Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 73

Téma: Mapy na MEGA - přehledný seznam (bez pokecu)

Občasný diskutér Avatar uživatele Kocour Mikeš
    Registrace
    Mar 2012

Mikeš spokojeně používá Oruxmaps a to starší, přehlednější, verzi 4. Tam mně všechno, co potřebuji, funguje. Na problémy s Locusem je veliké fórum a často odpovídá vždy nezměrně ochotný sám Menion. Lépe napsat tam, než tady čekat až sem zavítá nějaký Lokusník. Na převody formátů map jde použít MAPC2MAPC64, nemám ale zkušenost.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jun 2013

Dekuji Mikesi, v tom pripade si jdu nainstalovat Oruxmaps a to bohuzel novejsi verzi abych ji vyzkousel... Diky za mapu Zabaged (a treba bude nekdy casem i nova verze, uz se tesim )

Nováček
    Registrace
    May 2014

Děkuji Kocoure Mikeši za možnost si stáhnou ty chybějíci soubory. Celá mapa Zabaged je moc skvělá pro provozování geocachingu s mobilem HTC HD2. Jsem s mapou moc spokojen. Jinak se mám dobře, ale mohlo by být líp. Apropo, ty víš kdo jsem?

Nováček
    Registrace
    Mar 2013

Stáhl jsem si z MEGA mapu Švýcarska, která má 2,7 GB a chtěl bych se zeptat, jestli jde taková mapa nějak rozdělit na menší. Chtěl bych ji totiž použít v mobilu. Orux ani Androzic mi ji totiž nenačtou. Případně jestli neexistuje ještě nějaká mapa Švýcarska do Oziho. Děkuji za odpověď

Registrace
    Mar 2012

Všechno jde Ač se to podle názvu nezdá, na dělení map lze použít Map Merge. Vyzkoušel jsem ve verzi 1.2 vyříznout 200 MB kousek, zvládl to.

Nováček
    Registrace
    Mar 2014

I'm so sorry to be so late But thank's a lot
    best regards

Nováček
    Registrace
    Oct 2014

Zdravím, stalo se mi to, že jsem stahoval Chorvátsko, ale Part5 nechce stahovat, jako kdyby tam ten soubor nebyl. Nedalo by se to nějak opravit?

Citace Původně odesláno od Kocour Mikeš Zobrazit příspěvek
    Revitalizace skladu map na Rapidshare má jméno MEGA

Již 2 týdny skvěle funguje nové úložiště MEGA!(psáno 5.2.2013) Bez reklam a jiného obtěžování, čekání na stažení, bez limitu na velikost souborů, zdarma prostor 50 GB (pro jeden účet), nahrávat lze i bez účtu, zlovolné mazání souborů se neplánuje. Kim Dotcom pojal toto skladiště velmi odlišně než všechny ostatní xyz-shary, díky mu! Hromadně lze stahovat FreeRapid Downloaderem, pro který již existuje potřebný plugin.

Hlavní téma o kalibrovaných mapách je plné nefunkčních odkazů na Rapid a i probíráním všeho možného je značně nepřehledné. Nové reuplaudy na MEGA a seznam v jiném tématu by to mohly napravit. Nejcennější věci, které jsou na funkčním Uložto, třeba nový Zabaged, by bylo dobré mít zazálohované na více místech, takže taky i tady).

Aby se zde mapy daly snadno nalézt, v budoucím velmi rozsáhlém seznamu, navrhuji zde mít jen odkazy a komentáře k těmto mapám, vše ostatní: pokec, žádosti o mapy, jak si poradit se SW ap, vést v jiných samostatných tématech.

Kdyby někdo z původních autorů-uploaderů měl zde svůj seznam, tak jeho mapy z následujícího seznamu vymažu. Kopyricht uznávám
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

CO JE NOVÉHO?

22.4.-28.4. Připravuji květnovou reedici Zabagedu, jen drobné pixelové změny, vylepšení, viz níže popis. Nahraji menší mapy, poslední zbytky co mám od Toji...

minulý týden:
    Jaro konečně začíná, sluníčko bude hřát - budu testovat ZabagedTT po lesích a loukách), na ce4you nic nepřibyde. Testování dopadlo na výbornou, nezabloudil jsem

pondělí 15.4.2013:
    ZABAGED s Turistickými trasami: po několika týdnech občasných pokusů s Photoshopem, je připraven do finální výroby) V pátek HOTOVÝ!

