Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Agile messenger

Pavlucha (1496)|15.10.2004 18:38
[QUOTE="Crusader"]Po opuštění programu 2 x za sebou se již program nepřihlásí k serveru a musí následovat SR. Dále se zcela nepravidelně objevuje status na obrazovce TODAY. Někdy vidět je, někdy ne. Po zvolení " nezobrazovat kontakty offline" v nastavení programu se kontakty offline opravdu nezobrazují, ale pouze do prvního exitu z programu. Po zpětném přihlášení jsou opět všechny offline kontakty viditelné, i když možnost " nezobrazovat kontakty offline" zůstala v nastavení zaškrtnutá. A poslední nešťastná vlastnost, pokud si kontakt přejmenuji, opustím program a vrátím se, kontakt má opět původní jméno. No, je ještě co vychytávat. :( [/QUOTE]

Kam jsi to istaloval? Do ROM nebo do RAM?
pufo_ce4you (113)|15.10.2004 18:39
Ako mozes nieco instalovat do ROM? Ved ROM je pre uzivatela neprepisovatelna. Alebo sa mylim? ROM - Read Only Memory
Crusader_ce4you (624)|15.10.2004 18:41
[QUOTE="Pavlucha"]
Kam jsi to istaloval? Do ROM nebo do RAM?[/QUOTE]

Do RAM. Aspoň doufám, že když se mě to zeptalo zda chci instalovat do výchozího adresáře a já potvrdil, tak že se to instalovalo do RAM do adresáře Program Files.
Gvaks (114)|15.10.2004 19:04
celkem funguje jen:
čeština funguje s icq ale nejede mi s mirandou u příchozích zpráv, pokud odesílám tak se na mirandě zobrazí v poho.
kontakty nezůstávají přejmenované
upozornění v pohodě
opětovný start po exitu bez problémů
SR cca po 30min zatím žádný

chci se zeptat jestli má i u této vrze fungovat zasílání zvukových zpráv a obrázků?

známej má agile na N3650 a tam mu to jede, ale zase byl problém s tím že pokud jsem používal ve svém MDA klienta od ICQ tak mi od něj nechodili zprávy
Pavlucha (1496)|15.10.2004 19:13
[QUOTE="pufo"]Ako mozes nieco instalovat do ROM? Ved ROM je pre uzivatela neprepisovatelna. Alebo sa mylim? ROM - Read Only Memory[/QUOTE]

A co myslíš, že je je LooxStore? To je ROM ... ;)
Wuffi (1599)|15.10.2004 19:14
[QUOTE="Crusader"]Tak abych přispěl svou troškou do mlýna a popsal chování AM3 v 720-ce.
AM3 s připojí dobře a všechny funkce, včetně hlasových fungují. Po opuštění programu 2 x za sebou se již program nepřihlásí k serveru a musí následovat SR. Dále se zcela nepravidelně objevuje status na obrazovce TODAY. Někdy vidět je, někdy ne. Po zvolení " nezobrazovat kontakty offline" v nastavení programu se kontakty offline opravdu nezobrazují, ale pouze do prvního exitu z programu. Po zpětném přihlášení jsou opět všechny offline kontakty viditelné, i když možnost " nezobrazovat kontakty offline" zůstala v nastavení zaškrtnutá. A poslední nešťastná vlastnost, pokud si kontakt přejmenuji, opustím program a vrátím se, kontakt má opět původní jméno. No, je ještě co vychytávat. :( [/QUOTE]

Jojo to s temi kontakty mne trapi tez. Ale jinak vypada super. Jak se pouzivaji ty hlasove zpravy? Resp. komu je muzu posilat?
Crusader_ce4you (624)|15.10.2004 19:24
[QUOTE="Wuffi"]
Jak se pouzivaji ty hlasove zpravy? Resp. komu je muzu posilat?[/QUOTE]

Při otevřené komunikaci s někým stačí držet HW tlačítko TODAY (tak je to alespoň u mě), objeví se "Recording" a namluvit vzkaz. Tomu někomu to přijde jako HTML odkaz s Mediaplayer přehrávačem. Zkoušeno pouze z Looxe na PC na kontakty v MSN. Na ICQ jsem ještě nezkoušel. stejně tak nebylo testováno v kombinaci PDA vs PDA. Pokud máš chuť vyzkoušet, dám ti své MSN nebo ICQ.
Crusader_ce4you (624)|15.10.2004 19:26
BTW abych nebyl za blbce, stahovali jste všichni, co vlastníte WM 2003 soubor "AgileMessengerPPC2003" ? Jen tak pro jistotu :D :D
ipf (2136)|15.10.2004 19:35
[QUOTE="Crusader"][QUOTE="Pavlucha"]
Kam jsi to istaloval? Do ROM nebo do RAM?[/QUOTE]

