Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

XDA II 3.5mm adapter

zavinac_ce4you (38)|26.1.2005 16:34
[QUOTE="xp"]Ale vždyť to nic není..;) Jen jsem se inspiroval přímo v této diskusi o pár stránek dříve, kde je zmíněn podobný bastl.. Já navíc ještě "odstranil" kabel, jelikož by se dalo tušit, že by to mohl být při častém používání "kámen úrazu"..:? ;) [/QUOTE] Jooo jooo, Co vyhlasit TUNING CIHLA '05 :-) :-) :-)
yasmeene2 (794)|9.2.2005 17:55
Jarouš mě nevědomky upozornil na toto jenže když sem zalítl pohledem k ceně tak sem si zprvu myslel, že mě klame zrak, to je nehoráznost!!! Nejvíc mě dostala hláška: ušetříte 190,- to snad nemyslí vážně....
Arkobad (134)|9.2.2005 18:07
[QUOTE="yasmeene2"]Jarouš mě nevědomky upozornil na toto jenže když sem zalítl pohledem k ceně tak sem si zprvu myslel, že mě klame zrak, to je nehoráznost!!! Nejvíc mě dostala hláška: ušetříte 190,- to snad nemyslí vážně....[/QUOTE]

Ja bych za podobnou redukci takove prachy klidne dal. Ale ne za takovyhle nedodelek. Ta redukce by musela mit jeste jeden konektor (3.5mm monosamici) na mikrofon a primo na te redukci by musely byt tlacitka pro zahajeni a ukonceni hovoru + regulace hlasitosti. Proste aby to vungovalo uplne stejne jako originalni MDA2 sluchatka (vcetne moznosti telefonovat), ale s tim, ze si mohu pripojit kvalitni sluchatka (Koss) a kvalitni mikrofon dle sveho vyberu (nebo napriklad cykloprilbu se zabudovanymi sluchatky a mikrofonem a prave dvema 3.5mm konektory - samecky).
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|9.2.2005 18:40
[QUOTE="yasmeene2"]Jarouš mě nevědomky upozornil na toto jenže když sem zalítl pohledem k ceně tak sem si zprvu myslel, že mě klame zrak, to je nehoráznost!!! Nejvíc mě dostala hláška: ušetříte 190,- to snad nemyslí vážně....[/QUOTE]
Jojo, jejich ceny se tu již jednou přetřásaly kolem Al pouzdra na MDA 2 a jak je vidět, nic nového pod sluncem ;)
Miloš Strouhal (3997)|9.2.2005 18:43
[QUOTE="Arkobad"]
Ja bych za podobnou redukci takove prachy klidne dal. Ale...[/QUOTE]
A nechtěl bys aby v sobě ještě měla 1.3Mpix foťák a dálkovej ovladač na TV...?;) :D
yasmeene2 (794)|9.2.2005 23:53
Asi si jí koupim na splátky :D :D
Arkobad (134)|10.2.2005 09:15
[QUOTE="xp"]A nechtěl bys aby v sobě ještě měla 1.3Mpix foťák a dálkovej ovladač na TV...?;) :D [/QUOTE]

To ne, ale prijde mi pomerne opravnene chtit od takove redukce zachovat funkcnost puvodni bondovky. K cemu mi je poslech hudby (treba na kole), kdyz pri prichozim hovoru musim zastavit, sesednout, vytahnout MDA, vytahnout z nej redukci a s cihlou u ucha telefonovat? Ja ted jezdim s orig bondovkou, protoze mohu jak poslouchat, tak telefonovat. Jen bych proste chtel lepsi sluchatka.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|10.2.2005 10:59
[QUOTE="Arkobad"]To ne, ale prijde mi pomerne opravnene chtit od takove redukce zachovat funkcnost puvodni bondovky. K cemu mi je poslech hudby (treba na kole), kdyz pri prichozim hovoru musim zastavit, sesednout, vytahnout MDA, vytahnout z nej redukci a s cihlou u ucha telefonovat? Ja ted jezdim s orig bondovkou, protoze mohu jak poslouchat, tak telefonovat. Jen bych proste chtel lepsi sluchatka.[/QUOTE]
TADY jedny taková sluchátka splňující a možná i překračující tvé požadavky jsou (až dole na stránce), ale obávám se, že vzhledem k ceně je to příspěvek mimo mísu :D
johnz_ce4you (59)|10.2.2005 13:35
a co tak rozobrat mikrofon na original sluchatkach (nic zlozite) a tam prepajat kabliky od tych original peckach, namiesto tych peciek napriklad dat koss :) samozrejme odstrihnute od samceka
budete mat celu funkcnost a aj kvalitnu hudbu ;)
yasmeene2 (794)|10.2.2005 18:58
[QUOTE="johnz"]a co tak rozobrat mikrofon na original sluchatkach...[/QUOTE]

