Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jste úplný nováček na poli Pocket PC či Smartphone? Přihlašte se mi!

dort (1212)|1.1.2005 22:59
také se hlásím :-) iPAQ 5450
klak (148)|1.1.2005 23:10
[QUOTE="Eloherd"]no vidis, chripka... :) aspon budes mit dost casku na xda :))) jinak misto MSIE si porid NetFronta :)[/QUOTE]

no já nejdříve vyzkouším Operu, se kterou jsem velký kamarád na PC ... pak uvidíme.

teď tam ale musím dostat kontakty a úkoly, protože pondělek se nezadržitelně blíží ...

klak
Eloherd (88)|1.1.2005 23:15
[QUOTE="klak"][QUOTE="Eloherd"]no vidis, chripka... :) aspon budes mit dost casku na xda :))) jinak misto MSIE si porid NetFronta :)[/QUOTE]

no já nejdříve vyzkouším Operu, se kterou jsem velký kamarád na PC ... pak uvidíme.

teď tam ale musím dostat kontakty a úkoly, protože pondělek se nezadržitelně blíží ...

klak[/QUOTE]

Njn, pondelek se sakra blizi.. jeste mam 30.5 hodin nez budu muset vyrazit.. :) sakra to bylo hodne kratejch 14 dni.. nebo kolik :) kazdopadne s Operou sem nejvetsi kamos na PC :)... jo, napisu ti do posty, mam tam jeden problemek.
Zdenek Malinsky (9781)|2.1.2005 02:41
Opera je zatim jen pro smartphony, coz XDA neni. Chysta se Firefox. Misto zbytecne velkeho a divneho NetFrontu vyzkousej Multi IE.

Ovsem toto neni k tematu diskuse.
Pinochio (424)|2.1.2005 11:51
Hlásím se také do služby.
klak (148)|2.1.2005 12:42
[QUOTE="Suoraj"] ... funkce vyhledávání vám z 90% odhalí to co hledáte a není na první stránce ce4you ;) Ten zbytek může poučit i znalé - doba tápání je zdrojem nových nápadů....[/QUOTE]

ano, tak pod tohle se podepisuju. proč není hledání i na první stránce?