Do RAM. Aspoň doufám, že když se mě to zeptalo zda chci instalovat do výchozího adresáře a já potvrdil, tak že se to instalovalo do RAM do adresáře Program Files.[/QUOTE]

Jám mám také nainstalováno v RAM, ale, hned jak dorazím domů, pofrčí do iPAQ File Store, čili do ROM.
Crusader_ce4you (624)|15.10.2004 19:47
[QUOTE="ipf"]
Jám mám také nainstalováno v RAM, ale, hned jak dorazím domů, pofrčí do iPAQ File Store, čili do ROM.[/QUOTE]

Myslíš, že v tom může být zakopaný pes??
Wuffi (1599)|15.10.2004 19:57
[QUOTE="Crusader"][QUOTE="Wuffi"]
Jak se pouzivaji ty hlasove zpravy? Resp. komu je muzu posilat?[/QUOTE]

Při otevřené komunikaci s někým stačí držet HW tlačítko TODAY (tak je to alespoň u mě), objeví se "Recording" a namluvit vzkaz. Tomu někomu to přijde jako HTML odkaz s Mediaplayer přehrávačem. Zkoušeno pouze z Looxe na PC na kontakty v MSN. Na ICQ jsem ještě nezkoušel. stejně tak nebylo testováno v kombinaci PDA vs PDA. Pokud máš chuť vyzkoušet, dám ti své MSN nebo ICQ.[/QUOTE]

Diky... Hned jsem zkusil... Pri prvnich zhruba 4 zpravach ok, az jsem se divil ze to tak dobre slo - zmacknu, nahraju, do 5 sekund poslano a za dalsich par sekund textova odpoved od protejsku. Pak to ale nejak doblblo a porad to psalo uploading i kdyz uz to bylo odeslane...
Crusader_ce4you (624)|15.10.2004 20:01
[QUOTE="Wuffi"]
Diky... Hned jsem zkusil... Pri prvnich zhruba 4 zpravach ok, az jsem se divil ze to tak dobre slo - zmacknu, nahraju, do 5 sekund poslano a za dalsich par sekund textova odpoved od protejsku. Pak to ale nejak doblblo a porad to psalo uploading i kdyz uz to bylo odeslane...[/QUOTE]

Mno, jak jsem psal. Je na tom ještě hodně práce. :D :D
Crusader_ce4you (624)|15.10.2004 20:03
[QUOTE="ipf"]
Jám mám také nainstalováno v RAM, ale, hned jak dorazím domů, pofrčí do iPAQ File Store, čili do ROM.[/QUOTE]

Tak už ani nemusíš. Vůbec to nepomohlo a naopak ještě se nespouštěl program klepnutím na záložku v TODAY obrazovce. Vždy to napsalo, že nemůže najít "messenger.exe" soubor
Gvaks (114)|15.10.2004 20:50
dalsi postreh
pokud jsem online a nekdo mi zavola tak agile spadne
zvukove zpravy jedou celkem slusne, uz nekdo testl ty obrazky? prichozi z N3650 jedou.
d.devil (44)|16.10.2004 19:34
[QUOTE="Gvaks"]dalsi postreh
pokud jsem online a nekdo mi zavola tak agile spadne
zvukove zpravy jedou celkem slusne, uz nekdo testl ty obrazky? prichozi z N3650 jedou.[/QUOTE]
...příchozí z nokie 6600 taky jdou,ale odesílat,to asi nepujde,ze jo?
pufo_ce4you (113)|16.10.2004 19:44
[QUOTE="Pavlucha"][QUOTE="pufo"]Ako mozes nieco instalovat do ROM? Ved ROM je pre uzivatela neprepisovatelna. Alebo sa mylim? ROM - Read Only Memory[/QUOTE]

A co myslíš, že je je LooxStore? To je ROM ... ;) [/QUOTE]
Sorry, jasne :)
beecher (9270)|19.10.2004 06:29
To je otresne, to je otresne!
Clovek tady neni 3 dny a jeste navic bez cihly a oni si ho proste vydaji.
:sarcastic: :D
Crusader_ce4you (624)|19.10.2004 09:25
[QUOTE="beecher"]To je otresne, to je otresne!
Clovek tady neni 3 dny a jeste navic bez cihly a oni si ho proste vydaji.
:sarcastic: :D [/QUOTE]