No nic proti, ale střihat mý sanhajzry se mi vážně nechce, navíc bych je už nikdy nikam jinam nezapojil, že? ;)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|11.2.2005 16:01
PavelR dal do fóra odkaz na zahraniční recenzi MDA Compact, kde se mimo jiné hovořilo o adaptéru pro car audio, tak jsem vyhledal googlem a možná to je to, co zde někteří z nás hledají, 3,5 mm pro sluchátka a k tomu 2,5 mm pro mikrofon... stránky jsou ZDE, cena v porovnání s nejmenovanou tuzemskou firmou lidová, jen 15$ (ale k tomu VAT + doprava) ... je tam toho více, např. držák do vozu se zabudovanou GPS, baterie 1800 mAh..
00048204_PPCPADPT01L_KIO8.jpg
Arkobad (134)|11.2.2005 17:43
[QUOTE="Jarouš"]PavelR dal do fóra odkaz na zahraniční recenzi MDA Compact, kde se mimo jiné hovořilo o adaptéru pro car audio, tak jsem vyhledal googlem a možná to je to, co zde někteří z nás hledají, 3,5 mm pro sluchátka a k tomu 2,5 mm pro mikrofon... stránky jsou ZDE, cena v porovnání s nejmenovanou tuzemskou firmou lidová, jen 15$ (ale k tomu VAT + doprava) ... je tam toho více, např. držák do vozu se zabudovanou GPS, baterie 1800 mAh..[/QUOTE]

Jo, to vypada VELMI nadejne. Ale:
1) Proc sakra zase 2.5mm jack pro mikrofon?
2) Ma to jen jedno tlacitko, takze to asi nebude s MDA2 kompatibilni (mozna tak s MDA1).
Ale prihoriva ;-)
johnz_ce4you (59)|13.2.2005 11:29
[QUOTE="yasmeene2"][QUOTE="johnz"]a co tak rozobrat mikrofon na original sluchatkach...[/QUOTE]

No nic proti, ale střihat mý sanhajzry se mi vážně nechce, navíc bych je už nikdy nikam jinam nezapojil, že? ;) [/QUOTE]

no hrozne :D
tak preco si to nerozobrat (pri mikrofone) a napajat 3,5mm samicu ;)
karlic (707)|13.2.2005 16:16
Ja jsem se rozhodl udelat to trosku jinak. Bud usmiknu 3.5 konektor na sluchatkach a napajim tam 2.5 nebo koupim 2.5 konektor zalisovany s kabelem a ten kabel napajim primo do sluchatek (u Kossu to jde krasne). Doma pak pouziju 3.5 redukci -> 2.5, coz lze bezne sehnat a nebude mi ta redukce doma tolik vadit jako na ulici.
Otazka zni:
Kde lze koupit 2.5 zahnuty pajeci Jack 2.5?
Kde lze koupit 2.5 Jack nalisovany na 1m dlouhy kabel?
Domnivam se, ze to maji v GME.CZ; nevi to nekdo jiste at tam nejedu zbytecne?
yasmeene2 (794)|13.2.2005 17:34
[QUOTE="karlic"]Ja jsem se rozhodl udelat to trosku jinak. Bud usmiknu 3.5 konektor na sluchatkach a napajim tam 2.5 nebo koupim 2.5 konektor zalisovany s kabelem...
[/QUOTE]