klak
Eloherd (88)|2.1.2005 12:45
No.. na pda by se to hodilo hned na prvni.. :) ale to mas fuk :) hlavn ze funguje.. jinak taky.. kdyz hledam neco minimalne se tykajiciho ppc, tak prvni 4 odkazy, ne li cely stranky jsou CE4you :) to je dobre... moc dobre
klak (148)|2.1.2005 14:10
jak jsem slíbil, tak činím. je to moc pěkný a užitečný článek ;) ale některé věci mi tam doopravdy chyběly: " Můžete si dokonce vybrat, pokud chcete PDA s mobilním telefonem, nebo mobilní telefon s Windows CE (tzv. SmartPhone)." ... nějak mi tam chybí souhrnné označení "PDA s mobilním telefonem". já bych to nazval "komunikátor", ale mate mne že "Nokia Communicator" byl/je handheld :D. ona terminologie je důležitá, jinak bychom se také nemuseli domluvit, a vzhledem k tomu, že pro každý z obou druhů zařízení existuje jiná verze operačního systému ... (nebo ne?) já v tom mám (možná i díky tomuto článku ;o) chaos do teď ... viz můj příspěvek o Opeře do XDA když ona prý existuje zatím jen verze pro SmartPhone :) ) otočení obrazovky: je fajn že Windows Mobile 2003 SE podporuje okamžité otočení orientace obrazovky (a jistě existuje nebo se brzy najde způsob jak to učinit stisknutím jediného tlačítka nebo přímo nastavit individuálně pro konkrétní programy) ale zarazila mne jedna velká HW nepříjemnost - zdá se mi že u XDA III je LCD display přizpůsoben převládajícímu úhlu pohledu (tedy mírně zdola) a pokud se na něj dívám kolmo či mírně z dola po otočení na ležato, zobrazení se nepříjemně změní. při tom malém rozlišení a na maličkém displayi je to dost fatální. jako začátečník jsem s tím nepočítal a teď zjišťuji že "landscape" mód je vhodný tak leda na sledování filmů a né na browzdání po internetu. ad baterie: podle mé zkušenosti z mobilů apod. je _průměrná_ životnost baterie u používaného zařízení cca dva roky. možná bych to tam doplnil do sekce "Nové či 'z druhé ruky'?" ... v sekci "Jaké parametry zařízení jsou důležité?" odstavec "Možnosti rozšíření" bych doplnil že (pokud se nemýlím) všechna zařízení mají slot jen jeden a proto v případě použití rozšíření o WiFi či GPS přijdete o možnost přistupovat na paměťovou kartu a všechna pro tu chvíli důležitá data se musí vejít od paměti přístroje! o tom že nemůžete používat víc rozšiřujících modulů najednou nemluvě :)) do následujícího odstavce "Komunikační schopnosti" bych doplnil, že na rozhraní USB nelze používat různé rozšiřující moduly jako jsou třeba usbklíčenky, usb wifi, usb bluetooth, čtečky paměťových karet a podobně (já vím, že už existuje výjimka, ale je to právě jen jedna(?) bílá vrána). dále bych zdůraznil že příjem na vestavěném WiFi není příliž kvalitní a rozhodně jej nelze srovnávat s kartou v počítači která má vyvedenou anténu. sám můžu právě porovnávat WiFi u XDA III s PCIMCIA WiFi (Edimax - tedy docela šunt a bez přídavné antény!) kterou mám v notebooku a nedá se to srovnat - XDA prohrává na celé čáře! další odstavec "Baterie" bych z větší části přesunul do sekce "Nové či 'z druhé ruky'?", protože tam bude užitečnější :) v odstavci "Displej" bych třeba ještě zmínil to co tam zřejmě z důvodu stáří článku není, tedy QVGA vs. VGA a eventuelně i smutnou pravdu o tom, že kombinace VGA + GSM zatím není z tohoto světa :( dál bych přidal sekci "klávesnice" kde bych se zmínil o výsuvných a vyklápěcích klávesnicích (a o tom, že pokud výrobce pohrdl klasickou telefonní klávesnicí a hraje si na QWERTY, tak to je IMHO na nic protože stylus na softwarové klávesnici je podstatně přesnější a rychlejší :)), a pak samozřejmě něco o externích klávesnicích (nemám zkušenost a docela by mě to zajímalo). a ještě co se týče vstupů, tak bych upozornil laiky aby nečekali žádné zázraky od rozpoznávání písma, počítali zde s problémy s diakritikou (rozuměj žádná diakritika) atd ... například jsem netušil že na ručně načmáranou poznámku potřebuji na QVGA díky jeho (ne)citlivosti nejméně dvakrát tolik prostoru jako v reálu s tužkou na papíře :) ... naopak mě příjemně překvapila možnost spojit zvukové, psané a kreslené poznámky do jedné :D
Dominique (151)|2.1.2005 17:40
Kdyz uz se vsichni hlasi, tak se svezu taky :D
Jan Krejčíř st. (2)|3.1.2005 00:10
Ano, budu jen rád. Honza
bagio (338)|3.1.2005 00:54
Ahoj,mám měsíc MDA Compact. Zatim nevím,jaké programy mám instalovat. Je to PDA s mobilem ? Takže Smartphone ?
ArnieX (272)|3.1.2005 07:21
[QUOTE="bagio"] Je to PDA s mobilem ? Takže Smartphone ?[/QUOTE]
Neni to smartfoun je to MDA
Lewis_ce4you (3)|3.1.2005 10:53
Dobrý nápad.
k.karel_ce4you (147)|3.1.2005 13:12
Mam asi týden HP hx4700 a postupně se vybavuji softem, rád se podělim o své zkušenosti a poznatky, které jsem nabyl přehrabovaním tun nepoužitelného softwarového balastu.
rewer_ce4you (12)|3.1.2005 13:12
:) dobrý nápad , ok.
Stheepan (194)|4.1.2005 10:56
i ja mam nove PDA, respektive EUROTEL DATAPHONE III, takze se hlasim :o)
stheepan
Pavel Koza (4761)|4.1.2005 15:14
[QUOTE="klak"]ano, tak pod tohle se podepisuju. proč není hledání i na první stránce?[/QUOTE]

Pac je stale vyhledavani HLOUPE a velmi narocne na system. Takze prohledavat najednou vsechny sekce u dotazu z prvni stranky by server nezvladl:( Az bude fulltext, bude i vyhledavani.
Eloherd (88)|4.1.2005 15:30
Tak to uz se tesim az bude.. :) ale chapu ze to neni tak jednoduchy a tomuhle ja PRD rozumim.. takze radsi budu jen cekat :)
klak (148)|5.1.2005 13:28
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="klak"]ano, tak pod tohle se podepisuju. proč není hledání i na první stránce?[/QUOTE]

Pac je stale vyhledavani HLOUPE a velmi narocne na system. Takze prohledavat najednou vsechny sekce u dotazu z prvni stranky by server nezvladl:( Az bude fulltext, bude i vyhledavani.[/QUOTE]

nj, co se dá dělat. ještěže v Google můžu za hledaná slova zadat "site:ce4you.cz" a najde mi to zde cokoliv (tedy mimo opravdu horké novinky) ... :yes:
manager (75)|6.1.2005 19:50
Vážené fórum,
své PDA HP hx4700 jsem zakoupil 29.12.2004, mám ho tedy pár dní.

