Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ozVGA - nový software pro VGA zařízení

Miloš Strouhal (3997)|2.9.2005 09:57
ozVGA a hx4700 si nejen dle mých zkušeností příliš nerozumí, Vám to bez problémů funguje? Já teď přešel na seVGA, a spokojenost. Jen teď reším problém s Lengem, ten seVGA nepříjemně zablokoval.. :?
Zdenek Malinsky (9781)|2.9.2005 10:18
Mě to na Dellu chodí dobře. Když jsem byl ještě bez VGA zařízení, tak jsem se ptal na III.srazu v Žampachu PavlaR, který soft je na RealVGA nejlepší. Řekl mi, že na jeho Hx4700 je nejlepší právě ozVGA. A pak si vyber. Mě osobně se také více líbí oz.
Dannyson (54)|1.10.2005 20:25
Mohl by mne nekdo zasvetit do taju registry branching v ozVGA? Naprosto vubec mne to neposloucha. Takze kdyby nekdo laskavy jasne a strucne popsal postup.
TheMelin (1642)|1.10.2005 22:51
Lidi co znam, kteří používají tento soft, registry v nem nenastavuji. Myslim ze to bylo dobre drive, ale ted vetsina software, alespon ktery pouzivam ja, ma vlastni nastaveni velikosti fontu a dokonce programy od SBSH uz maji v nastaveni moznost zaskrtnout, ze pouzivas realVGA.
V ozVGA uz mas tri volby preddefinovane a vice se muzes dozvedet na http://ozvga.da.ru.
O par prispevku drive nekdo psal, ze na HX4700 je vice spokojen s seVGA, vyzkousej a uvidis ;)
Dannyson (54)|2.10.2005 01:35
:-) srandisto :-) no ja jsem ted s ozVGA spokojen, RVGA mam perfektne vysperkovany, ale je plno aplikaci a hlavne hry ktery proste RVGA nezvladaji. bud jsou v 1/4 displeje to je ten lepsi pripad, nebo jsou v 1/4 displeje a zaroven z teto casti berou dotyky stylusu, nebo jsou pres celou obrazovku a berou dotyky z 1/4 obrazovky :-) to je pripad nejhorsi. Takze bych potreboval restartovat do norm VGA abych si je uzil. Problem je pak ze vsechno je ... primo SLONI :-) a 2 nastaveni today by bylo neco naprosto uzasnyho.
TheMelin (1642)|2.10.2005 08:14
No s tim te nepotesim. Pokud jedes v realVGA a chces si zahrat hru, ,ktera ho nepodporuje, musis restartovat do msVGA. V tomto ti nepomuze ani ozVGA :(
nekde tu nekdo psal aplikaci, ktera prepina mezi msVGA a realVGA bez restartu.Nastavis si pro jakou aplikaci jakej rezim a pri spusteni te aplikace, se prepne pozadovany rezim. Zkus hledat, nekde tu ciha ;)
beecher (9270)|2.10.2005 08:56
Rika se mu ForceVGA a je to program, ktery donuti fungovat apps v MS VGA rezimu jako by byly v RealVGA. Bohuzel zustavaji tam stale ty sloni listy. Tohle je, jak ja rikam pro slepe, co chteji mit MS VGA rezim, protoze na to lip vidi, ale nektere apps (typicky PIE) se v MS VGA chovaji divne.
Holt nam neslepym zbyva stale prepinat, pokud si chceme hrat. Coz je nastesti v mem pripade malokdy... :)
ReWegar (84)|2.10.2005 13:00
jak to tak pozoruju milion verzi VGA a podobne uff asi se budu az dorazi dell ptat vsech na srazu jak to teda vlastne je :DD sem totiz z toho zmaten :D
Cake (68)|2.10.2005 13:16
Je to možná trochu zamotané, ale určitě není důvod ke zmatku :). Zkus pročíst tuto diskuzi a hned poznáš, jak je to vlastně s tím VGA.
Dannyson (54)|2.10.2005 13:18
Tak sem s tim trochu pohnul. Asi si spatne rozumime ale jde mi o to zachovat 2 RUZNA nastaveni Today a dalsich aplikaci v ozVGA a seVGA rezimu. Jako priklad je Pocket plus kde si v ozVGA nastavim velke ikony aby bylo lidskym okem postrehnutelne a po prepnuti do seVGA sou pres pul obrazovky a jeste se rozhodi. Nevadi mi restartovani .. s tim pocitam akorat se potrebuju zbavit prenastavovani po restartu. ozVGA to umoznuje... napr ted sem konecne rozbehal MBP reader do polozky files v ozVGA \Windows\MBP_global_configuration.mbp problem byl v tom ze oz nezvladnul sam vytvorit svoje soubory takze bylo treba mu pomoci do \Windows\ dat nakopirovat soubor MBP_global_configuration.mbp pod jemenem MBP_global_configuration.mbp.~SE a MBP_global_configuration.mbp.~OZ uz to beha. v kazdym rezimu si nastavim citelnou velikost a uz je to na porad. Resim ted Pocket plus a Pocket Breeze sice jsou prednastaveny ale nejnovejsi verze zrejme ukladaji nastaveni jinde, nejspis v nejakem souboru ... jako zalohu, takze je to ted otazka hrani s registry a soubory .. pokud to nekdo rozchodil tak se podelte ..SPB Pocket+ v 3.0.0 a Pocket Breeze 4.3.10
Dannyson (54)|2.10.2005 13:48
Dobra, slavim .. odhalil jsem ho.
takze pokud si chcete uchovat SBP Pocket plus pro seVGA a ozVGA v UPLNE jinem rozlozeni a nastaveni

