Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hewlett-Packard BlueTooth klávesnice

PavelM_ce4you (95)|8.12.2005 17:46
Jo, tak to resim, mam na bocni cudlik asociovany zhasnuti displeje a tak PDA vydrzi dostatecne dlouho. Otazkou je, kolik vydrzi klavesnice :-)
F@ster (10)|15.12.2005 19:59
TAAAAKZE :-) pro vsechny ktere zajimalo jestli tahle uzasna klaveska beha i s pocket looxem 410bt :-) odpoved je ANO :D dneska jsem ji testnul s timto pda a jede perfektne, diky lokalizaci od sunnysoftu pise cesky a dokonce nemam ten bug ( kdyz se PDA vyplo pres klavesku slo zapnout jen Soft RESETEM ) :-) ale treba uz neni ja sem to nekde cetl ( mozna od ty doby new softik ke klavesce) ... Zatim sem nemel moznost poradne skusit jelikoz mi ji prinese az SATAN CLAUSE :D
mainboard_ce4you (97)|16.12.2005 22:29
HH, SATAN CLAUSE je svina, mi to ani nenechal rozbalit a nechal to v té slidě zabalene a čeka ....Nevíte někdo figl jak to rozbalit aby to vypadalo zabalene ?
beecher (9270)|17.12.2005 16:38
Tezko to pujde, to je zavarene a jedina moznost, jak se k tomu dostat, je to rozstrihat nebo rozrezat... ;)
mainboard_ce4you (97)|18.12.2005 01:27
Tak to je spatne. Asi budu muset vyčkat než mi to donese satan claus ...
F@ster (10)|18.12.2005 19:16
:-) JO JO :-) SATAN CLAUSE je desnej ale vopravu prisernej zatahar :-) taky cekam na to magicky datum :D uz mi zatahnul tuhle klavesku 1 gB flash disk corsaira voyagera :D ale zas na druhou stranu mi nechal chladic na grafarnu pac by mi jinak do ty doby shorela :D
Marty-McFly (384)|22.12.2005 14:45
Nefunguje někomu s MDA compact? Docela rád bych si nějakou pořídil a tahle je můj favorit...
F@ster (10)|25.12.2005 08:27
Takze konecne mam klavesku, pise se na ni velmi dobre az na to ze na ni zatim nejsem zvyklej a tak delam pomerne dost preklepu :-) ... S looxem 410 jede naprosto bez chyb a steje tak spolupracuje s cestinou od sunnysoftu ... Poridil jsem si ceske prelepky ktere drzi perfektne a vypada to v pohode :-)) vlastne momentalne na ni pisu tento prispevek :D mejte se fajn a pokud by byli dotazi rad je zodpovim ...
PS: omluvte cestinu ale na jakekoliv premejsleni je jeste moc brzo rano ...
F@ster (10)|25.12.2005 08:36
Jinak jeste jsem zapomel ze jako napajeni klavesky pouzivam nabijeci alkalicky baterky z www.pureenergy.cz ve variante XL ( meli by mit vetsi kapacitu ) ( doufam ze jsem tu adresu napsal dobre nemam moznost to overit ), jak dlouho vydrzi zatim nevim mam ji teprv chvilku ale pak to urcite zjistim a pisnu ...
theeye_ce4you (25)|25.12.2005 10:15
Problemy s MDA Compact - dokazete nekdo poradit? Kavesnici sparuju, mam ji "enabled" ale nemuzu psat. Jako by nebyla. Po chvili prestane klavesnice blikat. Mam InterWrite 8.6 a nainstaloval jsem ovladace od HP 4.03.
mainboard_ce4you (97)|25.12.2005 14:08
Zdravim na prvni svatek vanocni, sem po obede a pisu na PDA samozrejme vsema 10. Klavesnice je super. Stasne a vesele
theeye_ce4you (25)|25.12.2005 14:27
Taky bych rad psal, ale jeste se mi nepodarilo klavesnici rozbehat.... :(( :no: :(
technik_ce4you (6)|25.12.2005 14:29
Muzu se zeptat jak udelat aby klavesnice psala i ceske znaky. Po rozbaleni jsem dal dovnitr baterky, ztahnul z webu HP ovladace, naistaloval a sparoval. Klavesnice mi krasne pise, ale jen anglicky. V InterWrite mam zapnutou podporu HW klavesnic a ceske znaky z nemuzu dostat. diky
theeye_ce4you (25)|25.12.2005 15:21
[QUOTE="technik"]Muzu se zeptat jak udelat aby klavesnice psala i ceske znaky. Po rozbaleni jsem dal dovnitr baterky, ztahnul z webu HP ovladace, naistaloval a sparoval. Klavesnice mi krasne pise, ale jen anglicky. V InterWrite mam zapnutou podporu HW klavesnic a ceske znaky z nemuzu dostat. diky[/QUOTE]