Nedá se říci, že bych z jeho zakoupení byl zrovna nešťastný (, zkušenosti na Netu jsem sbíral ještě před jeho zakoupením), všechna má očekávání se však bohužel zatím v plné míře také nenaplnila. Teorie je teorie a praxe je praxe a nějaké informace na úvod bych určitě uvítal.
(Zároveň však musím dodat, že nejsem žádným zarytým příznivcem Windows a PocketPC jsem zvolil hlavně proto, že u zbývajících dvou platforem - Palm a Linux - není v současnosti příliš široký výběr PDA a nejsou pro ně rovněž k dostání PDA s VGA rozlišením.)

Abych diskusní fórum nezahltil, rozhodl jsem se své příspěvky rozdělit podle témat a vkládat je postupně …
Eloherd (88)|6.1.2005 20:07
[QUOTE="manager"]Vážené fórum,
své PDA HP hx4700 jsem zakoupil 29.12.2004, mám ho tedy pár dní.

Nedá se říci, že bych z jeho zakoupení byl zrovna nešťastný (, zkušenosti na Netu jsem sbíral ještě před jeho zakoupením), všechna má očekávání se však bohužel zatím v plné míře také nenaplnila. Teorie je teorie a praxe je praxe a nějaké informace na úvod bych určitě uvítal.
(Zároveň však musím dodat, že nejsem žádným zarytým příznivcem Windows a PocketPC jsem zvolil hlavně proto, že u zbývajících dvou platforem - Palm a Linux - není v současnosti příliš široký výběr PDA a nejsou pro ně rovněž k dostání PDA s VGA rozlišením.)

Abych diskusní fórum nezahltil, rozhodl jsem se své příspěvky rozdělit podle témat a vkládat je postupně …
[/QUOTE]
Zajimavy.. otec 4700 ma a ja co sem ho zkousel tak sem z nej uplne nadsenej :) ikdyz moje 2210 taky neni k zahozeni .. /co jinyho mi zbyva :D/ .. ma sqelej displej, wifi.. pravda, je trosku vetsi a do kapsy bych ho nedal.. :) ale celkove hodnotim jako dobra investice, kdyz na to nekdo ma :)
manager (75)|7.1.2005 23:37
[QUOTE="Eloherd"]Zajimavy.. otec 4700 ma a ja co sem ho zkousel tak sem z nej uplne nadsenej ikdyz moje 2210 taky neni k zahozeni .. /co jinyho mi zbyva / .. ma sqelej displej, wifi.. pravda, je trosku vetsi a do kapsy bych ho nedal.. ale celkove hodnotim jako dobra investice, kdyz na to nekdo ma [/QUOTE]

Můj první příspěvek na ce4you.cz nevyzněl možná zcela tak, jak vyznět měl.

1. V úvodní části tohoto fóra se píše
[QUOTE="Pavel Koza"]Mám zde jednu prosbu pouze na ty, kteří mají své Pocket PC či Smartphone teprve pár dní a v ideálním případě jsou z toho tak trochu nešťastní[/QUOTE]
Tedy - což měla být jakási vzdálená reakce - ze zakoupení hx4700 rozhodně nešťastný nejsem. HP hx4700 je vskutku skvělé PDA - perfektní design, perfektní display ... - vskutku skvělé. Proto jsem ho také kupoval.
2. Poněkud mě však jako začínajícího uživatele překvapily Windowz (dostanu se k tomu snad v některém svém dalším příspěvku).
Eloherd (88)|8.1.2005 01:01
To ovsem moc situaci nemeni :) Vas prispevek neviznel pro ipaq 4700 moc dobre, reknu li to takhle... kazdy ma svuj nazor a budu velice rad kdyz na tento sqely stroj uslysim dalsi nazory a hlavne od nekoho, kdo ho ma uplne novej.. mysleno z 0 na 4700 :) muj otec to neni a protose budu zajimat o vase nazory :)
k.karel_ce4you (147)|8.1.2005 09:43
Ja jsem nový majitel 4700, určitě jde o skvělý PDA, lae i on má své mouchy a i na něm je co vylepšovat.
Osobně by se mi libilo:

