Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problem BT synchronizace XP SP2, MDA II

noiser_ce4you (245)|11.11.2004 23:00
Zdravim vsechny, uz nemam nervy na dalsi pokusy o rozchozeni BT synchronizace, prosim o radu.

Mam Win XP CZ Pro SP2, BT modul MSI, ovladace od Microsoftu, co jsou v XP. Dal mam MDA II, T-Mobile, ROM 1.72.00, ExtROM 1.72.176, radio 1.17.00.

Problem: Nedokazu synchronizovat MDA pres BT - proste to nejde. Ani po nekolikanasobnem HR bez instalace cehokoliv to nejde. Chova se to nasledovne: Jdu do ovladacich panelu, dam zalozku "System", "Bluetooth". Vyberu "Start" pro nastaveni synchronizace pres BT. Najdu PC, sparuju, vsechno OK. A ted zacne problem - po navratu do dialogu Bluetooth na MDA se nezaskrtne zadny COM port (u stare verze ROM se zaskrtaval Prichozi COM 4). Zaskrtnu jej tedy rucne. Na PC dam vlastnosti MDA a zaskrtnu pouzivani sluzeb - DUN a Serial. Dale vytvorim na PC virtualni prichozi COM port. Spustim na MDA ActiveSync a dam BT synchronizace a NIC se nedeje - proste vubec nic, vubec se to nedari spojit.

Jedine reseni, na ktere jsem prisel, je nainstalovat BTTools 1.1.0.0, pak BT synchronizace funguje, ale tak podivne - proste to neni ciste reseni. Treba na PC vubec nevidim ve vlastnostech MDA ZADNE BT sluzby.

Jeste jedna vec me napada - obcas mi z "tray" na MDA proste zmizi ikona BlueTooth a NEKDY se tam objevi az po Soft Resetu, ale znovu zduraznuji, ze jen nekdy.

Neporadite mi nekdo, co s tim? Jsem uz z toho nestastnej.
Žulda_ce4you (244)|12.11.2004 08:52
Ahoj, nemáš usb modul BToes? K němu jsou na MSI webu drivery, resp. inf soubor (cca 5kB). Mě až po jeho instalaci začal BT fungovat jak má.
noiser_ce4you (245)|12.11.2004 08:56
Ahoj, pres ten inf jsem to nainstaloval - ale ja vylucuji problem na PC - jakykoliv jiny BT zarizeni funguje v poradku, jen MDA II ne. Ted, kdyz jsem nainstaloval BTTools 1.1.0.0, tak to jde, ale zase pri jakymkoliv hovoru se mi zapina saovolne BT a vypne se, az kdyz vypnu MDA :( Je to hnus utilita.
beecher (9270)|12.11.2004 09:26
[QUOTE="noiser"]Ahoj, pres ten inf jsem to nainstaloval - ale ja vylucuji problem na PC - jakykoliv jiny BT zarizeni funguje v poradku, jen MDA II ne. Ted, kdyz jsem nainstaloval BTTools 1.1.0.0, tak to jde, ale zase pri jakymkoliv hovoru se mi zapina saovolne BT a vypne se, az kdyz vypnu MDA :( Je to hnus utilita.[/QUOTE]
Právě, že není...
To, že zapíná BT je její vlastnost, protože má taky funkci Disable BT after 60 seconds, což jsou ty bílé/šedé hodiny v Today pluginu, které "odbíjejí" tu minutu, po skončení BTování. Jak jsem se nedávno dozvěděl (konečně!), ten BT to při příjmu hovoru zapíná z důvodu BT headsetů, aby do nich šel přesměrovat hovor.
Jelikož se teď zabývám taky spojením MDA2/DP2 s NB přes BT, podám bližší info, jak na to...
Jinak co vím, máte přidaný BT sériový port na COM4: v tom BT manažeru na PC a ten pak nastavený v ActiveSync jako COM port pro komunikaci?
noiser_ce4you (245)|12.11.2004 10:12
Aha, tak vlastnost - a jde ta vlastnost vypnout? :) Ne, vazne, ja jen nechapu, proc nejde ActiveSync bez pouziti BTTools, kdyz to se starou ROM chodilo zadny problem... :( Plugin BTTools nepouzivam, BT sluchatko nemam, tak mi to prijde jako zbytecnost zapinat BT.
beecher (9270)|12.11.2004 10:43
Jenže to ty BT Toolsy nemůžou tušit, že...
Teda sice by mohly (ze spárovaných zařízení), ale buď to není implementované nebo je s tím možná nějaká potíž...
Obecně, zapnuté BT žere z baterky 0,000...nic, takže zase jako katastrofu to nevidím, když to bude aktivované po dobu hovoru a po jeho skončení se to za minutu vypne...
noiser_ce4you (245)|12.11.2004 10:45
Jo, to chapu, nejde o tu baterku, ale o princip, ze to nefunguje bez nich, i kdyz by melo :)
beecher (9270)|12.11.2004 11:19
Tak se držte, pánové, právě jsem to rozchodil a to bez BT Tools!!!
Je to celkem jednoduché... :D