Predpokladam ze mas primo PDA od HP co? Resp. ze nemas MDA Compact :))
F@ster (10)|25.12.2005 17:42
Pro technika : skus dat CTRL + SHIFT me to prepina mezi eng a CZ ...
cernys (2)|27.12.2005 16:21
Dobrý den,
tuto klávesnici jsem minulý týden zakoupil a prodavač mi řekl, že s mým Asus MyPal716 bude bez problémů pracovat. Nicméně opak je pravdou. Když nainstaluji ovladače a pak se na PDA pokusím spustit "Enable keyboard" u spousštěcí programu, objeví se mi "DKBdriver.exe není platná aplikace typu Pocket PC". V čem myslíte, že je problém? Vyřešil by to nový ovladač klávesnice nebo PDA? Kde bych měl dotyčný případně sehnat?
Děkuji
theeye_ce4you (25)|27.12.2005 16:33
[QUOTE="cernys"]Dobrý den,
tuto klávesnici jsem minulý týden zakoupil a prodavač mi řekl, že s mým Asus MyPal716 bude bez problémů pracovat. Nicméně opak je pravdou. Když nainstaluji ovladače a pak se na PDA pokusím spustit "Enable keyboard" u spousštěcí programu, objeví se mi "DKBdriver.exe není platná aplikace typu Pocket PC". V čem myslíte, že je problém? Vyřešil by to nový ovladač klávesnice nebo PDA? Kde bych měl dotyčný případně sehnat?
Děkuji[/QUOTE]

Tohle se mi podarilo vyresit stazenim novejsich ovladacu primo z HP, nicmene muj problem to nevyresilo a klavesnice se mi proste nehalsi i kdyz je sparovana v poradku :(
Adresa poslednich driveru na HP
technik_ce4you (6)|27.12.2005 20:58
[QUOTE="theeye"][QUOTE="technik"]Muzu se zeptat jak udelat aby klavesnice psala i ceske znaky. Po rozbaleni jsem dal dovnitr baterky, ztahnul z webu HP ovladace, naistaloval a sparoval. Klavesnice mi krasne pise, ale jen anglicky. V InterWrite mam zapnutou podporu HW klavesnic a ceske znaky z nemuzu dostat. diky[/QUOTE]

Predpokladam ze mas primo PDA od HP co? Resp. ze nemas MDA Compact :)) [/QUOTE]

Ahoj, a diky za support. :) :cool: Ten figl s CTRL a SHIFT urcite zkusim ! :cool: Jinak - ne, nemam MDA, jedu ciste na HP - 5550 a 5450 od "ejč pí" ! :D
Standa_ce4you (380)|8.1.2006 17:46
Zajímalo by mne, jede někomu tahle klávesnice pod WM5? Uvažuju o HTC Wizardu a nevím. Tady nějaké ovladače jsou, ale o WM5 nic nepíšou...
beecher (9270)|8.1.2006 18:57
Klavesnici k Wizardu? :D

No, ale tady to s drivery pro WM5 uz vypada lepe... ;)
theeye_ce4you (25)|8.1.2006 18:58
Tak jsem vyresil problem s HP bluetooth foldable klavesnici a MDA compact - po odneseni do AH Mobile i tam zjistili ze to holt nefunguje s MS Bluetooth Stack takze mi ji v pohode vymenili za jinou - Xema BlueKeyboard - provedenim je sice horsi nez ta HP ale aspon funguje :)
Standa_ce4you (380)|8.1.2006 19:10
[QUOTE="beecher"]Klavesnici k Wizardu? :D[/QUOTE]
No fakt :)), tu vestavěnou na krátkodobé záležitosti (SMS, ICQ, vlak apod.) a HP na "seriózní" práci. Až když zjistím, že komfort Wizardovy klávesnice převyšuje mé psací schopnosti, odložím HP napořád.
[QUOTE="beecher"]No, ale tady to s drivery pro WM5 uz vypada lepe... ;)[/QUOTE]
Máš recht, tady to fakt vypadá lépe:yes: ;) .
PavelM_ce4you (95)|22.1.2006 20:16
Mel bych dotaz k vydrzi baterek. Cca tyden jsem ted klavesnici nepouzival, pred tim ukazatel baterek byl na 100%. Ted jsem ji zapnul a baterky jsou v cudu. Uz se mi to jednou stalo, proste za velmi kratkou dobu se baterky vybily. Kdyz sem klavesnici vyndaval z tasky, vsim sem si, ze byla pootevrena. Je tam v tom zamku nejaky kontakt, ktery klavesnici vypina?
space_cowboy (336)|22.1.2006 21:17
Tento fakt asi uz zaznamenal kazdy uzivatel tejto klavesnice. Zda sa ze jediny sposob ako usetrit baterie vybitia je vybrat ich z klavesnice. V klbe, alebo v zamku pokial viem ziadny vypinac nie je.

