reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak
rriha (149)|26.11.2010 10:41
zkoušel prosím někdo v poslední době android na TP2? Já zkoušel před X měsíci co bylo tehdy na xda... vidím, že dnes už je to lepší ... zajímalo by mne, jstli to někdo zkoušel používat v běžném proozu, jaké jsou zkušenosti s rychlostí, stabilitou, jak spolehlivá je synchronizace dat atd. ... dík
mistm (477)|26.11.2010 12:37
rozhodne nelze. Krom toho ze to desne zere baterii, tak je to i pomaly. Na ozkouseni jak vypada android ok, ale na pouzivani rozhodne ne.
tomsoft (2734)|26.11.2010 13:15
Souhlas.
Měl jsem to na HD, používal asi 5 dnů. Záměrně jsem tam vůbec nic neinstaloval a bylo to pomalé, baterie mizela před očima. Zlatý windows :)
rriha (149)|26.11.2010 13:43
o jakem buildu je řeč? na fóru to vypadá, že to intenzivně upgradují a vylepšují - nedávno třeba zprovoznili hw podporu grafiky...
tomsoft (2734)|26.11.2010 13:48
Já jsem měl "XDAndroid 2.2 (rel 1.6)" oproti minulému, kde nefungovalo skor nic, tak tohle už šlapalo zase všechno, GPS, wifi, BT atd... vlastně jsem nepřišel na něco, co by nešlo vůbec, takže :yes:
Ale proti WM to bylo utahané, jako nikdy.... Je fakt, že zkoušet tohle na CPU 528MB je asi o ničem, když zařízení, které se prodávají s A. mají přes 800MHz procesory....
rriha (149)|26.11.2010 16:30
[quote=tomsoft]Je fakt, že zkoušet tohle na CPU 528MB je asi o ničem, když zařízení, které se prodávají s A. mají přes 800MHz procesory....[/quote]
to je právě to - je Android na stejném HW rychlejší systém než WM 6.1? Nakonec jsem na 6.1 downgradoval, systém je svižný, problémy s pamětí nejsou, jen...pořád jsou to WM, takže spolehlivost není 100% ... proto zvažuji Android.

tomsoft (2734)|26.11.2010 17:01
Co je nespolihlivého na WM... ?
S androdem to jako bude lepší? Pochybuju.
Na stejném HW jako je WM je Android znatelně pomalejší.
Ale to zase spekulujeme stejně jako když řeknu, že Windows7 je pomalejší než Windows XP na stejném HW, kterým bude třeba PC, které má CPU s 1GHz a s 512 MB RAM. XPčka tam pojedou slušně, ale Win7 už ani náhodou.
Windows 7 ? Kup si nový HW.
Android? Stejná odpověď....
rriha (149)|26.11.2010 17:16
hm, to já si právě myslel, že to je opačně - že android je linuxovatá věc, která by na stejném HW měla být rychlejší, než WM ... ono to tak opravdu není?
Ohledně stability: vždy jde o systém+aplikace, takže asi těžko říci, jestli ta či ona nestbilita je dána OS, nebo aplikacemi. Ve výsledku je to ale jedno, protože člověk chce nějakou funkčnost a tu mu dává buď OS rovnou, nebo ji musí zajistit aplikace - to je ten rozdíl XP vs. 7ky ... myslel jsem si, že Android má v sobě lepší browser, lepší tohle a tamto takže nebudu muset instalovat tolik aplikací - mýlil jsem se i v tom?
tomsoft (2734)|26.11.2010 17:49
No, ono dnešní distribuce linuxu, třeba Mandriva není žádný extra rychlík, proti Windows 7 na stejném železe.
Každopádně nemá cenu srovnávat starý OS, jakým je WM s novým jakým je Android. WM pojede na 200MHz CPU s 64MB RAM, to Android těžko.
A ke srovnáním prohlížečů ... to jsem nějak neřešil. Mě stačí IE co je ve WM 6.5 a žiju, takže k tomu asi moc nenapíšu :)
Pokud má někdo zájem o Androida, chce to nové železo nebo alespoň HD2, ale i na tom to nebude stejné jako na např. Desire HD
Zdenek Malinsky (9781)|26.11.2010 17:57
No, win 7 běží na starym železe líp, než linuxy, což je překvapivé. lol
A k výše řešeným dilematům. Kup si iPhone a takovýhle blbosti nebudeš muset řešit.
tomsoft (2734)|26.11.2010 18:06
:D :D :D
rriha (149)|26.11.2010 18:06
[quote=tomsoft]Každopádně nemá cenu srovnávat starý OS, jakým je WM s novým jakým je Android. WM pojede na 200MHz CPU s 64MB RAM, to Android těžko.[/quote]
S tím se mi souhlasí těžko - podle mne to srovnání smysl má - od PDA chci něco, já konkrétně přehledný kalendář s maximem groupware funkcí, dobře fungující telefon, rychlý internet, GPS, pouštět muziku, číst knížky, skicovat kresby, fotit - a je mi jedno, jestli systém, na kterém mi tohle vše poběží, je nový nebo starý...chci, aby to na HW,který je dnes dostupný (proč řešit, zda něco běží na 200MHz CPU, když teď máme všichni rychlejší) běhalo co nejrychleji, aby se mezi sebou aplikace nehádaly, systém se časem nezanášel... a taky si chci chování sytému trošku upravit podle svého - zkratky,co je kde... ze 6.5+HTC Sense jsem zpět na 6.1+SPB. Na stejném železe je starší systém rychlejší, díky menším nárokům na paměť stabilnější...jasně, iPhone j jedno řešení, ale ...iTunes, iVšechno, nevím... bojímse: fakt mi iPhone tosvrchupopsané splní líp, než HTC?
k tématu: co si má uživatel (viz výše) vybrat, na co si zvykat? WinMo? Android? nbo ten iPhone?