1. Přidáme v BT Manageru na PC příchozí COM port, tak aby byl COM4: (pokud se po prvním přidání přídá COM port s menším číslem, přidejte další, tak až tam bude COM4: a pak ty předchozí s nižším číslem odstraňte).
2. Po té v ActiveSync na PC nastavte připojení přes COM4.
3. Pak na PDA: Start->Nastavení->Systém->BlueTooth
4. Zaškrtnout Heslo pro spárování
5. Start
6. Nastavit Dostupný pro ostatní
7. Spárovaná zařízeni
8. Pokud máte vaše PC v zařízeních, zrušte jej
9. Nový...
10. Po vyhledání vybrat vaše PC
11. Zadat stejné heslo pro párovaní na obou stranách (WXP vyhodí bublinu, že se BT zařízení chce připojit)
12. Na PDA: OK jako potvrzení jména a OK jako ukončení párování, případně další OK, až se dostanete na Today
13. NA PDA: Start->ActiveSync->BlueTooth ActiveSync
14. Voila!

Pokud se vám přídá port s vyšším číslem, je nutné otevřít RegEdit na PC a všechny řetězce v hodnotách COMx (x - číslo, které vám to ukazuje) nahradit řetězcem COM4.

Happy ActiveSyncing!!!
beecher (9270)|12.11.2004 11:20
[QUOTE="noiser"]Jo, to chapu, nejde o tu baterku, ale o princip, ze to nefunguje bez nich, i kdyz by melo :)[/QUOTE]
Jo, funguje... :D Viz příspěvek výše...
noiser_ce4you (245)|12.11.2004 11:22
No tak tenhle postup presne dodrzuju uz dva tydny, akorat ze se nedostanu na COM 4, XP mi to stale hazi na COM 5 a vys...
noiser_ce4you (245)|12.11.2004 11:27
A jeste jedna vec - kdyz to udelam tak, jak pises, tak se MDA vubec nesnazi pripojit (viz muj prvni prispevek). A to si myslim, ze neni zavisle na tom, jestli a jak mam nastavenej prichozi COM na PC. :?
beecher (9270)|12.11.2004 11:40
[QUOTE="noiser"]No tak tenhle postup presne dodrzuju uz dva tydny, akorat ze se nedostanu na COM 4, XP mi to stale hazi na COM 5 a vys...[/QUOTE]
Jo, tak to jsem řešil taky (COM6)...
Zkontrolujte ve Správci zařízení, jestli ten COM4 je volný, tedy není nainstalovaný...
Pokud není, regedit.exe, dát vyhledávat COM5 a nahradit to COM4 a pak restart PC. Po restartu by tam měl být COM4...
Ale vážně ofafrně, zkontrolujte vždy v té větvi, jestli se opravdu jedná o záznamy ohledně COM portu...
beecher (9270)|12.11.2004 11:42
[QUOTE="noiser"]A jeste jedna vec - kdyz to udelam tak, jak pises, tak se MDA vubec nesnazi pripojit (viz muj prvni prispevek). A to si myslim, ze neni zavisle na tom, jestli a jak mam nastavenej prichozi COM na PC. :? [/QUOTE]
Musí být nastavený, protože v AS je tento COM port nutné vybrat a samozřejmě povolit synchronizaci přes COM port...

Ale zkuste to i s tím COM5, teoreticky by to mělo fungovat, pokud ne, tak nahradit za COM4, viz výše...
noiser_ce4you (245)|12.11.2004 11:59
Tak skutecne pomohlo az to nahrazeni COM5 za COM4. Nechapu, ale funguje to a jsem vdecnej za tohle reseni - DIKY MOC!
beecher (9270)|12.11.2004 12:26
Problém je asi v tom, že v MDA je standardně nastavený příchozí port také na COM4, takže není schopen přes nic jiného komunikovat... Ale pokud jsem si všimnul v registrech PDAčka, tak by to mělo jít změnit...
Ale o tom později. Tradá na Sraz!!! :D
docc1 (101)|17.5.2005 15:48
[QUOTE="beecher"]Tak se držte, pánové, právě jsem to rozchodil a to bez BT Tools!!!
Je to celkem jednoduché... :D

1. Přidáme v BT Manageru na PC příchozí COM port, tak aby byl COM4: (pokud se po prvním přidání přídá COM port s menším číslem, přidejte další, tak až tam bude COM4: a pak ty předchozí s nižším číslem odstraňte).
2. Po té v ActiveSync na PC nastavte připojení přes COM4.
3. Pak na PDA: Start->Nastavení->Systém->BlueTooth
4. Zaškrtnout Heslo pro spárování
5. Start
6. Nastavit Dostupný pro ostatní
7. Spárovaná zařízeni
8. Pokud máte vaše PC v zařízeních, zrušte jej
9. Nový...
10. Po vyhledání vybrat vaše PC
11. Zadat stejné heslo pro párovaní na obou stranách (WXP vyhodí bublinu, že se BT zařízení chce připojit)
12. Na PDA: OK jako potvrzení jména a OK jako ukončení párování, případně další OK, až se dostanete na Today
13. NA PDA: Start->ActiveSync->BlueTooth ActiveSync
14. Voila!