O nic jsi nepřišel. Je to první BETA a má mnoho much. Nemálo cihel již díky němu prošlo několikanásobným SR a některé zalovily i ve vodách HáeR :D
Pavlucha (1496)|19.10.2004 09:28
[QUOTE="Crusader"]... a některé zalovily i ve vodách HáeR :D [/QUOTE]

... a že IPF nic neřek ... :D :D :D
ipf (2136)|19.10.2004 09:52
[QUOTE="Pavlucha"][QUOTE="Crusader"]... a některé zalovily i ve vodách HáeR :D [/QUOTE]

... a že IPF nic neřek ... :D :D :D [/QUOTE]

Já už neříkám nic, páč se topím v hróóómadě papírů a detaily jako SR (navíc čistcí RAMku) mne už nevzrušují ;) .
Ale faktem je, že se AgMes s něčím hádá, protože někdy jede jak víno, někdy se resetuje každých pět minut.
Jako vážnější problém bych viděl to, že se s některými lidmi nedomluvím. Prostě někomu moje zprávy z AgMes nedorazí, takže se musím přepínat na ICQ.
Crusader_ce4you (624)|19.10.2004 10:04
Já bych se klidně i na celý Agile vykašlal, kdyby jakýkoliv messenger (ICQ, MSN atd) uměli zobrazit na TODAY obrazovce stejné informace jako Agile ( počet online users, příchozí zprávy atd.). Ale on mi stejně Agile občas z Today obrazovky mizí :( , takže asi se zatím vrátím k něčemu osvědčenému.
hrtak_ce4you (314)|19.10.2004 11:35
Mno ja mam problem se svym contact listem citajicim pres 300lidi. ICQ beha v poho, ale AM to nejak nechce pobrat a nabehnout :/// furt se to jen loaduje, kdyz to nabiha, taxe na xvili objevim online, ale ve skutecnosti se nikdy nespusti :((
lout_ce4you (118)|19.10.2004 16:47
me beha bez problemu nevedeli by ste nekdo o nejakym mesengeru na pc nebo mac kterej podporuje ty hlasovy zpravy???
trebeaur (1)|22.10.2004 20:53
Mám updatovaný AgMes, Yahoo jede docela dobře, ale ke svému ICQ účtu se nemohu dostat, hlásí "unknown error". Pravdou je, že ani přes ICQ for PPC k tomu účtu nemohu ted dostat, a před třemi týdny to nebyl problém. Pomůže mi někdo?
beecher (9270)|22.10.2004 23:25
[QUOTE="lout"]me beha bez problemu nevedeli by ste nekdo o nejakym mesengeru na pc nebo mac kterej podporuje ty hlasovy zpravy???[/QUOTE] No, tyhle hlasové zprávy jsou vynález Agile, tudíž na ostatní klienty by ta hlasová zpráva měla přijít jako odkaz... Bohužel opačný směr asi nebude dost možný, dokud to do nich někdo nenaimplementuje, že...
beecher (9270)|23.10.2004 01:09
Takže od doby, co se mi z oprávy vrátil můj DP2, tak používám Agile 3, ale jsem tak trochu zklamán...
Novinky:
1. Hlasové/obrazové zprávy (zajímavá inovace, ale osobně ji moc nevyužiji)
2. Informace o uživateli ze seznamu (to je dobré, ale snad ve finální verzi bude opraveno to nepamatování přejmenování)
3. Nová grafika (no, je to hezčí ;), ale se to imho kazí ve výpisu zpráv, kde je text větší než řádek...)
Víc toho asi není... :sarcastic:

Co mi citelně chybí:
1. Skupiny uživatelů (asi nějak nechápu problém, proč to tam není)
2. Volba výšky zadávacího okna (dva řádky jsou občas opravdu málo)
3. Historie zpráv (když by to náhou spadlo, případně kdybych hledal nějakou starou zprávu)
4. Oprava občasného vytuhnutí Agile, když přijde zpráva...
5. Nastavení fontu pro výpis kontaktů a zpráv
6. Skinnovatelnost (ale to bych asi už chtěl moc... :D )

Tož tak...