Problém je, jak by ses dočetl o pár stránek dříve, že 2.5 jack (či redukce) které běžně koupíš, mají příliš široké "hrdlo", takže je musíš ořezat aby se vůbec do mdáčka vešli. Už sem koupil dva různé a jeden ořezat nejde, páč tam má přivařeno takové kovové kolo a druhý se tam vejde jen pokud úplně odstraníš tu gumu co je kolem...
karlic (707)|13.2.2005 20:24
Nize uvedene veci jsou v nabidce GM, tak doufam, ze neco bude ok. Pokud by napr. ty nejake sluchatka za 25Kc byly ok, tak bych ty spunty ustrihnul a naletoval Kossy.
809-046 KKKKS25 JACK Z 2,5mm kabelová stereo 10Kc
642-043 F-SLUCH.2,5 sluchátko se šnurou, jack 2.5mm 25Kc
809-031 SCP-2002T VIDL.2.5mm STEREO NA KABEL 5Kc
karlic (707)|14.2.2005 19:21
Už mám KOSS PortaPro pro ED3

Je to paráda :cool: , lze poslouchat i telefonovat, mám ovládání hlasitosti na sluchátkách a můžu hovor tlačítkem na sluchátkách přijmout i odmítnout ;)
Miloš Strouhal (3997)|14.2.2005 21:16
Chudák Kossy..:) A co ten pulmetrový přebytek u pravého sluchátka? U špuntů to pochopím, ale u velkých sluchátek mi záměr uniká.. Jinak před rokem jsem Kossy a origoš HF sadu zbastlil naprosto stejně, tedy až na délku těch kabílků, tu jsem měl u obou sluchátek totožnou.. Kossy jsem ale před časem rozšlápl..:?
karlic (707)|14.2.2005 21:31
[QUOTE="xp"]A co ten pulmetrový přebytek u pravého sluchátka? [/QUOTE]
Ten kabílek u levého sluchátka je strašně krátký, takže s tím nelze nic jiného udělat, protože kdybych ten pravý střihnul na stejnou délku, tak bych se s tím uškrtil. Navíc jsem to předělal bez jakéhokoliv poškození a kdykoliv to lze vrátit oboje po původního stavu. Pro případné bastlíře přikládám detailní foto :O
Miloš Strouhal (3997)|14.2.2005 21:37
Já to udělal jinak, abych se vyhnul problémům s délkou kabílků.. Šmiknul jsem Kossy v půlce a připájel to k mikrofonu.. Trochu větší maso..:)) Ale pohodlnější.:yes: A jelikož se jednalo o Kossy jež měli cca 10 let hraní za sebou, obětoval jsem je..;) U nových bych to taky neudělal.
Zdenek Malinsky (9781)|15.2.2005 22:07
Taková prasárna by se měla trestat!!!
:mad: :evil: :mad: :evil: :mad: :evil:

Bože, přemýšlíš u toho bastlení? Koupíš si výborná sluchátka a místo toho, aby's je vylepšil, takto je zmrvíš.

1. Konektor - použít 2,5 a v případě potřeby redukce na 3,5 či 5. Ideální od firmy Neutrik.

2. Délka kabelu - musí být na každém kanálu stejně dlouhá, jinak postrádá stereo smysl.

3. Kabel - původní tkaničku nahradíš ještě větším humusem. Au, to bolí.
:( :( :(


Omlouvám se Karlicovi za některé hrubé výrazy, ale uvedená úprava mi přijde stejně úchylná, jako koupit si Porsche a na petrolej s ním jezdit na zahradu pro trávu králíkům.
karlic (707)|16.2.2005 08:48
Na příští sraz vemu dvoje Kossy - jedny upravené a druhé originál přes redukci.
Zavážu ti oči :cool: a dám ti poslechnout jedny a potom druhé sluchátka.
Jestli nepoznáš rozdíl (a ten nepoznáš), tak mi budeš nosit celý víkend pivo :D :D :D . OK?

