Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Konfigurační CABy pro GPRS a MMS operátorů CZ a SK pro WM2K3 (ne SE)!

beecher (9270)|22.11.2004 19:33
Jak říkám, můžete to zkusit. Já to vždycky HRkoval...
jerzy_ce4you (230)|22.11.2004 19:39
Ty si robíš prču ?
Poznámka:
HR=Hard Reset.
beecher (9270)|22.11.2004 19:54
Proč bych si měl dělat prču? :sarcastic:
Tohle jsou konfigurační CABy do ExtROM pro zařízení MDA2/XDA2, které nastaví připojení GPRS a MMS a nakonfiguruje MMS klienta po hard-resetu. Jiný účel nemají.
Jestli s nimi bude provádět někdo něco jiného, tak je to jeho věc.
jerzy_ce4you (230)|22.11.2004 20:08
Aha, ale ten pro ET jsem si prubnul a funguje. Tak mi nějak nenapadlo, že bych měl provést HR, neboť poté stejně nemohu než spustit CAB. Jinak to prostě nejde. Hr jen maže nic víc.
Miloš Strouhal (3997)|22.11.2004 20:10
Tohle se pánové povětšinou strká do ExtROM při jejím vaření.. To neni jen tak na změnu operátora dvakrát do týdne podle chuti.. Prostě víceméně cab na jedno použití.. Odemkněte si ExtROM, vyhoďte původní customizační cab, přepište config.txt a proveďte HR.. K tomuhle "účelu" byl tento cab víceméně stvořen.. ;)
jerzy_ce4you (230)|22.11.2004 20:15
Nějak mi nedochází, proč by to nemělo fungovat dynamicky. Vždyť to pracuje s registry. Mýlím-li se, tak je to tím, že nevařím.
beecher (9270)|22.11.2004 20:16
Kdyby si tak někdy někdo pořádně přečetl co píšu, že... Viz první příspěvek tohoto tématu...
[QUOTE]Po třech hodinách editování vám zde přináším 5 CABů pro vaše ExtROMky, které by měly nastavit GPRS připojení, MMS připojení a nakonfigurovat MMS klienta (a nic jiného - WAP, CSD připojení, barevné schémata, skin Telefonu atd. jsou pryč) pro Eurotel CZ, T-Mobile CZ, Oskar CZ, Eurotel SK, Orange SK.[/QUOTE]

Ach jo... :sarcastic:
beecher (9270)|22.11.2004 20:20
[QUOTE="jerzy"]Nějak mi nedochází, proč by to nemělo fungovat dynamicky. Vždyť to pracuje s registry. Mýlím-li se, tak je to tím, že nevařím.[/QUOTE]
Ne, to nepracuje s registry (kromě nastavování MMS klienta), pro nastavení GPRSu to používá WAP provisioning.
Ale jestli to chodí bez HR, tím líp... :yes:
jerzy_ce4you (230)|22.11.2004 20:31
No, teda, nevím vlastně jestli to takhle chodí (myslim přechody operátorů). Akorát že se mi nic nepokazilo. To mě přesvědčilo. Ty MMS jsem stejně vymlátil. Nepoužívám je. Ale v nastavení spojení to vše vypadalo korektně. Nicméně základní nastavení je v mém případě celkem primitivní. Takže pokud to k ničemu není, tak jsme si alespoň cekem on-line pokecali ne?

Opravuji: K ničemu, to myslím jako k jinému než zamýšlenému použití, aby byl mír.
jerzy_ce4you (230)|22.11.2004 20:36
No, ale kdyby to yasmeene2 zkusil, tak by bylo jasno. Co ty na to?
yasmeene2 (794)|24.11.2004 00:46
zkusim, jen co to bude aktuální - měnim operátora.
yasmeene2 (794)|3.12.2004 13:31
Tak sem zkusil a funguje i bez hr.
jerzy_ce4you (230)|3.12.2004 16:03
Díky za info.:)
Riki_ce4you (4)|16.12.2004 22:55
[QUOTE="beecher"]Já, bych si dovolil opět něco málo švestiček z vlastní zahrádky... :D