- USB Host s klasickym minuaturním USB konektorem s možnosti nabíjeni přes tento konektor
- konektor na externi mikrofon by se také mohl hodit
- 128MB RAM by nebylo k zahození
- regulace frekvence procesoru podle zatižení
- lepši využití VGA displeje

Dále
- doufam, že HP vyda update na WinCE 2005
- bude se zvyšovat množství aplikaci pro VGA zařízení
- ted mě napadá hodil by se mobi pocket readrer pro VGA
- SPB Time pro VGA
- Scientific Calculator pro VGA
- Gamesy pro VGA

Rady co mě zajímají¨

- jakzvolit při instalaci software adresář do kterého se bude instalovat, Astive sync mi da na vyber z RM, IpaqStore a SD, většinou volim SD, ale rád bych aby se mi programi instalovali do adresaře SD Card\Program Files\ , čistě kvůli přehlednosti. Jak na to ?
manager (75)|12.1.2005 22:53
Toto diskusní fórum, alespoň snad, není o recenzích na hx4700. Takže doufám, že zase nebude tolik vadit, že můj příspěvek pro něj možná nevyzněl tak, jak vyznět měl. Až se s iPAQem ještě trochu více seznámím, napíši možná do nějakého specielního fóra své stručné zhodnocení (aby diskuse zde nebyla off topic - jak se v různých diskusích neustále píše a upozorňuje). V tom případě zde možná umístím odkaz.
Jak jsem však zmínil výše, jednalo se o můj vůbec první příspěvek v mém vůbec prvním internetovém fóru. Další příspěvky (již se na ce4you začínám pomalu orientovat) snad již budou výstižnější.
manager (75)|13.1.2005 21:06
[QUOTE]Vážené fórum, své PDA HP hx4700 jsem zakoupil 29.12.2004, ... Abych diskusní fórum nezahltil, rozhodl jsem se své příspěvky rozdělit podle témat a vkládat je postupně …[/QUOTE]

Abych diskusní fórum nezahltil, rozhodl jsem se své příspěvky rozdělit podle témat a vkládat je postupně …

1. Hodnotil bych jako přínosné nějak shrnout možnosti zálohování (pro jednotlivá zařízení). Pro začínajícího uživatele považuji za nanejvýše důležité vědět, jak se v krajním případě co možná nejrychleji vrátit do výchozího nastavení a začít "své úvodní snažení" od začátku.
Pro začínajícího uživatele, například nemusí být zcela zřejmé, co všechno obnáší hardreset. Co všechno se smaže při hardresetu? Odkud se obnoví systém a v jakém rozsahu po hardresetu? Je třeba zálohovat výchozí-tovární nastavení? Kam se implicitně instalují aplikace a kopírují data? Jestliže se při hardresetu smaže RAM paměť, mohla by se nějakým nedopatření smazat i ROM paměť? Mohl by virus smazat i systém z ROM paměti? Je nutné zálohovat ROM paměť? Je možné zálohovat ROM paměť? Jak zálohovat RAM paměť? Jak zálohovat ROM paměť? atd. To všechno jsou pro pokročilejšího uživatele takřka triviální otázky, pro nového a zcela začínajícího uživatele to však dá trochu práci, než na ně nalezne odpověď - odpovědi jsou útržkovitě roztroušené po všech možných diskusních fórech a na některé se třeba ani ucelená odpověď nedá nalézt.
Co jsem měl možnost za čtrnáct dní užívání svého nového PDA zjistit, tak kvalitní zálohování je základem kvalitní práce s PDA. Možná, že časem tento svůj přístup přehodnotím, nicméně pro zatím je takový, jaký je. Pro začínajícího uživatele tedy považuji za jeden ze základů - přehledně shrnout všechno, co se zálohování na PDA týká.

