Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak nainstalovat a nastavit ActiveSync?

daww (687)|28.9.2005 20:32
To volné místo si ukousne přímo AS. Kolik máte volné paměti před spuštěním AS ?
Martin Ráž Hoch (1832)|28.9.2005 20:56
Popravde je to sileny zrout... mam cca 40 MB nastaveno, moc se tam toho po startu necte, vesmes pouzivam MDAc v zakladu. Po spusteni AS je to sotva na polovine.
daww (687)|28.9.2005 21:49
Hmm to je divný. MS AS sežere po spuštění cca 1,5 - 2 MB. Nemáte třeba nastavenou synchronizaci pošty s tím, že máte velké přílohy a ty se Vám ukládají v paměti ? Jestli nemáte, tak si nastavte ukládání příloh na kartu. Další věc která mě napadá jsou velké soubory v synchronizované složce "jméno zařízení"My Documents jejíž zástupce bývá na ploše a složka v Dokumentech.
Martin Ráž Hoch (1832)|28.9.2005 22:37
Ne-e, ale pravda je v tom, ze synchronizuji cely Outlook (+100-200 mailu denne) a synchronizuji i prilohy, ty ovsem davam na SD.
Je pravda, ze to znamena neustale updatovani folder listu a synchronizaci... chm, ale preci jen je to trochu moc, tohle by slo optimalizovat...
sevenheaven (15)|7.10.2005 11:41
Bylo by možné, aby mi někdo vysvětlil, proč ActiveSync nenabízí tak základní věc jako je možnost nastavení synchronizace s jinou složkou než standardní? To platí jak pro maily tak pro kontakty. Míním Tím, že pokud mám v kontaktech na PC podsložku a chci aby ActiveSync synchronizoval právě kontakty z této složky a né ze standardní tak tu možnost nemám! Jsem zastánce PocketPc, ale tímhle mě celkem MS přesvědčuje o tom, že občas neřeší věci, kterým by uživatelům skutečně život s ActiveSync usnadnil. I taková stupidní utilitka jako je synchronizační soft pro SE P900 to samozřejmě umožňuje. Děkuji za odpověď. pokud jsem to ve všech verzích ActiveSyncu do verze3.8 přehlédl, veřejně si posypu hlavu popelem a rád se omluvím.
hybo (3107)|7.10.2005 12:16
ano, tohle je jedna z veci, ktere nejsou dotazeny, ale otazkou je, kolik lidi to vazne potrebuje...ja treba nikdy nemel vice kontaktnich listu, i kdyz si dokazu predstavit tuhle potrebu...ja mam vse v jednom a pouzivam kategorie, na zaklade toho pak muzu mit zaplej filtr treba soukrome, pracovni, VIP zakaznici a podobne...ale souhlasim, nekteri to ptorebuji a tohle moc nejde, zkuste jinej SW, jenze to uz jsou placene, treba IntelliSync, Extended Connect...
stj (51)|14.10.2005 14:42
Mam podobny problem - synchro viacerych kalendarov na jednom PC.

V notebooku mam 2 PST-cka, teda primarne nastavene je firemne (posta, kontakty, kalendar....) a zaroven mam pridane druhe "osobne priecinky" ako druhe PSTcko, kde mam sukromny kalendar, postu, atd.

Velmi by som chcel mat v PDA zosynchronizovane aj jedny aj druhe PSTcka (minimalne kontakty, kalendar a ulohy). Slo by to podla vas nejak ?

Uz som sa prehryzaval nastaveniami zhora dole, skusal som najst nejake konfig subory a stale nic.