Ta pitomá redukce má totiž vetší přechodový odpor než rozdíl 10cm kabelu.
Každý jakýkoliv spoj navíc je špatně a proto se doporučuje mít co nejmíň spojek. Další problém je, že sehnat nějakou maličkou rozumnou fungující redukci a zajistit, aby se s tím dalo i telefonovat je nemožné.
Pokud totiž použiješ redukci, tak chybí mikrofon a pokud je ED3 u opasku pod mikinou a svetrem, tak interní MDA mikrofon zachytí maximálně praskání promrzlých kostí :)) , ale ne hlas.
Zdenek Malinsky (9781)|16.2.2005 09:46
Pokud s tím chceš volat, je škoda kazit tyto Koss. To je věcí priority-kvalitní zvuk nebo možnost volání nebo obojí. Můžeš mít třeba Kossy na muziku a BT sluchátko na volání. Schválně, kolik času, kdy máš sluchátka na uších, posloucháš muziku a kolik času voláš? Potřebuješ to "hensfrí" ? Je to Tvoje volba, Tvoje uši, Tvoje peníze.

Rozdíl určitě poznáš. Tedy pokud jsi nebyl na vojně u dělostřelců nebo nepracuješ ve slévárně u bucharu. V tom případě se omlouvám. Jinak, jak jsem napsal, škoda takto "znásilnit" skvělá sluchátka.
Na příští sraz sluchátka neber, raději si vem sádru. "Hnáty Ti za to zpřerážím." :D :D :D A pak Ti budu nosit pivo. Ale na záchod s Tebou chodit nebudu.:D :D :D

Ještě jednou se omlouvám, ale přišlo mi to líto. Musím se zastat bezbraných a slabých, že. ;)

Jinak přeju hezký den. Jdu hrabat sníh.
karlic (707)|16.2.2005 10:59
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Pokud s tím chceš volat, je škoda kazit tyto Koss. To je věcí priority-kvalitní zvuk nebo možnost volání nebo obojí. Můžeš mít třeba Kossy na muziku a BT sluchátko na volání. [/QUOTE]