Stav problému na ce4you: Souhrnně a přehledně nic, v diskusích něco málo, ale jen útržkovitě.
Závěr: Do sekce „Začínáte? Čtěte“ přidat článek nazvaný např. „Jak zálohovat a pracovat s pamětí“, kde by tyto problémy byly souhrnně popsány a objasněny. Bylo by též vhodné doplnit tuto sekci o možnosti zálohování na jednotlivých zařízeních podle výrobců a případně i typů zařízení (nemusí, být od jednoho autora).
Eloherd (88)|13.1.2005 21:16
Sakra :) jak chces souhrnne napsat zalohovani ? dycky se najdou dalsi moznosti, dalsi chyby a dalsi problemy lidi kteri tu pred tydnem nebyli a ted jsou a snimi prichazeji nove problemy a nove rady... nejde udelat sourhn... na kadje PPC, MDA, XDA ci cokoli dalsiho je nekolik znamych ale daleko vic neznamych moznosti jak danou operaci provest, at uz primo nebo pres dalsi programy, oklikou nebo jinak zvlastnim zpusobem.. nejde proste rict udelej to takhle a delej to tak porad... proto je to rozdeleni... Priklad ze zivota je moje sestra.. porad se chce naucit instalovat programy ale je tezky ji, netechnickymu typu vysvetlit, ze kazda instalace je i v malinkatych detailech odlisna :)
manager (75)|14.1.2005 20:09
[QUOTE="Eloherd"]... souhrnne napsat zalohovani ?... na kadje PPC, MDA, XDA ci cokoli dalsiho je nekolik znamych ale daleko vic neznamych moznosti jak danou operaci provest ...[/QUOTE]
Jistě, že zálohování bude u každého typu PPC jiné. Nicméně například mnou naznačené otázky týkající se pamětí jsou, domnívám se, dostatečně obecné a závažné, k zálohování se úzce vztahují a nejsou pro začínající uživatele nikde souhrnně řešeny. Jestli jsem dobře pochopil účel tohoto fóra, pak administrátor (byť se již delší dobu do diskuse nezapojil) v něm zamýšlel zjistit, jaké informační potřeby mají začínající uživatelé PDA a následně na ně reagovat. Jako začínající uživatel jsem proto za prvních čtrnáct dní své práce s PDA vybral několik oblastí, o kterých se domnívám, že v sekci „Začínáte? Čtěte“ nejsou buď rozebrány vůbec, nebo by podané informace mohly být ještě o něco doplněny a rozšířeny. Zálohování a práce s pamětí mi z nich připadá nejpodstatnější, a proto jsem s tímto námětem začal.
Tedy ještě jednou krátce - Domnívám se, že shrnout přehledně všechny otázky týkající se pamětí na jednom místě v sekci „Začínáte? Čtěte“ by bylo pro začínajícího uživatele přínosné. (Rozdíly oproti koncepci stolních PC jsou přeci jenom dosti podstatné.) Taktéž se domnívám, že jisté obecné zásady týkající se zálohování by bylo možné v této souvislosti také podat. (Plus - administrátor by případně, tedy jestliže by to považoval za účelné, mohl z některých diskusí vybrat základní tipy pro zálohování v závislosti na jednotlivých zařízeních případně za tímto účelem založit fórum nové a jeho dílčí výsledky pak na daném místě prezentovat. Mám za to, že okruh přispěvatelů je natolik široký, že by se téměř pro každé zařízení dal vybrat nějaký základní tip nezávisle na přístupech obecných, i když by to možná v zásadě nemuselo být a obecná rovina by mohla být dostačující.) Tedy nic detailního, ale jakýsi výchozí záchytný bod pro uživatele, kteří své první PDA vyndají z krabice.

