Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

nastavení WIFI

fides (11)|11.12.2010 13:28
Koupil jsem si Gigabyte Gsmart S1205. Docela to funguje, ale jediné, co se mi zatím nedaří rozchodit je wifina. Mám v tom WM6.5. Mám ještě FSC C550, s WM5. Doma mám přístupový bod, na který přistupují všchny PC, co jsou doma (cca 6 ks, vč. toho FSC). Je nastaven na WPA klíčování a definovaný seznam MAC adres, které mohou k AP přistoupit.
Všechna zařízení, kromě té nové S1205, normálně fungují - připojí se k internetu. I ta S1205 se připojí k AP, to vidím na stavu WIFI v zařízení i přehledu aktivních připojených zařízení k AP, ale k internetu se již nedostanu. Pokud ho zapnu, hlásí mi neplatný DSN server. Na AP je aktivován DHCP server a IP adresu normálně dostanu.
Ze zkušenosti s FSC se musala nastavit v zařízení "Řízení spotřeby bezdrátové sítě" na hodnotu vypnuto. To také vidím na tom AP v listu aktivních zařízení - "Saving mode" hodnota "no". Pokud se připojím s S1205, tak v tomto listu vidím tento parametr "saving mode" s hodnotou "yes".
K mé otázce - kde se dá nastavit toto řízení spotřeby ve WM6.5. Ve WM5 na to je v záložce systém přímo prográmek, tady jsem nic nenašel. Procházel jsem veškeré programy v adresáři Windows, ale program "Powerlan", který je v WM5, a upravuje právě řízení spotřeby, jsem nenašel a ani žádný vzdáleně podobný.
Hledal jsem na netu nějakou aplikaci, která konfiguruje wifinu, aby měla možnost právě toho řízení spotřeby a taky neúspěšně.
Děkuji za každou radu
Lipanek
anaxagoras_ce4you (87)|14.12.2010 12:43
Jak máš nastavený router, máš tam WiFi a, b, g nebo n? Máš tam WPA1 nebo WPA2? Jaké šifrování používáš PSK/TKIP/AES? Co kanály, máš nastavený pevně kanál a nebo to máš na routery řízený automaticky? Nemáš zapnutý filtr MAC adres?

Pro otestování jestli WiFi vůbec na zařízení funguje bych doporučil, zazálohovat původní nastavení a pak nastavit WEP šifrování na pevný kanál 6 a zkusil bych se připojit znovu.
fides (11)|17.12.2010 16:48
Router mám OvisLink WL-5460 V2
Zkoušel jsem cokoliv, co se týče ochrany - WPA, WEP ; povolené MAC adresy - až po naprosto nechráněný, který pouze přiřazuje IP adresy přes DHCP server.
Jak jsem psal porovnání s WM5, tak jsem se pošťoural v registrech a našel parametr, který určuje ten Power mode. Bohužel nepomohlo, když jsem parametr nastavil podle WM5.
Na routeru jsem nastavil ten kanál 6, ale stále se to nedaří připojit k mému routeru.
Také jsem se náhodně připojil k jinému AP a tam jsem normálně např. fungoval.
CO bych tedy měl a kde jinal nastavit, aby to fungovalo.

Díky za rady
Lipanek
anaxagoras_ce4you (87)|17.12.2010 16:57
Tak teď už mě nic nenapadá. Já mám doma to samý AP ale tuším, že to bude asi v1 a když jsem měl HTC Wizarda, tak ten se nepřipojil na AP, dokud nebyl přímo v místnosti s AP. Ale to asi nebude řešení, prostě to mělo malej dosah. Používáš na to nějakou speciální aplikaci a nebo používáš nativni WM prostředí pro WiFi? Často výrobci používaj svoje utilitky na připojení k WiFi, který jsou spíš k pláči...
fides (11)|21.12.2010 19:56
tak jsem dnes nahrál poslední firmware do routeru a nastavil WPA šifrování - a najednou to funguje, ikdyž ten power saving není nastaven, jak jsem popisouval výše. Co přesně pomohlo nevím a už to zkoumat nebudu.
Díky za rady
Lipánek