Mně taky bylo KOSSů líto a přistupoval jsem k tomu velmi zodpovědně s lupou, mikropáječkou a pinzetou. Když jsem s tou operací začal, tak jsem ještě nevěděl, jestli to bude naprosto čistá a neškodná akce a jestli to vůbec dodělám. V momentě, kdy jsem zjistil, že se naprosto nic nezničí a vše lze bez jakéhokoliv poškození rozdělat a zase jednoduše složit, tak jsem se do toho pustil a úspěšně dorazil do kýženého cíle.
Můj problém je možná opravdu ojedinělý, že chci poslouchat v MHD a na ulici muziku a pokud někdo volá, tak to jednoduše vzít tlačítkem na sluchátkách - MP3 se automaticky pauzne a po dokončení hovoru jede muzika dál. Prostě kdo chce to co já (poslouchat kvalitně muziku+brát hovory), tak mu nic jiného nezbude.
BT sluchátko mám, ale přehazovat Kossy s BT sluchátkem je obtížné a nepohodlné.
Za nic se neomlovej, tvůj názor zpola zastávám taky a pokud by byla nějaká možnost, jak splnit mé požadavky jinak, tak bych KOSSy nenechal trpět ;) Mimochodem, kde se dá koupit redukce co popisuješ pro ED3? Kolega by koupil - upozorňuju, že ED3 má jinak zapojené piny než ED2! Tzn. sluchátka z ED2 v ED3 a naopak nefungují (hraje pouze tiše pravé zluchátko):O
Zdenek Malinsky (9781)|16.2.2005 13:39
[QUOTE="karlic"
Mimochodem, kde se dá koupit redukce co popisuješ pro ED3? Kolega by koupil - upozorňuju, že ED3 má jinak zapojené piny než ED2! Tzn. sluchátka z ED2 v ED3 a naopak nefungují (hraje pouze tiše pravé zluchátko):O [/QUOTE]
Kde koupit? Zkus Conrad (Konrad) nebo GES elektronik, či jiný obchod s elektrosoučástkami. Můžeš vyzkoušet Studio ESO Lucemburská ul. nebo HighEndAudio Studio Belgická (z Míráku až na konci vlevo).
Ty piny nechápu. Jakože jeden kanál hraje slaběji nebo jsou přehozeny levá <-> pravá ? Má to stereo nebo mono výstup? To jsou rozdílné konektory.
karlic (707)|16.2.2005 15:26
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Ty piny nechápu. Jakože jeden kanál hraje slaběji nebo jsou přehozeny levá <-> pravá ? Má to stereo nebo mono výstup? To jsou rozdílné konektory.
[/QUOTE]
U ED3 je na sluchátku jen jedno tlačítko. Krátký stisk přijmu, dlouhý stisk odmítnu hovor. Pokud použiju redukci, tak nesmí být uplně zasunutá. Pokud ji úplně zasunu, tak hraje jen pravé sluchátko. To znamená, že nahradit 4 kontaktový JACK za 3 kontaktový je problém, protože to nefunguje. Koupil jsem v GM Electronic 2 různé Jacky a u obou výsledek stejný. Prostě na Jacku ten nejvzdálenější kontakt od kabelu nesmí být zapojen - problem.
Zdenek Malinsky (9781)|16.2.2005 15:42
A když jen posloucháš muziku, musí to být taky povytažené nebo jen v režimu hands free?
Bylo u toho v příslušenství nebo dá se koupit originál (sluch.či hf)? Snad dle toho okouknout, jinak asi jen pokus-omyl. :(
To už nevím a nechápu, proč to takto vytvořili. Já mám u iPAQ 4150 3,5 a taky to občas zlobí.
karlic (707)|16.2.2005 18:18
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]A když jen posloucháš muziku, musí to být taky povytažené nebo jen v režimu hands free?.[/QUOTE]
V obou případech
[QUOTE]Bylo u toho v příslušenství nebo dá se koupit originál (sluch.či hf)? Snad dle toho okouknout, jinak asi jen pokus-omyl. :(
To už nevím a nechápu, proč to takto vytvořili. Já mám u iPAQ 4150 3,5 a taky to občas zlobí.[/QUOTE]
Zkoušel jsem i originál redukci k iPaq a ta musí bý taky povytažená přesně o ten jeden kontakt Jacku aby to fungovalo
karlic (707)|16.2.2005 19:26
Už je to jasné, viz. obrázek:
Ten úplně horní kontakt je na tlačítko a mikrofon
Druhý je pravé sluchátko
Třetí je levé sluchátko
A u kabelu je mínus neboli zem

Pokud se použije redukce, tak se spodní dva kontakty (u kabelu) spojí, čím nastane to, že je spojená zem s levým sluchátkem a proto levé sluchátko nemůže fungovat. Pravé sluchátko funguje normálně.
Naneštěstí ješte může nastat spálení koncového zesilovače pro levý kanál !!!:!: , protože je spojen přímo do zkratu !!!:!:

Zařízení / Konektor
mikrofon Tip
pravé sl. Ring 1
levé sl. Ring 2
zem Sleeve
Zdenek Malinsky (9781)|16.2.2005 19:46
Zkrat. To je ono. To jsem myslel, když jsem se ptal, zda je to mono nebo stereo. Zde vlatně navíc "část" pro volání.
Takže je asi třeba sehnat přesný konektor a s redukcí na 3,5 mm a stereo se rozloučit. Je to tak? Žádné vítězství, co? :(
Barrby (30)|16.3.2005 13:16
[QUOTE="Arkobad"][QUOTE="Jarouš"]PavelR dal do fóra odkaz na zahraniční recenzi MDA Compact, kde se mimo jiné hovořilo o adaptéru pro car audio, tak jsem vyhledal googlem a možná to je to, co zde někteří z nás hledají, 3,5 mm pro sluchátka a k tomu 2,5 mm pro mikrofon... stránky jsou ZDE, cena v porovnání s nejmenovanou tuzemskou firmou lidová, jen 15$ (ale k tomu VAT + doprava) ... je tam toho více, např. držák do vozu se zabudovanou GPS, baterie 1800 mAh..[/QUOTE]