Neviete prosimvas niekto o nejakom rieseni ?
beecher (9270)|14.10.2005 15:12
Na to snad ani reseni neni...
Doporucim pouzivat pouze jeden kalendar s kategorizaci udalosti...
stj (51)|14.10.2005 15:53
[QUOTE="beecher"]Na to snad ani reseni neni...
Doporucim pouzivat pouze jeden kalendar s kategorizaci udalosti...[/QUOTE]

hmm. jeden kalendar pre mna nie je riesenie nakolko ten prvy firemny kalendar sa synchronizuje z exchange no a ja nechcem aby mi tam do toho mohol kde-kto cumiet.

aj tak vdaka. skusim na nieco prist
Žulda_ce4you (244)|14.10.2005 15:58
Řešil jsem to taky, cca před půl rokem ale přišel sem leda na to co radí beecher a skupině "Osobní" jsem vzal na Exch práva "visible".
stj (51)|17.10.2005 09:14
ok. po celovikendovom patrani a skusani som nasiel SW On-Schedule Outlook Sync. ten sice synchronizuje cokolvek, ale zas to synchronizuje len do rovnomenneho programu na PDA a teda nie do kalendara v PDA, takze to potom neviem dat na Today ani nikde inde... takze tadial cesta nevedie ... :(

este jeden pokus - stacilo by mi ak by activesync synchronizoval len to jedno (sukromne) PST-cko. nemate niekto skusenost ako v outlooku nastavit co je primarny kalendar/zlozky a co sekundarny ? momentalne mi to synchronizuje exchangove veci, kedze tie boli adminom nastavene ked som prevzal notebook a ja som si svoje PST dohral az neskor.

neslo by to nejak prehodit ? nie je tam niekde nejaky priznak ktorym sa nastavuje ktore priecinky su primarne a teda sa budu synchronizovat ?

vdaka
Pavel Koza (4761)|17.10.2005 11:13
Pokud je mi znamo, synchronizuje se s tim, co ma Outlook nastaveno jako primarni uloziste. Jakou verzi Outlooku mate?
stj (51)|17.10.2005 12:34
[QUOTE="Pavel Koza"]Pokud je mi znamo, synchronizuje se s tim, co ma Outlook nastaveno jako primarni uloziste. Jakou verzi Outlooku mate?[/QUOTE]

2003.

hmm. kde zistim / zmenim "primarni uloziste" ?
Pavel Koza (4761)|17.10.2005 13:34
No proto se ptam, jakej mate Outlook - ve 2003 je to jinde:sarcastic:

Melo by to byt v Nastroje -> Emailove ucty -> Zobrazit existujici... -> dole pod tim seznamem, takove to vyskakovaci menu.
Milan Barot (12)|10.11.2005 20:35
[QUOTE="Pavel Koza"]Záměrem PDA není nabídnout uživatelům plnohodnotný počítač do kapsy (i když i tak je samozřejmě možné PDA používat). Hlavní síla PDA spočívá v tom, že je schopno prezentovat informace ukládané na klasickém stolním počítači i na cestách. V 21. století je dost nemyslitelné chtít po uživateli, aby informace zadával dvojmo, o shodný obsah na desktopu i na PDA se stará tzv. synchronizační program. Základní synchronizační program se jmenuje ActiveSync a dnes si povíme, jak na něj.

Přečtěte si celý článek.[/QUOTE]

Spojení přes WiFi s AS v desktopu plně funguje. Nainstaloval jsem však novou verzi AVG s firewallem. I když spojení se naváže, vlastní synchronizace neproběhne a ohlásí chybu. Po deaktivaci firewallu vše OK. Poraďte, prosím, co nastavit na firewallu (port, službu atd.) Díky moc.
lukike (278)|11.11.2006 17:38
Moze mi niekto poradit???? Moje PDa sa nechce spojit z AS,...hm Skusal som vsetky porty,... iba sa pripaja a po cca minute na pise toto :

Active Sync connot connet to the windows mobile powered device.to troubleshoot the problem , click OK
Docent (1234)|11.11.2006 20:02
[QUOTE="Milan Barot"]Spojení přes WiFi s AS v desktopu plně funguje. Nainstaloval jsem však novou verzi AVG s firewallem. I když spojení se naváže, vlastní synchronizace neproběhne a ohlásí chybu. Po deaktivaci firewallu vše OK. Poraďte, prosím, co nastavit na firewallu (port, službu atd.) Díky moc.[/QUOTE]
Neporadím, dělá mně to to samé... I když je AS jako povolený program, málo platné. Dokud firewall nevypnu úplně, píše AS "Připojeno", ale synchronizace žádná.
lukike (278)|11.11.2006 20:41
Tak som prisiel na to,kde mam chybu....
Som vypok Keria,a este aj ukoncil a moje PDA sa hned spojilo z AS,... ;))))
Surgical (2364)|11.11.2006 20:42
Vypis registru nastaveni MS Firewallu ve Windows XP pro bezproblemovou funkci AS za nim prikladam nize.