Zůstat u něj zůstanu, protože není jiný free multiprotokolový klient, který nepoužívá Jabber transporty do ostaních IM sítí, ale posílá zprávy přímo (tahle funkce je na 1 s *)...
solory (201)|26.10.2004 18:16
zkoušel jsem novější verzi Agile mess... ale jsem již zase zpět na předchozí verzi. mám MDA1 o original ROM a co tadle kombinace vyváděla, no prostě hrůza. po HR jsem nainstaloval novou verzi, barevnější grafika ale to je vše... čeština zlobí pořád (ať nastavím cokoliv jako kódování) ale co je nejhorší je téměř pravidelné tuhnutí (prví připojení v pohodě, každé další v průběhu dne, nebo nedejbože minimalizace aplikace a stažení pošty a návrat zamenalo ťuhík štolverk karamelka a SR) nebo problém z překreslení nástrojové lišty ve spodní části displeje (stále nápisy z inboxu, ale aktivní pouze první s menu agile messengeru ale popisem inboxu). po odinstalaci (nedá se smazat dll soubor páč je používán - nevíte o nějakém task manageru co odpálí cokoliv z paměti?) jsem jej přeinstaloval starší verzí a opět bez problémů. jen co mi vadí (i v nové verzi) musím spustit AM a z něj se připojit k netu, jinak se nepřipojí k ICQ.
Laca (154)|7.2.2005 00:07
Podarilo se nekomu vyresit ten reconnect? Dneska jsem se (i pres precteni teto diskuse ;) ) rozhodl AM vyzkouset. Vydrzel jsem 4 hodiny v pohode, poslal a prijal par zprav pres ICQ ... jenze pak jsem se odpojil a AM se bez SR nechce znova spojit :( Stale se mi ale libi, proto ocenim jakoukoli radu
BTW zadne zpomaleni kvuli Today pluginu nepozoruju

Diky Laca
ifco_ce4you (186)|7.2.2005 11:10
Ak sa chces s Agile msg. znova pripojit tak ho nesmies ukoncit klasicky X v rohu ale ist pekne cez menu a EXIT. Vtedy sa da urobit reconnect aj bez soft resetu. Druhe riesenie ktore tiez funguje je ze najskor das na sluzby Offline, a potom zatvoris X
Laca (154)|7.2.2005 12:40
Díky už mi to jede. Zřejmě jsem to fakt zavřel "X" protože pak už mi to neudělalo. Taková blbost:sarcastic:
Jinak moc fajn SW, fakt mě baví :D

Láca
hybo (3107)|7.2.2005 16:21
jen pro upresneni, X neni zavreni, ale minimalizace (i kdyz nejaka smart:-) )
Laca (154)|7.2.2005 16:27
[QUOTE="hybo"]jen pro upresneni, X neni zavreni, ale minimalizace (i kdyz nejaka smart:-) )[/QUOTE]
pouzivam Pocket Plus, tady by melo byt tapnuti na "X" zavreni. Pro minimalizaci pouzivam HW tlacitko Record, nastavene na funkci OK/Close

