Vůbec jsem netušil, že něco takového existuje. Myslím si, že by si zasloužil mít i nějaký článek.

Tento prográmek totiž umí dynamicky v závislosti na práve spuštěné aplikaci přemapovávat HW klávesy.
Dále umí zdvojit počet HW kláves, jelikož stisk udělá jednu akci a podržení tlačítka udělá jinou akci. Tak já můžu např. u XDA3 využít 18 tlačítkových povelů u každé aplikace! To znamená, že lze XDA3 ovládat takřka bez vytahování pera.
Dále umí emulovat kliknutí pera na nějakou část displeje a spustit danou akci, pak ještě makropříkazy.

Vysvětlím např. to namapování kláves na aplikaci "Messaging" Pošta.
Nastavím ,aby po stisku klávesy mail se spustil mail. Pak nastavím, že když je spuštěný mail, tak se má emulovat tapnutí pera na políčko "Send-Recieve Mail". Toto v důsledku bude znamenat, že když stisknete klávesu mail, spustí se mail. Pokud ji stisknete znovu, provede se příjem a odeslání mailů.

Konfigurace je naprosto úžasná a lze s tím dělat divy. Doporučuji všem.

http://www.vitotechnology.com/en/products/buttonmapper.html
st.tom_ce4you (365)|13.1.2005 21:13
A co teprve takovy ButtonMax, ktery umi k jednomu tlacitku priradit 3 (zmackuti, dvojite a dluhe zmacknuti) funkce, makra, dokument atd.. Muzu si vytvorit makro nahranim. Napr. se mi na zmacknuti tlacitka spusti inbox nastavi na patricny ucet pripoji na net a prijme postu. O tom si ButtonMapper muze nechat zdat.
karlic (707)|13.1.2005 21:49
[QUOTE="st.toma"]A co teprve takovy ButtonMax, ktery umi k jednomu tlacitku priradit 3 (zmackuti, dvojite a dluhe zmacknuti) funkce, makra, dokument atd.. Muzu si vytvorit makro nahranim. Napr. se mi na zmacknuti tlacitka spusti inbox nastavi na patricny ucet pripoji na net a prijme postu. O tom si ButtonMapper muze nechat zdat.[/QUOTE]

A umí taky to mapování kláves vždy jinak k jakékoliv aplikaci? V tom je totiž ta síla :)
st.tom_ce4you (365)|13.1.2005 21:55
[QUOTE="karlic"][QUOTE="st.toma"]A co teprve takovy ButtonMax, ktery umi k jednomu tlacitku priradit 3 (zmackuti, dvojite a dluhe zmacknuti) funkce, makra, dokument atd.. Muzu si vytvorit makro nahranim. Napr. se mi na zmacknuti tlacitka spusti inbox nastavi na patricny ucet pripoji na net a prijme postu. O tom si ButtonMapper muze nechat zdat.[/QUOTE]

A umí taky to mapování kláves vždy jinak k jakékoliv aplikaci? V tom je totiž ta síla :)[/QUOTE]

Jasna vec, ze umi.
miktt (189)|14.1.2005 07:31
a link na demo by nebyl?
TheMelin (1642)|14.1.2005 08:21
[QUOTE="miktt"]a link na demo by nebyl?[/QUOTE]

Našel jsem stránky, dělá to firma pocketMAX, ale nikde jsem tam nenašel možnost stáhnout demo.Zadej na centru pocketmax a najde ti to ;)
st.tom_ce4you (365)|14.1.2005 09:36
Tady je link.
miktt (189)|14.1.2005 11:38
Mám to. Výborný prográmek
Jen neevím jak funguje to makro. Umí to spustit několik programů najednou?
st.tom_ce4you (365)|14.1.2005 11:42
[QUOTE="miktt"]Mám to. Výborný prográmek
Jen neevím jak funguje to makro. Umí to spustit několik programů najednou?
[/QUOTE]

Makro si musis nahrat, spustenim tlacitka 4. U MDA/XDA II je to tlacitko poznamek.
karlic (707)|14.1.2005 12:09
Tak ten ButtonMapper má navíc to virtuální kliknutí perem kamkolim na displej.
To ten ButtonMax pravděpodobně neumí a proto asi neudělá to co jsem psal v příkladu :cool:
st.tom_ce4you (365)|14.1.2005 12:18
[QUOTE="karlic"]Tak ten ButtonMapper má navíc to virtuální kliknutí perem kamkolim na displej.
To ten ButtonMax pravděpodobně neumí a proto asi neudělá to co jsem psal v příkladu :cool: [/QUOTE]

Jisteze umi pres makro.;)
karlic (707)|15.1.2005 19:32
Tak jsem otestoval i ButtonMax a musím říct, že se s MDA3 nemá rád, jelikož je uzpůsoben jen za 5 HW kláves a MDA3 jich má 9. Proto nelze namapovat všechny klávesy a dále pokud se už něco namapuje, tak to nefunguje korektně. Např. pokud stisknu klávesu START a naběhne rolovací menu, tak nelze pomocí kurzorových kláves skrolovat v nabídce. Dále se mi nepodařilo zaznamenat žádný makro. Až bude ButtonMax pro MDA3, tak bude asi lepší než ButtonMapper.