Po třech hodinách editování vám zde přináším 5 CABů pro vaše ExtROMky, které by měly nastavit GPRS připojení, MMS připojení a nakonfigurovat MMS klienta (a nic jiného - WAP, CSD připojení, barevné schémata, skin Telefonu atd. jsou pryč) pro Eurotel CZ, T-Mobile CZ, Oskar CZ, Eurotel SK, Orange SK.
Tudíž je možné z ExtROM vyhodit *Customize.CAB a navařit tam jenom CAB pro vašeho operátora + CAB s LEngem, pokud používáte češtinu. Tím bychom měli ušetřit hodně místa v ExtROM... :yes:

Pár poznámek:
1. Prosím, vyzkoušejte to. Pokud najdete chybu, něco není nastaveno tak, jak by mělo, něco nechodí atd., dejte mi vedět tady do fóra, opravím to.

V tomto příspěvku vždy najdete nejaktuálnější CABy!!!

Eurotel CZ: ETCZCustomize.CAB
- nastavuje GPRS a MMS připojení
- konfiguruje MMS klienta
- nastavuje GPRS always on, v bublině připojení tlačítko "Odpojit" a dobu připojení
- nastaví české Regional Settings a správnou časovou zónu
[/QUOTE]


Ahoj,
Mám XDA II s WM2003 SE od XP-ho a jsem na Eurotelu. Vše funguje OK jen nemohu posílat MMS-ky (v 2.0.0.13). Pokud jsem nahrál CABy od Beechera, tak se mi objevilo v nastavení MMS pouze několik "zeměkoulí"- ikon serverů bez názvů, které jsem nemohl vymazat ani editovat. Při posílání MMS mi to hlásilo, že překračuju limit.
V současné době jsem se to snažil nastavit ručně podle ET, ale při odesílání se to připojí a objeví se ikona odesílání a tím to končí. Zpráva se neodešle. Stejné je to při přijímání MMS. Přijmu hlavičku, připojí se, objeví se ikona pro stahování a nic víc. Pokud můžete někdo pomoct, prosím, dejte vědět.

Možná jeden postřeh :

v originálním MMS_WWE.CAB je nastaveno pro server TEST:

"GatewayPort"=dword:000023f1

a v nastavení MMS serveru se objevuje port 9201


v ETCZCustomize.cab je nastaveno :

"GatewayPort"=dword:000023f1
"MmscURI"="http://mms.eurotel.cz:8002"

nevím jestli to nemůže dělat nějaký problém....

Dík Riki
beecher (9270)|16.12.2004 23:52
Nejdůležoitější je si uv=ědomit, že moje CABy na konfiguraci nejsou určeny pro WM2K3 SE, ale FE (First Edtion), tedy standardní WM2K3 Phone Edition dodavané s MDA2/XDA2, takže se vůbec nedivím, že to zlobí...
Bohužek já již DP2 nevlastním, takže nemám jak pracovat na těchto CABeh, tak aby byly i pro SE.
Riki_ce4you (4)|17.12.2004 00:08
[QUOTE="beecher"]Nejdůležoitější je si uv=ědomit, že moje CABy na konfiguraci nejsou určeny pro WM2K3 SE, ale FE (First Edtion), tedy standardní WM2K3 Phone Edition dodavané s MDA2/XDA2, takže se vůbec nedivím, že to zlobí...
Bohužek já již DP2 nevlastním, takže nemám jak pracovat na těchto CABeh, tak aby byly i pro SE.[/QUOTE]

To mi nedošlo, přesto dík.
Riki
Dawe_ce4you (83)|15.2.2005 19:12
Rad bych se zeptal jak si ty caby vytvorim sam, zkousel jsem cab pro oscara ale nastaveni je pro pausal a ja mam oskartu tak ze jsem to musel upravovat.
beecher (9270)|16.2.2005 13:23
[QUOTE="Dawe"]Rad bych se zeptal jak si ty caby vytvorim sam, zkousel jsem cab pro oscara ale nastaveni je pro pausal a ja mam oskartu tak ze jsem to musel upravovat.[/QUOTE] Jednoduse, nastudovat tvorbu CABu, system WAP-Provisioning (OTA konfigurace mobilnich zarizeni), editaci registru a pak to chce hlavne HODNE trpelivosti...
Dawe_ce4you (83)|17.2.2005 19:39
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Dawe"]Rad bych se zeptal jak si ty caby vytvorim sam, zkousel jsem cab pro oscara ale nastaveni je pro pausal a ja mam oskartu tak ze jsem to musel upravovat.[/QUOTE] Jednoduse, nastudovat tvorbu CABu, system WAP-Provisioning (OTA konfigurace mobilnich zarizeni), editaci registru a pak to chce hlavne HODNE trpelivosti...[/QUOTE]