EDIT: A tak ma napadlo, ze ak by dochadzalo k uplnemu preruseniu privodu "stavy" do klavesnice, zakazdym by si ju musel sparovat so svojim PDA, tak ako ju zakazdym musis, ked baterie vymienas. :)
valdo_ce4you (182)|29.1.2006 15:21
Zdravim. Tak, tato klavka dostala aj mna diky space_cowboyovi, ktory si nasiel cas a bol ochotny prist a predviest jej prednosti. Super, len jednu chybu to malo, stiahol som nespravny driver pre svoj DELL X51V, cize klavku som odskusal iba s jeho hp 4700. Existuje driver na x51v, nech nekupim nieco co mi nepojde a aku mi odporucate lokalizaciu, IW alebo Leng? Dik za rady, a Cowboyi Tebe za ochotu.
space_cowboy (336)|29.1.2006 20:29
No problem.. ;) Rad ta privitam aj s tvojim Dellom (čítať ďelom :cool: ) coskoro na najblizsom slovenskom zraze. Hadam uz aj s novou klavesnicou.. ;)
sorac (51)|30.1.2006 01:51
nechcem vam tu pisat, ktora klavesnica je najlepsia..

len som chcel napisat skusenosti z mojou klavesnicou thinkoutside..

kupil som ju pred vianocami na expansys.com v super akcii aj z myskou za 5000s co nie je malo ale musim povedat, ze ked prisla bol som velmi milo prekvapeny, je super mala a aj myska k nej je uzasna..

ale co som vam hlavne chcel pisat, citam, ze tu vsetci menite baterky niekolkokrat tyzdenne..

musim napisat, ze pouzivam klavesnicu niekolko hodin tyzdenne a baterky, ktore boli v baleni priamo od vyrobcu, ktore som vlozil do klavesnice 21.12. a aj mysky su tam este stale a nepocitujem ziadnu zlu odozvu a ani ine problemy..

driver od tejto firmy je super a vsetko funguje na prvy krat..

zial co nemozem potvrdit je lokalizacia. ja pouzivam anglictinu a ani neplanujem lokalizaciu instalovat...

co sa tyka vypinania klavesnice, ziadny vypinac tu nie je.. vsetko sa deje automaticky.. myska ma svoj vlastny vypinac a je opticka...

ak mate niekto nejake otazky napiste mi ss rad odpoviem...
beecher (9270)|30.1.2006 11:23
Sorac: A ma 5. radu klaves (cisla/znaky jako @#$%^&*()), jako klasicka klavesnice? Abych je mohl psat bez toho, aniz bych musel mackat nejakou dalsi klavesu? Asi ne, co? ;) :D
Jozef Laufer (14)|30.1.2006 15:59
Stal som sa šťasným majiteľom HP Bluetooth skladačky. Je naozaj výborná. Zatiaľ som ešte nestihol vybiť batérie, ale po prečítaní príspevkov som ich pre istotu z klávesnice vybral. Spätné nadviazanie kontaktu medzi PDA a klávesnicou nie je nijaký problém, trvá pár sekúnd. Prečo tam nespravili malý vypínač na odpojenie batérií ?, všetko mohlo byť O.K.
Slovenská lokalizácia Leng od Moravia Consulting /zatiaľ len demoverzia/ je výborná.
Ako je najlepšie prenášať na PDA písaný text na papier, keď nie je k dipsozícii BT tlačiareň ? Ako to riešite ?
sorac (51)|30.1.2006 21:38
[QUOTE="beecher"]Sorac: A ma 5. radu klaves (cisla/znaky jako @#$%^&*()), jako klasicka klavesnice? Abych je mohl psat bez toho, aniz bych musel mackat nejakou dalsi klavesu? Asi ne, co? ;) :D[/QUOTE]