Zatím je pro MDA3 vhodný jen ButtonMapper.



Dawe_ce4you (83)|15.1.2005 22:28
tak vam reknu, ze pro me je tento program nepouzitelny.
Zvykl jsem si totiž na originalni nastaveni MDA2.
jako napr
tl. kalendar, když ho zmačknu,tak se mi spusti kalendář(nic neobvykleho :)) ) ale kdyz ho podržím,tak se mi vytvori nová poznámka do kalendaře.
tl. kontakty dela to same, akorad při podrzení vytvori novy kontakt
tl record pri drzeni nahrava
a posledni tl. je Camera, kdyz ho drzim tak mi foti snimek za snimkem.:cool:
karlic (707)|16.1.2005 14:56
[QUOTE="Dawe"]tak vam reknu, ze pro me je tento program nepouzitelny.
Zvykl jsem si totiž na originalni nastaveni MDA2.
jako napr
tl. kalendar, když ho zmačknu,tak se mi spusti kalendář(nic neobvykleho :)) ) ale kdyz ho podržím,tak se mi vytvori nová poznámka do kalendaře.
tl. kontakty dela to same, akorad při podrzení vytvori novy kontakt
tl record pri drzeni nahrava
a posledni tl. je Camera, kdyz ho drzim tak mi foti snimek za snimkem.:cool: [/QUOTE]

Ale to není problém, klidně si to tak nechej. Tento program může dělat z prázdné obrazovky to co chceš a z jiné spuštěné aplikace zase něco jiného. V tom je právě to kouzlo, jak jsem již dříve psal. V každé aplikaci můžeš mít HW klávesy na něco jiného. Já jsem potřeboval nějak inteligentně používat MDA3 při navigaci v autě, kde není na nějaký stylus vůbec čas a ani by to nebylo moc bezpečné. Tudíž mám HW klávesy na spuštění navigačního sw, diagnostiky GPS, změnu nastavení podsvětlení displeje, vytočení hovoru atd...
S ED3 (Eurotel Dataphone) , který má standardně 9 HW kláves můžeš ovládat skoro vše bez stylusu ;)
miktt (189)|19.1.2005 19:24
Asi jsem blbej, ale ve Vito Button Mapperu mi nejde vytvořit to makro.

Dám makro , vyberu "Stylus Emulation", dám start, nahraju první povel (to je zmačknutí tlačítka start a dál se nedostanu, protože nabídka Start se skreje když tapnu na tlačítko "start" pro nahrání pokračování makra
Zdenek Malinsky (9781)|19.1.2005 20:11
[QUOTE="st.toma"]A co teprve takovy ButtonMax, ktery umi k jednomu tlacitku priradit 3 (zmackuti, dvojite a dluhe zmacknuti) funkce, makra, dokument atd.. Muzu si vytvorit makro nahranim. Napr. se mi na zmacknuti tlacitka spusti inbox nastavi na patricny ucet pripoji na net a prijme postu. O tom si ButtonMapper muze nechat zdat.[/QUOTE]
1. Jak počítáte u MDA 9 tlačítek?
2. 9 tlačítek x 3 funkce = 27 možností. Vy si to všechno pamatujete ? :O :O :O
st.tom_ce4you (365)|19.1.2005 22:09
[QUOTE="Zdenek Malinsky"][QUOTE="st.toma"]A co teprve takovy ButtonMax, ktery umi k jednomu tlacitku priradit 3 (zmackuti, dvojite a dluhe zmacknuti) funkce, makra, dokument atd.. Muzu si vytvorit makro nahranim. Napr. se mi na zmacknuti tlacitka spusti inbox nastavi na patricny ucet pripoji na net a prijme postu. O tom si ButtonMapper muze nechat zdat.[/QUOTE]
1. Jak počítáte u MDA 9 tlačítek?
2. 9 tlačítek x 3 funkce = 27 možností. Vy si to všechno pamatujete ? :O :O :O [/QUOTE]

Asi to bude tim ze mam XDA2 a ten ma jen 4 tlacitka * 3=12, to se da zapamatvat :)