Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Čeština na hx4700

Pavlucha (1496)|9.11.2004 13:21
Vyzkoušejte, prosím, někdo spustit z NASTAVENÍ-SYSTÉM aplikaci HP Asset Viewer. Já tam mám místo textu rozsypanej čaj ... nejsem si jistej, jestli je to češtinou ... :(
ihorak (107)|9.11.2004 13:31
[QUOTE="Pavlucha"]Vyzkoušejte, prosím, někdo spustit z NASTAVENÍ-SYSTÉM aplikaci HP Asset Viewer. Já tam mám místo textu rozsypanej čaj ... nejsem si jistej, jestli je to češtinou ... :( [/QUOTE]


No to mi dělá taky. Nějaký zmetky fonty.....
Aifel_ce4you (105)|9.11.2004 14:02
Teď jsem to zkusil a zdá se že mně to jede normálně. Mám verzi SS 8.5 Pro ze 4.11. Teď už čekám jen na doopravení některých překladů, ale jinak funkční.
Aifel.
PS: Backup jede v poho i vrozšířeném módu.
ipf (2136)|9.11.2004 15:48
[QUOTE="Pavlucha"]Vyzkoušejte, prosím, někdo spustit z NASTAVENÍ-SYSTÉM aplikaci HP Asset Viewer. Já tam mám místo textu rozsypanej čaj ... nejsem si jistej, jestli je to češtinou ... :( [/QUOTE]

HP As View. mi funguje v poho.
Zato ikona: SS IntrWrite má zřejmě pouze dekorativní charakter. Anebo někomu něco dělá?
Honzabr (192)|9.11.2004 20:23
:D :D Hernajs kluci, mně se zdá, že se nám ta 4700 chová každýmu jinak.Už jsem to psal v jiné části-mně se zdá, že je od jisté době alergická na vše co není nainstalované z ROm po HáEr:mad: :mad: Hele opravtre mne pokud se mýlím-u 5450 jsem měl CD se systémem a ten šlo pohodlně přeflešovat.Proč to tady není ??? Kdyby mi před léty takhle řádil osmibiťák tak mám podezření na EPROM nebo ROM s ovládacím SW (dnes FW)
Wuffi (1599)|9.11.2004 20:28
Eh? A tos jako vzdy kdyz se neco po... flashoval znovu system po vzoru desktopovych instalaci? Pokud ano, ... ;) :D :D :D
Honzabr (192)|9.11.2004 20:50
:D :D :D to néééé ale jednou se mi to chovalo stejně jako teď 4700 a pomohlo to.;)
Wuffi (1599)|9.11.2004 20:56
Mno on spis pomohl hard reset co nutne nastal, a ten sis mohl provest i sam bez flashovani systemu ;)

Pardon jestli Te spatne chapu :D
PavelR. (2184)|9.11.2004 20:59
[QUOTE="Honzabr"]Hele opravtre mne pokud se mýlím-u 5450 jsem měl CD se systémem a ten šlo pohodlně přeflešovat.Proč to tady není ??? [/QUOTE]

... no myslím, že na CD s iPAQem 5450 žádná ROM nebyla. Ta se dala a stále ještě dá stáhnout ze stránek HP. Stejně tomu bude i u iPAQu 4700 - tedy až HP uvolní upgrade ROM s nějakými těmi opravami. Jinak si dovoluji připomenout, že tento thread je o lokalizaci k iPAQu 4700 ...

PavelR.
ipf (2136)|9.11.2004 21:56
[QUOTE="Honzabr"]:D :D Hernajs kluci, mně se zdá, že se nám ta 4700 chová každýmu jinak....[/QUOTE]

V tomto si myslím, že se jedná o specifickou vlastnost windows ;) .
Apropó, je vás tady dost, tak mi někdo odpovězte: Co se stane po ťapnutí na ikonu Sunnysoft InterWrite v Nastavení - Systém?
PavelR. (2184)|9.11.2004 22:02
[QUOTE="ipf"]Apropó, je vás tady dost, tak mi někdo odpovězte: Co se stane po ťapnutí na ikonu Sunnysoft InterWrite v Nastavení - Systém?
[/QUOTE]

... když jsem měl IW 8.5 nainstalován na zkoušku tak mě aplet nastavení lokalizace (tj. to na co se ptáš :) ) fungoval OK a po klepnutí na ikonu Sunnysoft InterWrite se normálně otevřel dialog nastavení ...