Zkuste podle toho prislusne porty a sluzby povolit...

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile\GloballyOpenPorts\List]
"26675:TCP"="26675:TCP:169.254.2.0/255.255.255.0:Enabled:ActiveSync Service"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\DomainProfile\GloballyOpenPorts\List]
"26675:TCP"="26675:TCP:169.254.2.0/255.255.255.0:Enabled:ActiveSync Service"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile\AuthorizedApplications\List]
"C:\\Program Files\\Microsoft ActiveSync\\wcescomm.exe"="C:\\Program Files\\Microsoft ActiveSync\\wcescomm.exe:*:Enabled:ActiveSync Connection Manager"
"C:\\Program Files\\Microsoft ActiveSync\\WCESMgr.exe"="C:\\Program Files\\Microsoft ActiveSync\\WCESMgr.exe:*:Enabled:ActiveSync Application"
"C:\\Program Files\\Microsoft ActiveSync\\rapimgr.exe"="C:\\Program Files\\Microsoft ActiveSync\\rapimgr.exe:169.254.2.0/255.255.255.0:Enabled:ActiveSync RAPI Manager"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\DomainProfile\AuthorizedApplications\List]
"C:\\Program Files\\Microsoft ActiveSync\\rapimgr.exe"="C:\\Program Files\\Microsoft ActiveSync\\rapimgr.exe:169.254.2.0/255.255.255.0:Enabled:ActiveSync RAPI Manager"
"C:\\Program Files\\Microsoft ActiveSync\\wcescomm.exe"="C:\\Program Files\\Microsoft ActiveSync\\wcescomm.exe:169.254.2.0/255.255.255.0:Enabled:ActiveSync Connection Manager"
"C:\\Program Files\\Microsoft ActiveSync\\WCESMgr.exe"="C:\\Program Files\\Microsoft ActiveSync\\WCESMgr.exe:169.254.2.0/255.255.255.0:Enabled:ActiveSync Application"
lukike (278)|11.11.2006 20:56
To nebude jednoduchsie vypnut firewal a ked skoncis z AS tak ho naspat zapnes,....hm hm Predsa tolko registrov menit atd atd,
Surgical (2364)|11.11.2006 21:16
Hm. Predpokladam, ze se pripojujes s PDA k PC, abys stahl data predevsim z Internetu. Takze vypinat firewall prave v teto dobe je asi to, na co kazdy spyware, malware ci hacker ceka :)
Kdyz si prectes vypis podrobneji, tolik toho k nastavovani a povolovani neni. Par TCP portu, 1-2 IP adresy, par aplikaci. Udelas to jednou, nastaveni firewallu si muzes zalohovat pro pripadnou reinstalaci. To je vazne tolik prace? :)
lukike (278)|11.11.2006 21:28
Hm. Predpokladam, ze se pripojujes s PDA k PC, abys stahl data predevsim z Internetu. Takze vypinat firewall prave v teto dobe je asi to, na co kazdy spyware, malware ci hacker ceka

Nie,pripajam sa normal na PC cez modem a cez PDA cez telefon BT,ale to je jedno..hlavne at to pomoze a ulahci zivot ostatnym,z AS.
Mne tp lepsie vyhovuje tak,....bez menenia registr........
Zaratan (7)|29.11.2006 08:06
Mám následující problém při přidání zařízení do ActiveSync píše následující hlášku.[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a nejsem schopen synchronizovat Outlook. Konfigurace je WM5 AS 4.0.0, XP SP2, Outlook 2000
Můžete někdo poradit? Děkuji
Spawncz (206)|29.11.2006 09:51
Nejsi nahodou v Activesync jako host?

Podporuje activesync 4.0 Outlook 2000 ?