[QUOTE="Eloherd"]... nejde proste rict udelej to takhle a delej to tak porad... proto je to rozdeleni...[/QUOTE]
Jinak, když se k tomuto bodu diskuse dostala, mi také z pohledu začínajícího uživatele připadá, že diskusní fóra trochu postrádají jakousi sumarizaci, souhrnnější resumé. Je nepochybné, že předností diskusních fór je jejich otevřenost - různí uživatelé mají různé zkušenosti. Nicméně na druhou stranu by možná bylo vhodné zvážit tu skutečnost, že po jisté době se k různým tématům může nahromadit dostatek materiálu, jehož nejdůležitější body by bylo podnětné někde samostatně a souhrnně ocitovat. Výhodou tohoto přístupu by naopak bylo, že hodnotitelem by byla jedna osoba (případně užší okruh osob), která by mohla poznatky protřídit a sumarizovat a přehledněji kategorizovat. Nadpisy mnoha diskusí jsou přeci jenom dosti vágní, ačkoli v nich mohou být důležité informace. Pakliže by titulky výňatků tvořila jedna osoba (případně užší okruh osob), problém s nejednoznačností či vágností by se do značné míry redukoval. Možná nejdůležitější otázkou však je, jestli by bylo v silách jednoho člověka (či několika lidí) probrat se tisíci příspěvků a vybrat z nich a ocitovat to nejpodstatnější.
Eloherd (88)|14.1.2005 20:13
No ja nevim ale mne spis tohle forum prijde jako .. ses novej, mas problem, rekni.... tady se resej banalni zalezitustky ktery clovek, kterej ma xda uz nejakou dobu urcite vi a proto tu nejsou navody atd... tohle je podle mne forum o reseni problemu a ne prirucka jak co delat pro zacatecniky :)
Ma li nekdo problem.. budiz, pomuzeme :)
manager (75)|14.1.2005 23:09
Z toho, co jsem měl možnost vidět, se dá usuzovat, že tento server a jeho diskusní fóra jsou hodně "interaktivní", abych tak řekl.
Nicméně admin se na začátku této diskuse obracel na úplně začínající uživatele, jak jsem pochopil, s cílem vylepšit články v sekci "Začínáte? Čtěte". Tak jsem mu zde jako nový uživatel chtěl dát nějaké tipy. Možná by však bylo vhodnější mu je poslat v nějakém osobním příspěvku, ať s nimi potom naloží podle svého uvážení, a neplýtvat na to místem v diskusních fórech. Nevím, :?: jako začínající přispěvatel jsem možnost osobního sdělení některému z účastníků fóra ještě nezkoušel. Možná, že by toto byla vhodná příležitost to zkusit.

[QUOTE="Eloherd"].... tady se resej banalni zalezitustky ...[/QUOTE]

Co se týká některých "banálních záležitůstek", sám bych jich také možná několik měl. Zkusím ještě projít fóra, jestli na něco nenarazím, když tak založím fórum nové. Jak jsem ale zmínil, je i přes snahu moderátorů někdy docela problém v diskusních fórech něco najít. Vyhledávání dá buď výsledků málo nebo příliš mnoho, a nadpisy diskusních fór jsou často dosti neurčité. Procházet všechna neurčitě označená fóra by zabralo hodně času, a proto je otázka, jak se vyhnout zbytečným duplicitám. To není kritika stávajícího systému, ale spíše otázka, jestli by se stávající organizace a utřídění informací nedalo ještě nějak zlepšit. Napadlo mě třeba, jestli by se nedala někde nastavit možnost, aby se do přehledu diskusí vypisovaly mimo jejich nadpisů i jejich zakládající příspěvky. Zakládající příspěvky totiž mnohdy docela dobře napoví, o čem daná diskuse je a zda-li je to téma, které uživatel hledal. Vyhledávání by se tak podle mého názoru dosti usnadnilo a zpřehlednilo. Nemusela by to být standardní funkce, stačilo by, kdyby byla pouze volitelná (tj. krátký seznam s přehledem témat jako výchozí a delší seznam i se zahrnutím prvních příspěvku jako volitelné nastavení prohlížení). - Zkusím to když tak rovněž poslat jako tip administrátorovi.
Eloherd (88)|15.1.2005 08:19
dobry dobry ale tohle je fromu n nahlasovani novacku a zacatecnicky otazky a ne na zaucovani krok za krokem :) a slohovky opravdu nerad ctu kdyz mam malo casu tak please pis zkracenejc :)
PavelR. (2184)|15.1.2005 09:45
pro Manager: Díky za vaše příspěvky (v tomto threadu jsou jedny z "nejhodnotnějších"); myslím, že podobný "pohled začínajícího uživatele" je jedna z věcí, kterou měl admin na mysli, když toto téma zakládal.

... teď proč jsem píšu; jsem si jistý, že z této diskuze vzejde spousta podnětů, které (mají-li být zpracovány dobře) budou vyžadovat značné usilí. Na ce4you se pohybuje spousta zdatných uživatelů PDA, kteří by se jich mohli chytit (např. každý jedno téma) a zpracovat je tak, aby byly srozumitelné především pro začínající uživatele (velmi rád budu jeden z nich v případě, že se Pavel rozhodne této možnosti využít).

PavelR.
Pavel Koza (4761)|18.1.2005 07:57
...ja bych jen vsem chtel podekovat za ucast a ujistit vas, ze vase podnety bedlive sleduji:) Sice nereaguji ihned (musim delat 1000 dalsich veci), ale pomalu to vse tridim a zpracovavam.