rozlozni ikon ma na starost soubor \Windows\Plustodayitems.dat
je treba ho napsat do zalozky files v ozVGA
dalsi nastaveni jako vybrne okno a pod
je registr, ktery je defaultne nastaven

MBP velikosti fontu a dalsi nastaveni vcetne zadane registrace
soubor \Windows\MBP_global_configuration.mbp .. tomu se ale samotnemu nechtelo a ozVGA potreboval pomoct vytvorenim souboru v \Windows\MBP_global_configuration.mbp.~SE a \Windows\MBP_global_configuration.mbp.~OZ

vetsinu porgramu zjistite super utilitkou SK Tracker, staci stahnout trial a nahrajete si stav pred zmenou .. po zmene a zjistite kam si onen program uklada data .. pak uz jenom vybrave reg. klice a soubory zadate do OZe a mate 2 ruzne today obrazovky pro kazdy rezim s vlastnim nastavenim....

prijemne VGA hackovani ... kdyz to pokorite je to naprosto uzasne .. :-)
Dannyson (54)|2.10.2005 15:38
Mensi oprava .. k dokonalosti u SPB Pocket 3.0.0. k dokonalosti chybi v oz odmaznout u defaultniho HKLM\SOFTWARE\Spb Software House\Pocket Plus\Today Items posledni polozku Today Items takze vysledek je HKLM\SOFTWARE\Spb Software House\Pocket Plus. Zrejme se SPB rozhodlo dat tyto informace do souboru Windows\PlusTodayItems.dat takze pro naprostou funkcnost je treba dat do OZe tyto 2 veci .. pak mate naprostou volnost ve vyberu ikonek a jejich rozozeni snad i v pridavani dalsich zalozek. Pocket Breeze se jevi zakerneji spolu s SunnyDays ci PocketNDays ktere si informace ukladaji kamsi do dtabaze. Pokud byste to nekdo rozlousknul budu rad :-)
Dannyson (54)|2.10.2005 16:33
Ehm .. :-) takze jsem zjistil to co jsem pracne objevil ze jiz objeveno bylo a dkonce jsem na to koukal a nedoslo mi to :)