pondělí 8.4.2013:
    Na tento týden máme příjemnou zábavu - stahování mnohých zajímavostí od efixe, hurá! Tady přibyly Tojovy mapy: Řecko - směs různých map, auto až turistické, Makedonie a Bosna s Hercegovinou.

pondělí 1.4.2013:
    MOBAC addon od Yody nyní komplet vše co vytvořil: mp-yoda_cz_maps.jar + další bsh, xml a zdrojové jar. Přibylo: NĚMECKO: Topo 25.000, 2,5 mpp, 5246 map, 18,5 GB - 3 ukázky z Krušných hor (náhled, 1 mapa, index mapa oblasti). Doplněn odstaveček "PRÁCE NA ZABAGEDU TT" s ukázkami barevnosti a úprav tras.

Jak to na MEGA přibývalo v březnu:
    Přibylo Slovensko: Cykloturistické. Úplně dole je sekce s malými, ale užitečnými prográmky pro tvorbu map. ČESKO+SLOVENSKO: Cykloatlas MOBAC Tilestore, zoom 14 = 6 mpp. RAKOUSKO: Kompass turistické 25.000, 36 map, 11 GB. Reedice prvního dílce ZABAGEDU s Turistickými trasami (jihozápad Prahy) - přidal jsem Cyklistické trasy. Pro převod mapy do libovolného navigačního SW a pro ty, kdo by si mapu chtěli dále upravovat nahrávám na MEGA i tiff (8 bit) +map. Přibylo: Španělsko: Turistické mapy, Španělsko: Topo Pyreneje - nové provedení, Slovensko Military, Norsko Topo 50k, Černá Hora 25k, Chorvatsko 25k. Dokončen velký upload France Topo25, celkem 28,6 GB (jsem teď občas u rychlého netu). Opraven ZABAGED pro Orux a Locus, kde se v první verzi při pakování, špatným nastavením WinRaru, ztratily adresáře.

Jak to na MEGA přibývalo v únoru:
    Přidán první kus největšího balíku map, který kdy byl na ce4you zveřejněn, od dusanho, France Topo, prvních 12,5 GB z celkem 29 GB. Přibylo Česko: Cykloatlasy v menších dílech pro OziCE, a ZABAGED pro OziPC+CE, Orux a Locus. Dokončen velký upload Topo Itálie, celkem 15 GB. Začíná se tu objevovat Česká republika. Zvětšení rar archivů na 300 MB, u velkých atlasů 500 MB, a tyto velikosti budu nadále používat (viz pokec "MEGA Cloud").

Registrace
    Mar 2012

Na MEGA pátý rar je, ale původní link nefunguje, zde je nově vytvořený odkaz. Zdar!

Chorvatsko TOPO 25k, Part5 https://mega.co.nz/#!ZtYzxbYa!bqc2IB...rK0X896j3DFw8w

Nováček
    Registrace
    Oct 2014

Díky, funguje.

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Cau,

chlapy potřebuji trochu pomoci. Hledám topo mapu Nového zélandu pro použití v telefonu s Androidem. Stahl jsem mapu který je tady na foru, ale obě aplikace (Oruxmaps a Androzic) které jsem použil je nenačetli.

Nevíte jak na to?

Díky moc Jirka

Registrace
    Mar 2012

Nový Zéland, to je typická efixovina:-), obrovitá mapa, 1,75 GB, 21 Gpx. Androizic zřejmě velké mapy neumí, nepoužívám, někde podobnou zkušenost jsem četl. Orux, OruxMapsDesktop, má omezení na 2 Gpix. Takže to nějak rozsekat nebo si vybrat jenom oblast která Tě zajímá, OziExplorerem jí uložit. Na sekání Mapmerge, já dost často používám Hnedka SW a Photoshop, ve velkých GIS SW se tady asi nikdo nevyzná. Není to úplně snadný úkol. Když si tady přečtěš vše co tu bylo napsáno, ledacos se naučíš;-) Nebo zjistit odkud to fx postahoval, jak, a stáhnout znova a po částech. Zda je na Zéland nějaký adon v MOBACu? Pokud na Zéland jedeš až v létě, tak na to, jak si s tím poradit, snad přijdeš;-)

