Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Open Transport Tycoon Deluxe pro PocketPC

CommanderZ (1798)|4.8.2005 13:19
Nekde tady v diskuzi je ke stazeni 4,8 megovy soubor. Ten vem a extrahuj. Pak ho zkopiruj do zakladniho adresare v PDA (adresar My Device). Bacha, zabere to tam deset mega. Ted uz staci spustit OpenTTDMobil.exe.
Bazz_ce4you (5)|4.8.2005 14:34
No bohuzel to jssem taky zkousel a nic :oops:
Orloj_ce4you (299)|4.8.2005 14:44
nepatri tahle diskuze do sekce her?
CommanderZ (1798)|4.8.2005 18:12
[QUOTE="Bazz"]No bohuzel to jssem taky zkousel a nic :oops: [/QUOTE]

A co to vlastne dela?

To orloj: Patri, to vsichni moc dobre vime. Ale beecher jaksi nestiha ;)
Bazz_ce4you (5)|5.8.2005 08:14
No vzdycky to hodi hlasku ze to nemuze najit nejaky soucasti....:mad: :(
Bazz_ce4you (5)|5.8.2005 09:58
Presneji "Cannot find "OpenTTDMobil" (or one of its components). Make sure the path and filename are correct and all the requied libraries are available." Tak to je vse
Radek Novák (309)|5.8.2005 10:23
A nahral jsi to do defaultni slozky (ne na kartu) a do slozky TTD?
Bazz_ce4you (5)|5.8.2005 10:40
Nahral jsem to uz snad uplne vsude:( uz jsem z toho zoufalej , snad nejlepsi bud. strategie a ja si ji nemuzu zahrat
CommanderZ (1798)|5.8.2005 12:10
[QUOTE="Bazz"]Presneji "Cannot find "OpenTTDMobil" (or one of its components). Make sure the path and filename are correct and all the requied libraries are available." Tak to je vse[/QUOTE]

1) Neni soubor poskozeny ze stahovani, popripadne z nahravani do PDA?

2) Nechybi ti nejake zakladni knihovny?

3) Zkousel jsi HR a pak to spustit na cisto?

Reddy (166)|6.8.2005 10:53
Nedávno jsem to taky stáhnul, nahrál podle návodu a mám stejný problém.Myslel jsem,že to je OS,ale ani po upgradu se to nelepší a nelepší... :(
Johny_G (384)|6.8.2005 14:52
Nejnovější verze (a rovnou hratelná) i s tou českou lokalizací (je to ta verze, co tu byla, doplněná o novější verzi enginu). Stačí rozbalit a zkopírovat PŘÍMO DO ROOTU do PPC (ne na kartu, a ne do adresáře - prostě budete mít v Active Sync rovnou My Pocket PC\TTD\).

http://mercury.wz.cz/mobile/TTD.zip
CommanderZ (1798)|6.8.2005 21:21
Je to ta verze ktera ma panel s tlacitky dvouradkovy nebo posouvaci jednoradkovy? (na qvga, nevim co to dela na VGA)

Johny_G (384)|6.8.2005 21:28
[QUOTE="CommanderZ"]Je to ta verze ktera ma panel s tlacitky dvouradkovy nebo posouvaci jednoradkovy? (na qvga, nevim co to dela na VGA)

[/QUOTE]

2 řádky
michpo (206)|13.8.2005 19:53
Caute, uz delsi dobu mam udelany TTD pro PPC s OpenTTD v0.3.4 funkcni. Je mozne jej nahrat kamkoliv i na SD. Rozliseni a jine se vse nastavuje primo ve hre bez nutnosti editace jakehokoliv souboru. Otestovano na mem looxovi 720. Cele to v PDA zabere kolem 8,5MB (velikost se muze lisit podle poctu savu).
Samorozbalovaci archiv rozbalte do jakekoliv slozky kdekoliv v PDA a hru spustte souborem OpenTTDMobil.exe. Pokud budete chtit hru hrat nalezato, tak nejdrive otocte obrazovku a teprve pak spustte hru. Rozliseni je v nastaveni uvedeno vzdy 2x (napriklad u me 640x480 a 480x640, podle toho zda se hra hraje na vysku nebo na sirku).
Tj vse. Preji prijemne chvilky stravene u teto snad nesmrtelne hry ;)