V teto chvili zacinam pracovat na clanku o pameti a zalohovani, coz byl podnet presne takovy, jaky jsem si pri zakladani tohoto tematu predstavoval:) Na ostatni se dostane pozdeji. Takze pokud mate nejaky podobny navrh, sem s nim! Dekuji
Whippy (206)|1.3.2005 17:04
Hlasim se, ze jsem ponekud nestastny novacek a chel bych byt stastny.;)
"pomuzu kde muzu"
Peca_ce4you (45)|3.3.2005 14:11
No, jestli to ještě k něčemu bude... Já koupil LOOXe 178 předevčírem - předtím jsem měl Palm Vx :) A teda, jak se ve Windowsech docela vyznám, tak na týhle odnoži fakt tápu :) Takže jsem taky nováček :))
pegasj (29)|4.3.2005 14:00
Jsem totalni novecek s MDA 2
no1_ce4you (11)|4.3.2005 14:49
Jako začínající nováček s Loox 720

- mám potíž např. s různými Wi-Fi profily a nastavením proxy (systém si často nepamatuje proxy nastavení pro specifickou síť)

- přestože píšeš, že toto není vývojářský server, tak bych přivítal rozšíření témat pro vývoj aplikací na CE platformě, což se netýká jen vlastního programování, ale i vývojářských nástrojů a zkušenosti s nimi, zdroje informací - weby s touto tématikou, popis API (ano, je zde pro někoho hůře stravitelné SDK) apod. Někdo chce co nejjednodušší nástroje ala VB nebo skripting, je zde CE-SQL...

Poslední nadpis "Jak je to na Pocket PC s pamětí?", i když jsem jej ještě nečetl, se mi svým zaměřením líbí. Zvlášť pokud se objeví tip na nějaký memory manager pro RAM, protože postupné nepřehledné ubývání jak v části Storage, tak v Program (asi nějaké rezidenty) mě vytáčí.

Já bych osobně mohl třeba přispívat i tipy na literaturu, která kolem PPC vychází, ale asi jsem na to příliš líný (ufff, to jsem na sebe něco prozdradil :oops: :O :oops: )

díky

Michal
8daniela (23)|19.3.2005 10:31
Nevím, zda je to ještě aktuální. Mám měsíc LOOX 718, z toho prvních 10 dní v opravně (výměna základní desky). Jako zcela nový uživatel něčeho tak báječného jsem si nainstalovala spoustu programů a zjistila, 1/ ža neexistuje program, který by mi nenapsal, že je určený pro jinou verzi OS a že nezaručuje správný běh aplikace, 2/ a proto píšu, ne všechny programy jsou k sobě vzájemně kompatibilní. Proto si myslím, že každý nováček by uvítal rozdělení základních nejvíce používaných programů, ať už free či kupovaných, podle kompaibility. Jako, že když máš ten a ten task manager, nejde nebo obtížně jde použít takový file manager, při tomto file manageru nefungují ty a ty pluginy do today obrazovky apod. Pokud si zkušenější uživatelé již problémy prošli a takto své zkušenosti by shrnuli, ušetřili by tím následníkům spoustu starostí a času.
Wuffi (1599)|19.3.2005 13:12
[QUOTE="8daniela"]Nevím, zda je to ještě aktuální. Mám měsíc LOOX 718, z toho prvních 10 dní v opravně (výměna základní desky). Jako zcela nový uživatel něčeho tak báječného jsem si nainstalovala spoustu programů a zjistila, 1/ ža neexistuje program, který by mi nenapsal, že je určený pro jinou verzi OS a že nezaručuje správný běh aplikace, 2/ a proto píšu, ne všechny programy jsou k sobě vzájemně kompatibilní. Proto si myslím, že každý nováček by uvítal rozdělení základních nejvíce používaných programů, ať už free či kupovaných, podle kompaibility. Jako, že když máš ten a ten task manager, nejde nebo obtížně jde použít takový file manager, při tomto file manageru nefungují ty a ty pluginy do today obrazovky apod. Pokud si zkušenější uživatelé již problémy prošli a takto své zkušenosti by shrnuli, ušetřili by tím následníkům spoustu starostí a času.[/QUOTE]

Ta hlaska se Ti zobrazuje protoze mas WM2003SE a system Te upozornuje ze aplikace nemusi byt ZOBRAZENA spravne, tedy ze nemusi podporovat rotaci displeje. Ne ze je nekompatibilni se systemem.
freewall_ce4you (476)|24.3.2005 13:37
Tak tady jsem asi správně :-))))))

Vymenil jsem svoji Nokii 6230 za t-mobile MDA Compact - mam jej asi tyden a jsem z nej uneseny :-). Byl jsem (a vlastne porad jsem) jeste fanda Psionu (Psion 7), ale tahle mala krabicka jej asi brzy nahradi.