PavelR.
ipf (2136)|9.11.2004 22:20
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="ipf"]Apropó, je vás tady dost, tak mi někdo odpovězte: Co se stane po ťapnutí na ikonu Sunnysoft InterWrite v Nastavení - Systém?
[/QUOTE]

... když jsem měl IW 8.5 nainstalován na zkoušku tak mě aplet nastavení lokalizace (tj. to na co se ptáš :) ) fungoval OK a po klepnutí na ikonu Sunnysoft InterWrite se normálně otevřel dialog nastavení ...

PavelR.[/QUOTE]

..tak mně to nedělá vůbec nic :( .
Pavlucha (1496)|9.11.2004 22:36
[QUOTE="ipf"]
..tak mně to nedělá vůbec nic :( .[/QUOTE]

U mně dobrý čéče ...
Hele navrhuju, abys jako (asi jediný) dobrovolník přijel do Úpy s ouplně prázdným PDA, na kterym budeme testovat tu češtinu. Co ty na to? Popijete se Sebou a až sebereš kouska odvahy, odpravíš iPaqa HáeRkem ... :-D
ipf (2136)|9.11.2004 22:52
[QUOTE="Pavlucha"]... navrhuju, abys .. přijel do Úpy s ouplně prázdným PDA, na kterym budeme testovat tu češtinu...Popijete se Sebou... [/QUOTE]

Vzhledem k tomu, že mám vše nainstalované v iPAQ File Store a obnova po HáeR trvá dvě minuty, klidně vyčistím cihlu a můžeme testovat až do alelujá
(ovšem, vzhledem k tomu, že s námi jede kolega Jameson, nevím, jestli nebudeme v pátek po HáeR my dva :D ).
Honzabr (192)|10.11.2004 06:52
[QUOTE="PavelR."]

... Jinak si dovoluji připomenout, že tento thread je o lokalizaci k iPAQu 4700 ...

PavelR.[/QUOTE]

Nojo, když ono to o lokalizaci je.Já začal mít potíže od nainstalování češtiny.Tedy popravdě řečeno po přeinstalování.První instalaci jsem provedl na 4700 plnou počátečního nadšení (tedy svinstva co jsem na ni skoušel) a šla jako noha.Pak jsem se rozhodl pro HáEr a instalaci jen češtiny a toho co potřebuju a od tý doby mi nic pořádně nejde.Hlavně mne štve Pocket+ ,který před tím šlapal jak hodinky.No nic budu si hrát dál.Snad to do pátka stihnu zkolaudovat ;)
Aifel_ce4you (105)|10.11.2004 08:38
[QUOTE="ipf"][QUOTE="PavelR."][QUOTE="ipf"]Apropó, je vás tady dost, tak mi někdo odpovězte: Co se stane po ťapnutí na ikonu Sunnysoft InterWrite v Nastavení - Systém?
[/QUOTE]

... když jsem měl IW 8.5 nainstalován na zkoušku tak mě aplet nastavení lokalizace (tj. to na co se ptáš :) ) fungoval OK a po klepnutí na ikonu Sunnysoft InterWrite se normálně otevřel dialog nastavení ...

PavelR.[/QUOTE]

..tak mně to nedělá vůbec nic :( .[/QUOTE]

Tak mně to nedělá taky vůbec nic, ale jak už bylo zmíněno, v předešlé verzi to fungovalo pro nastavení. Řekl bych, že už je to docela síla a tou češtinou.. :((
ipf (2136)|10.11.2004 09:34
Apropó, povedlo se někomu češtinu zaregistrovat? Mně ještě ne, jenže já to zatím zkoušel z cihly.
(jo, a návod jsem ještě nevybalil, tak mne nekamenujte. Byl to intuitivní pokus zmáčknout tlačítko Registrovat, na které jsem někde narazil).
Sieno (70)|10.11.2004 12:13
[QUOTE="ipf"]Apropó, povedlo se někomu češtinu zaregistrovat? Mně ještě ne, jenže já to zatím zkoušel z cihly.
(jo, a návod jsem ještě nevybalil, tak mne nekamenujte. Byl to intuitivní pokus zmáčknout tlačítko Registrovat, na které jsem někde narazil).[/QUOTE]

Já ji mám v pořádku zaregistrovanou (holt se nevyhneš vyplnění formuláři u Sunnysoftu) a dokonce mi i ikona funguje :D
Kleid (213)|10.11.2004 16:32
Registrace se provadi na www.sunnysoft.cz/registrace.php. Vyplneni formulare se nevyhnete.