PS: Snad vam to pojede bez problemu stejne jako me. Tak se kdyz tak podelte o sve zkusennosti
PS2: Horni lista ma 2 radky :cool:
CommanderZ (1798)|13.8.2005 21:45
[QUOTE="Johny_G"]

2 řádky[/QUOTE]

Uuf, ta jednoradkova je hrozna
michpo (206)|14.8.2005 17:27
Jeste me tak napadlo, v te hre je moznost vice hracu. Podarilo se tuto hru nekomu rozjet ve vice hracich, treba spojenim pres IR, BT, WiFi? Urcite by to nebylo spatne :)
CommanderZ (1798)|14.8.2005 17:37
Kdyz na to kliknes, tak to napise, ze multiplayer jeste neni implementovan. Nebo je to snad novinka v te posledni verzi (jeste jsem si ji nestahl, viz podpis)
michpo (206)|14.8.2005 18:48
Ja pouzivam Open TTD Mobile v0.3.4 a kdyz na to kliknu tak mi to napise toto: "Zadna sitova zarizeni nebyla nalezena (nebo nejsou zkompilovana s/bez ENABLE_NETWORK)"
Rikal jsi ze je to snad novinka v posledni verzi, jakou verzi jsi tim myslel? Zkousel jsem se divat po netu a nasel jsem 2 varianty, jedna je ta co mam cili Open TTD Mobile a nejnovejsi verzi jsem nasel prave tu kterou pouzivam cili 0.3.4. Druha varianata je PPC TTD a u toho jsem nasel nejnovejsi verzi R6 beta7, ale prej ma problemy s VGA, ja to nezkousel, ten cab soubor mi nejde stahnout, stahovani se vzdy po chvili zastavi.
Zkousel jsi oboje verze? Jaka je lepsi?
CommanderZ (1798)|14.8.2005 19:35
Myslel jsem tu verzi, co jsi uvedl o par prispevku vyse jako prilohu.
michpo (206)|14.8.2005 19:55
Ta verze je funkcni, jen ten multiplayer mi nejde, nejde ale ani v nizsi verzi, proto jsem se ptal jestli to treba nekomu jde a jak to pripadne rozjet.

A co to PPC TTD, zkousel to nekdo?
michpo (206)|15.8.2005 01:33
Tak se mi to PPC TTD podarilo stahnout, zrejme to byla chyba u nich na serveru. Porovnal jsem tedy sam PPC TTD vs Open TTD Mobile. Oboji mi jelo ve VGA bez problemu (PPC TTD jelo ve VGA dokonce ikdyz sem mel PDA v QVGA). Plynulost dopravy je u obou dvou stejna, ale plynulost pohybu mapy je u PPC TTD mnohem lepsi, obraz se tolik necuka. U varianty PPC TTD navic neni nutne pred spustenim hry otacet obrazovku, hra bezi automaticky nalezato. PPC TTD se spousti rychleji a prace ve hre je take o neco rychlejsi (nova hra, ulozeni, nahrani,...). Toto se ale muze lisit na zvolenem typu PDA a nastaveni hry, ja jsem to napriklad zkousel pri nastavenem vykonu na normal, ale i pri zvoleni turbo mi hra jela stejne. U PPC TTD bohuzel nelze menit rozliseni primo ve hre v nastaveni. take se mi u PPC TTD nepodarilo otevrit klavesnici, takze jsem nemohl hrace ani jeho spolecnost pojmenovat.
Zkuste to porovnat jeste nekdo jiny a dejte vedet vase poznatky. Odkaz na stazeni CAB souboru, ktery v PDA jen spustite a nainstalujete kamkoliv je zde. Hru po te spuste souborem OpenTTD.exe. Variantu Open TTD Mobile najdete ke stazeni v nekterem z mych prispevku vys v tomto tematu.
Twister_ce4you (107)|15.8.2005 12:05
Lidi nemoh by mi nekdo pls nasat jak se v tom ukalda pozice? Kdzy kliknu an tu disketu a dam "SAVE GAME" najede mi jen nejakej vypis adresaru...
CommanderZ (1798)|15.8.2005 12:45
Tlacitko save se nevejde na obrazovku. To se da ovsem obejit zmacknutim tlacitka ACTION (prostredni na joypadu)
Johny_G (384)|15.8.2005 13:42
[QUOTE="Twister"]Lidi nemoh by mi nekdo pls nasat jak se v tom ukalda pozice? Kdzy kliknu an tu disketu a dam "SAVE GAME" najede mi jen nejakej vypis adresaru...[/QUOTE]