bechere zjavne si nepochopil co som chcel povedat.... ale nebudem sa ti do toho miesat... ;-0
valdo_ce4you (182)|2.2.2006 09:07
[QUOTE="beecher"]No, ale tady to s drivery pro WM5 uz vypada lepe... ;)[/QUOTE]
... ale nie pre x51v :(
neviete, prosim Vas niekto kde stiahnut driver pre DELL. Dik
Brco_ce4you (447)|2.2.2006 10:50
[QUOTE="valdo"][QUOTE="beecher"]No, ale tady to s drivery pro WM5 uz vypada lepe... ;)[/QUOTE]
... ale nie pre x51v :(
neviete, prosim Vas niekto kde stiahnut driver pre DELL. Dik[/QUOTE]

No existuje len hp driver. Extra pre Dell neni.
valdo_ce4you (182)|2.2.2006 11:25
... a teraz ako rozbehat x51v s klavesnicou?
atomion (1159)|8.2.2006 23:23
..nmo pěkný to je ale za zhruba 3200,-??? Není to trochu dost??
beecher (9270)|9.2.2006 07:33
Za co? Za HP BT klavesnici? V AH Mobile ji maji za +- 1800 Kc s DPH. Here
atomion (1159)|9.2.2006 10:04
[QUOTE="beecher"]Za co? Za HP BT klavesnici? V AH Mobile ji maji za +- 1800 Kc s DPH. Here[/QUOTE]

..mno právě proto se mi zdá cena 3200,- trošku moooc.. ale nevím..zas tolik se v BT klávesnicích nevyznám.. :)
beecher (9270)|9.2.2006 10:12
Cena 3200 +- autobus byla, kdyz se tahle klavesnice zacala prodavat... za ten rok a neco cena klesla na polovinu... ;)
atomion (1159)|9.2.2006 10:58
..aha.. :D Mě je to stejně jedno pže mám LOOXe ale můžete někdo doporučit na něj?? Asi nějakou BT.. Předem děkuji za ohlasy.. :yes: :?: :yes:
beecher (9270)|9.2.2006 11:02
No a? Ja mam Della... ;)

Neni nic jednodussiho nez to zkusit...
Pak dalsimi alternativami jsou ThinkOutside Stowaway BT Keyboard a BW Smart BT Keyboard... Ale to je na jinou diskuzi.
valdo_ce4you (182)|9.2.2006 18:42
[QUOTE="beecher"]No a? Ja mam Della... ;)

Neni nic jednodussiho nez to zkusit...
Pak dalsimi alternativami jsou ThinkOutside Stowaway BT Keyboard a BW Smart BT Keyboard... Ale to je na jinou diskuzi.[/QUOTE]

... ja som kupil v dobrej nadeji, no DELL x51v ma sklamal :(
... podarilo sa vytvorit novy driver?
F@ster (10)|24.3.2007 06:52
Zdravím všechny, tak po delší době mohu psát zkušenosti :)
Na Looxovi 410bt ( moje první pda - teď slouží už jen jako mp3) klávesnice fungovala naprosto bez problémů a psala česky hned ( díky lokalizaci sunnysoft co jsem k pda dostal) tam jsem jí používal asi půl roku a nebyl jediný problém... Pak jsem si pořídil MDA II ( hh jinak Elsofte jede super ;) ) a tam jak je známo je microsoftí BT stack a na tom klávesnice nejde... Jenže to bych nebyl já abych nelaboroval a nakonec samozřejmě jede... Jelikož mě microsoftí stack moc nevyhovuje, nahrál sem do mda II widcom, jede bez problému a problémy jsem nezaznamenal. S tímto stackem jede vše bez problému ( je tam WM 2005 takže je potřeba příslušný ovladač ke klávesce).. Díky Lengu píše česky a jsem max. spokojen ...
praetorian_ce4you (3)|15.5.2008 12:40
jsem hloupý, přiznávám ... ale z dosud přečtených rad již nezmoudřím ... čeština mi prostě nejede (HTC Touch cruise, Interwrite pro 9.5 (zapnutá podpora HW klávesnice i lokalizace) ...proíííííím, chci na tom psát česky, nevíte jak?

a ještě, když jsem u toho, v nastavení Interwrite až na konci je registrace. Běží mi to i bez ní, ale ...ta registrace je povinná či k čemu slouží?