Pokud to procitam zpetne tak se mi zda, krome Pocket Plus a s IPFkovovou 47xx vse chodi jak ma. Preklepy se upravuji prubezne.

Obrazovka InterWrite nastaveni se zobrazuje korektne.

Pokud je IPFz Prahy at se zastavi rad jeho 47xx otestuji :yes:
Kleid (213)|11.11.2004 10:10
Dejte vedet dopredu :) Dukladne se na Vas pripravim :) jaroslav.prchal@sunnysoft.cz
ipf (2136)|11.11.2004 10:26
[QUOTE="Kleid"]Dejte vedet dopredu :) Dukladne se na Vas pripravim :) jaroslav.prchal@sunnysoft.cz[/QUOTE]

Kontrolní dotaz:
Registrační název pro registraci zjistím kde?
Děkuji.
Kleid (213)|13.11.2004 14:49
Po instalaci lokalizace do pda :

Start-Nastaveni-System-Sunnysoft InterWrite Pro- zalozka Licence
Yankee.106 (231)|23.5.2005 20:58
Mám celkem problém. Provedl jsem upgrade ROMky na 1.10. Jelikož nešla obnovit záloha, provedl jsem instalaci všech aplikací znovu. Po instalaci Sunnysoft IWpro mi za 1. vygeneroval jiný klíč, takže jsem musel žádat o celý znovu (to není problém). Problém je v tom, že jakmile mi přišel e-mailem a já jej naťapal do iPAQa, tak po SR mi nejde iPAQ nahodit :-O (kdosi to tu zmiňoval na začátku, ale nedostal odpověď!) Zůstane viset na úvodní modrobílé obrazovce :-((( Co s tím? Mám tam již nějaká data, o která bych celkem nerad přišel.
Radek Pokorný (68)|23.5.2005 23:24
[QUOTE="Yankee.106"]Mám celkem problém. Provedl jsem upgrade ROMky na 1.10. Jelikož nešla obnovit záloha, provedl jsem instalaci všech aplikací znovu. Po instalaci Sunnysoft IWpro mi za 1. vygeneroval jiný klíč, takže jsem musel žádat o celý znovu (to není problém). Problém je v tom, že jakmile mi přišel e-mailem a já jej naťapal do iPAQa, tak po SR mi nejde iPAQ nahodit :-O (kdosi to tu zmiňoval na začátku, ale nedostal odpověď!) Zůstane viset na úvodní modrobílé obrazovce :-((( Co s tím? Mám tam již nějaká data, o která bych celkem nerad přišel.[/QUOTE]

Me to tenkrat naskocilo az po tretim SR...
taunus (116)|7.6.2005 18:16
dotaz. kdyz stahnu posledni verzi ceske lokalizace /Sunnysoft InterWrite 8.6 Pro /z sunnysoft stranky a pouziji reg. klic ze starsi verze Sunnysoft InterWrite 8.6 Pro bude klic fungovat? jsem nevy uzivatel tak me prosim omluvte za tuhle otazku..dekuji
taunus (116)|7.6.2005 18:20
jeste doplneni kdyz budu mit verzi Sunnysoft InterWrite verzi 8.5 pro a stahnu si verzi 8.6 pro lze na nej pouzit reg.klic z te verze 8.5 pro? ´dekuju dekuju za odpoved..
wilibald (46)|7.6.2005 18:33
Jo, teď jsem se na to zrovna díval http://www.sunnysoft.cz/clanek.php?clanekid=4.
Mělo by to fungovat, ale vyzkoušeno zatím nemám.
Pavlucha (1496)|7.6.2005 21:10
[QUOTE="taunus"]jeste doplneni kdyz budu mit verzi Sunnysoft InterWrite verzi 8.5 pro a stahnu si verzi 8.6 pro lze na nej pouzit reg.klic z te verze 8.5 pro? ´dekuju dekuju za odpoved..
[/QUOTE]