jejda, to je tak složitý?? A nemohl bych poprosit o vytvoření specilního CABu pro me???
Miloš Strouhal (3997)|17.2.2005 19:41
:D taky jeden pro mne, když už jsme u toho tvoření.. Resp. mě by stačilo opravit tu chybku s časem posunutým na Casablanku, a ty caby pro T-mobile budou chodit na SE už totálně bez chyby.:yes:
beecher (9270)|17.2.2005 19:47
[QUOTE="xp"]:D taky jeden pro mne, když už jsme u toho tvoření.. Resp. mě by stačilo opravit tu chybku s časem posunutým na Casablanku, a ty caby pro T-mobile budou chodit na SE už totálně bez chyby.:yes: [/QUOTE]Moment, vzdyt to nechodilo s tim MMS klientem, ne? Tedy pokud jste se nevratili k tomu klasickemu, co byl u WM2K3 FE...
Miloš Strouhal (3997)|17.2.2005 19:51
Ne, používáme MMS klient integrovaný do Outlooku vytažený z MDA III, a běhá to s tvými caby pro nastavení na T-mobile bezchybně.:yes: Až na tu Casablanku..:?
beecher (9270)|17.2.2005 19:58
[QUOTE="xp"]Ne, používáme MMS klient integrovaný do Outlooku vytažený z MDA III, a běhá to bezchybně.:yes: Až na tu Casablanku..[/QUOTE] No, pockej, ten CAB to prece nemuze nakonfigurovat spravne...
Miloš Strouhal (3997)|17.2.2005 20:08
Světe div se, funguje to. Ale teď jsem si vzpomněl. Jeden cab je ten tvůj, druhý má původ z českého T-mobile MDA 3. Tvůj je ten na GPRS. A z MDA 3 je ten na MMS settings.. Sorry za mystifikaci!;) Viz tady. Jinými slovy, co nezvládne ten tvůj cab nastavit u MMSek, dotvoří ten T-mobiláckej.
ElSoft (1244)|20.2.2005 16:29
Mohl by nekdo testnout tenhle konfigurak na pripojeni a MMS? T-Mobile.cab, nahrazuje puvodni dva (TMCZCustomize.Cab a TMD_AP_CZ.Cab), nemel by prenastavovat casove pasmo na Casablanku, ale obavam se ze jinej CAB v ExtRomce vam to pasmo stejne prenastavi. No zkuste a napiste jak to frci, ja nemam T-Mobile :D
beecher (9270)|20.2.2005 16:45
[QUOTE="ElSoft"]...tenhle konfigurak...?[/QUOTE] Fuj, v cem je to delany?

EDIT: Aha, to jsou ciste zmeny do registru...
ElSoft (1244)|20.2.2005 16:49
presne tak spojil jsem ty dva do jednoho, vyhodou je ze nemeni casove pasmo, pripoustim prasarna to je :cool:
beecher (9270)|20.2.2005 16:55
[QUOTE="ElSoft"]presne tak spojil jsem ty dva do jednoho, vyhodou je ze nemeni casove pasmo, pripoustim prasarna to je :cool: [/QUOTE] Spojil? S tim mym CABem to ma malo pramalo spolecne...
Nainstalovat CABy a pak exportnout zmeny registru je az moc jednoduche... Ze... ;)
ElSoft (1244)|21.2.2005 10:57
Slo jen o to aby to nemenilo pasmo na Casablancu:yes: a je to vic jak desetkrat mensi coz je v ExtRomce vyhoda:D
beecher (9270)|21.2.2005 11:19
[QUOTE="ElSoft"]Slo jen o to aby to nemenilo pasmo na Casablancu:yes: a je to vic jak desetkrat mensi coz je v ExtRomce vyhoda:D [/QUOTE] No to je sice hezke, ale opravit tu Casablancu neni takovy problem (skoro, modri vedi... ;) ), nehlede na to, ze se tento CAB pak velmi tezko upravuje a je tam i chybka, co jsem se dival... :)
remo (27)|1.3.2005 10:20
ozaj jeden dotaz takyto super cab pre orange Sk nahodou na MDAIII nie je niekde??? alebo pripadne nebude fungovat z MDAII???