Laca
ifco_ce4you (186)|8.2.2005 14:40
no yo X je minimalizacia.Ale nachadza sa tu vobec niekto kto nema nejakeho task managera ? :-) Asi nie
beecher (9270)|8.2.2005 16:01
[QUOTE="ifco"]no yo X je minimalizacia.Ale nachadza sa tu vobec niekto kto nema nejakeho task managera ? :-) Asi nie [/QUOTE] To asi malokdo, ale pouzivam WisBarAdv. a stejne jej mam nastaven na Smart Minimize nez na uplny Close...
solory (201)|8.2.2005 20:03
zásadní problém s agile messs... když jsou kontakty offline, tak jim nedojdou zprávy, což mně mimořádně štve, naopak to chodí jak kdy, záleží hlavně na použití češtiny, pokud mi někdo pošle zprávu s češtinou (myslím háčky a čárky, písmenko jak písmenko, cenzuru nedělá)když jsem offline, tak mi prostě nedojde.
mám nejnovější verzi ze stránek, MDA1 s original ROM PPC2002
pokud jsme oba (a více) připojeni, vše funguje, ikdyž s češtinou jak kdy (záleží na počasí a dnu v týdnu a nadmořské výšce :-)
ifco_ce4you (186)|9.2.2005 09:50
Mne nase znaky funguju uplne bez problemov.Vzdy.A aj v ICQ, MSN a Yahoo.AOL nepouzivam ;-) Samozrejme mam poslednu verziu pre WM2003
ifco_ce4you (186)|18.3.2005 16:16
Agille messenger je v novej verzii.Ma to auto update tak staci potvrdit ok.Neviem ci je aj instalator s novou verziou.Nemozem vyskusat (som vo vlaku :) ).Zmenila sa konfiguracia a da reconnectnut aj po ukonceni a netreba soft reset.
ipf (2136)|18.3.2005 21:59
Novej Agiláč je prostě pecka. Kam se hrabe SKYPE. Právě si s PetremŠ telefonujeme (akorát si nemůžeme skákat do řeči). Ale jinak bezva.
Wuffi (1599)|18.3.2005 22:24
? Jak? Myslis to zasilani hlasovych zprav? Dyt to uz umi jak dlouho...? A zadne vylepseni v tom nespatruju (zda se mi ze to funguje porad stejne).
Ale jinak mi prijde konecne stabilni. Update dnes probehl automaticky.
ipf (2136)|18.3.2005 22:41
Díky tomu, že konečně nezpůsobuje SR (popřípadě HáeR) je konečně použitelný (dříve se s ním sotva dalo psát, natož posílat zvukové nahrávky).
Wuffi (1599)|18.3.2005 22:45
Jojo a vypada to ze uz mozna zpravy chodi opravdu vsem - resp. jsem dneska jeste nenarazil na nekoho kdo by si stezoval ze mu chodi prazdne zpravy a vsichni odpovidali.
Ale ty hlasove nahravky to umi vazne uz delsi dobu, a to jak verze pro PPC tak pro SmartPhone, hral jsem si s tim opravdu uz minimalne tak 2 mesice zpetne.
Crusader_ce4you (624)|18.3.2005 23:16
Zatím jsme s Pavluchou přišli na první nedostatek. Nešla nám odeslat emailová adresa. Když mi Pavlucha poslal svou e-mailovou adresu, mě se objevilo prázdné místo bez textu. No, holt nikdo není dokonalý. Jinak ta hlasovka je super. Jo a občas zase mizí z TODAY obrazovky, ale na to už jsme si od dob dvojky zvykli :)
Wuffi (1599)|18.3.2005 23:24
Hm a obcas slitne kdyz je nekde otevrene nejake dialogove okno a prijde zprava a chcete ji otevrit pres notifikacni bublinku.
Jinak schvalne vyzkouseno s clovekem kteremu ode mne s predchozimi verzemi Agile nechodily zpravy. Funguje :)
Laca (154)|19.3.2005 00:54
Teď mi Agile zřejmě 2x schodil MDA. Ukázkovej SR. :( Myslel jsem, že se nekamarádí s ZeNoKeyboard, ale asi to bude jinde ... jenže kde, že jo? :D
Pavlucha (1496)|19.3.2005 08:24
Všichni kterým to resetlo cihlu: Máte nainstalovaný nějaký počasí s automatickou aktualizací?
Šeba_oldd (1184)|19.3.2005 08:59
Ja ano - dvakrat vytuh a jednou si udelal sam SR.:D
Pavlucha (1496)|19.3.2005 10:16
Tak po samovolném SR, jsem došel k názoru, že AM nepotřebuju.
Na Today se hádá se vším, co si dovolí udělat si vlastní řádek (např. ZenPhone).
Jediný, co se mi fakt líbilo je to zasílání hlasových zpráv, jinak teda žádný větší vylepšení funkčnosti a hlavně - spolehlivosti.
Crusader_ce4you (624)|19.3.2005 10:28
No, tak jsem taky došel k názoru, že kvůli funkci push to talk nenecham cihličku samovolně restartovat a HR kovat, Agile messenger se poroučel do softwarových lovišť a ICQ slaví návrat na scénu.
beecher (9270)|19.3.2005 10:39
Teda, panove, ja nevim, co s tim AM delate, ale mne to bezi uplne v pohode... Zadny SR, zadny HR, na Today to mam (pravda v ramci SnoopSoft Dashboardu), jsem klidne pripojenej nekolik hodin a NIC...
Pravda zachovavam taky par pravidel, o kterych vim, ze kdyz se tem vecem vyhnu, tak jsem v pohode...
Pavlucha (1496)|19.3.2005 10:56
[QUOTE="beecher"]Teda, panove, ja nevim, co s tim AM delate, ale mne to bezi uplne v pohode... Zadny SR, zadny HR, na Today to mam (pravda v ramci SnoopSoft Dashboardu), jsem klidne pripojenej nekolik hodin a NIC...
Pravda zachovavam taky par pravidel, o kterych vim, ze kdyz se tem vecem vyhnu, tak jsem v pohode...[/QUOTE]

... no jo Beechere, ale píše ti někdo? ...:D :D :D
Ono to totiž nepadá když je to neaktivní, ale při odesílání a přijímání zpráv. :(