Bude, mně to běhá ;)
Aifel_ce4you (105)|8.6.2005 07:12
Funguje, vyzkoušeno. Jediný (zatím) problém jsem našel v použití Transcriberu. Vyskočí takové malé okénko a dole se přes plošku Transcriberu objeví modrý pruh. Tak nějak použít to lze, ale rozhodně je to chyba..
wilibald (46)|8.6.2005 17:26
SS tvrdí pouze odinstalovat 8.5. Je potřeba 8.6 instalovat po HR na prázdném zařízení..?
Vasek_ce4you (74)|8.6.2005 17:42
nemusí, ale jestliže sesynchrnizuješ PDA před nainstalováním lokalizace může některé věci v kalendáří, schůzkách atd zůstat v angličtině
wilibald (46)|8.6.2005 17:45
Díky...Zazálohuju a pustím se do toho...
Aifel_ce4you (105)|9.6.2005 21:53
[QUOTE]SS tvrdí pouze odinstalovat 8.5. Je potřeba 8.6 instalovat po HR na prázdném zařízení..?[/QUOTE]
Nevím co se musí, ale vycházel jsem ze starého dobrého předpokladu, že IW je třeba instalovat jako první. Instaloval jsem tedy po HR první IW a nemám s ničím zatím problém, vyjma výše popsaného.. I synchronizaci jsem provedl až následně. Teď mám nainstalováno spoustu jiných aplikací a vše funguje jak má..
wilibald (46)|10.6.2005 07:51
Ano, jenže mě trvá přeinstalování, nastavení programů a celkové "vyladění" PDA několik večerů. Z toho důvodu se mi do HR nechtělo.
Big_Mitch (72)|12.6.2005 07:47
Tak jsem prisel na to, ze v baleni meho hx4700 bylo obsazeno i CD s lokalizaci. Ne, ze bych po cestine v iPAQu touzil, ale chtel jsem hlavne mit moznost zadavat pomoci Handwrite ceske znaky. Tak jsem cestinu od SunnySoftu nainstaloval a zkusil jsem jestli to rozpoznava i ceske znaky. Carky nad pismeny to rozpoznava, ale to neni rekl bych vysada cestiny. A hacky a krouzek nad 'u' to nezvlada. Poradte, jestli nekde nedelam chybu.
Zdenek Malinsky (9781)|12.6.2005 08:00
"Ručně" psanou češtinu umí InterWrite Recognizer. Nápovědu najdeš nikoli přímo u tohoto softu, ale v Start-Help (Nápověda) a pak si najdeš InterWrite a někde do tam je-myslím druhá položka. Včera jsem to některým kolegům na pražském srazu ukazoval. Po 15 minutách usilovného pátrání se podařilo. Nevím, proč to firma SS umístila takto nelogicky.:((
Hacky i carky to psát umí, s kroužkem nad ů si nejsem jistý.
Big_Mitch (72)|12.6.2005 08:05
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]"Ručně" psanou češtinu umí InterWrite Recognizer. Nápovědu najdeš nikoli přímo u tohoto softu, ale v Start-Help (Nápověda) a pak si najdeš InterWrite a někde do tam je-myslím druhá položka.[/QUOTE]
No nevim, mas asi pravdu, ale kdyz jsem si zkousel zobrazit, jak se ceske znaky s hacky pisou, tak mi to u carek fungovalo ale u hacku nic.
Zdenek Malinsky (9781)|12.6.2005 08:28
Myslím, že háčky se píšou "\" před napsáním požadovaného písmena v horní třetině "psacího pole". Určitě to ale je v té nápovědě.
Zdenek Malinsky (9781)|12.6.2005 08:35
Tady to máš i s obrázky. Stačí jen hledat. ;)
taunus (116)|12.6.2005 10:09
prosim prosim o napovedu snazim se zaregistrovat cestinu ale nemuzu najit registracni nazev nevim kde ho hledat.. pomuze te mi prosim stale ucici se novacek
Zdenek Malinsky (9781)|12.6.2005 10:21
Mělo by to být na samolepce, která je nalepená na obalu CD s lokalizací. Pokud není, obrať se na prodejce, případně výrobce softu = Sunnysoft.
beecher (9270)|12.6.2005 10:22
[QUOTE="taunus"]prosim prosim o napovedu snazim se zaregistrovat cestinu ale nemuzu najit registracni nazev nevim kde ho hledat.. pomuze te mi prosim stale ucici se novacek
[/QUOTE] Start->Nastaveni->zalozka System->Sunnysoft InterWrite->zalozka Licence
taunus (116)|12.6.2005 13:52
dekuji uz jsem to nasel.. dik za pomoc..
Big_Mitch (72)|13.6.2005 15:30
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Tady to máš i s obrázky. Stačí jen hledat. ;) [/QUOTE]
Jo jo, diky za radu. Hledal jsem na spatnych mistech. Nastavil jsem si, ze chci pouzivat ceskou klavesnici i s kontextovym doplnovanim slov a ceskou lokalizaci windowsu jsem vypnul. Diky vsem.
Zdenek Malinsky (9781)|13.6.2005 16:04
No, já to v PDA v sobotu také nemohl najít. Ukazoval jsem 2 kolegům v jejich PDA, že to tam je, ale také jsem asi 10-15 minut prohledával celou cihlu. Je to dost nelogicky umístěné v hlavním helpu místo přímo u IW. Fakt to nechápu.
Twister_ce4you (107)|19.7.2005 12:04
Snad se nikdo nebude zlobit kdyz to napisu sem...