A tam se to právě ukládá :-). Jednou to musíš uložit co ti síly stačí, a příště už stačí jen dvojklik na starý sav a on se přepíše.
CommanderZ (1798)|15.8.2005 13:45
Ne, staci pokazde pro ulozeni zmacknout ten action. Ono to pokazde vygeneruje unikatni nazev skladajici se z nazvu spolecnosti a herniho data
mc_ce4you (28)|19.8.2005 23:36
Super, dalsi Open kvalitka! Po Doom a Quake dalsi super hra! Ikdyz nejlepsi je porad UFO:)

Sako verife (476)|21.8.2005 19:56
[QUOTE="mc"]Super, dalsi Open kvalitka! Po Doom a Quake dalsi super hra! Ikdyz nejlepsi je porad UFO:)

[/QUOTE]

UFO? odkaz by nebyl? :) diky
mc_ce4you (28)|29.8.2005 15:01
[QUOTE="Sako verife"][QUOTE="mc"]Super, dalsi Open kvalitka! Po Doom a Quake dalsi super hra! Ikdyz nejlepsi je porad UFO:)

[/QUOTE]

UFO? odkaz by nebyl? :) diky [/QUOTE]

Samo byl, mrkni se sem. Je to rusky, ale urcite si poradis. Zatim je to BETA, ale v aktualni verzi mi na mym stroji slape v podstate vsechno, jediny s cim mam problem je loadovani pokud mi napadnou zakladnu. Ale v kazdym pripade parba za vsechny prachy:)
http://www.smksoftware.ru/downloads.shtml
Jirkac_ (269)|24.9.2005 13:29
Chtel bych se zeptat, jestli vam tycoon chodi pod windows mobile 5.0 ? Stahl jsem nekolik souboru co byly nalinkovany ve foru, ale kdyz to v mdacku spustim, nic se nestane :( Takze bude delam neco blbe (ale to by mi asi skocila naka hlaska ze chyby ten a ten soubor) a nebo to w2k5 nepodporuje :(

Mate s tim nekdo nejake zkusenosti ?
Zbyšek Záliš (203)|24.9.2005 16:07
Jakým způsobem lze psát? Nebo jde nějak použít softwarová klávesníčka?
cache_ce4you (0)|25.9.2005 17:04
Zdravim pani,
existuje nejaka verzia, ktora funguje na starsom systeme? (PocketPC 2002 aka 3.0)
Skusal som obe a vypise mi to toto (ekvivalentne pri PPC TTD):
[QUOTE]Cannot find 'OpenTTDmobil' (or one of its components). Make sure the path and filename are correct and all the required libraries are available.[/QUOTE]
Chvostoskok_ce4you (23)|5.10.2005 12:48
Tak nevím, nemůžu zobrazit klávesnici, je to ve full screenu. Co s tím?
markjag (386)|5.10.2005 13:02
[QUOTE="Chvostoskok"]Tak nevím, nemůžu zobrazit klávesnici, je to ve full screenu. Co s tím?[/QUOTE]

Je tam viac nedostatkov ale to nevadi. Da sa prezit.

Mozno vydaju aj niekedy update :> . A nevie nahoodu tu niekto ako si to dat do landscape rezimu?
CommanderZ (1798)|5.10.2005 17:44
[QUOTE="Chvostoskok"]Tak nevím, nemůžu zobrazit klávesnici, je to ve full screenu. Co s tím?[/QUOTE]

vlez do ini souboru a zmensi si vysku okna o 5px. pak muzes vytasit klavesnici, ale naro ti vyskoci systemova lista. tak si napis co potrebujes, uloz hru (2-3px z tlacitka ulozit jsou videt) a hru restartuj ;)
Saman_ce4you (1451)|5.10.2005 18:11
Jak jsem tady cet na tuto gamesu (port) chvalu, tak jsem to zkusil. Asi diku tomu, ze nejsem nadsenec TTna, tak jsem to shledal na PPC s QGA nehratelny. Navic to ovladani neni moc super.. Vy co to hrajete, asi mate VGA rozliseni, ze?
markjag (386)|5.10.2005 19:29
[QUOTE="Saman"]Jak jsem tady cet na tuto gamesu (port) chvalu, tak jsem to zkusil. Asi diku tomu, ze nejsem nadsenec TTna, tak jsem to shledal na PPC s QGA nehratelny. Navic to ovladani neni moc super.. Vy co to hrajete, asi mate VGA rozliseni, ze? [/QUOTE]