Co zkusit jako email klienta zvolit Outlook Express tam to funguje?
Zaratan (7)|29.11.2006 09:59
Ne partnerství navázáno, ale mohu synchronizovat jen neoutlookové položky (oblíbené, files..). V minulosti to fungovalo na této konfiguraci. Odebral jsem zařízení a při dalším připojení se ukazuje tato hláška. Nejsem si vědom žádné změny, kterou bych provedl.
vladuna (24)|30.12.2006 12:26
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="Pavlucha"]Zkoušel (nebo dokonce rozchodil) jste někdo synchronizaci se 2 současně připojenými PDA?
Předpokládám, že to nejde kvůli obsazenému portu, ale co kdyby ... :D [/QUOTE]

Druhy PDA se nechytne ActiveSync se sparuje s prvnim a druhy se muze snad jen nabijet (pokud to pres USB umi).[/QUOTE]

Absolutne nechapu proc, ale je to tak. Mam iPAQ 1910 a 3800. Oba synchronizuji pres USB (primo karta, nikoliv USB hub). Prestoze AS nabizi:
File » Mobile Device » /prvni zarizeni /druhe zarizeni
"chytne" se pouze prvni, na druhe se nelze prepnout, nutno prvni fyzicky odpojit
ArciMaster (5)|31.12.2006 10:47
mám takovej technickej dotaz: Jak je to možné,že se mi během instalace Activesync restartuje komp(konkrétně když se mi zobrazi nakej stav..asi stav instalace) pak kdyz komp zase jede mi to napise,ze funkce systemu windows byla obnovena po závažné chybě. setup: PDA-Asus mypal A636N
PC-Win XP professional SP2
sem naprostej noob..prosim pomoc
vladuna (24)|31.12.2006 11:09
[QUOTE="Spawncz"]Podporuje activesync 4.0 Outlook 2000 ?[/QUOTE]

Mam W2k SP4, Outlook 2000 SP3, AS 4.2 a jede to bez problemu.
Pavel Attel (7)|3.1.2007 10:54
Drobnou radu, prosim. Mam v synchronizovane slozce FILES, ulozen soubor eWALLET. Na drivejsim Loox 720 se mi synchronizoval s PC bez jedineho problemu, ale ted na novem HTC hermes pouze dva dny ze zacatku, a nyni kdyz neco zmenim v souboru v HTC, nebo desktop PC, nechce se wallet synchronizovat a hlasi: "Cannot copy ´my wallet.wlt. Make sure your mobile device has sufficient memory, that the file is not set as read-only, and that you have permission to copy this file". KDyz soubor smazu, a znovu nakopiruji ze zalohy, synchronizace probehne ... pak zapisu neco noveho, a nic - stale dokola. soubor my wallet ma cca 13MB. Volne pameti v HTC: program-14MB, Storage: 5MB. Tyto dostupne velikosti pameti jsou, kdyz uz je v HTC wallet soubor. muze pamet byt duvod, proc je synchronizace problem? diky!
fajmi (53)|5.1.2007 16:55
Ahojte, nastal u mě problém se synchronizací. Po přeinstalaci PC Win XP a opětovného nainstalovaní AS se mě přestali synchronizovat data z jednoho programu "roboform" Tento program nyní není vůbec v nabídce AS (přitom v PPC je a předtím to normálně fungovalo) Nevíte někdo jak přidat program k synchronizaci do AS?? diky moc M.
ElSoft (1244)|5.1.2007 21:49
jestli jsem to pochopil, tak asi jedině znovu nainstalovat na PC
fajmi (53)|5.1.2007 22:50
to už jsem udělal a nepomohlo to :(( Uz me zbyva jen přeinstalovat ten program v Tytnu, jinak jsem snad udelal vse.
Vegan (133)|9.1.2007 14:24
Dobry den vsem,