Tak prihazuji konfiguracni soubor pro Pocket Informant .. docela dulezite pri prepinani \My Documents\WebIS\settings.txt opet staci pridat do files
hosic (156)|3.10.2005 22:33
Muzete mi prosim nekdo podrobne popsat, jak na velikost ikon v SPB Pocket Plus 3 s ozVGA?
Dannyson (54)|4.10.2005 01:20
staci Dluhy klik na ikonu a dat Large icon, pokud chcete vetsi ikony mericu .. je treba si zvolit tema ktere je ma .. pokud se vam nelibi cele tema tak zaskrtnete polozku v nastaveni SBP PP - Today Plug In - zalozka dole Appearance - alway use indikators .... pak uz jenom zvolite jine tema a ikonky vam zustanou
badus (28)|19.1.2006 18:58
Měl bych dotaz, sice jsem četl celou diskuzi, ale stále mi není jasné, jestli se nějak nedá zvětšit Today panel a vlastně celkově systémové panely (dolní lišta) v modu ozVGA.. Jde to?
beecher (9270)|19.1.2006 20:28
Nelze, system je vykresluje do bufferu podle nastaveno DPI, ktere je nastaveno celkove pro cele zarizeni.
scenic (225)|19.1.2006 20:42
Ahojte, vedel by mi niekto poradit ako docielim tu velku klavesnicu? Mne to zobrazuje tak ako je to vidiet na obrazku.
Dik

beecher (9270)|19.1.2006 21:15
Tato klavesnice to nejde. Resco Keyboard to zvladne...
scenic (225)|19.1.2006 21:28
Dik, uz som si to stiahol.

Prispevek upraven dle pravidel. beecher
Kessl Daniel (17)|14.6.2006 17:50
Prosím o radu: po přepnutí do ozVGA a resetu jsou všechny texty rozházené a nefuguje klávesnice. Poraďte prosím jak tento program nastavit :oops:
Díky D.Kessl
Zdenek Malinsky (9781)|14.6.2006 20:11
Návod od PavlaR a Milana Švece na první straně tohoto vlákna nestačí?
Kessl Daniel (17)|14.6.2006 21:26
Klávesnice už funguje, ale texty jsou pořád posunuté.
Nápis Start je buď trochu dole nebo nahoře, a nápisy u ukazatele baterie jsou poloviční :mad:
beecher (9270)|15.6.2006 11:24
Nejaky screenshot by nebyl? Takhle se to spatne odhaduje, o co kraci...
Bobanovicz (511)|16.6.2006 22:18
U mě ozVGA přehází obrázky ikon, např. na today u "Uživatele" mam ikonu kalendáře, u všech složek v systému mám ikonu programu SplashID, u SD karty v průzkumníkovi je ikona Opery atd...
beecher (9270)|17.6.2006 14:07
A spustil jsi ten prilozeny CAB?
Bobanovicz (511)|17.6.2006 16:33
Mám OzVGA053.zip což je samotný program
(.exe) a potom VgaRes.zip což jsou knihovny do Win...žádný CAB jsem nenašel.
Zdenek Malinsky (9781)|17.6.2006 16:38
Tady je to pomalu a polopatisticky popsáno (alespoň doufám :? :sarcastic: )
Bobanovicz (511)|17.6.2006 17:04
Dík, tohle pomohlo.
persan (20)|30.6.2006 12:26
Omlouvám se, jestli se to někde řešilo. Mám problém, při použití ozVGA mi Dell Axim x50v nejde připojit k PC. Nefunguje AS ani Card export. Při zasunutí do kolébky se ozve zvuk, který hlasí připojení HW, ale nic víc se neděje. Při návratu do normálního msVGA vše funguje jak má. Ví někdo co s tím? Děkuji.
beecher (9270)|30.6.2006 12:31
WM2K3SE nebo WM5?
persan (20)|30.6.2006 12:35
WM 2003 SE.
beecher (9270)|30.6.2006 13:26
Njo, problem muze byt dvoji: stara verze Card Exportu nebo instalace pred nebo po prepnuti RealVGA, ted bohuzel nevim, ktera verze je spravne... :? :oops:
persan (20)|30.6.2006 13:43
Je to Card Export II PPC v 2.02 beta. Na MDA 3 fungoval bezchybně a i v msVGA funguje správně.
Instaloval jsem ho tuším až po přepnutí do realVGA. Předtím jsem měl asi verzi ozVGA pro WM5 (staženou z Vašich stránek) a po instalaci se objevila jen bílá obrazovka a následoval HR. Takže jsem si stáhl jinou verzi a před instalací všeho softu a nastavení všech programů jsem raději nejdřív realVGA vyzkoušel. Nechtělo se mi 2 hodiny instalovat a pak opět HR:D
Takže v tom by mohl být zakopaný pes? Šlo by tedy smazat ozVGA i Card Export a nainstalovat je v obráceném pořadí? Bude pak fungovat i AS?
beecher (9270)|30.6.2006 14:12
No, nevim, instalovat 2.02 beta (pokud vim, tak stare verze na Dellech moc nechodily), kdyz je 2.16, ktera chodi spolehlive, mi neprijde moc koser. Myslim, ze instalace posledni verze CardExportu by mela situaci vyresit...
persan (20)|30.6.2006 14:42
Tak mám nainstalovanou verzi 2.17, Card Export funguje v pohodě. Ale AS nefunguje pořád.:?
beecher (9270)|30.6.2006 14:45
Ani po soft-resetu vykonanem po zmene na AS? Jinak bych zkontroloval jeste ve Spravci zarizeni, jestli se to spravne detekovalo...
persan (20)|30.6.2006 14:57
Ani po SR. Ve správci zařízení je Dell detekován správně. Nevyřešila by to instalace nového AS? Mám verzi 3.7.1, ještě z éry MDA.
beecher (9270)|30.6.2006 15:04
Hm, zvlastni... No, zkuste 4.1, mne X50v+WM4+CEII2.16+AS4.2Beta chodi v pohode...
persan (20)|30.6.2006 15:36
Tak jsem nainstaloval verzi 4.1 a pořád to samé:evil: :?
beecher (9270)|30.6.2006 16:31
Tak pak uz zbyva pouze odinstalovat zarizeni ve Spravci zarizeni, odpojeni a znova pripojeni... S kontrolou, jestli je v AS na PC povoleno pripojeni pres USB. Pripadne jeste mne napadlo zruseni aktualniho partnerstvi a navazani noveho...