Jak je to teda s tou cestinou dodava se uz k novym vyrobkum upgradovana "bezproblemova" cestina? A kdyz koupim pristroj tak to CD s cestinou v Krabici mi prelozi i Windows a aplikace v nem? (word, Excel....) nebo jen to udela ze budu moct psat hacky a carky?

ptam se z duvodu ze Word v Anglictine by byl pro me temer nepouzitelny a pokud mam koupit zarizeni za cca. 15 000 korun bez DPH bych byl velmi rad kdyby cestina pracovala bezproblemove a navic mi prelozila aspon zaklad co je k PDA dodavan...
Zdenek Malinsky (9781)|19.7.2005 12:50
Na CD bývá čeština InterWrite (pokud není poslední verze, stáhni si na stránkách výrobce), ActiveSync pro synchronizaci PDA-PC, MS Outlook a spousta dalších aplikací (většinou trial verze). Někteří výrobci přidávají některé placené softy zdarma, nebo kupóny na zakoupení placených softů přes jejich web zdarma.

Já tuto češtinu nepoužívám, ale z příznivých ohlasů ostatních bych řekl, že by to mělo běhat dobře.

InterWrite 8.6 Pro
Pavlucha (1496)|19.7.2005 13:17
[QUOTE="Twister"]Snad se nikdo nebude zlobit kdyz to napisu sem...

Jak je to teda s tou cestinou dodava se uz k novym vyrobkum upgradovana "bezproblemova" cestina? A kdyz koupim pristroj tak to CD s cestinou v Krabici mi prelozi i Windows a aplikace v nem? (word, Excel....) nebo jen to udela ze budu moct psat hacky a carky?

ptam se z duvodu ze Word v Anglictine by byl pro me temer nepouzitelny a pokud mam koupit zarizeni za cca. 15 000 korun bez DPH bych byl velmi rad kdyby cestina pracovala bezproblemove a navic mi prelozila aspon zaklad co je k PDA dodavan...[/QUOTE]

Jestliže máš HX4700, tak verze InterWrite 8.6 je již opravená a konečně plně funkční. Je tam sice pár drobností v překladu, ale normálnímu uživateli to bude fuk.
Twister_ce4you (107)|19.7.2005 19:22
nemám ale uvazuju o zakoupeni... a chtel bych aby na me mluvil aspon Word a Excel a Outlook cesky aniz by k PDA musel dokupovat dalsi soft...
taunus (116)|19.7.2005 19:56
kdyz si koupis hp 4700 mas tam standartne interwrite 8.6 pro ale pro jistotu jsem si stahnul pak znova posledni verzi teto cestiny a pouzil serial n. z cd ktere jsem obdrzel takze se neboj bude na tebe pda mluvit cesky a myslim ze vcelku v pohode aspon me nedela zadne problemy interwrite