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Cau Mikeši,

díky za reakci. Sice jsi mě nepotěšil, ale nevadí. Musím přiznat, že nemám energii studovat teorii tvorby map, programy, atd. Jsem v tomhle ohledu dost uživatel. Vypadá to, že zůstanu u toho časově náročného stahování částí map přes Locus. Ten tahá data z Novozélandského zdroje linz.govt.net.nz ale tam je bohužel nastaveno omezení na 500 kachlí denně. Takže jeden trek vyjde cca na 8000 kachlí, takže 16 dní. Chtěl jsem se tomu tedy vyhnou a stáhnou ten celý NZ (má to mít přes 2 GB) a mít pokoj. Zatím jsem to ale nikde nenašel efixův soubor jsem nerozchodil. Našel jsem firmu která mapu prodává za rozumnou cenu 14 dolarů (7+7 oba ostrovy), ale jen pro apple, coz je smůla. Jedem až v listopadu, tak toho snad stařím postahovat co nejvíc.
    Jirka

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Čau Mikeši,

můžeš mi pls napsat v pár řádcích jak v Mapmerge mapu rozsekat? Nějakou chvíli jsem v něm ťukal ale nic jsem nenašel.

Díky Jirka

Registrace
    Mar 2012

Jedeme na Zéééland!

Jak tam navigovat? Efixovu mapu, 1,7 GB, asi 20 Gpx, s map datumem a projekcí: NZGD2000/(NZTM2) New Zealand TM 2000, otevře jen "královský" navigační program Ozi pro Android. Jenže Ozi má paranoidní licencování a je dražší, dávat 625 Kč každý 1-2 roky při výměně Android HW je blbost.

Jiná varianta navigování je Androzic a Orux. Oba neumí exotické datumy a projekce, v tomto případě NZGD2000/(NZTM2) New Zealand TM 2000. Řešení je překonvertovat v Map Merge. Zároveň velkou velikost mapy zmenšit rozdělením, limit Androzicu neznám, Orux při použití Sqlite má limit 2 Gpx, pro Ozf2 nevím.

MapMerge 1.15 vytvoří výřez ve formátu Ozfx3, který lze pak převést na Ozf2. Aktuální verze MM 1.28 dělá Ozfx4, na které zřejmě neexistuje rozšifrovávací SW, nikdy nepoužívat! Konverze na Ozf2 Hnedkovým programem, tímto příkazem, cestu a název upravit: OzfConverter OZF2 "C:\MAPY\OzfConverter\NZ_UTM_PPI8.ozfx3" Hnedkův prográmek je tu na webu na 2 místech. Pro Orux by bylo nejlepší použít Sqlite formát, takže OzfConverterem vytvořit png a OruxDesktopem Sqlite.

Dole na mapě v okně MM je výběr menší oblasti, těsně pod 2 Gpx, takových mapek by bylo zřejmě 5. Zkoušet, vybírat oblast zkusmo, při spuštění konverze to napíše počet řádků, tj. pixelů na výšku, z toho jde odhadnout velikost mapy, pak 1-2 hodiny práce pro PC. Na 2. kartě je nastaveno WGS84 a UTM, zóna 59 (Zéland je 58-60), mapa se jen trošku pootočí, žádná velká deformace, měřítko 8 px/m, to je nepatrné zvětšení, a mapa kupodivu vypadá o kousek lépe než originál.

Okno MapMerge zmenšené na 50%:

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: MapMerge115_UTM_PPI8_50%.png 
Zobrazení: 111 
Velikost: 174.9 KB 
ID: 12033

Orux v.6.0.6, po instalaci = nenakonfigurovaná obrazovka, 7", 1280x800, zmenšeno na 50%

Název: Screenshot_OruxMaps 6_50%.png 
Zobrazení: 117 
Velikost: 562.1 KB 
ID: 12031

Androzic, 50%

Název: Screenshot_Androzic_50%.png 
Zobrazení: 130 
Velikost: 517.6 KB 
ID: 12032

MapMerge 1.15

Nový Zéland, ten malý výřez, Ozf2, 600 MB
    Naposledy upraveno uživatelem Kocour Mikeš: 28-01-2015 v 17:58

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Ahoj Mikeši,
    díky moc za instrukce a čas. O víkendu se zkusím s tím poprat. Dám vědět jak jsem pochodil.
    Jirka

Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední

Podobná témata

1. MEGA Cloud Drive - místo vhodné pro mapy celého světa
    Od Kocour Mikeš v sekci OziExplorerCE
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 30-01-2013, 20:01
  2. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 04-11-2007, 17:11
  3. kingston 1024 mega
    Od lazaruslong v sekci Jaké si vybrat / koupit příslušenství?
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 29-11-2005, 13:49
  4. Kam se podělo 35 mega paměti u HTC Universalu?
    Od Miloš Strouhal v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-11-2005, 00:25