Jo, to vypada VELMI nadejne. Ale:
1) Proc sakra zase 2.5mm jack pro mikrofon?
2) Ma to jen jedno tlacitko, takze to asi nebude s MDA2 kompatibilni (mozna tak s MDA1).
Ale prihoriva ;-)[/QUOTE]

Pokud vím, viděl jsem tam všechny varianty, tzn. i 2,5 na 3,5 stereo sluchátka a 3,5 mono microfon! Cena $15
Doporučuju navštívit a prohledat.
Kato_ce4you (970)|16.3.2005 13:39
[QUOTE="Barrby"]Pokud vím, viděl jsem tam všechny varianty, tzn. i 2,5 na 3,5 stereo sluchátka a 3,5 mono microfon! Cena $15
Doporučuju navštívit a prohledat.[/QUOTE]

Jj - mam to - asi mas na mysli http://www.pocketpctechs.com/detail.asp?Product_ID=PPCPADPT02 :yes: Kdo do toho jde? (nepisou do ceho je to urceny - bylo to v sekci T-Mobile --> Pocket PC Phone --> 3.5mm 3C Headset/3.5mm Audio)
Tzn. ze to je urceny pro MDA II nebo ne? Protoze pro TMO tam maji iPAQ h6315, MDA III, SDA a tohle - tzn. ze zbyva, ze by tohle melo byt maximalne tak pro MDA I/II popr. Compact - osobne si myslim, ze je to urceny puvodem pro MDA I --> tzn. i pro MDA II :yes: Nechce to nekdo testnout a koupit? :?:

EDIT: Je to jak si myslim - tzn. urceno pro MDA I. Takze vyvstava dalsi dotaz - ma MDA I a MDA II kompatibilni konektor? Kdo mel MDA I i II - ozvete se prosim... dikec moc ;) :))
taja_ce4you (127)|16.3.2005 14:27
podívejte na tohle, mimochodem zajímavá cena
http://www.czechcomputer.cz/product_doc-382AC1CF03AEDC34C1256FB400016293.html
jt
kopec_ce4you (236)|23.5.2005 16:05
neel by jste nekdo podobny nakres na MDA2? mam ted na stole rozrezanej 2.5mm jack z handsfull NOKIA a vedle 3.5mm samicku a nevim kterej kam a nechce se mi rozrezat originalni HF k MDA2 abych to zjistil... DIKY!
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|23.5.2005 18:21
[QUOTE="kopec"]neel by jste nekdo podobny nakres na MDA2? mam ted na stole rozrezanej 2.5mm jack z handsfull NOKIA a vedle 3.5mm samicku a nevim kterej kam a nechce se mi rozrezat originalni HF k MDA2 abych to zjistil... DIKY![/QUOTE]
Hledáš TOHLE?...až dole na stránce...
kopec_ce4you (236)|23.5.2005 19:12
jj, ale uz sem to vyresil (rozebranim original sluchatek - sou nadale zivy), je to tak jak jsem si myslel, ale nechtel jsem to jen tak zkouset.
Koupil jsem si za 17 korun samicku jack 3.5mm a doma jsem nasel handsfree na stary Nokie, takovy ty na jedno ucho. Super konektor, da se skvele orezat aby se vesel do MDA, jenom ty dratky sou hrozne tenounky (ale medeny) a vubec nejsou izolovany, jenom tou barvou ktera je na nich nastrikana.
Testoval jsem to s Koss Porta Pro a funguje to super :yes:, odpor toho celyho je nejakejch 0.4 Ω, jeste si to mozna prestrikam na stribrnou aby to slo k MDÁčku

nechal jsem se inspirovat od XP, takze to vypada nejak takhle...

Update: lepidlo uz jsem vyresil, Chemopren drzi...
00065988_redukce_faNk.jpg 00065988_redukce2_LQb.jpg