Pokud se vám přídá port s vyšším číslem, je nutné otevřít RegEdit na PC a všechny řetězce v hodnotách COMx (x - číslo, které vám to ukazuje) nahradit řetězcem COM4.

Happy ActiveSyncing!!![/QUOTE]

zdravim... prosim o radu.
postupoval jsem podle tohoto, nebo spis chtel, i kdyz v regeditu nahradim COM7 kterej mi to dela za COM4, tak v activesync mi to nabizi furt jen COM1 a COM2 a nebo pres usb kable, ale to by prece nemelo ne?
beecher (9270)|17.5.2005 15:51
[QUOTE="docc1"]zdravim... prosim o radu.
postupoval jsem podle tohoto, nebo spis chtel, i kdyz v regeditu nahradim COM7 kterej mi to dela za COM4, tak v activesync mi to nabizi furt jen COM1 a COM2 a nebo pres usb kable, ale to by prece nemelo ne?[/QUOTE] Byl proveden restart PC? ;)
docc1 (101)|17.5.2005 16:01
jj, samozrejme ;)
jak pc, tak mda...
dal jsem restart pc, bal se jestli nabehne, ale vse ok, vse funguje, jen ten zmetek :-) active nic...
dnes zkusim smazat active, nalejt znova, udelat nove synchro pres usb a pak i pres bt, treba jsem to v zacatkach necim nakopnul, i kdyz si nejsem vedomej...
vecer si kdtomu vzdy na chvilku sednu, ale zoufale to vypinam... :(
docc1 (101)|19.5.2005 20:00
tak mi to konecne funguje...
postupoval jsem podle beechera, misty trochu zmatene,
ale uz to funguje
DEKUJU VSEM...
parkrat si to radsi zopakuju, abych to vychytal...

ps: doufam ze tim jak jsem natvrdo prepsal com na 4, sem si neco nerozhodil :-)
detepak (11)|30.5.2005 18:50
Mě ta synchronizace přes BT funguje, ale nějak divně. Poprvé se vše sesynchronizuje, ale když dám odpojit a chci synchronizovat znovu, tak už to nejde. Začne se točit zelené kolečko a potom to spadne. Vše funguje až po restaru PC a někdy i MDA. Navíc nejsem schopen přenést jakýkoliv soubor. Kopírování vůbec nezačne a chvilku po započetí pokusu o kopírování spadne spojení. Synchronizace bez problémů fungovala s BTTools, ale zase jsem potom nemohl ani zanic připojit GPS. Nevíte čím to může být, že nejdou kopírovat soubory a vůbec je to tak nestabilní? Mám MDA Compact a v PC XP. Díky
aaischa (660)|31.5.2005 20:27
a copak mas za bluetooth adapter a co HR to nepomaha obcas zacne zlobit mrkvošrotí active sync v mdacku
ZRH (47)|1.2.2006 07:07
Diskuze je sice k MDA II a já mám zatím MDAc, ale nerozchodil jsem to ani na Looxovi, ani na jednom z MDA:
Podle návodu v této diskuzi jsem nastavil bluetooth komunikaci - vše OK.
Jen se vždy musím připojit ručně. Spustím ActiveSync/Nástroje/Connect via BT with ... a připojím se. Když se snažím nastavit, aby se synchronizoval v 7:00 ráno, a potom každách 15 minut až do konce pracovní špičky, tak se snaží připojit, ale hodí jen chybovou hlášku.
Nevíte kde dělám chybu a/nebo mohli byste mě navést, jak to nastavit?
BADMOPAR_ce4you (85)|19.9.2006 18:41
čabík,porad ten ActiveSync nemůžu rozchodit.Skoušel sem to s BTTools i bez a furt mi to háže chybový hlášky.Když na displeji ťuknu na chybu vyhodí to hlášku č.2.Vůbec tomu nerozumim.
BADMOPAR_ce4you (85)|19.9.2006 18:59
Tady je ta první hláška,nějak se mi jí tam nepodařilo vecpat
Pinochio (424)|19.9.2006 21:50
BADMOPAR_ce4you (85)|20.9.2006 08:26
dík,ale já mám pořád původní WM2k3.