tomsoft (2734)|26.11.2010 18:14
iSračku bych si nekupoval, tam těch věcí co chceš dělat budeš moci dělat nejméně.
A v jakém systému se nebudou hádat aplikace, nebude se zanášet? Žádný.
A to, co chceš všecno na PDA dělat, tak jedině WM. Na Androidu těch aplikací na marketu je hodně, ale jak kvalitní aplikace to jsou???
Na AppleStore je jich asi (teda určitě) nejvíce, ale jaké jsou, to ti neřeknu.
rriha (149)|26.11.2010 21:49
[quote=tomsoft]iSračku bych si nekupoval, tam těch věcí co chceš dělat budeš moci dělat nejméně.[/quote]
Proč? Omezení systému? Nedostatek aplikací? ...

[quote=tomsoft]A v jakém systému se nebudou hádat aplikace, nebude se zanášet? Žádný.[/quote]
Pardon, z logiky toho, jak funguje OS, vyplývá, že se zanášet musí... měl jsem dotaz formulovat pregnantněji: je Android ustrojen tak, že se bude zanášet rychleji, než WM? A co iSystém?

[quote=tomsoft]A to, co chceš všecno na PDA dělat...[/quote]
Nechápu - PDA je Personal Digital Assistent, v čem jsou moje požadavky přehnané? Teď to na PDA vše nějak dělám a k úvaze o přechodu na Android mne vedou pouze následující nedokonalosti mého současného řešení (6.1 ROM+SPB Phone Suite, SPB Diary, Pocket Artist, Mobipocket Reader, iGo, S2U2, Opera, Tomsoft Nokia Fonts, Spike Mcneo Icons, WakuTaskmanager, Pocket player):
- občas se mi na obrazovce objevují černé pruhy nebo systém zamrzne, i když paměť není moc obsazená, obzvlášť naštve při přijímání hovoru...
- internet je pomalý a nespolehlivý
- groupware nedostatečný - nefunguje přijímání úkolů, nesyncují se poznámky, nevidím volný čas, když smažu mail na PDA, tak se nesmaže na serveru...
[quote=tomsoft]Na Androidu těch aplikací na marketu je hodně, ale jak kvalitní aplikace to jsou???
Na AppleStore je jich asi (teda určitě) nejvíce, ale jaké jsou, to ti neřeknu.[/quote]
Díval jsem se na:
malování - Ekvivalent Pocket painteru na Androidu není.
Groupware - na Androidu (a AFAIK i na iPhone) je lepší
iPhone platformu neznám
Zajímá mne názor někoho, kdo to takhle celkově používá....proti žádné platformě nemám výhrady, chci své funkce... býval jsem šťastný s Palm II, ten šel nastavit tak, že dělal přesně to, co jsem chtěl a to bývalo maximum toho, co tehdy dovolovaly dostupné technologie.