Mam problem s synchronizaci na exchange server mame jeden fronend ktery kouka do netu v bazi mnoha firemnich serveru server exchange tedy fronend je nastaven presne dle tohoto clanku https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=152 mam k dispozici jak korenovy certifikat tak podrizeny generovany presne pro pouziti web accesu oba jsou naimportovany v PDA ale pri synchronizaci to hlasi support code 0x85030028 stim ze certifikat neni validni a navic vyhodi obrazovku pro zadani hesla.... pricems kdyz lezu pres IE v PDA na web acces tak vse probehne corectne

jeste dodam ze drive vse fungovalo ale ke konci roku vyprsela platnost stavajiciho certifikatu byl na server dan novy a od te doby trvaji me potize :(

za kazdou radu budu vdecny DEKUJI

PS: predem se omlouvam pokud je nekde jina dizkuze na toto tema a sem to nepatri

PSS: jeste pripojuji presny screen s PDA s chybovou hlaskou
00191386_pc_capture2_4ClI.jpg
Surgical (2364)|9.1.2007 15:15
No, budes muset vznest dotaz na vaseho spravce site resp. admina Exchange, on OWA (Outlook Web Access) muze bezet na uplne jinem serveru a s jinym certifikatem, nez pristup na Exchange pres Active Sync (mobile connect), aspon u nas ve firme to tak je.
Takze se zeptat, co ze za zmeny probehlo a zda je prislusny connect na Exchange vubec v provozu a s jakymze certifikatem.
Oni jsou spravcove takova zvlastni kasta, ktera na prvni dotaz popre jakekoli zmeny systemu na svoji strane s tim, ze si neco vykonil klient, pak z nich postupne leze jak z chlupate desky, ze se nejaky "upgrade" provedl a v ramci "zvyseni bezpecnosti a zabezpeceni" ze se nadefinovala blize nedefinovana pravidla (hlidat, kdyze byl spravce na nejakem skoleni), ale chyba je ovsem stale na strane klienta a konecne kdyz vsechno teoreticky facha, jak by melo, tak dokud to po nich nebude tvrde vyzadovat jejich primy nadrizeny (nejlepe reditel a sam uzivatel PDA, takze si tvrzeni o funkcnosti zkontroluje ihned), stejne se to bezny uzivatel dozvi leda nahodou....
Podobnost s nasi firmou je ale ciste nahodna....
Dalsi vec je, ze mobile connect je pekna svine a ActiveSync jakbysmet. Nekdy je opravdu nejrychlejsi zpusob, jak se dobrat funkcnosti, smazat na jedne strane partnership a preinstalovat ActiveSync v kompu a vytvorit partnerstvi odznova, na strane druhe pak provest nekompromisni HR cihly a nainstalovat spravny certifikat hned jeste pred nastavenim novych parametru pripojeni na server Exchange. Pokusy o obnoveni konfigurace cihly z jakekoli zalohy pak ale obvykle vedou k opetovnemu znefukcneni tohoto spojeni, takze jest lepe skutecne nainstalovat vse odznova.
Vegan (133)|9.1.2007 16:44
nuze zde jsme tedy ta svine ja protoze ja jsme zpravce :D site u nas ve frime takze muzu chodit tak akorat za sebou mam samozrejmne nadrizene autority kteri se staraji o hlavni MSG a pak take o fronend nic mene to neresi muj problem certifikat jsme si vyexportoval primo na serveru mobile contector tam bezi takze ptam se znovu kde muze byt chyba v mnou uveden pripade ?
devil_ce4you (33)|14.2.2007 17:39
Páni prosím Vás o Pomoc !
Active sync (je jedno v akej verzií od 4.2)mi nechce v TyTnovi zosynchronizovať data ani cez bluetooth ani cez USB. Zariadenie sa pripoji k PC kolečko v Active sync sa roztočí a hned nasleduje hláška " Synchronizaci nelze upešne dokončit!Pripojte zarizení znovu a opakujte celou akci. AS ma potom pripojí ako Host.
Vtip spočíva v tom, že že môžem robiť čokoľvek synchronizaciu už nerozbehnem. Pomôže len HR na PDA. Potom to funguje len prvý deň. Na druhy je situzácia rovnaká. Neviem kde je chyba.
Konfigurácia :
Windows XP SP 2, AS 4.5 final, HTC TyTN s WM 5, ROM 1.35.255.2, Radio 1.18.00.10:evil:
janox (216)|16.4.2007 15:13
Takže ak Ťa to upokojí - mám úplne rovnaký problém s E-Tenom X500. Už som vyskúšal úplne všetko a som v koncoch. Už zostáva iba preinštalovanie Win XP v kompe. Ak to nepôjde ani po tom, tak ma asi JE.NE
kolsa (1)|13.6.2007 22:32
Dobrý den a ahoj
nějakou dobu se mi nedaří spustit synchronizaci PC a MDA. popíšu situaci: doma jsem normálně spustil synchronizace pak si vzal MDA do práce a vytvořil druhé partnerství, pořád vše šlo. Jak doma tak i v práci. Teď jsem ovšem v práci skončil a potřebuju partnerství odstranit - první problém nevím jak. Doma jsem musel přeinstalovat systém a při nové instalaci AS už se mi nepodařilo partnerství rozchodit, stále jsem připojený jen jako host. Již jsem zkoušel i tvrdý restart zařizení-nic. Několikrát přeinstalovat AS i s vymazáním z registrů - nic. Vůbec mi při instalaci nenabídne vytvoření pratnerství. Rady na těchto stránkách jsem již taky použil. Každá rada bude dobrá, díky
vladuna (24)|13.6.2007 23:45
[QUOTE="kolsa"]Každá rada bude dobrá, díky[/QUOTE]

