Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Přílohy pošty na SD a CF kartu u hx 4700

MilanO_ce4you (187)|18.12.2004 14:47
Vážení, máte někdo zkušenost s uložením příloh pošty na zásuvnou paměť? Velikost příloh v mém případě je cca 300 Mb za rok. Velice těžce by se mi vybíralo, co synchronizovat do hx 4700 a co ne. Určitě bych neměl u sebe věci, které jsou potřeba zrovna teď. U MDA II to bylo jasné, ale u hx 4700 mi připadá, že ten strojek, vzhledem k velikosti volné paměti a nemožnosti ukládat přílohy na vyměnitelné medium, je snad pouze na hraní. Pokud máte někdo nějaké řešení, podělte se prosím.

MilanO
PavelR. (2184)|18.12.2004 15:53
... zkus tweakovaci utilitu Tweaks2k2 (demoverze umožňuje jen 3 spuštění) ...

PavelR.
beecher (9270)|19.12.2004 09:36
To je taky možnost, avšak placená, takže proč to nemít zadarmo... ;)
Trochu jsem se hrabal v registry a snad to bude fungovat:
1. V Oulooku nastavit ukládaní příloh do Storage a uložit
2. Úplně zabít Outlook
3. Zkopírovat ve Storagi vytvořenou složku Inbox.mst* na SD kartu
4. V registrech ve větvi HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MAPI upravit položku AttachPath tak, aby zde byl uvedena správná cesta do toho adresáře na SD kartě
5. Uložit změny v registry a soft-reset

Chce to ale vyzkoušet (hledal jsem v tramvaji cestou do kanceláře) a před tím zálohovat celé PDA...
PavelR. (2184)|19.12.2004 10:17
[QUOTE="beecher"]To je taky možnost, avšak placená, takže proč to nemít zadarmo...
[/QUOTE]

... placená až po třech spuštěních - tzn. nastavit ukládání příloh e-mailů na SD kartu či FileStoru (stejně jako všechny ostatní tweaky tohoto skvělého SW) lze jen při prvním spuštění a pak již tento program není třeba dále spouštět ... ;)

... chceme-li tento tweak dovést k dokonalosti tak, kromě modifikace klíče, který je uveden výše lze ještě modifikovat i název složky, do které se budou přílohy ukládat (defaulní názvy typu Inbox.mst29646752.3887377408 jsou úděsné :)...). Postup:

1. krok - vytvořit složku s názvem např. Mail Attachments v iPAQ File Store nebo na paměťové kartě
2. krok - viz beecherův příspěvek výše plus změnit název složky tak jak byl zadán v kroku 1.
3. krok - v HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Inbox\Attachments změnit hodnotu AttsDir na název složky.

PavelR.
MilanO_ce4you (187)|19.12.2004 10:35
Becherův způsob již tady byl publikován dříve a výsledek je opravdu ten co je popisován. Tj., SD Cards se přejmenuje na SD2 Cards a outluk přílohy na SD Cards nevidí. Cesta zpět je pouze HR. Mám vyzkoušeno, tudy cesta nevede, zkusím ten Tweak.
Milan
MilanO_ce4you (187)|20.12.2004 22:28
Zdravím,
vyzkoušel jsem soft Tweaks2K2 a výsledek byl naprosto stejný, jako u postupu, který popisuje beecher. SD Cards je přejmenována na SD2 Cards, SD Cards je vytvořena v IPAQFilestore, přílohy pošty jsou nefunkční a všechny programy nainstalované na původní SD Cards jsou nefunkční také. Jediné východisko je opět HR. Zkoušel jste to někdo s nějakým jiným výsledkem? Není přece možné, aby v dnešní době někdo úmyslně omezoval ukládání na jakékoliv externí medium. Navíc na MDA II to funguje perfektně, takže Outlokem to nebude. Když si ještě vzpomenu na obrovskou a nekonečnou RAM, tak mám chuť to vhodit do kanálu. Kupoval jsem to, aby mi to částečně nahradilo notebook a ne na hraní.
MilanO
PavelR. (2184)|20.12.2004 22:54
... včera jsem to také chvíli zkoušel na svém iPAQu ale bez úspěchu - tj. přílohu se mi na SD ani do iPAQ File Store nepodařilo uložit (nezávisle na tom, zda přímou editací registrů nebo pomocí Tweaks2k2 neboť se jedná o tentýž způsob). Co napsat autorovi výše zmíněné aplikace (support@tweaks2k2.com)? Stejně jako v tvém případě je majitelem iPAQu 4700, třeba bude vědět více) ...

PavelR.
Miloš Strouhal (3997)|7.9.2005 21:11
Už se tento problém u hx 4700 podařilo někomu vyřešit?..