Shrnuto: Z mého - čistě uživatelského pohledu (OK, asi jsem náročný uživatel) - fóra jako je toto neplní svou funkci zcela, je velmi těžké najít tu jasnou informaci. Nikde nejde najít relevantní benchmark. Jezdím na motorce, takže informace, že stejný jezdec zajede Brno v čase X na jedné a v čase Y na druhé motorce a má k tomu ještě nějaké postřehy mi jako někomu, kdo dává čas Z, pomůže. Toto fórum (ani XDA) mi nepomáhá.
tomsoft (2734)|26.11.2010 21:56
Já nejsem uživatel Iphona. To, co děláš na PDA, je v pohodě a myslím, že je spousta takových uživatelů a mají WM.
Pokud chceš z nějakého důvodu přejít na jinou platformu, když to, co ti teď funguje, tam fungovat nebude, aspoň ne hned, prosím.
Toto fórum má v názvu CE..., takže tady řeč o jiném OS, než je Windows, ani nikdo neřeší.
Předpokládám, že tohle čtou i jiní, než my dva a jak vidíš, nikdo kromě Zdenka se k tomu nevyjadřuje... proč, to nebudu rozebírat.
rriha (149)|26.11.2010 22:13
[quote=tomsoft]Pokud chceš z nějakého důvodu přejít na jinou platformu, když to, co ti teď funguje, tam fungovat nebude, aspoň ne hned, prosím.[/quote]
tak to není. Manželka utopila své Rhodium v záchodě, servis to zaregistroval, oprava tedy stojí víc, než nové Rhodium, nemluvě o jiných tlf, doma dvě auta, v nich už koupené nabíječky, informační technologie u nás doma platím já... kolega v prci od vodafone koupil LG android, dal pausal a 1500, plná cena 5000 - TP2 je za 9000. Osobne resim situaci typu kulovy blesk - varianty jsou: TP2 zene (zna to) a desire pro mne, TP2 pro zenu a ja si necham sve TP2, zene nejake chromovane Sony (pravnicka, musi se reprezentovat) a mne furt TP2 co mam, moje TP2 zene a desire pro mne (to uz tu bylo)...no, a k temto financnim tematum se radi ma aktualni nejistota ohledne spravneho OS
mistm (477)|29.11.2010 22:54
ja prodavam sve TP2 za 3900,- jen tak pro informaci :-) A mam ho v myslim celkem dobrem stavu.

Jinak androidy jsou i na zarizenich s 528Mhz procesorem... o ty frekvenci to tolik neni. Podle me zkratka android na WM telefonu nepodporuje vsechno diky cemuz by mohl behat svizne (myslim tim hw). Kdyz uz mluvite o tech linuxech a windows ... tak to je jako kdyz v linuxu nemate ovladac na grafickuo kartu a ve windows ano ... pak vam linux bezi pomaleji.
vasin (160)|1.12.2010 13:34
Přispěju taky se svou troškou do mlýna.

Momentálně používám dvě zařízení (přehazuju simnku) TP2 a Nexus1.

TP2 (potažmo windousy) mam za těch cca 10-11 let celkem naučený a mám vychytaný potřebné aplikace k práci a cestování.
Nexuse mám cca 2 měsíce, systém android je božskej a aplikace se upravujou mílovejma krokama

Nic méně zatím jsem na Androidu nedosáhl toho abych měl vše tak precizně uzpůsobené k práci jako na W. Na W ocenuji především nedocenitelnou synchronizaci (GPRS) s Exchangem, na Androidu byť se již aplikace zlepšily prostě synchronizace tak dokonalá není /pokud se používá nejen mejl ale i úkoly a poznámky/, ale jak sem říkal již se to také blíží užitnému řešení. A pak ještě ocenuji klávesnici TP2, kterou nemůže nahradit 4 řádková bez kursoru. Takže pro mne vlastně není ani dostačující železo, psát bez klávesnice se fakt nedá pokud člověk píše v jednom kuse a pořádnou klávesnici má jen Samsung S Pro, který se tu neprodává.

Co je však zajímavé je to, že i když pokaždé když sem nadšen z tun aplikací na A a ze super ovládání aplikací tak se ráno vrátím k W a sem aplikačně spokojen a i funkčně i když je to "krok zpět", ale večer mi to prostě nedá a já opět měním SIM a večer si hraju s A a sem z něj nadšenej ... a ráno no ráno jdu do práce a tak SIM zase putuje zpět .... no jako magor

Ze zkušenostní vidím, že pro mne bude A jasná cesta, ale ne teď. ... Až mi umře TP2 a to doufám, že nebude dřív jak za rok, a on mě mezitím A tak nějak dozraje.