Ahojte,

ActiveSync je jeden z nejhorších programů se krerým jsem kdy pracoval. Nekonečné reinstalace, ztráta dat v Outlooku nebo iPAQu (1x1910, 3x3850), akorát tak na špagát ...
Dodnes nemám uspokojivé řešení.
Jako pomocnou berličku však používám http://www.spritesoftware.com/ jejich backup SW. Když se všechno, s prominutím "zesere", mám komlet zálohu iPAQu, takže beze ztráty dat. Doporučuji.
Zdenek Malinsky (9781)|14.6.2007 00:06
Nejhorší? To jsi asi nepoužíval ty hrůzy, co jsou např. k Nokiiím nebo Palmům. I když bych si v AS dovedl představit pár vylepšení, nemohu si na něj a jeho funkčnost celkově stěžovat. Funguje bezproblémově, co od něj chci, to dělá, data neztrácí....
Co tedy dělám špatně? :sarcastic: :?
janox (216)|14.6.2007 07:30
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Nejhorší? To jsi asi nepoužíval ty hrůzy, co jsou např. k Nokiiím nebo Palmům. I když bych si v AS dovedl představit pár vylepšení, nemohu si na něj a jeho funkčnost celkově stěžovat. Funguje bezproblémově, co od něj chci, to dělá, data neztrácí....
Co tedy dělám špatně? :sarcastic: :? [/QUOTE]
Ano súhlasím so Zdenkom, že AS je dobrý program - za predpokladu, že dokáže fungovať - teda spojiť PDA s PC tak ako má. Tak mi do prčíc vysvetlite, prečo mi to stále spája a odpaja PDA v 3-10 sekundových intervaloch stále dokola. Už som 2x preinštaloval Win XP a 3x HR X500. Vždy to s menšími problémami jeden deň fungovalo a potom zasa to isté. Ide ma z toho je..úť, ale synchronizácia mi už nefunguje 3 weeks.
Kde je vlastne problém??? Ale podľa info od ostatných v tom aspoň nie som sám. To síce vec nerieši, ale aspoň poteší. Majte sa.
mishanek.pelc (14)|21.9.2007 03:48
Zdarec... Mam velkej problem, chtel sem instalovat ActiveSync 4.1 a hle, nejde to. Pise mi to, ze aplikaci lze nainstalovat pouze do pocitacu se spustenym systemem Win XP, 2003 Server nebo 2000. Co to ma znamenat??? mam Win XP Prof. Mam si udajne stahnout neco jako Service Pack, vedet tak, co to je.. Muzete mi sim nekdo helpnout???
Zdenek Malinsky (9781)|21.9.2007 07:56
To jsou "opravne balicky". K XP jsou zatim dva. Ziskas je na webu Microsoftu.