dik za info
beecher (9270)|1.3.2005 10:24
[QUOTE="remo"]ozaj jeden dotaz takyto super cab pre orange Sk nahodou na MDAIII nie je niekde??? alebo pripadne nebude fungovat z MDAII???[/QUOTE] 1. Kdyz mi nekdo zapujci nejaky MDAII(s WM2K3SE)/MDAIII/MDAC zarizeni, abych je mohl udelat, tak muzou byt...
2. A ty, co jsem stvoril ja, jsou bohuzel pouze pro klasicke WM2K3...
remo (27)|1.3.2005 10:46
skoda uz som sa celkom tesil.

dik za info.
remo (27)|4.3.2005 15:50
namate niekto spravne nastavia Pre MDAIII nesi byt ani cab, len udaje co tam treba natrepat nech to nemusim po tupom webe orangu hladat, kde to samozrejme pre MDAIII ani nie kedze ho neponukaju

dik
beecher (9270)|4.3.2005 16:56
Jestli ti pomuze tohle:
Nastaveni GPRS pripojeni:
[CODE]<characteristic type="CM_GPRSEntries">
<characteristic type="Orange SK GPRS">
<parm name="UserName" value="" />
<parm name="Password" value="" />
<parm name="GPRSInfoAccessPointName" value="internet" />
<characteristic type="OrangeWorld SK WAP">
<parm name="UserName" value="" />
<parm name="Password" value="" />
<parm name="GPRSInfoAccessPointName" value="orangewap" />
<characteristic type="Orange SK MMS">
<parm name="UserName" value="wap" />
<parm name="Password" value="wap" />
<parm name="GPRSInfoAccessPointName" value="mms" />
[/CODE]
a MMS klienta:
[CODE]"Gateway"="213.151.208.145"
"GatewayPort"=9201
"MmscURI"="http://imms.orange.sk"
"Name"="Orange SK MMS"
[/CODE]
beecher (9270)|4.3.2005 16:57
Ale potesim te, o vikendu budou CABy pro WM2K3 SE... ;)
Miloš Strouhal (3997)|4.3.2005 17:50
Prihlaste se sem prosim nekdo jako dobrovolnik na testovani tech cabu jez bude beecher tvorit o vikendu.. Ja bych to rad udelal, ale budu cely vikend za volantem, potrebuji mit neustale funkcni MDA abych mohl jezdit dle map. Nemuzu si dovolit ani jeden Hard Reset. Tak pokud by nekomu nejaky ten Hard Reset nevadil, a chtel by vam vsem jez na ty caby cekate pomoci, at se prihlasi. Diky:yes:
beecher (9270)|4.3.2005 18:16
Potrebuji minimalne 4 lidi a hlavne ZITRA odpoledne...
1 osoba za ET CZ, 1 osoba za TM CZ, 1 osoba za OS CZ a 1 osoba za OR SK!

A po nejlepe jeste kazdy operator x3 (MDA2se/MDA3/MDAc), coz se da eliminovat, pokud ma nekdo vice pristroju, ze...

Upozornuji predem: Pro dobijeci karty CABy nedelame, protoze vetsina lidi tady ma GPRS pausaly...