Na jinem PC to dela taky?
persan (20)|30.6.2006 16:38
Tak to teď z hlavy nevím, ale večer to vyzkouším. Mám Della teprve týden, takže se rozkoukávám...
V tom msVGA to funguje normálně, takže ve špatném nastavení párování asi problém nebude.
Zkusim to přenastavit, ale moc šancí tomu nedávám.
:sarcastic:
persan (20)|26.7.2006 19:14
Omlouvám se, dřív to nešlo. Na jiném počítači to dělá taky, takže problém musí být na straně Dellu.
beecher (9270)|27.7.2006 08:58
HR a instalace na cisto...
persan (20)|27.7.2006 09:24
:sarcastic: Vyzkoušim a dám opět vědět.
UFO-nec (58)|28.8.2006 22:00
Co mám udělat, aby se mi nepřeházely ikony v nabídce start a nezmizely ikony v settings, když zapnu ozVGA?
Snažím se to všelijak nastavovat, ale pořád nic. Jinak velikosti fontů a posuvníků mám vychytaný, a real VGA mi plně vyhovuje.

Mám looxN560 po HR bez lokalizace, spb pocketplus, resco keyboard,a ještě pár dalších aplikací.
beecher (9270)|29.8.2006 09:15
Podivejte se na muj blog, je tam navod, jak na RealVGA...
UFO-nec (58)|29.8.2006 10:34
[QUOTE="beecher"]Podivejte se na muj blog, je tam navod, jak na RealVGA...[/QUOTE]

Jestli myslíš ten návod na instalaci, tak to jsem samozřejmě četl a řídil se tím. Zkoušel jsem stáhnout i ty dva zipy přímo od "výrobce" a instalovat podle toho jeho návodu. Ale pořád stejný.
beecher (9270)|29.8.2006 10:45
Pokud myslite tim vyrobcem autora ozVGA, tak to se nesmite divit, ze to nechodi, kdyz jsou pro WM2K3SE, ne pro WM5... V mem navodu je odkaz na chodici RealVGA pro WM5...
UFO-nec (58)|29.8.2006 11:26
:oops: aha, já myslel, že obojí je stejné. Každopádně jsem opravdu zkoušel oba a nešlo to, ale už jsem asi odhalil proč.
V tom adresáři soubory je několilk viditelných a několik skrytých souborů. Když jsem se podíval do složky, kam jsem to rozbalil posledně, tak jich tam byla sotva půlka, nechápu proč. Že by se hádal pocket rar se zipem co je v spb? Zkopíroval sem ty soubory v PC přes čtečku a teď to vypadá, že to jede.

Takže díky.

PS: poslouchejte Beechera, ví co říká :-)