Mam v podstate zatim 2 dotazy - zda pro tenhle strojecek existuje nejaky program pro vytvoreni vlastni databaze cehokoliv v MDA - proste programek, kde bych si vytvoril rubricky ap..
Stihl jsem si jiz koupit Spb pocket plus a pocasi k tomu, nekde jsem cetl, ze zde se daji najit i kody dalsich mest - bohumzel jsem to uz vzdal, pokud mi poradite - rad bych videl jak budu mit pocas doma - takze na Kladne :-)

Jinak uvitam upozorneni na nejaky sikovny programek, vychytavku ci nejaky problemek.

Diky vsem :-)

Jirka
freewall_ce4you (476)|24.3.2005 13:38
Tak tady jsem asi správně :-))))))

Vymenil jsem svoji Nokii 6230 za t-mobile MDA Compact - mam jej asi tyden a jsem z nej uneseny :-). Byl jsem (a vlastne porad jsem) jeste fanda Psionu (Psion 7), ale tahle mala krabicka jej asi brzy nahradi.

Mam v podstate zatim 2 dotazy - zda pro tenhle strojecek existuje nejaky program pro vytvoreni vlastni databaze cehokoliv v MDA - proste programek, kde bych si vytvoril rubricky ap..
Stihl jsem si jiz koupit Spb pocket plus a pocasi k tomu, nekde jsem cetl, ze zde se daji najit i kody dalsich mest - bohumzel jsem to uz vzdal, pokud mi poradite - rad bych videl jak budu mit pocas doma - takze na Kladne :-)

Jinak uvitam upozorneni na nejaky sikovny programek, vychytavku ci nejaky problemek.

Diky vsem :-)

Jirka
docc1 (101)|18.5.2005 16:09
ha, tak po postu do jinej threadu se hlasim sem,
dataphone 2 cca 3 tydny, neco jiz plne funkcni,ale neco se jevi jako neprekonatelnej problem :-)
takze ctu, posloucham, snad casem i necim pomuzu... :yes:
freewall_ce4you (476)|18.5.2005 17:36
Muze mi nekdo rici a poradit proc mam v adresari Windows celkem 7 souboru, ktere vypadaji, ze jsou stejne, vytvorene muselibyt az mnou ve stejny den, jmenuji se "MsgQueueDataFileMicrosoft" a celkem mi uziraji asi 20 mega ?
Dik za odpoved :-)
Pavel Koza (4761)|19.5.2005 08:01
Jde o MSMQ (Microsoft Message Queuing) soubory a podle nekterych informaci jsou mnohem mensi (system zobrazuje jejich velikost nespravne)...
freewall_ce4you (476)|19.5.2005 08:41
O.K., mne spis slo o to, zda je lze smazat, protoze, jak jsem psal, vznikly za meho pusobeni a je jich tolik.....,ale mazat asi ne, vid ?
Pohodovy den preji :)
Pavel Koza (4761)|19.5.2005 09:06
Mazat ne, i kdyz system si je stejne vytvori sam. To MSMQ je proste urcity druh neprime komunikace mezi dvema programy, proste si dve ruzne aplikace povidaji ne primo, ale pomoci zprav zasilanych pres tohoto prostrednika (soubory). Kdyz je smazes, tak teoreticky muzes o nejake informace prijit (sle spis si myslim, ze se ti to nepovede, jde o systemove soubory).
freewall_ce4you (476)|19.5.2005 10:47
Dik, akorat je mi lito toho mista, no :(
david nebesky (5)|6.6.2005 23:04
Haló přátelé, prosím o pomoc. Mám MDA T-mobile ( s Oskar-simkou ) a nejsem schopen najít pro toto "zařízení" : 1. obal,jakýkoliv který by chránil před deštěm, tak aby se dalo telefonovat i při dešti za situacích, kdy se není kam schovat.
2. překladač internetvých stránek z angličtiny do cz, tak aby se zachoval vzhled stránky a
3. našel by se někdo,kdo by mě pomohl nastavit některé parametry a možná znovu vše nainstaloval, děkuji a těším se na odpověd
david nebesky (5)|5.10.2005 13:30
pane Koza,mám prosbu,
prosím Vás, mohl byste mi pomoci s problémem? Na mém MDA Compaktu se mi nezobrazují mapy na Atlasu, např. na stránkách http://mapy.atlas.cz/mapviewer
Co proto mohu udělat, aby se mě zobrazovali. Děkuji za radu.
Nebeský David