Diky.
remo (27)|4.3.2005 22:02
ja b y som rad pomohol chlopi, ale nie som natolko zrucny a odbornik co sa tohoto tyka. Toto je moje prve zariadenie tohoto typu a teda len zbieram skusenosti, ale rad ich potom vyuzijem:):):)

beecher: diki moc za poskytnute info o nastaveniach urcite ich vyuzijem aj takto ale aj pripadne caby ak to zvladnem:):)
Miloš Strouhal (3997)|4.3.2005 22:34
No,cekal jsem zastupy dobrovolniku..:D A vysledek? Hmm,asi ty konfiguracni caby pro SEcka moc nechcete.. Jenze bez prace nejsou kolace.;)
dort (1212)|4.3.2005 23:22
OSKAR se hlásí :D
madamare (167)|5.3.2005 00:12
Ja by som kľudne testol ORANGE SK aj EUROTEL SK, aj keď nechápem dôvod-tie posledné mi fungujú.
beecher (9270)|5.3.2005 04:00
[QUOTE="Marek Madaj"]Ja by som kľudne testol ORANGE SK aj EUROTEL SK, aj keď nechápem dôvod-tie posledné mi fungujú.[/QUOTE] A mas spravne nastaveny MMS klient? Pokud mas ten, co se integruje do Pocket Outlooku tak tezko... ;)
Pokud mas ten standardni, ktery je zvlast, tak je jasne, ze ti to bude fungovat...

Tady jde o to, ze jak MDA2se, tak MDA3 a MDAc zpravidla pouzivaji ten integrovany a ten se nenakonfiguruje spravne ani za vlast. Takze to je proste nutne dodelat, navic je tam i spousta dalsich nastaveni, ktere se muzou hodit, jako napr. nastaveni SPB GPRS Monitoru.
beecher (9270)|5.3.2005 04:10
[QUOTE="xp"]No,cekal jsem zastupy dobrovolniku...[/QUOTE] No co, tak ja je pripravim, protoze vse podstatne na to mam, ale at mi pak nikdo nenadava, ze neco bude blbe. Na Dellu se nastaveni MMS klienta vazne blbe testuje... ;)
beecher (9270)|6.3.2005 00:16
Konfiguracni CABy pro WM2K3 SE: "NASTUP!!!" ;) :D
ElSoft (1244)|6.3.2005 01:06
[QUOTE="beecher"]No to je sice hezke, ale opravit tu Casablancu neni takovy problem (skoro, modri vedi... ;) ), nehlede na to, ze se tento CAB pak velmi tezko upravuje a je tam i chybka, co jsem se dival... :)[/QUOTE]
Kdyz uz to tu frci, chtel bych se zeptat
1. na tu Casablancu (asi jsem cerveny :sarcastic: )
2. na tu chybku (sic nemam T-Mobile, ale nejak mi to neda spat :)) )
beecher (9270)|6.3.2005 10:40
[QUOTE="ElSoft"]1. na tu Casablancu (asi jsem cerveny :sarcastic: )
2. na tu chybku (sic nemam T-Mobile, ale nejak mi to neda spat :)) )[/QUOTE]1. Prostě jsem se to snazil marně vyřešit, snad se to už povedlo...
2. Prostě je to blbě, místo jedné konfigurace MMS klienta jsou tam dvě...
ElSoft (1244)|6.3.2005 16:36
1. me jen zarazi proc nefachci nastaveni pres [CODE][HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Clock
"AppInfo"=........
"GMT_OFFSET"=dword:ffffffc4[/CODE]
2. a na ty MMS jeste kouknu :yes:
docc1 (101)|2.5.2005 14:03
ahoj becheere, teda ja pred tebou smekam...

nevis, nebo nekdo jiny, bude mi toto fachat na mym broukovi? i kdyz nemam SE?

Oskar CZ: OSCZCustomize.CAB
- nastavuje GPRS a MMS připojení
- konfiguruje MMS klienta
- nastavuje GPRS always on, v bublině připojení tlačítko "Odpojit" a dobu připojení
- nastaví české Regional Settings a správnou časovou zónu

diky...
beecher (9270)|2.5.2005 14:19
[QUOTE="docc1"]nevis, nebo nekdo jiny, bude mi toto fachat na mym broukovi? i kdyz nemam SE?[/QUOTE] Bude, protoze CABy z tyhle diskuze (prvni stranka) jsou pro neSE MDA2 zarizeni...
Pro SE jsou v jine, na kterou je odkaz o kousek vyse...