jj mam VGA a ta hra je nadherna kopia hry z PC a som fanatik do tej hry, aspon som bol, no ale detaijli tam chybaju ale nic take koli comu by sa to nedalo hrat
CommanderZ (1798)|5.10.2005 20:25
Ja to miluju i na QVGA :D Na ovladani si to chce jen zvyknout. Jako u skoro kazde hry.
Radek Novák (309)|5.10.2005 20:41
Ja to hral driv na VGA, kdyz jsem myval LOOXe. Ted na QVGA mi to prijde uz dost maly.. :sarcastic:
CommanderZ (1798)|6.10.2005 13:55
To jsou ti co snizujou rozliseni ;) Zasadn problemy jsou jen s mazanim prvni lokomotivy v editoru vlaku - Tam je fuska dostat lokomotivu a ikonku pro kos na jednu obrazovku :disgusted:
Jirkac_ (269)|8.10.2005 08:01
Je mozne nejak donutit, aby pri hre hrali ty gm soubory (midi) jako hudba ? nejak mi to tam chybi :) jinak super hra :))
markjag (386)|8.10.2005 08:11
[QUOTE="jerrry"]Je mozne hrat TT i na ,,lezato,, ? Na vysku je to sice dobre, ale na lezato by se tam toho veslo vice. Neni naky parametr do configu aby se to otocilo o 90stupnu ? diky[/QUOTE]

to by som aj ja chcel vedet
Twister_ce4you (107)|8.10.2005 09:08
neví někdo o nějaký verzi teto hry ktere by nevadilo ze je ulozena na SD karte? Pameti mam malo a kdzy chci hrat musim to furt kopirovat z SD do hlavni a pak zase uloz. pozici z hlavni na SD je to otrava...
Twister_ce4you (107)|8.10.2005 09:33
vyreseno nalezeno..
Lukas.Manak (169)|9.10.2005 19:44
hod sem link na tu tvoji verzi!!!
Twister_ce4you (107)|9.10.2005 20:30
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=4145&dd=0&fi=60

tady v exceptorove prispevku je ta verze prilozena...
pepino34 (54)|16.1.2006 18:04
Mám jednoduchej dotaz... Kdo má plně funkčí verzi (v češtině) a stačí adresář s hrou mít na rootu My Device ať mě prosím kontaktuje přes SZ nebo ICQ. Velice vám děkuji.
markjag (386)|16.1.2006 21:07
V cestine neviem, a v slovencine? To som dakde videl. BTW co ti brani to hrat po eng? sak to je easy
michpo (206)|16.1.2006 23:00
[QUOTE="pepino34"]Mám jednoduchej dotaz... Kdo má plně funkčí verzi (v češtině) a stačí adresář s hrou mít na rootu My Device ať mě prosím kontaktuje přes SZ nebo ICQ. Velice vám děkuji.[/QUOTE]

Na 7. strance tohoto topicu jsem daval ke stazeni kompletni hru ve verzi deluxe vcetne cestiny. Hra je funkcni at je nahrana kdekoliv, vcetne pametove karty.

Pripadne si jeste muzes stahnout odtud CAB soubor, kterym v PDA nainstalujes hru (taktez je mozne ju dat kamkoliv). Tuto predelavku delal nekdo jiny a velkou nevyhodou je, ze u ni nelze zobrazit klavesnici (da se to obejit vytvorenim hry na pc a pak nahranim savu do hry, klavesnice je stejne potreba jen pri vytvareni hry - jmeno a spolecnost a pak pri prvnim savu). Ale jeji velkou vyhodou je, ze jede nadherne plynuje i pri 312MHz (dele vydrzi baterka) ve VGA ;)

EDIT: Ta druha verze taktez obsahuje cestinu. A na podpore klavesnice se dle slov autoru pracuje. Ja pouzivam prave tuto verzi k me plne spokojenosti.
pepino34 (54)|17.1.2006 18:05
Když to mám na rootu My Device a spustím to tak mi to napíše waveOutWrite faild. Co ta hláška znamená??? Taky to nejede v 320x240 i když upravím ten jeden soubor a při vypnutí je celý PDA tak pomalý že ho musím resetovat... Mám PDA viz. podpis...
CommanderZ (1798)|17.1.2006 19:28
To muze by zarizenim - tvuj iPaq neni na hry to prave orechova, to jiste vis :?